ELOS depilim metodat moderne të heqjes së flokëve


Kohët e fundit, ne të gjithëve buzët ELOS depilim - metodë të re dhe më të mirë të merren me kohë të padëshiruar voloskami.Proshli kur njerëzit ishin të kënaqur me largimin e thjeshtë e flokëve, heqja e flokëve është një kohë një, pas së cilës ata vidrostalo përsëri. Për më tepër, jo të gjithë atë përshtatet: vyskubuvaty - dhimbshme, duke shkaktuar irritim te rroje, nga krem ​​që hequr flokët, mund të shkaktojë alergji.

Përmbajtje

  • Çfarë Elos depilim
  • Teknikë dhe rezultati përfundimtar
  • Dallimi nga llojet e tjera të heqjes së flokëve
  • Kundërindikimet për procedurën e
  • Rishikimet e tipit të ri të heqjes së flokëve

Dhe të lodhur e jetës për të luftuar problemin, pa ndonjë shpresë për të fituar. Shkarkimi njëjta, ndryshe nga depilim, shkatërron follicles flokët, pastaj flokët padëshiruar ndaluar në rritje; Përveç kësaj, heqja e flokëve dëshpëruar efekt në atë zonë, të cilat përsëri mund të sintetizojnë gjëndër e re e flokëve, në mënyrë që rezultati i ndikimit të flokëve në zonën e trajtuar të zhduket për një kohë të gjatë, në mënyrë ideale - përgjithmonë.


Çfarë Elos depilim

Shkurtesa Elos qëndron kështu: EL - elektrike, Oh - optike, C - Synergy (ndërveprimit). Kjo është, në qoftë se pacienti më parë duhej të zgjidhte midis optik dhe elektrike depilim (Photoepilation), tani nuk kanë nevojë për përzgjedhje: ELOS (nganjëherë shkruar ELOS) Kombinimi i këtyre dy lloje të efekteve.

Nuk janë vetëm dy faktorë: të lehta plus radio frekuencave bipolar. Dritë shpërndan ngrohjes në thelbin e flokëve, dhe radio frekuencave ajo ndikon në gjëndër e flokëve dhe shkatërron atë. Kjo është mundësi thellësia shumë e rëndësishme të kontrolluara e ndikimit të mos dëmtojë shtresat e thella të lëkurës.

Sidomos për njerëzit larg nga terminologjia shkencore: Elos heqja e flokëve - një kombinim i shkarkimit elektrik dhe flash.

Teknikë dhe rezultati përfundimtar

Procedura varet sipërfaqen e tokës kultivuar dhe strukturës së flokëve dhe mund të zgjat nga një çerek ore te ore. Flokët zbryvayutsya këtë zonë apo një ditë ose dy para procedurës heqja e flokëve ose para prerë me gërshërë "nën rrënjë." Flokët e gjata merr një shumë të ngrohjes, e cila mund të shkaktojë djegie lokale, sepse heqja e flokëve bëhet në shumë të shkurtër (të prera ose rruajtje) flokët.

Mjeku vë në xhel zonën e dëshiruar të veçanta (si në diagnostifikim ultratinguj), i cili shërben si një udhëzues të gjithë energjisë së përdorur në procedurë.

Nga rruga, mund të ndikojë vetëm flokët, të cilat aktualisht janë nën rritjes aktive, e cila është zakonisht jo më shumë se 15 - 20% e flokëve në çdo pjesë të trupit.

Në këtë drejtim, ekspozimi i vetëm nuk është e mjaftueshme. Për të arritur efektin e dëshiruar kërkon 4 deri në 8 trajtime në intervale prej rreth 6 javë. Kjo është kundër kësaj "zgjohen" dhe të hyjë në një fazë të rritjes aktive të këtyre qimeve që ishin para këtyre "fjetur" follicles.

Pas kursit, i cili përbëhet nga disa procedurave, shkatërruan të gjitha follicles flokët e padëshiruar. Por ju mund të zgjidhni numrin e procedurave në mënyrë të pavarur. Vetëm një mjek mund të them saktësisht se sa procedurat që duhet të bëni dhe sa shpesh, për efekti ishte maksimal.

