Fytyra Vector heqjen komente dhe fotot e rezultateve të procedurave


Lëkurës plakjes manifestohet jo vetëm në thatësi e tij, humbje e elasticitetit, rrudhat, rrudhat, pigmentim, por në këtë fenomen të pashmangshëm si person gravitacionale ptosis.

Përmbajtje

 • Ptosis gravitacional dhe roli i saj në persona plakje
 • Heqjen Vector: Teknika

Përballen me këtë problem para se të mund vetëm kirurgji plastike, por mjekësia nuk qëndrojnë ende dhe metodat moderne të përtëritje bezoperatsyonnoho lejojë për një kohë të gjatë të vonojë nevojën për kirurgji, dhe në disa raste edhe të shmangur atë. Një nga metodat më efektive të luftimit të moshës lidhur me ndryshimet e lëkurës janë të ndërrojë pamjen vektor.


Ptosis gravitacional dhe roli i saj në persona plakje

Çdo gjë në këtë botë është i nënshtrohet ligjeve të fizikës dhe të trupit të njeriut - nuk është përjashtim. Forca e gravitetit - është forca që tërheq të gjithë që jetojnë dhe nonliving Tokë. Mbetje njerëzore është gjithashtu subjekt i forcës gravitacionale dhe të kohës kur TURGOR tyre ulet, ata varem nën ndikimin e forcave të padukshme. Ky fenomen quhet ptosis gravitacionale.

Nën ndikimin e gravitetit të bien poshtë indeve të buta. Kjo çon në humbjen e një skicë fytyrë të qartë ovale e folds nasolabial, ptosis vetullat dhe qoshet e gojës, qepallat sagging, faqet, shfaqjen e "rrudhave kukulla." Nën ndikimin e gravitetit të ndryshojë jo vetëm formën e fytyrës, por edhe madhësinë e saj. Ajo shkrihen, humbet qark mprehtësi e tij (utyazhelyaetsya dhe rrit dimensionin tërthor e personit të tretë më të ulët). Këto ndryshime ndikojnë jo vetëm në fytyrë, por edhe mjekër, zonën e qafës dhe pjesë të tjera të trupit.

Përfundimisht, kur procesi i plakjes marrë elasticitetin e tyre të lëkurës dhe indeve TURGOR në mënyrë të konsiderueshme më të dobët, e cila është kryesisht për shkak të formimit të pamjaftueshëm të fibrave kolagjenit në SMAS-sistemit lëkurës.

SMAS-sistem - një tipar i strukturës anatomike të muskujve dhe të lëkurës, e cila ofron një njeri i pasur shprehjeve të fytyrës. Ai përbëhet nga muskujt e fytyrës që janë "stitched" aponevrotycheskym shtresë e lëkurës.

Kështu, kur muskujt janë ulur, ata të sjellë një lëkurë që ndryshon shprehjen. Kjo strukturë anatomike shërben si skelet që mbështet formën e fytyrës. Kur sasia e kolagjenit ul SMAS-sistemin, duke ndryshuar konturet e fytyrës dhe nën ndikimin e gravitetit. Heqjen Vector fytyrë për qëllim forcimin këtë kuadër, e cila e lejon atë për të mbështetur konturet ri.

Heqjen Vector: Teknika

Heqjen vektor ose bioarmirovanie - një metodë jo-kirurgjikale injeksion përtëritje, e cila është e bazuar në të hyjnë më thellë në lëkurë e përgatitjeve stabilizuara acidit Hyaluronic në linja të veçanta (vektorët), duke krijuar një rrjet kornizë.

Ky rrjet sapo Collagenic krijon një tkurrje indeve artificiale drejtuar nga periferia në qendër.

Kjo procedurë mund të konsiderohet një lloj contouring. Përveç kësaj, për bioarmirovaniya përdorin të njëjtat drogë - detectives në bazë të acidit Hyaluronic, kolagjenit dhe substancave të tjera.

Si pikërisht Vector heqjen rinon lëkurën?

Me futjen e gjilpërës në lëkurë me acidit Hyaluronic dhe mikroranky krijuar microchannels që janë të mbushura temat fillera që pengon formimin e tillë vonuar. Rreth këtyre kanaleve është formuar procesin mikrofibroza (fouling ind lidhës, kolagjenit dhe fibrave elastin). Mikrofibroz krijon një rrjet artificiale që shërben si një kornizë mekanike - forcuar lëkurën, largon shenjat e plakjes dhe sagging.

Si mund ta di nëse do të përdorin procedurën e heqjes vektor?

