Komente Biorevitalization dhe Anëshkrim metodat popullore e përtëritje


Shumë gra janë në kërkim të mënyrave për përtëritje duke përdorur produkte natyrore të shtyjë larg një vizitë në një kirurg plastik ose edhe të shmangur atë. Biorevitalization acid Hyaluronic mund të rivendosur nivelin normale lagështi të lëkurës, duke siguruar kushte optimale për qelizat të funksionojnë siç duhet.

Përmbajtje

 • Mysterious substancë - acid Hyaluronic
 • Cila është procedura?
 • Laser biorevitalization

Le përshkrim të historisë së zbulimit të acidit Hyaluronic në anën, vëmendje më mirë paguaj informacion praktikisht të dobishme. Shumë gra kanë përjetuar byorevytalyzatsyy efekt, por jo të gjithë kanë një ide të efektit të saj në pëlhurë.


Mysterious substancë - acid Hyaluronic

Pse misterioze? Ju të gjithë e dini!
Acid hijaluronik është futur në mënyrë që të byorevytalyzatsyy

 • Përshpejton fibroblasts ndarëse;
 • Ajo stimulon prodhimin e endogjen (vet) acidit hialuronik;
 • Ajo aktivizon sintezën e kolagjenit elastin dhe;
 • Promovon rritje e enëve të gjakut të ri microvasculature;
 • Rregullon veprimtarinë e gjëndra dhjamor.

Një GC molekulë është e aftë të mbajnë rreth 500 molekulave të ujit, duke e bërë atë kampion në mesin e humidifiers.


Efektet e jashtme i jep byorevytalyzatsyya:

 • Humidification;
 • Recover elasticitetin dhe tonin e lëkurës;
 • Çehre të shëndetshme;
 • Eliminimin e rrudhave të vogla rrjetit;
 • Harmonizimi i blemishes lëkurës (plagët postacne).

Përveç efekteve të jashtme, të cilat janë të dukshme në gjashtë muaj, më shumë biologjikisht proceset e rëndësishme të fshehta që ndodhin në shtresat e thella të dermis me dyfishin e kohëzgjatjes.

Përgatitja për byorevytalyzatsyy është një xhel i trashë, aq më i madh përqendrimi i acidit Hyaluronic (GC), xhel dendur qëndrueshmëri. Vnutrykozhno futur drogë në pikat e veçanta të cilat nën veprimin e enzimeve si icicles hialuronidiazës shkrirjes, gradualisht liruar biologjikisht përbërësit aktiv - olisakarideve. Dendësia e shkaqeve xhel qendrimi i drogës në dermis, në këtë mënyrë e bën sistemin e vet për të aktivizuar sintezën e GC dhe fibrave (kolagjenit dhe elastin).

Civile është filler ndërqelizor. Imagjinoni një dyshek: ajo buron fibrave të dermis, dhe filler mes tyre është Kodi Civil.

Me moshën, shuma e ul intersticiale filler dhe rrudhave të lëkurës për shkak të filler nuk është e mjaftueshme, dhe shtresat sipërfaqësore të fillojnë të fundosej.

Biorevitalization ndihmon ngadalshëm procesin e plakjes duke plotësuar numrin e kërkuar të KP.

Acid hialuronik per birevitalizatsii është prodhuar nga sinteza bakterial. Më parë ajo ishte nxjerrë nga kombinezon gjeli, kështu që ishte një shumë e reaksioneve alergjike. Aktualisht tolerability e acidit Hyaluronic është shumë i mirë, reagimet individuale janë shumë të rralla.

Cila është procedura?

Mbajtur Së pari demakijazha, pastaj dezinfektoj lëkurë me chlorhexidine dhe të vënë nën film anestezisë krem ​​për gjysmë ore.

Kjo është e rëndësishme! Mjeku duhet të tregojë paketimin e drogës që ju keni parë në jetën raft dhe ishin të bindur se të drogës është administruar për ju. Mbushur zbulojë para syve tuaj.

Kur ndikimi i krem ​​mbi mjeku administruar drogës fillon, duke punuar me kujdes nga fushat me probleme. Metoda e administratës mund të jenë të ndryshme. Shumica vkola papulnoy Civile prezantuar nga vkola, por teknikë mund të zbatohet bioarmirovaniya kur drogës është administruar në një rrjet në vende ku lëkura ka nevojë për mbështetje shtesë. Dëmi i shkaktuar nga birë gjilpërë, procesi nisjen e sintezës së fibrave kolagjenit, pra, një kuadër të ri mbështetës.

Pas procedurës, mund të mbetet bruises të vogla të cilat shpejt kalojnë. Për të përshpejtuar këtë proces do të heparynovaya vaj ose Traumel. Papules pas injektimit të mbajë dy ose tre ditë (kushtet individuale dhe varet nga aktiviteti i hyaluronidase), gradualisht uploschayas. Nëse e keni kryer byorevytalyzatsyyu premten, e hëna nuk mund të sigurtë të shkojnë në punë. Kompliment i parë mund të presim jo më herët se dy javë.

