Hedhje kupash anti-celulitit masazh në shtëpi


Sot problemi i "portokalli zhvishem" shqetësuar gratë jo vetëm me formë curvy: vajzat absolutisht shumë i dobët rinj i nënshtrohen paraqitjes estetike të celulitit. Në luftën kundër kodrat urryer nga të gjysmës së drejtë të njerëzimit precipituar masazh dhe në modë PS-Salons.

Përmbajtje

 • Përfitimet e masazh vakum në shtëpi
 • Kundërindikimet për të kryer masazh
 • Si te zgjidhni një bankat vakum
 • Teknika e masazh vakum
 • Si të masazh bankave në shtëpi
 • Vaj anti-celulitit masazh
 • Këshilla dhe truket

Dhe çfarë bëjnë nënat e reja apo amvise të cilët për shkak të punësimit të tyre nuk mund të jetë e gjatë dhe shpesh mungon nga shtëpia? Ata do të jetë një litar shpëtimi i vërtetë celulitin masazh hedhje kupash në shtëpi.


Për të kuptuar parimin e kësaj metode mrekulli, ju duhet të fillojnë të kuptojnë se çfarë është celuliti. Flakni larg terma komplekse mjekësore dhe porozumiyemosya në gjuhën e kuptueshme dhe të kuptueshme: Cellulite - është formimi yndyrë, mbyllur në një proteine ​​kapsule.

Kjo mill dendur parandalon ndarjen dhe largimin e këtyre depozitave madje edhe në një kohë kur "normale" yndyra shkrihet nga trajnimi apo dietë. Prandaj, ne do të ndikojë celulitit "gunga" mekanikisht, në rastin tonë - vakum.

Përfitimet e masazh vakum në shtëpi

Siç u përmend më lart, bankat celulitit masazh në shtëpi është veçanërisht e rëndësishme për femrat që për arsye të ndryshme nuk mund të ndjekin masazh ose dyqane të specializuara. Prandaj, përparësi kryesore - kjo është orar dhe kohëzgjatja që keni vendosur veten. Për më tepër, ju nuk duhet të nxitojnë nëpër qytet që do të arrijë seancën, dhe pas saj, kur ne duam të pushojnë, nuk ka nevojë që të shtyjë një makinë ose të qëndrojë në bllokime të trafikut.

Feedback hedhje kupash celulitin masazh mjaft të shtrenjta, veçanërisht në qoftë se një kurs është e nevojshme. Prandaj, pasi që ka vendosur për të blerë kanaçe vakum mund të kurseni shumë nga të paturit e një masazh në shtëpi.

Shtëpi më të lehtë për t'u përgatitur për procedurën masazh - bëjnë të naftës masazh preferuar, pastrim apo fshij plotësisht shtupë. Duke bërë celulitin masazh veten, ju mund të vendosë disa zona problematike kërkojnë rehabilitimit të fillor dhe të cilat mund të lihen "për më vonë".

Kundërindikimet për celulitin vakum masazh

Pra, duke vendosur për të ndarë luftën kundër "lëvozhgë portokalli", duke përdorur Jar masazh për humbje peshe, gjëja e parë për të paguar vëmendje të contraindications.

Pengesat kryesore në rrugën drejt përsosjes mund të jenë:

 • presionin e lartë të gjakut;
 • lëkurë të ndjeshme, të prirur për reaksione alergjike;
 • Moles të shumta në vende të ekspozuar ndaj masazh;
 • Tumoret beninje dhe malinje;
 • sëmundjet ngjitëse akute;
 • shtatzënisë;
 • venat me variçe.

KUJDES! Ne duhet të kujtojmë se vakum hedhje kupash celulitin masazh nuk mund të bëhet në kofshët e brendshme, gjoks, përmes shpinë dhe mbrapa.

Si te zgjidhni një bankat vakum

Nëse ju nuk bien në ndonjë kategori që ndalon masazh, është koha për të zgjedhur bankat vakum. Si për materialin ata janë bërë prej gome dhe silikoni.

Feedback nga përdoruesit dhe nga përvoja personale unë them - bankat silikoni janë shumë më mirë si ata përfundimisht të humbasin formën e tyre, nuk thithin vaj ose xhel ostatkai jo pikturuar.

Bankat vakum masazh lëshuar diametra të ndryshme. Kjo i lejon individit për të zgjedhur një grup që është i përshtatshëm për procedurën e masazh në pjesë të ndryshme të trupit.

Goxha e lehtë për t'u përdorur kit, e cila përbëhet nga bankat silikoni Masazh pompë të veçantë (ose dardhë), e cila ju lejon për të rregulluar forcën gjeneruar nga vakum.

Teknika e masazh vakum

Çfarëdo përpjekjet tuaja në luftën kundër celulitit nuk ka humbur dhe dha rezultate të shkëlqyera, ju duhet të jo vetëm të dinë teknikën e masazh, por edhe për të përgatitur trupin për procedurën. Për të filluar, ju duhet të avull lëkurën. Për ta bërë këtë, të marrë 5-7 minuta të ngrohtë dush, të cilat mund të shtoni një lugë çift të kripë deti.

Pastaj tërësisht fshij lëkurën me një shtupë dhe xhel ashpër dhe pika çift të vajrave tuaj të preferuar esenciale (të mirë anti-celulitit). Lëkura duhet të fshij kuqe deri sa ju ndjeheni një ndjesi shpimi gjilpërash lehtë. Kjo tregon se ju keni aktivizuar proceset metabolike në shtresën e nënlëkurës, qarkullimin e gjakut dhe rrjedhën e limfatike.