Zakonisht kjo metodë e përtëritje trajtohen njerëzve nga 30 deri 50 viteve. Por nuk është një provë shumë e thjeshtë që do të përcaktojë nëse keni nevojë për një vektor ashensor.

Para një pasqyrë, anim kokën në një anë dhe të shikojnë me kujdes për çdo ndryshim nëse konturet kanë ndryshuar pak sagging indeve, ndryshuar formë ovale fytyrën, rrudhat duket, është koha që të përdorë procedurën heqjen.

Çfarë duhet të presin kur bioarmirovaniya?

Teknika është e përshtatshme për çdo pjesë të fytyrës që i nënshtrohet ptosis gravitacionale.


I tërë procesi mund të ndahet në disa faza:

 • përpara se të kryejë ashensor fytyrë, mbani anestezion anestezi lokale (krem special është aplikuar për 30 minuta);
 • kryerjen e nevojshme duke shënuar një komplote të veçanta shënues cosmetology, diamante bojë nga qendra dhe lëviz në periferi;
 • dezinfektimin e zonave të trajtuara;
 • Personi biologjike përforcim - injeksione xhel fillerami të gjithë gjatësinë e gjilpërës, diamante trajtohen tërhequr të gjitha palët, detectives futur lineare (në formën e temat hollë në pjesën e prapme të obligacioneve shiringë).

Efekti i procedurës është e dukshme menjëherë. Por për të arritur rezultate maksimale, është e nevojshme për të kryer 3-4 seanca në intervale prej 3-4 javë. Nëse ju lexoni kritikat për heqjen vektor, mund të konkludohet se procedura për të krijuar një kornizë të fuqishme intradermal mekanike, e cila mbron lëkurën nga efektet e gravitetit nga 6 muaj deri në 1.5 vjet.

Kohëzgjatja e kësaj periudhe varet nga fillera përdorur, reagimet individuale të bioarmirovanie atëherë sigurisht duhet të përsëritet.
Përfundimisht, kur filler futur ngadalë shpërndarë proceset aktivizuar për sintezën e kolagjenit vet, i cili zgjat dhe rrit efektin e shtrëngimit.

Me procedurën e duhur për performancën dhe cilësinë detectives në efektivitetin e tyre nuk inferiore heqë rrethore fytyra (kirurgji plastike).

Procedura Indikacionet

Për të zbatuar metodat e nevojshme në rastet e mëposhtme:

 • ptosis gravitacionale e indeve të buta;
 • Brow ptosis, qoshet e gojës;
 • Faqet sagging, qepallat;
 • humbja e qartë përshkruan personin;
 • folds thellë nasolabial;
 • forcimin TURGOR dhe elasticitetin e lëkurës;
 • korrigjimi i rrudhave, fytyrë ovale.

Contraindication

Ju nuk mund të heqë vektor në rastet e mëposhtme:

 • Sëmundje të gjakut me një tkurrje të dobët;
 • marrjen drogë antikoagulant;
 • sëmundje aktive infektive;
 • ethe;
 • sëmundjet dermatologjike në injeksione;
 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • sëmundjet decompensated kronike të organeve të brendshme;
 • çrregullime mendore, epilepsi;
 • Tendenca për të formuar keloids.

Detectives Radiess dhe bioarmirovanie

Përdorur kryesisht për përgatitjet heqë vektoriale në bazë të acidit Hyaluronic (IAL ACP, Restylane Vital, Derm Perfectha, të buta, linja Teosyal parë Belotero, Uviderm ultra 2 etj). Radiess (Radiesse) - një filler veçantë (detaje kemi biseduar për këtë në një artikull të mëparshëm), e cila ndryshon nga analoge të saj dhe ka disa avantazhe:

 • Efekti qëndrueshme (deri në 2 vjet);
 • të sigurisë;
 • tolerohet mirë;
 • strukturë unike, e cila përbëhet nga kalciumit microcrystals hydroxyapatite dhe bazë xhel.

Për shkak të strukturës fillera unik, heqjen Radiess vektor ka një efekt të dyfishtë. Menjëherë pas hyrjes në xhel ka efektin e zbutjes rrudhat dhe vijat shprehja zhduken fusha të fundosur dhe cheekbones sagging, konturet mprehta kthye fytyrë ovale.


Kërkesat moderne të shoqërisë, jo vetëm për pamjen e grave të përsosur, por edhe nga njerëzit. Për të qenë të suksesshëm, ju dhe të kërkoni në përputhje me rrethanat. Metodat bezoperatsyonnoho përtëritje, duke përfshirë edhe ndihmën biaormirovanie në këtë luftë të vështirë me kohë.