Byoepylyatsyya komente dhe contraindications


Bazuar në zbatimin e kësaj procedure drogës natyrore - është çdo tinktura bimore, ekstrakte, resins të ndryshme. Edhe pse efektet kozmetike e një byoepylyatsyy vetme është një afat të shkurtër në natyrë, por të zgjatur përsëritur kërkesën e saj, për të ndryshuar strukturën e tyre të flokëve (bëhet më e hollë), ulur ndjeshëm numrin e tyre. Eliminimi i procedurave të kthehet gjithçka në gjendjen e tij origjinale.

Përmbajtje

 • Wax byoepylyatsyya
 • Shuharinh
 • Byoepylyatsyya braziliane

Procedura Bioepilyatsionnye heq vetëm një pjesë e sipërme të flokëve. Mos shkatërrojnë rrënjët e gjëndër e flokëve. Nuk ekstraktet, tinktura dhe krem ​​nuk janë në gjendje të përhershme të hequr qafe e qimeve të padëshiruara. Vetëm heqja e flokëve shkatërron gjëndër do të hequr ato për një kohë të gjatë ose edhe përgjithmonë. Dhe në arsenalin e salloneve të bukurisë moderne tërësi shumë nga këto teknika:


 • elektrolizë;
 • fotoepiljatsija;
 • heqja e flokëve lazer;
 • Heqjen tejzanor e flokëve;
 • depilim enzimë;
 • Depilim Elos.

Të gjitha këto lloje të heqjes së flokëve është shumë më efektive dhe të ketë një rezultat të zgjatur. Pse, pavarësisht teknikave moderne të përdorura në procedurat kozmetike nuk byoepylyatsyy humbur popullaritetin e saj? Faktor vendimtar është ndoshta ende shërben sigurinë, një numër i vogël i contraindications për përdorimin e saj dhe disponueshmërinë e secilit.

Wax byoepylyatsyya

Dylli Byoepylyatsyya, metodë e thjeshtë dhe e lashtë që ka ardhur tek ne nga Egjiptin e lashtë. Subjektet Nefertiti me masë të ngjitet trashë depozituar në trup, befas e largoi, duke tërhequr qime. Në versionin e tanishëm, në masë të trashë, me sukses, zëvendësohet me qiri.

Në procedurat dylli Bioepilation përdoren dy lloje të ndryshme të dylli - Solid (hot) dhe të buta (ngrohtë). Baza e dylli të ngurta janë:

 • Rrëshirë pishe;
 • aditivëve të gomës;
 • vaj limon ose ndonjë vaj perimesh.

Në thelb janë dylli të buta, rrëshirë pishe dhe aditivëve razmyahchitelnye.

Duke përdorur dylli, ajo është e nxehtë në 42 gradë dhe të përdorin një formë të butë të ngrohjes në 38 gradë. Para procedurës byoepylyatsyy dylli, mundësisht në zonat kultivuar më parë për të bërë lëkurë. Marrë jashtë nga qelizat e vjetra të lëkurës, lulëzim i ndihmon të rritur qime do të lehtësojë procedurën.

Dylli të nxehtë dhe të zbatohen në mënyrë uniforme në zona të caktuara të lëkurës, pas drejtim të rritjes së flokëve në sipërfaqe të saj mbivendosur dendur pecetë letre dhe shkurtuar ndjeshëm në drejtim të kundërt. Wax dhe qime hequr me sukses. Pas dylli byoepylyatsyy, dylli tepërt lënë në lëkurë mund të hiqet lehtë me vajra të veçantë.


Pas procedurës është e dobishme për të lyej sipërfaqe e trajtuar, locion ose krem ​​me ekstrakt kamomil, i cili ka antiseptik, zbutës, hidratues dhe efekt qetësues. Për ruan efektin, më lejoni t'ju këshilloj për të blerë kremra ose krem ​​përmbajnë bram laurilizokinolina drogës dhe Ampu. Këto kremra, bie në follicles tyre sipërfaqësore, duke shkatërruar qelizat e saj, në këtë mënyrë, ngadalëson rritjen e flokëve. Rritja intervali mes Bioepilation.

Zakonisht procedura e shkëlqyer rezultatet zgjat deri në gjashtë muaj nëse sjellja e tij gjatë ovulacionit. Megjithë thjeshtësinë e procedurës, jo të gjithë ju mund të përdorni atë. Ka një numër të kufizimeve në përdorim.

Kundërindikacionet:

 • sëmundje të ndryshme të lëkurës;
 • diabeti;
 • sëmundje variçe byoepylyatsyy në vend;
 • sëmundjeve infektive;
 • herpes;
 • ekzistenca e tumoreve të ndryshme të lëkurës.

Duke u njohur me kritikat e shumta të byoepylyatsyy forumet e diskutimit lexim, padashur të përqëndrohet në çështjet më urgjente. Ajo ka të bëjë me problemin e qimeve i hyrë në mish në lëkurë.