Një tjetër metodë për të përgatitur procedurën hedhje kupash masazh celulitit. Nëse dora nuk ishte një sfungjer ngurtë, ju mund të përdorni një pastrim që është e lehtë për të bërë në shtëpi. Struktura e tillë një pastrim mrekulli përfshin komponentët që do të gjenden në çdo kuzhinë: mjaltë, kafe terren, kripë deti dhe vajra esenciale.

Tani trupi juaj është i gatshëm për një masazh, poret më të hapur për depërtimin e përbërësve anti-celulitin dhe gjaku do të "japë" e tyre në vendin e grupe yndyrore.

Si të masazh bankave në shtëpi

Në shikim të parë kjo mund të duket se kaotike ngarje trupi duhet të sjellë rezultate të dukshme. Për fat të keq, ajo nuk është. Nëse shifrat janë të sakta në linjat Jar masazh masazh.

Foot Massage

Fërkoni këmbët, mos harroni se brenda kofshët nuk mund ta prekë atë. Këmbët masazh të fillojë për të bërë nga poshtë lart, pra nga gju, dhe enën e ujit vertikalisht lart dhe poshtë. Kohëzgjatja mesatare e procedurës 40-50 minuta.

Mollaqe

Massaging mollaqe, duke bërë një lëvizje rrethore për 10 minuta dhe pastaj lart e poshtë rreth 5 minuta.

Stomak

Masazh është një clockwise rrethore lëvizje për 10-15 minuta, pastaj nga kërthizë me palët për 5 minuta në çdo anë.

Masazh dorë

Duart masazhin me dorë në sup në një vijë të drejtë për rreth 5-10 minuta.

Vaj anti-celulitit masazh

Komente të shumta hedhje kupash masazh konfirmuar efektivitetin e saj në masazh duke përdorur vajra integruar mirë masazh. Sigurisht ju mund të përdorni automjete blerë në një farmaci ose dyqan. Por në qoftë se ju jeni një tifoz i kozmetikës natyrore, është e mundur për të përgatitur një përzierje të vetë-masazh.

Kompozime masazh të përbëhet nga një vaj bazë (100 ml. Ulliri ose rrushi, kajsi, gurë bukuroshe) dhe disa esenciale (jo më shumë se 20 pika dhe jo më shumë se 6 lloje). Vajra esenciale duhet të ketë një efekt të theksuar anti-celulitit, unë rekomandoj në vijim:

 1. Vaj Geranium është më efikas në mesin e esters. Kjo është për shkak të aftësisë së saj për të aktivizuar kullimit limfatike edhe nën stagnimit të rënda në trup dhe të çojë në dehidratim dhe forcimin e lëkurës, duke e bërë atë të zhdërvjellët dhe i tendosur.
 2. Vaj dëllinjë vepron në celulitit "nga pasme", dmth, përmirëson metabolizmin, largon toksina dhe heq ënjtje.
 3. Vaj Cypress regenerates e lëkurës, zvogëlon paraqitjen e celulitit përmes elasticitetin e lëkurës.
 4. Cedar vaj përmirëson krovoobmen në lëkurë, saturating atë me oksigjen dhe heqjen pezëm qelizave dhe ënjtje.
 5. Vaj grejpfrut aktivizon kullimit limfatike me efekt diuretik. Ajo është përdorur për të trajtuar trashje të përbashkët dhe të celulitit.
 6. Portokalli në të djathtë është një nga anti celulitit mirë: vaj i saj saturating lëkurës me oksigjen dhe vitamina, heqjen e toksinave dhe rigjenerimin e lëkurës.

Çfarëdo gjalpë shtëpi sjellë më shumë dobi me procedurë të tillë si hedhje kupash anti-celulitit masazh, ajo duhet të jetë si duhet përgatitur:

 1. Enët, në të cilën një përzierje e vajit duhet të jetë i pastër dhe të thatë.
 2. Vaj Mix duhet të jenë në përputhje dhe të rritur pronat e njëri-tjetrit dhe të mos anuluar.
 3. Vajra esenciale hyjë në baza, jo anasjelltas.

Vajra esenciale janë vetë të njohura produktet e celulitit, dhe në kombinim me masazh vakum do të sjellë edhe më shumë përfitime.

Këshilla dhe truket

Nëse ju keni vendosur për të luftuar celulitin, ju bëni jo vetëm bankat celulitit masazh. Për "lëvozhgë portokalli", - është vetëm një manifestim vizuale e sëmundjes dhe qasja e saj trajtimi duhet tërësisht.

Konsideroni dietën tuaj, ju ndoshta hani yndyror, tymosur dhe e ëmbël, dhe nuk mund të rezistojë pije me sheqer ose alkool. E gjithë kjo nuk është mënyra më e mirë ndikon në trupin tuaj, duke shkaktuar shfaqjen e problemeve të lëkurës dhe formimin edema.

Është e rëndësishme për të monitoruar ekuilibrin fluide dhe electrolyte, një i rritur duhet të pijë në ditë për të paktën 1.5 litra ujë të pastër. Le jetën tuaj në sport: të shkojë në shtëpi, në qoftë se ju nuk mund të shkoni në palestër, të drejtuar në mëngjes. Nëse gara - kjo nuk është juaji, organizojmë mbrëmje ecin 5-6 km. Përdorni një krem ​​të veçantë.

Dhe gjëja më e rëndësishme në luftën kundër celulitit - një rregullsinë e procedurave. Vetëm në këmbëngulja juaj do të varet se sa shpejt ju do të shihni rezultatet e dëshiruara.