Getting shpëtoj e flokëve trupit përgjithmonë në shtëpi


Rreth të lëkurës të pastër të qetë dhe ëndrrat e çdo gruaje. Dhe një nga problemet kryesore në luftën për një pamje tërheqëse është heqja e flokëve padëshiruar në trup. Në sallonet e bukurisë moderne ofrojnë një shumëllojshmëri të metodave heqjen e flokëve - prej dylli në lazer. Por ju mund të shpëtoj e flokëve trupit përgjithmonë në shtëpi?

Përmbajtje

  • Shpëtoj i mjeteve juridike flokëve trupi popullore
  • Metodat tradicionale e heqjes së flokëve në shtëpi

Metodat gjithashtu njohura të heqjes së flokëve depilim paste sheqer dhe elektroepilyatorami në shtëpi, nuk janë receta popullore për të luftuar flokët e padëshiruar trupit.


Shpëtoj i mjeteve juridike flokëve trupi popullore

Për heqjen e flokëve në shtëpi duke përdorur një shumëllojshmëri të blends dhe infusions e bimëve, arra, mjaltë dhe përbërësit e tjera natyrore. Këto receta bukuri kanë mbijetuar nga kohët e lashta.

Ne e dimë se në femra lashtë Egjipt u kujdesur për lëkurën e tyre e flokëve të butë dhe hequr me kujdes trupin. Nga Mbretëresha Nefertiti të Egjiptit atribuohet shpikja e përzierje të parë të byoepylyatsyy, i përbërë nga mjalti, dylli dhe bimëve të ndryshme.

Tani, për të hequr qafe e flokëve trupit në shtëpi duke përdorur të sigurt, mjete natyrore:

  • Muret shell dhe arre;
  • Pisha arra;
  • Rrush e gjelbër;
  • Mack;

Ju gjithashtu mund të përdorni një zgjidhje të Permanganat kalium, jod, vaj pluhur dhe amoniak. Megjithatë, këto mjete duhet të jenë të kujdesshëm për të mos rastësisht merrni djegur. Zgjidhja e Permanganat kalium dhe jod është edhe më mirë të mos për të përdorur në verë, për aq kohë sa ata mund të ngjyroset lëkurën tuaj.

Recipes me arre

Walnut - një nga mjetet juridike popullore më popullore për të luftuar flokët në trup. Aplikoni një lëkurë të arra papjekur dhe ndarëse arra pjekur.

Arra papjekur duhet hekura, dhe pastaj e bëri për të mbledhur lëng. Ky lëng fshij një vend problematike. Procedura përsëritet tri herë në ditë, dhe së shpejti të pushojë krejt qimet rriten në zonën e trajtuar lëkurës.

Alkooli tretësirë ​​e mureve arre të ndihmojë të hequr flokët e përgjithmonë. Për këtë 50 pjekur ndarëse ekstrakt arre deri në një anije prej qelqi të errët dhe i hedh 150-200 ml 70% alkool. Insistojnë arrë ndarëse duhet të jetë në një vend të errët për të paktën një javë. Pastaj tretësirë ​​duhet të lyej lëkurën.

Rezultate të dukshme do të jenë të dukshme pas 3 javësh pas procedurës.

Recipes nga arra pishe

Në vend të kësaj arra janë gjithashtu të përdorur gjerësisht dhe arra pishe dhe kone. Për këtë kedri predhë grimcuar në miell dhe shtoni pak ujë për të marrë një kashopodibna përzierje. Rezulton shpifjeve slurry në lëkurë, dhe pas disa javë e flokëve padëshiruar të zhduket përgjithmonë.

Zierje koncentruar i kone pishe gjithashtu do të ndihmojë në mënyrë efektive për të hequr qafe e flokëve trupit. Supë është përgatitur me 3 kone mëdha që pour 1 litër ujë dhe të sjellë një çiban. Pas ftohjes, supë duhet të rubbed në zonat problematike. Për heqjen e plotë e flokëve do të marrë rreth tre javë të fërkim të rregullt.

Recipes me poppies dhe rrush e gjelbër

Në mënyrë të pavarur gjithashtu mund të përgatisë esh lulekuqe-samosiyky për heqjen e flokëve. Bimë duhet të digjen tërësisht dhe hiri përdoret për fërkim pjesët e trupit me flokët e padëshiruar.

Rezultate të mira janë marrë dhe përdorimi i lëngut të rrushit papjekur. Për ta bërë këtë të lëkurës çdo ditë duhet të fshihen lëng rrushi. Ky mjet mund të përdoret për lëkurë shumë të ndjeshme dhe madje edhe individët.

Metodat tradicionale e heqjes së flokëve në shtëpi

Në mënyrë efektive për të hequr flokët trupi mund dhe me mjete të posaçme kozmetike, të cilat janë shitur në dyqane për përdorim në shtëpi. Një nga metodat më të zakonshme të heqjes së flokëve në shtëpi është depilim dhe shuharinh. Megjithatë, këto procedura janë mjaft të dhimbshme dhe pas acarim të lëkurës mund të ndodhë. Depilim apo paste sheqer duhet të përsëritet rregullisht për shkak se, edhe pse flokët e trupit dhe të bëhet më delikate dhe më pak i dukshëm, por ende vazhdojnë të rriten.

Për përdorim në shtëpi mund të blihen elektroepylyatory të cilat ndryshojnë nga profesionale vetëm pak pushtet. Megjithatë, këto nuk janë në gjendje të shkatërrojë plotësisht gjëndër e flokëve, dhe prandaj rezultatet nuk janë aq efektive sa në heqjen e flokëve në sallon.

Aktualisht nuk është një zgjedhje e madhe e mjeteve për të luftuar rritjen e flokëve padëshiruar në trup që në mënyrë efektive mund të merret me këtë problem në shtëpi. Nuk është e nevojshme për të paguar për heqjen e flokëve në sallonet e bukurisë, për smoothness ideal dhe atraktivitetin e lëkurës mund të arrihet në mënyrë të pavarur, duke përdorur si mjete kozmetike dhe natyrore për heqjen e flokëve.

Megjithatë, në qoftë se ju doni një efekt të gjatë të qëndrueshme, kur heqjen e flokëve - ne rekomandojmë duke i kushtuar vëmendje të teknikave të tilla moderne si lazer dhe foto-depilim. Një mjet më efektiv nuk është atje.