Peels glycolic - komente, dëshmitë, fotot para dhe pas


Hyn në një rrugë të luftës për bukurinë dhe pamjen e përsosur, unë dua të zgjedhin mjet që do të sjellë rezultate të dukshme, pa shkaktuar dëmtim dhe pa kërkuar investime të mëdha. Është e rëndësishme që të mos bëhet një viktimë e reklamave, të bëjnë zgjedhje të informuara racionale nga e gjithë arsenalin e objekteve të propozuara.

Përmbajtje

 • Si Glycolic zhvishem efekt në lëkurë?
 • Indikacionet për lëkurë të performancës
 • Contraindication
 • Teknologji zhvishem glycolic
 • Rekomandimet pas procedurës
 • Rishikimet e peels glycolic

Hiq probleme të lëkurës pa përdorur për kirurgji, të shpejtë dhe nuk ndihmojnë shtrenjta lloje të ndryshme të peels kimike që kanë fituar një popullaritet të merituar për shkak të efikasitetit të saj të lartë, disponueshmërinë në masë dhe komente pozitive. Varësisht nga ku thellësia lëkura është eliminuar këtë problem, ju do lloj lëkurë të sipërfaqësor ose mesatare. Sipërfaqësor dhe më të butë - peels Glycolic fituar shumë tifozë. Shumë të zgjedhin për të.


Si Glycolic zhvishem efekt në lëkurë?

Përbërës kryesor aktiv në këtë lloj të peels sipërfaqësore - acid glycolic i takon një grupi të acideve të frutave, e cila në formën e saj natyrore që gjendet në rrush, panxhar, kallam sheqeri dhe në sasi të vogla dhe të përqendrimit të ulët të shtuar të kujdesit, të nivelit ton.

Kur aplikohet në lëkurë ajo bashkëvepron vetëm me shtresat e saj sipërfaqësore (epidermë) pa shkaktuar trauma të thellë, kështu që një minimum prej efekteve anësore, por e dukshme me sy të lirë sjell rezultate.

Acid glycolic është i heq të gjitha qelizat e vdekura të shtresës sipërfaqësore duke shpërndarjen e tyre me Freckles, spote moshës, shenjat e para të plakjes, duke e bërë lëkurën të dukshme të freskët, të butë, smoother. Përveç kësaj, ka ende pastrim të thellë, e cila në mënyrë të favorshme ndikon në lëkurë të prirur për puçrra fytyre dhe përmirëson pamjen e saj.

Sigurisht, zhvishem glycolic nuk është në gjendje për të hequr tërësisht plagët, por kjo mund t'i bëjë ata shumë më të butë dhe të butë, të ofrojë pamje më estetike dhe modest. Përveç kësaj për të hequr "lëkurë e vjetër", ajo gjithashtu stimulon formimin e fibrave kolagjenit që i japin tonin e lëkurës dhe për të rritur elasticitetin e tyre.

Indikacionet për të kryer zhvishem glycolic

Ka shumë dëshmi, por rezultatet më të mira këtë peels kimike sipërfaqësore sjell në çështjet që janë në shtresat e sipërme të lëkurës;

 • puçrra fytyre, zmadhuar poret;
 • linjat e bukura;
 • çehre e shurdhër;
 • shenjat e para të plakjes;
 • spote moshës, Freckles;
 • ton pabarabartë lëkurës;
 • plagët pas fytyre dhe pabarazisë;

Rekomandimet më specifike do të ju jap një beautician në anketë primar.

Contraindication

Acid glycolic nuk depërtojnë në shtresat e thella të lëkurës, më nuk është e zhytur në gjak dhe nuk ndikojnë në trupin. Prandaj, shumica e Anëshkrim janë të përkohshme dhe zhduken pas problemi është fikse.

 • Shtatzënia (acid Hlykolevaya nuk ka efekte të dëmshme në të fetusit apo të ndikojë në rrjedhën e shtatzënisë, por pasi ajo iu nënshtrua një hormon të veçantë, të beauticians janë duke u përpjekur që të përmbahen nga kryerjen e procedurave për të shmangur rezultate të paparashikueshme apo një reaksion alergjik.)
 • Dëmtimi i lëkurës në vendin e propozuar të zhvishem (kjo mund të kontribuojë për një penetrim më të thellë të acidit glycolic)
 • Shpërthimet herpetike (virusi herpes dëmton lëkurës)
 • Kanceri, si tani, dhe në të kaluarën (mjekësia nuk rekomandohet asnjë procedurë stimulues)
 • Procedura nuk është menduar direkt para një udhëtim në vendet e nxehta me diell agresive (për të shmangur djegien nga dielli)

Teknologji zhvishem glycolic

standard i vendosur për lëkurë

Procedura nuk kërkon ndonjë trajnim të gjatë. Para aplikimit të drejtpërdrejtë të acidit glikolik locion lëkurës degreasing pastruar domosdoshmërisht. Disa beauticians predpilinhovoy përdorni ajer te kondicionuar, e cila kontribuon në provë acid kërkuar nivelin e epidermë dhe pastron bllokuar poret.