Zakonisht një procedurë revitalizimin vetëm mjaft vajza të reja të lëkurës të cilëve ka vuajtur nga një pushim në det ose në dhomë me diell përdorimin e tepruar zonjë. Në të gjitha rastet e tjera seancave të shumta nga 2 në 4, frekuenca e administratës është e përcaktuar nga mjeku, bazuar në shkallën e moshës lidhur me ndryshimet dhe kërkesat specifike për çdo të drogës. Një pushim në mes të sesioneve dy javë. Pastaj kalojnë mbështetjen procedurë e vetme e bërë dy herë çdo gjashtë muaj.

Beauticians Këshillit, në qoftë se ju do të kaloni një pushim në vende ekzotike me diell aktive, të bëjë një procedurë byorevytalyzatsyy para dhe pas një udhëtimi. CC do të mbrojnë lëkurën nga agresioni diellore dhe tharje.

Disa kufizime janë në çdo manipulimeve mjekësore, biorevitalization gjithashtu ka contraindications:

 • Sëmundjet akute infektive;
 • Sores Ftohtë në akute (infeksion kronik herpes një javë para se injeksione përshkruar barna antivirale si aciklovir, për të parandaluar përkeqësimin);
 • Inflamacion të lëkurës në korrigjim;
 • Karakteristikat mendore (panik nga frika e injeksioneve, histeri);
 • Kanceri;
 • Sëmundjet autoimune sistemike;
 • CC individ intolerancës.

Në kushtet e cosmetology mjekësore vetëm njohur me pro, kokë tjetër në konfuzion.

Biorevitalization dhe Mezoterapia, e cila është më e mirë?

Biorevitalization - është e njëjtë Mezoterapia, acid Hyaluronic vetëm, dhe përgjigje për pyetjen tuaj, zonjat, kjo është më e mirë për të që tani dhe ju në mënyrë specifike konsideron beautician e nevojshme.

Mezoterapia - është futja e agjentëve të veçantë në lëkurë për të ndihmuar në zgjidhjen e problemeve të ndryshme. Shumë shpesh këto procedura janë të emëruar bashkërisht, për shembull, fillimisht restauruar ekuilibrin e ujit të lëkurës, nisi mekanizmat e veta nga përtëritje birevitalizatsii, dhe lëkura është mëson më të përgatitur ajo ofruar një menu të mezokokteyl. Rezultati pas trajtimit të tillë do të jetë më e theksuar se në procedurat e kryera veç e veç.

Shqyrtime byorevytalyzatsyy pjesa më e madhe pozitive. Klientët e pritjes justifikuar shpesh. Disa konfuzion lind kur beautician nuk tha klientin në byorevytalyzatsyy thelb. Efekti i kësaj procedure nuk mund të jetë i menjëhershëm, ai shtyrë dhe gradualisht rritet me çdo seancë.

Ju vëreni se lëkura "kujton" atë që ishte në rininë e tij. Dhe edhe në qoftë se rezultati në pasqyrë nuk është e dukshme, atëherë aktivizimi niveli histologjike e proceseve vitale të qelizave të ruajtur deri në një vit. Dhe pastaj, në qoftë se jo të procedurave të mbështesin përsëri merr kohë e saj, si në qoftë se ajo nuk ka të tingëllojë trishtuar.

Laser biorevitalization

Gjuha e cosmetologists byorevytalyzatsyya - futjen e acidit Hyaluronic në lëkurë me një gjilpërë apo jo injeksion. Nëse injektuar ndryshe, kjo është Mezoterapia.
Aesthetic Mjekësia - industria është shumë dinamike. Pothuajse çdo vit ka një shumëllojshmëri të produkteve të reja, një prej tyre është biorevitalization lazer.


Molekulë acid Hyaluronic është mjaft e madhe për të depërtuar thellë në epidermë e lëkurës. Aplikimi i jashtëm jep Veting saj vetëm shtresat fuqishmi e epidermë dhe shtrese corneum atëherë ajo nuk ka kaluar. Shkencëtarët shpiku mendjet e teknologjisë nano dhe molekulë të mëdha civile e ndarë në disa fragmente.

Nën ndikimin e rrezatimit lazer përcaktuar rreptësisht parametrat e lëkurës transportit të hapur tubthit në të cilën këto molekula nano depërtojnë në shtresat e thella të lëkurës. Nën ndikimin e rrezatimit të njëjtin mister me fragmente Nano mbledhura në molekulë të plotë civil dhe është tashmë në vendin e duhur.

Avantazhet përfundimtare e biorevitalization lazer:

 • Procedura e bukur, ju mund të relaksoheni dhe të argëtohen;
 • Nuk ka shenja të dukshme në lëkurë dhe menjëherë mund të shkoni në një datë megjithatë, edhe për një takim pune, edhe pse të vendosur;
 • Një shumë edhe shpërndarja e KP në lëkurë;
 • Efekti është i krahasueshëm me metodën klasike.

Çmimi byorevytalyzatsyy si lazer dhe klasike, të vendosur në një varg të çmimeve, kështu që zgjedhja është e juaja. Ende nuk ka injeksion byorevytalyzatsyya i lirë hallkë shumë e rëndësishme - përgjigjet e lëndimit, nëpërmjet të cilave është e mundur fibrozë kontrolluar në ato zona ku lëkura ka nevojë për forcimin shtesë dhe mbështetje. Në çdo rast, konsultoni një beautician dhe për të dëgjuar mendimin e tij nuk ka të lënduar.

Olga Kochetkova, mjeku dermatolog