Përdorimi i celulitit Mezoroller - Shqyrton dhe metodologjia e përdorur në shtëpi


Çdo grua e re moderne ëndrrat e një figurë të bukur dhe dinjitoz, dhe të gatshëm për këtë për shumë bëmat. Teknologjitë moderne në industrinë e bukurisë nuk qëndrojnë ende dhe do të ofrojë mjete të reja dhe të reja të luftës për lëkurë të përsosur. Një prej këtyre produkteve të reja - Mezoroller e celulitit.

Përmbajtje

 • Indikacionet Mezoroller
 • Mezoroller Efikasiteti kundër celulitit
 • Çfarë është Mezoroller?
 • Metodat e përdorimit Mezoroller në drejtim të bukurisë
 • Metodat e Mezoroller aplikimit në shtëpi
 • Kundërindikimet dhe komplikime

Kjo pajisje shumë e thjeshtë jo vetëm të ndihmojë të hequr qafe të metat figura, por për të luftuar linjat e bukura në fytyrë. Në këtë artikull ne e konsiderojmë tiparet e aplikimit Mezoroller celulitit, mekanizmi i efekteve të tij në lëkurë, efektivitetin dhe contraindications mundshme.


Indikacionet Mezoroller

Indikacionet për përdorim Mezoroller jo aq shumë, ata janë:

 • korrigjimi i moshës lidhur me ndryshimet e lëkurës. Në praktikë vërtetuar se përdorimi i kësaj pajisje lejon rrudhave të qetë, për të përmirësuar TURGOR lëkurës dhe do të forcojë kontur të fytyrës;
 • luftimin e hyperpigmentation;
 • Trajtimi i alopecia rritjen e flokëve apo përmirësim;
 • eliminuar dhëmbëza pas lëkurë puçrra fytyre;
 • trajtim celulitin.

Arsyetimi efikasiteti i Mezoterapia për korrigjimin e plakjes ndryshimeve të lëkurës

Për të kuptuar se pse injeksione bukuri të japë rezultate të mira në luftën kundër plakjes, trokitje e lehtë në fiziologjisë. Po, bukuria dhe rinia e lëkurës varet nga sasia e fibrave elastike dhe kolagjenit, synthesizing fibroblasts.

Gjatë viteve, veprimtaria e fibroblasts gradualisht zvogëlohet, dhe moshës lidhur me ndryshimet fillojnë të shfaqen. Ajo ishte atëherë, dhe të vijnë në procedurën e ndihmës duke përdorur Mezoroller për të cilat përdorin kokteje të ndryshme. Përdorim më të zakonshme acid Hyaluronic.

Përveç kësaj, microinjection stimuluar qarkullimin e gjakut në lëkurë dhe aktivizoni atë riparuar proceset dhe rigjenerimin. Ndryshe nga trajtimet konvencionale Mezoterapia përdorur Mezoroller lejon njëkohësisht të prodhojë qindra mikroukolov.

Mezoroller Efikasiteti kundër celulitit

Le të shohim se çfarë përbën celulitin dhe çfarë e shkakton atë. Deri tani, shkaku i saktë i yndyrë të tillë në gratë nuk u gjend. Interesante, në mesjetë ishte një shenjë e pranisë së celulitit bukurisë dhe bollëk. Dhe tani seksit të drejtë janë investime të mëdha për të shpëtoj prej tij.

Pathophysiology e celulitit është vonuar lëngun intersticiale mes adipocytes. Nëse ju nuk merrni ndonjë veprim në këtë fazë, procesi do të përparojë. Kështu, në ndarëse dytë fazë janë formuar nga ind lidhës, dhe ënjtje dhe tuberosity rritet. Përdorimi Mezoroller celulitin stimulon rezorbimit intersticiale lëngun, aktivizimin e proceseve metabolike në fushën e ndikimit, dhe përmirëson qarkullimin e gjakut dhe limfoottok.

Përveç kësaj, metal ngushtë kontaktoni objekteve me lëkurën shkakton formimin e indeve dhe qelizave komponimet kimike, duke stimuluar progresin në metabolizmin e tyre.

Çfarë është Mezoroller?

Konsiderohet pajisja nuk ka emra të tjerë si skalproller ose dermoroller. Ajo duket si një dorezë të gjatë të rehatshme me një rul në fund. Në bosht janë hala të vogla titan, me diameter 0.07 mm dhe gjatësi që variojnë nga 0.25 mm deri 3 mm. Numri i hala varion 150-540 copë.

Qëllimi kryesor i kësaj pajisje është injektimi i thjeshtë intradermal e fondeve. Të gjitha Mezoroller mund të ndahen në ato që janë të dizajnuara për përdorim sallon dhe ato që mund të përdoren në shtëpi.

