Masazh LPG apo kohë më parë


Kjo është metoda më e shpejtë e rritjes së elasticitetit të lëkurës, të eliminuar celulitin, reduktimin e peshës dhe korrigjim. Nëpërmjet ndikimit të tij përsëri kanë bërë të freskët, lëkurë të rinj të shtrënguar, mjekër zhduken, ju shpëtoj nga plagët, djegiet dhe ndryshime të tjera të lëkurës.


Të gjitha gratë aspirojnë të duken bukur dhe tërheqëse, por shpesh punojnë merr shumë kohë, përpjekje, në mënyrë shumë masazh LPG për vetëm zëvendësohet.

Metoda e bazuar LPG çfarë veprimi


Letrat e para LPG - është letra fillestare të krijuesi i një sistemi unik të Louis Paul Gita, bazuar në endermology teknologjisë që përfshin shumë nivele dhe ekspozimit të lëkurës dhe indit nënlëkuror. Fillimisht ajo e planifikuar për të përdorur për të hequr plagët e thella, dhëmbëza dhe masazh postoperativ të muskujve, por përfundimisht zgjeruar zbatimin e saj.

Metoda është i bazuar në një efekt pajisjeve në lëkurë dhe indeve nënlëkuror. Në aparatin manipulator është një aparat të veçantë, e cila krijon një vakum, me ndihmën e shtresës së lëkurës yndyrë është thithur në rollers rradhës shpejtësia e të cilëve është e ndryshme, dhe ata rrotullohen atë përpara, pastaj kthehet. Si rezultat i këtij veprimi është tre-dimensionale ndarjen yndyrë të tepërt, forcimin dhe heqjen e lëkurës.

Zona e secilit panik mund të zvogëlohet në 40%. Metoda të tjera jo aq efektive. Metoda është quajtur edhe lipomassazh, masazh vakum-rul ose epidermolohicheskiy masazh.

Kur e ekspozuar personin që të përdorin mënyra të ndryshme të sistemit të rotacionit për të hequr në mënyrë efektive lloje të ndryshme të folds e lëkurës, si dhe llojet e ndryshme të efekteve: gjarpërues, bluarje, rrëshqitje, ritëm. Gjarpërues dhe eliminon celulitin dhe depozitat yndyrë të tepërt, duke e zvogëluar fushat me probleme ndërtimin, rëndë kthen smoothness e lëkurës, elasticitet, ndihmon në rivendosjen konturet shqip e figurës.

Telefoni gjithashtu vuri program të veçantë për të trajtuar më mirë në fytyrë, qafë, dhe disa pjesë të fytyrës, rreth syve, hundës, buzët.

Kjo rekomandohet masazh vakum-rul?

Beauticians rekomandojë këtë procedurë për ata që duan të përmirësojnë figura dhe fytyrën e tyre në treguesit e mëposhtëm:

 • shqiptuar celulitit;
 • yndyrë, mbipeshë;
 • plagët, traumat, djegiet;
 • Duart e plotë, "pantallonat", ose probleme të tjera në ijet zonës;
 • Gjuha rrethojnë stomak;
 • folds në bel dhe prapa;
 • baggy, fryrë barkun;
 • depozitat e tepërta në mollaqe;
 • lëkurës lirshme në kofshë, prapanicë;
 • dëshira për të hequr qafe "lëvozhgë portokalli";
 • ënjtje e lokalizimit të ndryshme;
 • humbja e tonin e lëkurës pas lindjes së fëmijës;
 • Faqet sagging, mjekër të dyfishtë.

Rezultatet e LPG masazh

Nëpërmjet procesit fillon vrabatyvatsya elastin, dhe lëkura bëhet më e zhdërvjellët, të butë, elastike. Nuk është përshpejtimi i metabolizmit brenda indeve të lëkurës, qelizat e vjetra janë zëvendësuar me të reja. Rrjedhjen limfatike rrit rreth 3 herë, përmirëson rrjedhjen venoz 2-3 herë, rrit kolagjenit në epidermë në 30-130%, shtrëngimin e lëkurës.

Heq edemë, është heqja e lëkurës, nxit rritjen e fluksit të gjakut në lëkurë dhe nënlëkurës indeve, të rritur fluksin e ushqyesve nga toksina e dëmshme, është forcimi enët e gjakut. Nuk është një shërim i përgjithshëm dhe përtëritje të lëkurës dhe indeve nën.

Masazh ndihmon për të rivendosur bukurinë e trupit, elasticitet prapa lëkurës dhe pamjen origjinale. LPG (LPDZH) masazh bën të mundur për të krejtësisht të hequr qafe celulitin që mund të shfaqet pa marrë parasysh moshën dhe peshën. Zvogëlon depozitat yndyrë të tepërt në këmbë, krahë, mollaqe, është mbipeshë, rikthehet konturet e figurës.

