Si celulitit përfundon në shtëpi


Ajo ka qenë prej kohësh e njohur se baza për humbje peshe suksesshëm është një qasje gjithëpërfshirëse. Përveç një dietë të ekuilibruar dhe aktivitet të rregullt fizik është një skincare domosdoshmëri, krem ​​të veçantë, masazhet, përfundon ... Këto procedura të thjeshta kozmetike të ndihmojë për të përmirësuar TURGOR lëkurës, eliminimin e puffiness, lëkurë të butë, t'i jepte një pamje të shëndetshme.

Përmbajtje

  • Llojet e përfundon anti-celulitit trupit dhe contraindications
  • Përgatitja për procedurën
  • Rregullat themelore të përfundon
  • Recipes celulitin në shtëpi trupit përfundon

Salons bukuri moderne dhe qendrat bukuri kanë zgjedhjen më të gjerë të vajrave ekzotike dhe formulimet për celulitin profesionale luftarake, por përfundon celulitin në shtëpi mund të jetë po aq efektive.


Llojet e përfundon anti-celulitit trupit dhe contraindications

Procedura është e ndarë në dy lloje kryesore - nxehtë dhe të ftohtë. Duke bërë atë vetë, konsiderojnë se secili prej këtyre metodave ka hranicheniya. Hot-wrap paketat e papranueshme kur venat me variçe dhe përfundon të ftohtë nuk tregohet grave me probleme gjinekologjike.

Hot përfundojë promovon poret dhe enët e gjakut, përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe të rritur metabolizmin. Përbërësit aktiv në fasha të eliminuar puffiness dhe eliminimin e toksinave nga nënlëkurës yndyrë. Ajo aktivizimin shpërndarjen në fushat kryesore të elementit shqetësim zhyroszhyhayuscheho - oksigjen.

Një përfundon ftohtë, anasjelltas, enët e ngushta, të përshpejtojë sekretim e toksinave nëpërmjet limfatike dhe për të eleminuar organet e brendshme. Të ftohtë, e cila ndikon në lëkurën me përbërës anti-celulitit maskë një efekt pozitiv në enët e gjakut, tonet e lëkurës, heq shurdhim në këmbë.


Nëse ju nuk keni contraindications për të kryer përfundon, në të njëjtën mënyrë një virgjëreshë do të jenë të alternuara opsion nxehtë dhe të ftohtë. Procedura Skema kontrast do të stimulojë më mirë qarkullimin e gjakut, forcimin e enëve të gjakut, fibrave strukturore dhe TURGOR lëkurës, dhe me përkushtim të duhur transformohet "portokalli zhvishem" lëkurën në shijshëm "bukuroshe".

Përgatitja për procedurën

Për lëkurë të pranuar me mirënjohje të gjithë përbërësit e dobishme aktiv të një përzierje për mbështjellës, ajo duhet të jenë të përgatitur. Ju mund ta bëni këtë duke përdorur pastrim kozmetike apo shtëpi me kafe, kripë deti, drithëra dhe Lëndë gërryese natyrore tjera komponente. Në hapin e ardhshëm ju duhet të ngrohtë deri të lëkurës të gjerë lëvizjet tuaja masazh, siç është duke e parë këtë video.

Rregullat themelore celulitin përfundon trupit

Të bësh celulitit përfundon në shtëpi për të pastruar zonat e problemeve të lëkurës aplikojnë gati-përziera me një furçë ose duart. Pastaj rrotullohen këto zona kapem film dhe të vënë në termoshorty ose vkutuyemo veten termoodeyalom (në mënyrë të nxehtë).

Nëse ju preferoni për të ushtruar gjatë procedurës, atëherë 20-30 minuta do të jetë e mjaftueshme për të arritur efektin. Nëse keni kryer mbështjellës pa stërvitje, atëherë procedura mund të zgjatet për një orë.

Pasi trupi anti-celulitit përfundon substancë aktive del me të larë në dush, lëkurën dhe të aplikojnë një xhel ftohës me heqjen efekt ose një të veçantë krem ​​anti-celulitit.

