Xhelatinë fytyrës kujdesin personal maskë për çdo lloj të lëkurës


Xhelatinë ka qenë prej kohësh i njohur në kozmetikë si një mjet të ndihmës së parë për lëkurë të lodhur ose të problemit, si substancat e përfshira në atë jashtëzakonisht e dobishme për të. Xhelatinë përmban proteina, e cila është e nevojshme jo vetëm për flokët tonë, ajo tenton për të barazuar çehre dhe shëruar inflamacion të vogla.

Përmbajtje

  • Maskat me filmat xhelatinë
  • Maskë Lindja e fytyrës me xhelatinë
  • Shërimi maskë
  • Nourishing Mask fytyrës

Ajo është e njohur mirë se efekti ngarkuar e substancës ka efekte të dobishme për lëkurë të moshës, e cila është e nevojshme për të ruajtur tonin për të hequr qafe e rrudhave. Xhelatinë, si pjesë e maska ​​fytyrës shtëpi zëvendëson shumë krema të shtrenjta dhe mjetet e pastrimit, kështu që kjo është një alternativë e madhe për të dashuruar e kozmetikës të shëndetshme dhe organike.


Face me xhelatinë të vërtetë të aftë për të punuar mrekulli, kështu që shumë gra në mbarë botën kanë zgjedhur këtë metodë të kujdesit. Është e thjeshtë, efikase, dhe fitimprurës, të tilla si përgatitja e kozmetikës nuk kërkon shpenzime të mëdha financiare, dhe rezultati nuk është inferiore ndaj profesional. Facials duke përdorur xhelatinë mund të bëhet në disa mënyra. Kjo shumëllojshmëri e maska, peels, scrubs dhe më shumë, e gjithë kjo do të diskutohet në këtë artikull.

Maskat me filmat xhelatinë

Maska filma janë shumë të njohura në botë kozmetike, sepse është i përshtatshëm për t'u përdorur, dhe efekti zgjat një kohë të gjatë. Xhelatinë maskë Filmi është bërë në dy mënyra të ndryshme.

Maskë me vaj embrion gruri

Kjo do të kërkojë proteina, niseshte, xhelatinë dhe vaj embrion gruri. Gjatë gatimit për përzierje proteina me një lugë çaji niseshte dhe e gjithë kjo me kujdes trokas. Është e nevojshme për të shpërndarë dy teaspoons xhelatinë në ujë të nxehtë. Për ta bërë këtë, ju mund të ngrohjes e ujit dhe xhelatinë në një banjë me ujë, kështu që ajo do të jetë shumë më të sigurt dhe më të shpejtë. Kur ajo shkrihet, ju lënë atë të ftohtë pak.

Tjetra, ju duhet të përzierje dhe shtoni pesëmbëdhjetë pika vaj embrion gruri. Maskë duhet të zbatohet për një fytyrë të pastër dhe për të mbajtur deri në maskë është e thatë dhe jo të kthehet në një film, i cili mund të hiqet thjesht. Një person duhet të propolosnut ujë të ngrohtë dhe të jetë i sigurt për të aplikuar ndonjë moisturizer, ajo ndihmon për të hequr qafe të efektit styahyvayuscheho që mund të mbani ju nga ora për të dy.

Një maskë e tillë duhet të bëhet të paktën një herë në javë. Rezultati i zbatimit të maskë fytyrën është një spastrim i madh, ose pa asnjë ndërhyrje mekanike. Proteina ekstrakt të gjitha papastërtitë dhe të përkryer pastron poret, duke tërhequr ato, duke e bërë praktikisht të padukshëm poret. Amidoni zbut efektin e proteinave dhe ushqen lëkurën me ushqyesve. Xhelatinë në lidhje me maskë përbërë evens çehre, redukton gjobë tan, forcon veshje e guaskës, lufton rrudhat.

Vaj embrion gruri ushqen lëkurën me vitamina dhe ushqen atë, duke e bërë kadifeje dhe të butë, pasi ajo është një e shkëlqyer antiseptik, kështu që nëse fytyra është e përflakur ose puçrra fytyre, ata do të shërohet në disa aplikime maska ​​të tilla.

Kyç për të përdorur këtë maskë është person i relaksuar plotësisht, kështu që është e këshillueshme për të lënë të gjitha punët gjatë kësaj procedure. Maska e ka një efekt të fortë shtrëngim do të mohohet nëse bëjmë atë dhe të bëni gjëra të tjera. Relaksim të plotë, dhe rritjen e efektivitetit të procedurës shumë herë!

Maska e kripë dhe sode

Ky lloj i spastrimit xhelatinë. Procedura e nevojshme për të prodhuar lëkurë steamed. Kjo do të kërkojë xhelatinë, fillimisht, si në versionin e parë të shpërbëhet me një sasi të vogël të ujit të nxehtë, kripë deti dhe sode. Sode dhe kripë njohur për të gjithë si një pastrim të mirë, e cila në masë të madhe të dëmtojë lëkurën, kështu që duhet të përdoret në kombinim me një xhelatinë të butë dhe kalori.

Kripa duhet të maksimizuar pres dhe përzierje me sode. Pastaj ju përziejnë atë të gjithë me xhelatinë të tretur dhe të japë pak kohë krijoj për sode pak mund të shpërndarë. Duhet të theksohet se kripa është praktikisht i pazgjidhshëm për shkak të xhelatinë të fortë viskozitetit, i cili thjesht e rrethon strukturën e grimcave të vogla kripë dhe asgjë më shumë.

