Jet Peel-lëngshme lëkurë çfarë është ajo, shenjat dhe përfitimet


Të duken bukur dhe të rinj, njerëzit e vë veten në procedurat e ndryshme kozmetike dhe operacione plastike. Hardware cosmetology po zhvillohet me shpejtësi. Prova e kjo mund të konsiderohet si një sistem unik për kujdesin e një mbulesë prej lëkure dhe përtëritje lëkurë saj --liquid.

Përmbajtje

 • Cila është procedura?
 • Avantazhet e lëkurë gazi-lëngshme
 • Rekomandimet dhe contraindications për
 • Cila është procedura?


Cila është procedura?


Kjo procedurë i referohet një grupi të lulëzim mekanike. Shtresohem qelizat e vdekur epiteliale dhe lustrim defektet e lëkurës është për shkak të një mekanik veprimi gërryes sistemit unik Jetpeel.

Duke përdorur këtë teknikë mund të bëjë jo vetëm lustrim dhe pastrimin e lëkurës, por edhe për të hyrë thellë në lëkurë ushqyesve të nevojshme, komponente strukturore, vitamina dhe elementët gjurmë, acid Hyaluronic gjurmë, dhe për të kryer masazh limfatik kullimit. Dhe e gjithë kjo me absolutisht asnjë dhimbje, anestezi dhe lëkurës kontakt.

Nëse ju pyesin se si kjo është e mundur, përgjigja për këtë pyetje qëndron në parimin e këtij sistemi të teknologjisë së lartë. Aparatet për lëkurë me gaz të lëngët të zhvilluar ekspertët më të mirë në Izrael. Ajo është e pajisur me një hundë të veçantë që është shpërndarë përzierje melkodyspersnuyu gazi-lëngshme.

Grimcat e lëviz me shpejtësi shumë të lartë (200-300 m \ dytë). Kjo mund të arrihet ishte për shkak të presionit të lartë të gazit brenda njësisë (rreth 8 atmosfera). Vylitayuchy nën hundë të tillë presion, bie bërë prona gërryes. Ata shtresohem qelizat e lëkurës vdekur dhe i ngopur me oksigjen, lagështi dhe ushqyesve.

Si "mbushje" mund të përdorni përbërësit e ndryshme:

 • version klasik - si gazi - oksigjen, si dhe lëngun - zgjidhje fiziologjike kripur;
 • përdorin versione të modifikuara kur është e nevojshme për të arritur efektin ngritëse - shtuar substanca të ndryshme, të tilla si gazi-lëngshme lëkurë me acid Hyaluronic, kokteje vitaminë, elementët gjurmë. Ndonjëherë, në vend të përdorimit të oksigjenit, ozonit ose dioksidit të karbonit.

Nën ndikimin e presionit, lulëzim grimcë shtyrë thellë në lëkurë, pa absolutisht asnjë dëmit integritetin e saj (shërben si jo-gjilpërë Mezoterapia teknikë).

Përveç stresit mekanik, duke pirë sistemin jet gjithashtu ka një performancë komponent temperatura.


Përzierje gjobë ka një temperaturë të ulët, e cila kontribuon për efekt analgjezik, stimuluese microcirculation, normalizimin e tonin e venave dhe arterieve. Kështu, procedura nuk kërkon anestezi dhe është edhe më të kënaqshme.

Avantazhet e lëkurë gazi-lëngshme

Kjo procedurë, si lëkurë-lëngshme lëvozhgë jet, ka një numër të avantazheve mbi peels tjera mekanike dhe kimike:

 • mungesa e kontaktit me lëkurën - lëkura nuk është përballur me ndonjë duart mjek apo sipërfaqe puna hundë që eliminon mundësinë e infeksionit, veprimi kryhet ekskluzivisht nga rrjedha e gazit dhe të lëngshme;
 • Procedura është shumë delikate dhe mjaft traumatike - mbetet mëngjes, djegiet dhe gjurmë të tjera ndërhyrje, si në llojet e tjera të lulëzim;
 • manipulimi është e dhimbshme dhe kërkon anestezi;
 • për të hyrë lëkurës ushqyesve të nevojshme, pa hala dhe të dëmtojë integritetin e tij;
 • mund të bëhet në çdo kohë të vitit;
 • Nuk ka periudhë shërim;
 • efekt të dukshëm pas seancës së parë;
 • lëkurë komponent masazh është i pranishëm;
 • rrezik minimal i reaksioneve alergjike - komponentët natyrore (ajrit dhe ujit);
 • të përshtatshme jo vetëm për fytyrë, por edhe për pjesë të tjera të trupit, të tilla si gazi-lëngshme lëkurë kokës përdoret shpesh në rast të problemeve me flokët (si një metodë alternative e Mezoterapia injeksion);
 • ndihmon për të përballuar me pothuajse të gjitha problemet e kozmetike;
 • Procedura është i përshtatshëm për konsumatorët e çdo grup moshe;
 • të jetë e mundur për të rregulluar thellësinë e ndikimit - masazh limfatik kullimit, sipërfaqësore, të mesëm dhe lëkurë të thellë;
 • lejuara (dhe madje inkurajohen) para se të shkojnë në plazh, duke vizituar dhomë me diell për një cirk uniforme.

