New jo-kirurgjikale alternativa heqë ballë për kirurgji plastike


Është e vështirë sot për të përmbushur grua që nuk do të kujdeset për pamjen tuaj. Bukuri, pamja e re dhe të mirë-ujdisur japin grave besim dhe vetëm le të jenë të lumtur. Por në qoftë se shifra mund të shpëtohet nëpërmjet të ushqyerit e duhur dhe stërvitje, pastaj të fshijë gjurmët e ndikimit të kohës shumë e vështirë.

Përmbajtje

 • Vala Radio heqjen: Teknika dhe mundësitë e saj
 • Mezoniti për fytyrë të hequr
 • Biorevitalization: injeksion të rinjve
 • Plazmoliftinh - Procedura kombëtare përtëritje
 • Pjesshëm përtëritje lazer: Metoda
 • Personi Photorejuvenation: si funksionon
 • Termoliftinha Infrared: Teknika

Se fytyra, qafa dhe krahët e dhënë moshën e një gruaje të vërtetë është. Sot ka shumë metoda të kirurgjisë plastike për të ndihmuar srkyt moshën tuaj të vërtetë dhe të dukem më i ri se 10 dhe nganjëherë për 15-20 vjet. Por ka një alternativë në këtë luftë të përjetshme me moshën. Gjithnjë e më popullore heqë fytyrën bezoperatsyonnaya, me të cilën ju mund të shpëtoj prej rrudhave, të shtrënguar deri disa zona të trupit dhe për të rivendosur elasticitet lëkurës.


Vala Radio heqjen: Teknika dhe mundësitë e saj

Procedura e quajtur valë radio heqjen - një shtrëngim jo-kirurgjikale e lëkurës fytyrës, baza e të cilit efekti i valëve të radios. Këto valë radio të gjeneruara nga një aparat të veçantë, kanë aftësinë për të përshpejtuar proceset e shërimit në inde, ato stimulojnë qelizat e lëkurës shpejt sintetizojnë kolagjenit dhe elastin cilat japin elasticitet dhe për të parandaluar formimin e rrudhave. RF-heqjen ose termoliftinha padëmshme për njerëzit.

Radio valët janë të lokalizuara vetëm në vendin ku procedurës. Anestezi nuk është e nevojshme për shkak se metoda është absolutisht pa dhimbje, nuk kërkon një periudhë rehabilitimi. Radio frekuencave apo valë radio heqjen mund të përdoret në çdo pjesë të trupit: në fytyrë, dekoltin, në bark, hips, duart. Si rezultat, pas disa seancave lëkura bëhet zhdërvjellët, elastike, shumë të rinj dhe të arsyeshme.

Treguesit kryesore për RF-heqjen:

 • Simptomet e plakjes së lëkurës (rrudha, humbje e vëllime person)
 • Ulur tonin e lëkurës;
 • Cellulite;
 • Pigmentim dhe defekte të tjera;
 • Shtrihen;

Mezoniti për fytyrë të hequr

Kjo teknikë zbatohet për produkte të reja në fushën e terapisë anti-moshë. Mezoniti për fytyrë të hequr - një ashensor jo-kirurgjikale fytyrë, bazuar në teknikën e akupunkturë. Gjatë procedurës së një samorassasyvayuschiesya subkutane thread veçantë administrohet me hala hollë atraumatic.

Ata heqë sagging indeve dhe në mënyrë aktive të stimuluar prodhimin e kolagjenit, duke e bërë lëkurën të bëhet zhdërvjellët dhe të rinj. Efekti është i dukshëm pas 2-3 javë dhe zgjat më shumë se 1 vit.

Kjo procedurë ju lejon të:

 • Hequr rrudhat dhe rinovimin fytyrë, qafë, zonë dekoltin;
 • Ngritni vetullat;
 • Hiq folds nasolabial, rrudhat rreth vargut çantë gojë;
 • Rikthe fytyrë ovale, cheeks.

Nuk është një metodë që nuk ka mund t'i atribuohet një kirurgji plastike të plotë, jo-kirurgjikale, por është e vështirë për të thirrur. Ky ashensor endoscopic fytyrë. Ai gjithashtu si mezoniti i referohet metodave të reja të përtëritje.

Biorevitalization: injeksion të rinjve

Nëse ju fjalë për fjalë përkthehet emrin e kësaj metode, ajo do të "kthehet në jetë". Biorevitalization kthen plakjen e lëkurës ish bukurinë dhe elasticitet, duke i dhënë asaj një pamje të shëndetshme dhe i pastër.