Pastaj në lëkurën veçantë aplikuar acid swabs pambuku hlykolevuyu, duke filluar nga ballin dhe mjekër duke i dhënë fund. Mund të aplikohen disa shtresa për penetrim më të mirë në lëkurë, nevoja për një kërkesë të tillë vendos beautician tuaj. Gjatë procedurës, ju mund të ndjeni një ndjesi djegie të lehtë, duke treguar se efekti i acidit në lëkurë dhe nuk është e lidhur me efekte anësore.

Në seancën e parë të beauticians lëkurë kanë tendencë për të përdorur më pak përqendrimin e acidit për të shmangur djegiet.

Ka një numër të metodave të zgjidhjes së peels acid glycolic. Përqendrimet e mundshme acid përdorimi janë të nevojshme në seancën e parë. Në një mënyrë tjetër, me çdo acid procedurë përqendrimit rritet, duke arritur në 70%.

Koha maksimale e procedurës (acid Ekspozimi) - 15 minuta, por mund të jetë shumë më pak të vendosur karakteristikat individuale. Pas kohe, lëkura butësisht rubbed peshqir të ftohtë ngjyhet me një zgjidhje të veçantë neutralizues alkaline. Pastaj lani fytyrën me ujë në temperaturën e dhomës dhe të vënë një moisturizer të lehta.

Nëse lëkura është shumë e ndjeshme - të kryejë maskë qetësues anti-inflamator. Gjatë seancës, gradualisht lëkurë lëkurë është e kuqe, për shkak të irrituese acid. Pas lëkurë, skuqje shkon, por kjo nuk do të ndodhë menjëherë dhe mund të zgjasë deri në disa ditë, në varësi të ndjeshmërisë individuale të lëkurës.


Efekti është i dukshëm menjëherë pas procedurës, lëkura bëhet e butë, të lehta, të ligët dhe të butë. Për të arritur rezultatin e dëshiruar të përshkruara nga një deri në 10 seanca. Në disa raste, ajo është e rekomanduar për të shkëmbyer lulëzim aplikimit ndjekur duke ruajtur rezultatin e arritur. Në një javë mund të kryhet jo më shumë se dy procedura.

Rekomandimet pas procedurës

Pas procedurës, zhvishem glycolic është e rekomanduar për të shmangur rrezet e diellit direkte, duke përdorur sunscreen. Kjo është për shkak të faktit se pas heqjes shtresa sipërfaqësore e lëkurës bëhet më e brishtë dhe lehtësisht të ndjeshëm ndaj ndikimeve negative dhe djegiet e diellit.

Ky është lloji i zhvishem që mund të bëhet në çdo kohë të vitit, mos kini frikë për reagime negative, i kënaqshëm veten dhe të dashurit një pamje mahnitëse. Procedura nuk kërkon një periudhë rehabilitimi dhe ju lejon që menjëherë të kthehet në ritmin normal të jetës. Nëse është e mundur, është e dëshirueshme që të zhvishem një ditë për t'i dhënë lëkurës suaj një tjetër nga mjetet e grim, por kjo nuk është një tregues i rreptë.

Lëkurë acid glycolic në shpenzimet në shtëpi nuk është e rekomanduar!

Besohet se lëkurë acid glycolic - kjo është lloj lëkurë që lehtë dhe inexpensively mund të kryhet në mënyrë të pavarur në shtëpi. Dermatologists dhe cosmetologists në një zë të thonë se nuk duhet të pajis keq në veten e tyre dhe e vë në rrezik të tyre pamjen. Në fund të fundit, që do të jetë i sigurt se kjo procedurë nuk ishte, kjo është bërë duke përdorur acid dhe në zbatim të gabuar mund të shkaktojë dëme të pariparueshme.


Rishikimet e peels glycolic

Pothuajse të gjitha shqyrtime peels Glycolic - pozitive. Përjashtim mund të jetë vetëm ato situata ku ai bënte në laik shtëpi. Histori entuziast në lidhje me gratë transformimit menjëhershëm nuk është për t'u habitur, sepse rezultati është i dukshëm menjëherë dhe procedura nuk kërkon shpenzime të mëdha materiale. Përveç kësaj, të gjitha gratë që do të përpunojë, të kuptuar mekanizmin e ekspozimit sipërfaqe dhe duhet peels acid periodike reps për të mbështetur rezultatin.

Peels glycolic - një mjet i madh për të ndihmuar në luftën për bukurinë dhe rininë. Ai është i përshtatshëm për të gjitha kategoritë e moshave: vajzat e reja që duan të heqin qafe e puçrra fytyre, gra të pjekur, Boris me shenjat e para të plakjes dhe zonjat që duan të heqin qafe e rrudhave dhe të qetë nga të thellë. Përveç kësaj, kjo zhvishem është e përkryer për njerëzit, pasi procedura është pa dhimbje, merr pak kohë dhe sjell rezultate të dukshme.