Gommazh fytyrë - një mjet i ri për bukurinë e lëkurës


Gratë janë shumë kurioz nga natyra, sidomos kur është fjala për një mjet të ri për bukurinë. Dëgjuar fjalën "gommazh" disa prej tyre mund shoqatë me disa çorape praktike. Por mos nxitojnë në përfundime. Mjeti i ri do të punojë me emrin mendje për ankesën tuaj sa më efektive!

Përmbajtje

 • Zbuloni risitë sekrete
 • Teknika e
 • Gommazh mund të gatuaj në shtëpi

Zbuloni risitë sekrete


Do të thotë se u shfaq në tregun rus kohët e fundit, në mënyrë që të merrni të dini atë më shumë. Origjina e fjalës është gommazh origjina mjaft shkrimi. Sepse në gommazh franceze («GOMME») do të thotë "gomë", të njohura për ne nga çamçakëz fëmijëria stiratelnuyu, të cilat shpesh shpëtoi dhe korrigjuar mangësitë.

Thelbi i emrit të saktë përcjell qëllim gommazh. Detyra e saj kryesore - pastrimi, pastrim. Butë i pastër, nuk traumatike, e cila ndihmon shpëtoj lëkurën e fëlliqur dhe qelizave të vdekur. Pas kësaj procedure, ajo fillon të marrë frymë, hap poret, duke e transformuar çehre.

Përgjigja e shkurtër për pyetjen: "Çfarë është gommazh?", Ne mund të themi - kjo procedurë kujdesit të lëkurës Exfoliating. Ndryshe e njohur për të gjitha gratë pastrim të veprimit "çamçakëz" është veçanërisht e ndjeshmëri, delikatesë kontakti me lëkurë.

Detashment e shtresës së sipërme të lëkurës nuk është për shkak të ndikimit mekanike e grimcave të ngurta dhe për shkak të acideve frutash.

Substancat aktive që janë pjesë e produktit, të shpërndarë qelizat e vdekura dhe për të lehtësuar largimin e tyre të shpejtë. Procedura Gommazh fytyrës është shumë e bukur dhe jashtëzakonisht të dobishme. Ajo tregon gratë e të gjitha moshave dhe pronarët e çdo lloj të lëkurës.

Teknika e

Sigurisht, ju mund të vizitoni sallon bukurie dhe të përdorni shërbimet e profesionistëve, por ajo është realiste për të mbajtur gommazh fytyrë dhe në shtëpi. Kjo procedurë shquar në gratë me burimet për të përmbushur e tyre.

Për të filluar, të përcaktojë frekuencën e kjo varet nga karakteristikat e lëkurës tuaj.

 • Lëkurës është me vaj, poroze - gommazh kalojnë një ditë;
 • Lëkura e tipit të përzier - disa herë në javë (mund të jetë 3 herë);
 • Lëkurë normale dhe të thatë - një herë në javë;
 • Pjekur, venitje (pas 45 vitesh) - vetëm 1-2 procedurat në javë.

Gommazh gati krem ​​është në rangun e pothuajse të gjitha markave kozmetike, por ju mund të përgatisë veten. Mjetet gatuar me përbërës të freskët do të jetë më mirë dhe tastier. Rreth recetave më vonë, por tani rreth teknologjisë.

Jetë i sigurt për të përgatitur lëkurën. Ajo duhet të pastrohen mirë dhe rasparennoy. Ju sapo doli nga banjo, mori një dush? Është koha për të bërë homazhem.

Butësisht, por intensivisht vënë mjete të përballet pas linjave masazh. Mos harroni qafën dhe gjoks zonë. Në sytë e tij, vendin feta kastravec apo pambuku pads ngjyhet në ujë mineral - lëkura rreth syve gjithashtu kanë nevojë për vëmendje dhe ushqim! Shtrihem për 10 minuta, mendoj se si e madhe ju do të shikoni apo të dëgjoni muzikë të butë.

Shoot fytyrën e nevojës për përzierje, kur ajo është e butë. Nuk ka nevojë të prisni derisa të bie në gjumë, nuk është vetëm një maskë, ai peels gommazh. Nëse tharje e saj të plotë të lëkurës mund të vuajnë. Teknologji hequr ajo gjithashtu ka veçantitë e veta.

Maska butë shtresë nuk të lava, si dhe, si të thuash, i mbështjellë me lëkurë. Gishtat e një dore mjetet skatuyte, gishtat e tjera - vetëm shtypni poshtë lëkurës. Kjo do të mbrojë atë nga shtrihen. Nëse ka inflamacion të lëkurës (pimples, pustules), pastaj thjesht të del me të larë me ujë të ngrohtë dhe të zhvishem me një pambuk ose sfungjer disk.

Pas larjes dhe të bëjë ushqyes maskë apo të aplikoni një moisturizer. Veprimi i tyre do të rritet shumë herë, sepse ato bien në pjellore "tokës" lëkurë trajtuar mirë.

Përmbahen nga duke shkuar jashtë gommazh direkt pas procedurës, veçanërisht në qoftë se ka ngrirjes dhe me erë. Këto rezerva në lidhje me diell apo pamjen e diellit të ndritshme. Për shkak se lëkura juaj është ende i prekshëm dhe shumë të ndjeshme.

Gommazh mund të gatuaj në shtëpi

Kjo është receta shumë të thjeshta për llojet më të zakonshme të lëkurës. Por ata janë të mrekullueshme.

Recetë Gommazh për të lëkurës me vaj

Merrni 1 pjesë tharë krem ​​dhe miell oriz, miell elbi 2 pjesë. Në pjesët mund të mbahen në mend teaspoons ose lugë. Përzierje dhe pour përzierje me ujë ose një ilaç të preferuar për larje. Qëndrueshmëri duhet të jetë e trashë të mjaftueshme për të maskuar nuk është dripping nga fytyra e tij. Aplikoni me anë të teknologjisë.

Recetë Gommazh për lëkurë të thatë

Ajo do të marrë 2 pjesë bollgur, 1 pjesë terren bollgur dhe lëvozhgë portokalli. Teknologji e përgatitjes dhe aplikimit në 1 rast.


Këto shtëpi i bërë gommazh mund të ruhen në një enë qelqi me kapak në një vend të freskët. Nëse është e nevojshme, ju vetëm duhet të holluar lëngun e tyre dhe ata do të jenë gati për të shkuar.

Si rezultat i gommazh që ju të merrni kënaqësi në vijim të dobishme:

 • Spastrim i butë dhe delikate të lëkurës;
 • Falë sipërfaqe të saj mikro do të rrisë rrjedhjen e gjakut, qelizat rriten ushqim;
 • Ustranyatsya stanjacion si të përshpejtojë metabolizmin qelizor;
 • Aktivizuar funksionin mbrojtës të lëkurës;
 • Harmonizuar bilanci-ujë vaj;
 • Në lëkurë posvizhiloyi rigjallëruar dhe linjat e bukura të zhduket, do të ketë një shkëlqim të butë, sipërfaqen e saj prej kadifeje të butë do të shikojmë përbërjen e madhe.

A nuk është një vlerë të provoni? Mundit tënd duhet vynahorodyatsya, sepse trupi i femrës nuk është vetëm kurioz, por mirënjohës. Ne mirëpresim komentet tuaja!