Në të vërtetë, pas depilim, në disa raste, ka disa pasoja negative. Kjo mund të shprehet në strukturimin flokët ndryshim, acarim të lëkurës dhe për të ndryshuar drejtimin e rritjes së tyre. Ju vetëm duhet të provoni metoda të ndryshme dhe të zgjidhni opsionin më të mirë. Një nga opsionet shumë - shuharinh.

Shuharinh

Shuharinh i takon njerit prej metodave të ëmbël "" të heqjes së flokëve. Ne kemi përdorur kohët e fundit. Kjo byoepylyatsyya sheqer.
Parimi i byoepylyatsyy performancës si dylli, por në vend të dylli aplikuar paste trashë me sheqer. Kjo metodë është një alternativë e shkëlqyer për metodën e dylli. Veçanërisht nëse ju dylli pas shfaqeshin inflamacion të lëkurës dhe qime që rritet përbrenda janë vërejtur.

Në paste për byoepylyatsyy sheqer përfshinin: ujë, limon dhe sheqer. Ju mund të shtoni ekstrakte promovuar hydration lëkurës dhe shërimin e shpejtë të lëndimeve apo të përmbajë barna pengojnë rritjen e flokëve. Asnjë flavorings dhe colorings nuk zbatohen.

Recetë për paste sheqer për byoepylyatsyy

Kur gatim makarona duhet të rrinë të teknologjisë:

 1. një kile sheqer të përziera tërësisht në një tigan metalike me 80 ml.vody, shtoni të njëjtën sasi e lëng limoni;
 2. mbuluar fort dhe të valoj në një ngrohje minimale;
 3. llokoçis rregullisht pa lënë pryhority.
 4. do të fillojnë formimin kapele e shkumë, hiqni kapakun dhe vazhdojnë të ziej për një tjetër 25 minuta;
 5. hiqni nga të nxehtit, llokoçis dhe derdh në një enë plastike;
 6. karamel ftohet në temperaturën e dëshiruar.

Kur përdorni këtë metodë e heqjes së flokëve që ju të merrni vetëm dy procedura - heqjen e flokëve dhe lëkurë, si sheqer - një agjent natyrore exfoliating. Depërtojnë në poret, butësisht loosens dhe heq me brirë shtresë, e thatë e veshje e guaskës. Lëkurës është më pak e ekspozuar ndaj ndikimeve të dëmshme. Gjueti të qimeve, makarona ngrohjes mbulon ato pa prishet off dhe tërheq me llamba rrënjë. Me bazë uji paste, kjo e bën të lehtë për të larë off. Lëkura bëhet famë dhe shelkovitost. Një rezultat i madh!


Byoepylyatsyya sheqer është e përkryer, pothuajse çdo grua. Ndalimi për përdorimin e heqjes "ëmbël" flokëve vetëm për ata me pranine e diabetit ose praninë e plagëve purulent në lëkurë.


Me ardhjen e bikinis modës që vijnë tek ne nga Brazili, u bë mjaft çështja e heqjes së bimësisë në vende të plotë që të mos fyejnë ndjenjat etike e të tjerëve. Pra, ka byoepylyatsyya bikini të thellë.

Byoepylyatsyya braziliane

Për kostum byoepylyatsyy bikini thellë dylli, sheqer dhe paste karamel, rrëshirë të ndryshme bimor. Me bikini fusha përfshijnë: pubis dhe ijë, zona anal dhe zona Labia. Më të popullarizuara përdorimi - fleksibël, dylli me cilësi të lartë me shtesa qetësues dhe zbutës të lëkurës.

Procedura fillon me zbatimin e procedurave të higjienës. Heqja e flokëve zonë, talk dhe dezinfektues trajtohen. Paste nxehtë lopatë është aplikuar në një zonë të caktuar të lëkurës mbuluar me leckë apo shirit letre. Kur përbërja e lëvizjes, të ftohtë të mprehtë në drejtimin e kundërt të rritjes së flokëve, pecetë hiqet. Aplikimi i anestetikë lokalë që bëjnë Bioepilation bikini thellë më pak e dhimbshme.

Aplikimi karamel, sheqer apo paste rrëshirë bimor atë në fillim, gatuaj dhe duart e ngrohta dhe të aplikuar në lëkurë. Hiq qime tashmë. Përfundon procedurë, përdorimin e objekteve të ftohjes. Pas trajtimit lëkura është e qetë dhe tërheqës për një muaj. Me ekzekutimin e rregullt, flokët pigmentim të humbur, duke u bërë më pak dhe të hollë.

Mos harroni! Në fund të çdo procedurave bioepilyatsionnyh nuk duhet, përdorin deodorant, Solarium, sauna dhe banjo me avull brenda natës.

Mos hezitoni për të diskutuar çështjet urgjente në forume, të jetë i sigurt për të shkruar komentet tuaja në lidhje me testet në një byoepylyatsyy. Kjo do t'ju ndihmojë dhe të tjerët, për të zgjedhur, për të zgjidhur problemet. Të jetë e dëshirueshme dhe e bukur. Fat i mirë për ju.