Rekomandimet dhe contraindications për

Gama e problemeve kozmetike, duke treguar procedurën mbresëlënëse:

 • dhe photoaging parakohshme të lëkurës;
 • të qenët i përgjumur, humbje e elasticitetit dhe lagështi e lëkurës;
 • thellësi të vogla dhe mesatare e rrudhave;
 • entitet lodhje;
 • Zona hiperpihmentirovannye;
 • fytyre dhe postacne;
 • plagët;
 • seborrhea;
 • humbje e flokëve;
 • të lidhura me moshën lëkurës ndryshon neckline, përsëri duart;
 • eliminimin e pabarazive lëkurës;
 • celulitin.

Ne gjithashtu duhet të përmendim ndikimin pozitiv në rrjedhën e puçrra fytyre. Është e njohur se speciet reaktive oksigjenit posedojnë fuqishëm antiseptik. Kur qelizat e lëkurës mbushje ky element është vdekja e baktereve piogjen.

Gjithashtu lulëzim vdekur epiteliale ndihmon në eliminimin e ngjeshur në kanalet e gjëndra dhjamor, kështu që nuk ka grumbulluar sekret dhe jo të infektuar. Ky efekt i dobishëm në Patogjeneza bazë të puçrra fytyre të kontribuojnë në një reduktim të ndjeshëm të elementeve inflamatore puçrra fytyre pas sesionit të parë, dhe pas kursit problemi zhduket krejt.

Cilat janë contraindications

Pavarësisht procedurave të sigurisë lëkurë-lëngshme ka contraindications:

• Proceset akute infektive-inflamator në aplikacion;

• rëndim i infeksionit herpes;
• kanceri i lëkurës;
• patologjitë dermatologjike kronike (psoriasis, ekzemë, pezmatim i lëkurës, etj);
• sëmundjet akute dhe kronike ne traktin respirator akut sipërme, sistemit endokrin, sistemit kardiovaskular;
• origjinalitet dhe ilaçe të ftohtë që kanë në plan për të hyrë;
• sëmundje mendore dhe epilepsi;
• Personat pezmatim nervi apo nevralgji nervore (trigeminale dhe fytyrës).

Cila është procedura?

Nuk ka përgatitje të veçantë para se të përpunimit hazozhydkostnoy është e nevojshme, si një lëvozhgë kimike. Me ardhjen në klinikë keni kryer procedurën standarde make-up mbartës, atëherë ju roztashuyetesya të qetë në shtrat në zyrën e mjekut.


Nëse kryerjen gazi-lëngshme lëkurë fytyrën, flokët mbrojtjen kapelë të veçantë i papërshkueshëm nga uji. Gjithashtu, në qoftë se manipulimi është kryer karakterin e pastrimit të mesëm dhe të thellë, kapele speciale mbrojnë sytë dhe lëkurën të ndjeshme rreth tyre.

Të mbajë një seancë në çdo kohë të vitit. Procedura është pacient i jashtëm, nuk kërkon shërim të veçantë postpilinhovoho dhe kujdes. Menjëherë në fund të sesionit (skuqje do të shkojnë nëpër 10-15 minuta), ju mund të sigurtë të shkojnë jashtë.

Kur beautician fillon përpunimin e lëkurës, ju do të ndjeni airflow vetëm ftohtë dhe të freskëta. Jo parehati nuk do të. Kohëzgjatja e trajtimit varet nga problemet kozmetike madhësisë dhe zonat të cilat duhet të jenë të përpunuara. Në mënyrë tipike, të gjithë manipulimi nuk ka marrë më shumë se 20 minuta.

Natyra e sistemit të jet pije ndikim në lëkurë (masazh, lëkurë e thellësi të ndryshme) Mjeku i zgjedhur në mënyrë rigoroze individuale dhe varet nga mosha e klientit moshës dhe shkallës së ndryshimit.

Efekti do të jetë e drejtë e dukshme pas seancës së parë, por rezultati përfundimtar kërkon seanca 5-10 me pushimet në 1 javë.

Gazi-lëngshme spastrim përtëritje fytyrës dhe të ndihmojë në afat të shkurtër për të arritur rezultate të mira:

 • Lehtësim lëkura bëhet e sheshtë dhe të qetë pas procedurës së parë;
 • Lëkura merr odnotonnist elasticitet, ngjyra të shëndetshme dhe pamjen;
 • plagët dhe shënon shtrirje do të bëhen më pak të dukshme;
 • ënjtje zhduket dhe "çanta" nën sytë;
 • vijnë në muskujt ton;
 • Numri i elementeve inflamatore reduktuar në mënyrë të konsiderueshme;
 • rrudhat gjobë rrjetë zhduken, ndërsa të tjerët do të jetë më pak e theksuar.

Duke marrë parasysh të gjitha më lart tha, ne mund të konkludojmë se gazi-lëngshme lëkurë - është një, me metrazh të pasur mënyrë e sigurt, krejtësisht pa dhimbje dhe efektive për të kthyer lëkurën tuaj pamjen rinore dhe të shëndetshme. Natyrisht, mrekulli nuk duhet të pritet, por kjo procedurë mund të jetë një fazë përgatitore për metodat më të rënda të përtëritje.