Aparat veprim mund të jetë rreptësisht lokale në një pjesë të veçantë të trupit për të rivendosur figura njerëzore. Shpesh pas trupi shtatzënisë janë shënon shtrirje, plagët, lëkura bëhet procedura saggy lymfodrenazhnoho masazh do të përballen plotësisht me këto probleme. Efekti i mrekullueshëm i jep një masazh në qoftë se ju doni të kthehet tonin e lëkurës pas humbje peshe shpejtë. Vini re se kjo procedurë jep dhe efektin e mirë parandaluese për venat me variçe.

Masazh zgjat tridhjetë apo dyzet minuta dhe ju do të ndiheni menjëherë të përmirësojnë gjendjen shpirtërore, një hov të energjisë, ënjtje të zhduket, lëkura bëhet më i zhdërvjellët, të qetë. Procedura fiziologjike, të këndshme, nuk ka dhëmbëza, bruising, dhe kostum individ bën atë higjienike dhe më të rehatshme.

Përfundon integruar të përdorë ose lulëzim rritjen e efikasitetit të procedurës disa herë.

Rekomanduar fillimisht për 8-15 procedurat, ndarje më të mirë në mes tyre të bëjë 2-3 ditë, dhe pastaj për të mbajtur atë të mjaftueshme për të ardhur në 1 muaj.

Masazh Epidermolohicheskiy fytyrës

Masazh fytyrë, décolleté, qafën të kryer të njëjtin aparat të veçantë. Procedura është e mirë për çdo lloj të lëkurës, duke përfshirë të ndjeshme. Pajisja mayipuly Veprimi nuk ndikon në strukturën e indeve të lëkurës - ndikimi është pa dhimbje. Masazh fytyrës LPG rekomandohet beauticians moderne si një alternativë të denjë për të Mezoterapia, kirurgji ose metoda të tjera invazive për përtëritje të lëkurës.

Përfitimet epidermolohicheskiy masazh për fytyrë:

 1. Ajo zbut rrudhat,
 2. Highly efikas,
 3. Procedura e rehatshme
 4. Heq ndryshime të ndryshme të lidhura me moshën në lëkurë,
 5. Heqja personi modelimit
 6. Përmirësuar metabolizmin, të rritur fuqinë e lëkurës dhe indeve nën, stimulimin e indeve lidhës, sintezë rritje e kolagjenit,
 7. Zvogëlon depozitat tepërt yndyrë në fytyrë dhe qafë (mjekër të dyfishtë)
 8. Muskujt relaksohuni, numrin e rrudhave të fytyrës.
 9. Lëkure linjë, janë plagët, plagët, gjurmët e djegie.

Sot është metoda e vetme që kthen elasticitetin e lëkurës rinore, freski në afat të shkurtër pa përdorur për kirurgji të mirë, dhe. Masazh të fytyrës LPG jo vetëm që heq shenjat kryesore të plakjes, por për shkak të indeve të tij veprimet lëkura fillon të përditësuar intensivisht, ajo është shërim dhe përtëritje.

Linjat plotësisht të anulohet bukura, reduktohet shumë thellësi zhduket mjekër, konturet e fytyrës janë restauruar, pastrohen defekte të lëkurës, kthehet atraktivitetin dhe bukuri.

Disa procedura kozmetike bërë veprimin jo një herë, por gradualisht, si efekt i ndikimit LPG menjëherë të dukshme. Gjatë seancës, ka një lëkurë të vogël ndjesi shpimi gjilpërash, ka ngrohje, nuk ka relaksim të muskujve. Menjëherë pas masazh rrudhat dukshme, të zvogëlojë ënjtje dhe për të përmirësuar fytyrë ovale.

Gjithashtu e mirë për të bërë 10-15 procedurave. Për të mbajtur running në lëkurë mekanizmat përtëritje në vend të përsëritur atë një herë çdo muaj. Masazh është bërë shpesh në lidhje me trajtime të tjera për përtëritje të fytyrës.

Kundërindikimet për GLN masazh

Procedura është shumë efektive. Si rezultat, ndikimi i saj rrit ngarkesën në limfatik, të qarkullimit të gjakut, traktit urinar, mëlçisë, pse njerëzit që vuajnë nga këto sëmundje të rënda të masazh administruara me kujdes. Para se procedura duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun për shkak se ka disa kufizime.

Kundërindikimet për GLN masazh:

 • sëmundje të gjakut;
 • kanceri;
 • crregullime të rënda të sistemit nervor;
 • thrombophlebitis, venat me variçe;
 • skuqje të lëkurës;
 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • këshilluar që të abstenojnë gjatë menstruacioneve;
 • sëmundje kronike;
 • sëmundjet ngjitëse akute;
 • në veprim është një inflamacion ose acarim;

Në raste të tjera, masazh nuk është një zëvendësim për gratë që duan të kenë një formë të mirë dhe gjithmonë duket e madhe. Lëkurës është zbutur me anë të kësaj procedure, përmirëson ngjyra e saj, qëndrueshmëri, elasticitet, ajo bëhet më e freskët dhe të rinj.

Masazh gjithashtu ndihmon për të hequr qafe e scars, moshës lidhur me ndryshimet e trupit, mundi celulitit, shifër hollë mbrapa pa kirurgji. Ju do të gjeni përsëri harmoninë, butësi, bukuri dhe humor të mirë.