Pas disa aplikacione të këtij lëkurës maskë fillon të duken shumë të pastër dhe përfundimisht të bëhet i shëndetshëm, me ngjyra mahnitëse uniforme. Kjo është një zgjidhje e shkëlqyer për individët e trazuar.

E gjithë kjo përzierje duhet të vihet në steamed fytyrën dhe të fillojnë të masazh atë pak. Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet zonave të veçanta të problemit, ku një numër i madh i pikave te zeza apo poret. Masazh nevojën për dy minuta, jo më shumë, dhe të lënë përzierje për një minutë. Atëherë ju duhet të pije me ujë të ngrohtë dhe të aplikoni krem ​​ushqyes.

Procedura është e nevojshme për të mbajtur çdo dy javë në qoftë se ka probleme të mëdha me lëkurë që javë. Sode dhe kripë përkryer pastruar ajo eliminon njollat ​​e zeza janë hequr dhe të gjithë të shëruar inflamacion dhe për të eleminuar ndodhjen e tyre. Xhelatinë edhe imbues proteina e saj dhe ushqyesve.

Maskë Lindja e fytyrës me xhelatinë

Gjithashtu janë përfshirë xhelatinë recetë fytyrës maskë që erdhi tek ne nga Lindja, ku gratë e përdorin atë gjatë gjithë jetës, të mbajtur lëkurën të bukur dhe përjetësisht të rinj. Për të përgatitur këtë maskë ju duhet të përzierje xhelatinë tretur me krem ​​të nxehtë, shtoni tre pika e pemë çaji vaj dhe përzierje të gjithë nga fillimi korrur thekon tërshërë, të cilat janë gatuar me kujdes në ujë të vluar.

Ju mund të përdorni një maskë çdo javë një herë apo dy herë, siç lejon kohë të lirë për të shpenzuar me maskë e tij në fytyrën e tij. Duhet të konsiderohet vetëm nëse lëkura është shumë problematike, më të mirë krem ​​qumështi yndyrë zëvendësim të rregullt.

E gjithë kjo masë duhet të jetë tërësisht i ftohtë në lidhje me temperaturën e trupit të njeriut. Para se të aplikoni personi duhet avull, mundësisht këtë maskë për të përdorur ndonjë procedurë otshelushyvayuschuyu të ketë poret më të hapura, dhe lëkura ishte plotësisht e qartë. Nevojë e qartë lëkurë të ushqyesve menjëherë usmoktuvalysya ngopur me vitamina dhe të rinjtë, jo qelizat e lëkurës vdekur që grumbullohen në sipërfaqe.

Maskë duhet të zbatohet massaging dhe të lënë për gjysmë ore, pastaj pije tërësisht dhe të përdorni ndonjë krem. Kjo maskë është burimi i vërtetë i vitaminave për lëkurë të çdo lloji, ajo saturates më të ushqyesve, pastron, zbut rrudhat dhe ka një efekt rrufetë.

Maskë kundër inflamacionit

Zgjidhje e përkryer për personin problematike mund të bëhet një maskë e xhelatinë dhe qymyr. Ju duhet të blihen në çdo farmaci të karbonit konvencionale aktivizohet, dhe vaj farë rrushi. Xhelatinë si gjithmonë të tretur në ujë, UHL duhet të bluaj me kujdes për pluhur dhe shtoni xhelatinë. Përzierje duhet të ngrohtë deri dhe pastaj shtoni një lugë çaji vaj farë rrushi. Aplikoni këtë maskë ju duhet për të pastruar dhe steamed fytyrën, duke i kushtuar vëmendje të veçantë zonave problematike.


Mbani maskë duhet pesëmbëdhjetë apo njëzet minuta, pastaj të lajë atë me ujë të ngrohtë dhe të fshijë ndonjë tonik ose locion për fytyrë. Kjo maskë përkryer pastron dhe shëron inflamacion zabivshiesya poret. A keni nevojë për atë një herë në javë, sigurisht prej dy muajsh, atëherë është e nevojshme për të marrë një pushim për një muaj ose në qoftë ndezjen përsëri të fillojnë të shfaqen, të përsëritur procedurën.

Një maskë e thjeshtë ushqyes

Për lëkurë normale, ju ende nevojë për të mbajtur në rregull dhe vazhdimisht ushqejë ushqyesve dhe vitaminat, ka një maskë të veçantë të fytyrës e xhelatinë dhe qumësht, të cilat janë përbërësit e tij kryesorë. Për ta bërë këtë, tretur përzierje xhelatinë me tri lugë qumësht dhe shtoni një vezë e verdhë veze.

E gjithë kjo duhet të përzihen me kujdes dhe të aplikoni në fytyrën tuaj për pesëmbëdhjetë minuta. Kjo maskë përkryer ndriçon dhe evens tonin e personit saturates ushqyesve, ofron butësi dhe kadifeje lëkurës.

Pas maskë, ju mund të përdorni ndonjë lëndë ushqyese ose moisturizer. A maskë xhelatinë e qumështit kërkohet sipas nevojës, por jo më shumë se dy herë në javë.

Bazuar në gjithë këtë informacion tregon se xhelatinë është një substancë shumë i dobishëm që është jashtëzakonisht e dobishme për shëndetin e lëkurës. Ju mund ta përdorni atë në shumë kozmetikë. Kujdesuni për lëkurën tuaj, dhe ajo do të ju përgjigjem shëndet të shkëlqyer dhe një pamje të mrekullueshme.