Ndërrojë pamjen pa kirurgji duke përdorur teknikën byorevytalyzatsyy janë injeksione komplekse intradermal e Hyaluronic Acid (natyrore) është komponenti kryesor i indeve lidhës, dhe është e përfshirë në proceset rigjeneruese, u jep volum lëkurës dhe elasticitet, zbut rrudhat dhe parandalon formimin e reja.


Byorevytalyzatsyya Anti mund të aplikohet në çdo pjesë të (fytyrë, dekoltin, qafë dhe duar). Këto të dhëna janë pjesë e trupit më të prekur nga dëmtuar ekspozimit UV, duke humbur acid Hyaluronic.

Plazmoliftinh - Procedura kombëtare përtëritje

Kjo metodë bezoperatsyonnoho përtëritje, bazuar në vete është përdorimi i pacientit plazma. Zhvilluar dhe testuar këtë teknikë nga shkencëtarët tanë.

Plazmoliftinh, e cila është e bazuar në rivendosjen efektin e qelizave të pasura trombociteve plazma, i referohet metodave samoomolozheniya.

Plasma injektuar në fushat me probleme të pacientit duke përdorur injeksione intradermal që aktivizon funksionin e fibroblasts dhe sintezën e kolagjenit. Si rezultat i manipulimeve të tilla mekanizëm biologjik aktivizon rinovimin e lëkurës dhe përtëritje e operacioneve të saj dhe pa masa drastike.

Pjesshëm përtëritje lazer: Metoda

Kjo metodë novatore, absolutisht e sigurt dhe efektive bezoperatsyonnoho përtëritje. Përtëritje pjesshëm lazer ka për qëllim stimulimin e proceseve rigjeneruese në shtresat e thella të lëkurës. Pjesshëm rishfaqet mund të përdoret si për plakjen dhe për lëkurë të rinj.

Kjo teknikë do të arrijë rezultate superiore përtëritje dhe shtrëngim. Procedura - përtëritje jo-kirurgjikale lazer pjesshëm është i përshtatshëm për çdo lloj të lëkurës, dhe ju lejon të merrni rezultatet e dëshiruara edhe në verë. Efekti është i menjëhershëm, zgjat 3-4 muaj.

Personi Photorejuvenation: si funksionon

Teknika është në fuqi në burimet e lëkurës të lehta me intensitet të lartë. Njerëz Photorejuvenation, si shumica e metodave jo-kirurgjikale e heqjes, të stimulojë prodhimin e qelizave të kolagjenit, acidit Hyaluronic, elastin, pa lëkurë elastike dhe të rinj nuk mund të ekzistojë.

Pas kohës së dekoltin përtëritje, fytyrën, qafën pacientët janë të barabartë, të shëndetshëm, lëkurë të butë, pa defekte të mëdha kozmetike. Përveç kësaj, ju në mënyrë efektive mund të merren me të meta të tilla si neto enëve të gjakut, rritjen e tepruar e flokëve, linjat e bukura dhe pigmentim.

Termoliftinha Infrared: Teknika

Metoda e termoliftinha infrared është në shtresa të thella të rrezatimit infra të kuqe e trajtimit të lëkurës. Nën ndikimin e fibrave temperaturë të lartë janë të kolagjenit ngjeshur dhe kompakt, për shkak të këtij efekti përmirëson tonin e lëkurës.


Nëpërmjet veprimeve të saj, termoliftinha jo-kirurgjikale infra të kuqe të përkryer zbut folds nasolabial dhe forcon poret e lëkurës. Kur e ekspozuar ndaj fushat me probleme forcuar në mënyrë të përkryer dhe të merr një rrugë të qartë.

Metodat moderne të përtëritje jo-kirurgjikale karakterizuar nga efektet e ndryshme dhe kohëzgjatjen e veprimit të saj. Kohëzgjatja e një metode shpesh varet nga predispozicion gjenetik të popullit, karakteristikat e tyre fiziologjike, llojin e lëkurës dhe kujdes për të.

Është e qartë se këto metoda nuk mund të krahasohet me kirurgji plastike, por në sajë të vendosur mirë-zgjedhur i terapisë anti-moshë mund të konsiderueshme të shtyjë përsëri nevojën për kirurgji. Metoda e përtëritje - është një proces shumë serioz, pasi që të gjithë ata kanë contraindications tyre. Prandaj duhet të merret vetëm specialist i kualifikuar. Trust bukurinë dhe shëndetin profesionistë të.