Në Elos depilim lloj rëndësishëm foto e pacientit: për lëkurë të errët dhe flokët kanë nevojë për shumë më pak ndikim.

Dallimi nga llojet e tjera të heqjes së flokëve

Nëse hequr flokët me dyll dhe elektrolizë shoqëruar me dhimbje të konsiderueshme, metodë e re ka praktikisht pa dhimbje, duke e bërë atë shumë tërheqës për njerëzit me pragjet e ulët dhimbje. Përveç kësaj, Elos njeh thelbin e vet dhe gjëndër dhe ndikojnë në shënjestër pa dëmtuar indet përreth.

Ndryshe heqjen konvencionale flokëve lazer që lufton mirë qime të errëta ngurtë, teknologjia e re gjithashtu ju lejon të hiqni gri, flokët flokëverdhë dhe vellus. Pas procedurës, nuk ka skuqje, djegie, nuk ka dhëmbëza, spote moshës. A nuk kanë nevojë për ndonjë trajnim të veçantë, ka kufizime pas procedurës, ju mund të shkoni jashtë në diell, duke notuar në det, përdorni kozmetikë.

Një tjetër moment i bukur: ELOS depilim stimulon prodhimin e dy proteina të mëdha - kolagjenit dhe elastin që përbëjnë skelet, i brendshëm "skelet" i lëkurës, nuk e le të ul receptorin e telefonit të lirë, kështu që lëkura mbetet e shëndetshme dhe të bukur.

Kundërindikimet për procedurën e

Sigurisht, si metodat e tjera të heqjes së flokëve, depilim Elos gjithashtu ka contraindications, por ata janë të shtatzënisë standarde dhe kanceri. Në të dyja këto raste, efektet e padëshiruara ndihet në trup, të cilat aktualisht kanë dhe aq e lehtë. Në pjesën tjetër të rasteve të veçanta të contraindications më të mira për të folur me mjekun tuaj.

Fakte interesante lidhur me depilim

Heqja e flokëve ELOS është shumë popullor në të dy gratë dhe burrat. Interesante, në shekullin e 19-të ishin njerëz jashtëzakonisht jopopullore me gjoks leshtor. Ata janë konsideruar të egër dhe të paarsimuar, kështu që ata njerëz të cilët kthyer shoqërinë laike, bëri një heqjen e flokëve duke përdorur qiri të lëngshme.

Tani meshkujt shumë shpesh mbështeten në heqjen e flokëve, por për arsye të tjera, mjekët, gatuan dhe modele meshkuj flokët shumë të trupit (veçanërisht - duart) pengon punën.

Rishikimet e tipit të ri të heqjes së flokëve

Elos depilim polare mbledh komente nga entuziast të zemëruar. Dhe pozitivisht të përgjigjen ata që kaloi kursin e rekomanduar nga mjeku juaj. Dhe pacientët zakonisht nuk duroj kur pas 1 - 2 trajtime asnjë efekt absolut, edhe pse klinikë menjëherë paralajmëroi se trajtimi duhet të bëhet Exchange.

Ndonjëherë vajzat me mbindjeshmëri ankohen për dhimbje gjatë ELOS depilim. Në këtë rast, ne mund të rekomandojë 20-40 minuta para se të procedurës për të aplikuar në lëkurë me një efekt të veçantë krem ​​anestezisë dhe parehati nuk do të ndodhë.

Çuditshme tingëllon një pyetje në forume apo mbajtur heqjen e flokëve ELOS në shtëpi? Në asnjë mënyrë! Pajisja për këtë procedurë është mjaft i shtrenjtë, është themeluar në klinikë përgjithmonë, mirëmbajtjes është rregullisht duke bërë procedura e sigurt. Në shtëpi, kjo është e pamundur për të arritur, dhe asgjë për të bërë.

Dhe kur një pajisje të tillë të shtrenjtë mund të jetë në shtëpi? Nëse nuk shlyhen ... Por asgjë nuk të rrezikojnë shëndetin e tyre, duke përdorur shërbimet e dyshimtë klandestine Aeskulapiusit-homeworkers. Kjo procedurë e lejuar në vend zyrtarisht, shumë klinika ofrojnë një shërbim të tillë dhe janë përgjegjës për rezultatin e tij.