Frekuenca e trajtimeve të rekomanduara nga ekspertët, duhet të jetë të paktën dy përfundon në javë, dhe kohëzgjatja - 10-12 apo më shumë procedura për të përfunduar zhdukjen e "portokalli zhvishem" ose në momentin kur procedura e prodhuar nuk rezultate të dukshme.

Recipes e celulitit përfundon

Dashuria e ëmbël - ndjenjat e pathyeshëm për gratë që mund të luajnë një shaka mizore mbi to figura ideale. Konsumi i tepërt i ushqimit lartë kalori (dhe çokollatë kalori në 600kkal ~ 100g) e lartë në sheqer dhe yndyrë pa ndryshim të ndikojnë në lëkurë. Por ndonjëherë ju mund efekte të ëmbël-të dëmshme e fasule kakao dhe të kthehet në favor të tyre. Si? Përgjigjja është e thjeshtë.

Zgjidhni një përfundojë çokollatë

Ka shumë opsione për mbështjellës përzierjet me pluhur kakao. Konsideroni dy prej tyre:

  • 100 g kakao pluhur përzierje me 18-20 g vaj ulliri (1 lugë gjelle) dhe 200 ml ujë të ngrohtë deri qëndrueshmëri të qetë. Pas lëkurë të zbatojë këtë përzierje në fushat me probleme (kofshët dhe stomakut) në formën e çokollatë "pantallona të shkurtra", rrotullohen kapem film dhe të vënë në të brendshme ose në krye të mbulon dhe Uteplyuyemosya 30-40 minuta mund të pushojnë. Pastaj del me të larë dhe të aplikojnë për zonat e trajtuara anti-celulitin krem.

  • Pluhur kakao, gjalpë kakao apo Shi gjalpë përzierje me gështenjë kali ekstrakt, portokalli dhe alga deti. Kjo maskë nuk do ta ngurtësoj lëkurën, që nga pika e shkrirjes e çokollatë është 36 gradë. Pra, për 30-40 minuta ajo shkon si pjesë e përfundon, rivendosjen dermis gidrolipidnyj bilancit dhe sigurimin efekt të fuqishëm antioxidant. Teknika e kësaj procedure është e zakonshme, si dhe lloje të tjera të përfundon.

Shënim pangopur: përfundojë Mjaltë

Recetë për të përfunduar mjaltë është e thjeshtë. Lëkurë të qartë në fushat me probleme pastrim me kripë deti me vajra esenciale tuaj të preferuar. Kjo ndihmon vidluschyty shtresë me brirë është lëkura e nxehtë dhe poret e hapura për thekshëm ndikimin e substancave aktive të mjaltit. Për anti-celulitit beauticians përfundojë trupi mjaltë rekomandojmë të përdorni gëlqere mjaltë.

Ajo warms deri në 22-25 gradë (temperaturë dhome, jo më shumë) është aplikuar në fushat me probleme dhe të mbuluar me mbyllur plastike.

Mbani maskë për 20-30 minuta. Pastaj bëni masazh anitsellyulitnyy dhe del me të larë përzierje me lëkurë.

Mjaltë natyrore efekt të madh në lëkurë jo vetëm në një komponent përfundon, por edhe si një përbërës në një shumëllojshmëri të blends për maska ​​të kujdesit të lëkurës. Për shembull, përbërja shumë efektive e mjaltit me vajra esenciale (3 lugë të produktit - 5-6 pika ekstrakt të portokalli, limoni ose greipfrutit).

Aplikoni efektive mustardë përfundon

Mustardë ka qenë prej kohësh përdoret si një komponent i maskave ngrohjes kundër celulitit. Përveç kësaj, ajo pastron lëkurën e qelizave të vdekur të epidermë dhe përmirëson proceset metabolike në shtresat e thella të dermis. Ne rekomandojmë përdorimin e së bashku me mjaltë.

Merrni proporcione të barabarta e pluhur mustardë dhe mjaltë gëlqere. Mustardë lugë gjelle holluar në ujë për një qëndrueshmëri të butë (përzierje shumë të lëngshme do të rrjedhin nga filmi).