Përparësia e përdorimit Mezoroller trajtimin e celulitit

Tani të shohim se çfarë janë avantazhet e një procedure që është kryer nga një video të veçantë në krahasim me Mezoterapia klasike. Këto përfshijnë:

 • ilaçe depërtojnë thellë në lëkurë duke përdorur mezorolika shumë herë më efikase;
 • janë përmendur nuk ka efekte anësore;
 • Gjatë procedurës, pacienti nuk është vërejtur siklet;
 • serum kozmetike zhytur edhe qelizat e lëkurës;
 • Përdorimi Mezoroller aktive stimulon sintezën e fibrave kolagjenit;
 • gjatë procedurës nuk ka dhimbje, duke lejuar klientit për t'u marrë me çështje pas vizitës së planifikuar në beautician;
 • Nuk ka veshje e guaskës traumat;
 • Pas trajtimeve përdorur Mezoroller nuk kanë nevojë për rehabilitim.

Metodat Mezoroller përdorur në sallonet e bukurisë

Tani në fazat raspishut trajtimet anti-celulitit duke Mezoroller në kabinën.

 • përpara se të filloni procedurën, të bëjë peels sipërfaqësore. Për këtë zonë problemit në lëkurë duke shkaktuar pluhur pjekje të veçantë;
 • atëherë vendi që do të ekspozohen Mezoroller trajtohet me antiseptik;
 • aplikuar në lëkurë një xhel të veçantë që përmban normën aktive zhyroszhyhayuschye substancë e 1 ml për 1 cm trup katror. Çfarë është karakteristikë e këtij xhel mund të ri-aplikohen pas procedurës;
 • hala Madhësia për celulitin Mezoroller zgjedhur në varësi të fazën e procesit. Pra, fazat e mëvonshme të zgjedhjen e një gjilpërë me gjatësi më të madhe dhe diametër.
 • Tani, kur lëkura është e përgatitur plotësisht për procedurën, ju mund të vazhdojë për të kryesore fazën e - përdorimin Mezoroller. Është e nevojshme për të marrë kujdes të gjithë zonën e problemit të tokës, për shkak se zonat e pazhvilluara nuk do të jetë një i tillë thithjen efektive e drogës administruar. Procedura zgjat 10-15. minuta;
 • pas manipulimit të lëkurës fërkoni celulitin xhel është aplikuar në mënyrë të përsëritur.

Efekti i procedurës së dukshme edhe pas herë të parë. Kjo është në përqasjen e saj, rritjen ngjyra, reduktimin e "lëvozhgë portokalli" dhe zvogëlimin e vëllimit të trupit. Unë do të doja të vini re se në qoftë se ju vendosni të blini Mezoroller për përdorim në shtëpi, kjo është një furçë dhëmbësh duhet të shërbejë vetëm ju. Në fund të fundit, duke shkaktuar lëkurë mykrotravmatyzatsyy këtë pajisje mund të shkaktojë transferimin e infeksionit nga një person i infektuar me një të shëndetshme. Pas çdo procedure Mezoroller duhet të trajtojë dezinfektues.


Metodat e Mezoroller aplikimit në shtëpi

Duke përdorur Mezoroller luftën kundër celulitit shtëpi pothuajse të ngjashme me ato në kabinën. Megjithatë, e njëjta nuk është gjithmonë i përshtatshëm për ta bërë këtë, dhe disa pjesë të trupit të të gjitha duket i paarritshëm.

Prandaj, për lufta e suksesshme për forma të bukura mund të tërheqë një të dashurën, motër ose nënën. Në trajtimin e celulitit në shtëpi ju duhet të zgjidhni Mezoroller gjilpërë me një gjatësi prej 0,5-1,0 mm.

Contraindications për përdorim në trajtimin e celulitit Mezoroller dhe komplikimeve të mundshme

Kjo procedurë është relativisht i sigurt dhe ka një numër të kufizuar të contraindications të saj. Këto përfshijnë:

 • Lezioni lëkurës në vendin e procedurës (pustular, fungale, djegiet, plagë zazhyvayuschaya pastër, psoriasis);
 • plagët keloid (në llojet e tjera të dhëmbëza duke përdorur Mezoroller treguar);
 • shqiptuar venat me variçe e gjymtyrë të ulëta (pjesa e sipërme);
 • Moles zgjatet mbi sipërfaqen e lëkurës është një contraindication drejtpërdrejtë për të përdorur Mezoroller;
 • sëmundje serioze sistematike, sidomos në fazën e dekompensimi;
 • Shtatzënisë dhe laktacionit.

Komplikime të mundshme nga Mezoroller

Komplikimet konsiderohen trajtimet anti-celulitin përfshijnë dhimbje gjatë procedurës. Për këtë arsye pacientët veçanërisht të ndjeshme të ofrojë të procesit anestezion lokal në lëkurë duke shkaktuar celulitin xhel. Një tjetër komplikacion është një reaksion alergjik ndaj xhel.

Kështu, Mezoroller trajtimin e celulitit ka një numër të avantazheve dhe pothuajse e sigurt. Kështu, së bashku me trajtimet përballueshme duke përdorur këtë pajisje shumë efektive në kryerjen efektin e tyre të rregullt dhe pas trajtimit vazhdon për një kohë të gjatë. Dua të theksoj se efektiviteti i këtyre procedurave mund të rritet nga disa herë në qoftë se dietë, pini shumë lëngje dhe mos harroni në lidhje me ushtrimin.