Përzierje me mjaltë dhe të zbatohet në fushat me probleme. Mbuluar me kapem film apo mbyllur plastike, të veshin rroba të hollë të punuar me shtiza dhe në mënyrë aktive duke lëvizur për 20-30 minuta.

Djegia duhet të jenë të durueshëm, në siklet të vogël të larë off maskë me lëkurë dhe ul sasinë e mustardë. Në duhanit të lehta mbajë përfundon me mjaltë dhe mustardë për gjysmë ore, pastaj del me të larë dhe të aplikojnë për krem ​​hidratues të lëkurës apo xhel.

Duke përdorur ushqim deti, alga deti për mbështjellës

Blej në farmaci ose pluhur Fucus leshterik (alga deti). Gjashtë shekuj. lugë blerë substancë derdh 300 ml (1.5 gota) ujë të ngrohtë, llokoçis, të mbuluar me një kapak dhe të lënë për gjysmë ore ose 40 minuta për të bymehet. Pasi uji tepërt është drenazhuar, dhe algat përdorur për mbështjellës. Ju gjithashtu mund të shtoni këtë mjaltë shumë, balta blu, vaj ose deti thelbësore baltë. Lexoni më shumë për procedurën me video të detajuara, si për të bërë alga deti përfundojë.

Përzierje përfunduar është aplikuar në lëkurën e problemit dhe përfundoi me kapem film këto fusha. Këto substanca aktive butësisht ndikojnë në epidermë, në mënyrë që ata mund të mbajnë trupin për 40-60 minuta. Pastaj del me të larë dhe të aplikojnë anti-celulitit krem.

Duke vajin tim celulitit

Ky vaj i mrekullueshëm përbëhet nga dy komponentë: vaj bazë (20 ml ose 1 lugë gjelle), të cilat mund të Almond, ulliri, vaj jojoba ose vaj farë rrushi; dhe 3 pika të vajrave thelbësore - limon ose livando, dëllinjë ose portokalli.

Mbaroi përzierje vaj është aplikuar në fushat me probleme dhe është përdorur për mbështjellës ose mund të jetë një komponent i të tjera, kompozime më komplekse.

Kafe brendshme përfundojë trupi

Kjo shumë efektive shtëpi përfundon jep rezultate të mira për shkak të aftësisë së kafeinë në mënyrë aktive të prishen yndyrna. Kafe përmirëson cilësi të lëkurës, rrit metabolizmin, ndihmon në eliminimin e puffiness dhe eliminimin e toksinave.

Kafe përfundon celulitit është përgatitur në bazë të 50-100 gram kafe terren, e cila është e mbushur me ujë të valë të formuar një slurry. Atëherë ju duhet të ftohtë përzierje në temperaturën e trupit, 36-40 gradë. Në këtë bazë të dhënash, ju mund të shtoni vajra esenciale dhe balta, algat dhe mjaltë, qumësht pluhur apo natyrore, por ajo është e mirë për të përdorur naftës në recetë e mëparshme.

Pavarësisht acetik përfundon

Vajzat Ndihme cilët jepen rregullisht procedurën, në fillim ndjeu ftohtë për 10-15 minuta dhe pastaj ju hedh në të nxehtit.

Njerëzit me probleme kardiovaskulare nevojë për të gjetur një tjetër, më shumë përfundon të buta për të luftuar celulitin.

Para procedurës, ju mund të bëni një dorë të masazh ngrohja apo sfungjer.

Uthulla e Molles holluar në gjysmë me ujë, shtoni disa pika vaj esencial apo celulitit.

Kjo zgjidhje është vënë në fushat me probleme dhe të mbyllë ato me kapem film. Procedura mbështjellës acetik (ambalazhi më shumë në lidhje me uthull molle procedurë) të marrë rreth 30 minuta. Përfundimit të procedurës, të marrë një dush dhe të aplikojnë një krem ​​trupi hidratues.

Financoj forma e tij gdhendur figura dhe i tendosur, lëkurë të bukur të shëndetshme të përballojë çdo vajzë. Ju lehtë mund të arrijë e dëshiruar, nëse shqetësimi për bukuri do të jetë jo vetëm një moto e përditshme, por edhe një punë e vështirë.