Si të ndriçohet flokët në dorë në shtëpi disa recetave të thjeshta


Çështje veçanërisht e rëndësishme për gjysmën e bukur e njerëzimit në pranverë dhe verë. Sigurisht, tani ka metoda të ndryshme moderne të heqjes së flokëve, e cila jo vetëm që në mënyrë efektive të hequr flokët e padëshiruar, por gjithashtu parandalon shfaqjen e re, por në këtë artikull ne duam të ndajmë është këshilla e flokëve maskyrovanyy. Ndriçohet flokët në krahët e saj në shtëpi nuk është punë e madhe, gjëja kryesore - për të vendosur një objektiv dhe të ndajë kohë për të vizituar farmaci dhe për të blerë përbërësit e nevojshme.


Përmbajtje

  • Duke përdorur peroksid hidrogjeni
  • Ndihmon hydroperyt
  • Ointments dhe krem ​​Lighting
  • Nëse alergji ...
  • Rekomandime dhe këshilla


Duke përdorur peroksid hidrogjeni

Zbardhues përhapur e flokëve në krahë duke përdorur peroksid hidrogjeni. Për këtë ne kemi nevojë për dy shishe e amoniakut të lëngët dhe peroksid koncentruar (30%), së bashku holluar me ujë. Në enë të cekët të kombinuar 50 ml përgatitur peroksid hidrogjeni, amoniak dhe 0,5ch.l. sode buke.

Megjithatë, ju lutem vini re se peroksid hidrogjeni është oxidizer fortë do të thotë për të shmangur pasojat e pakëndshme, ju duhet të kontrolloni mungesën e lëkurës reaksion alergjik.

Rënie në familje bërryl nga përzierje gatuar pak. 10-15 minuta respektuar reagim. Nëse nuk ka skuqje, djegie apo kruajtje, atëherë ju mund të vazhdojë ndriçimit flokët në duart e tij duke përdorur këtë oksidues.

Si pasojë, pads pambuku zhytur në një promazyvayut flokëve zgjidhje në duart e tij, duke u përpjekur të mos fshij lëkurën. Dërgo në 50-60minut. Kini kujdes të mos peretrymayete kohë shtesë, sepse ju mund të merrni djegur. Supozoni një djegie pak mos u shqetësoni. Bukuri kërkon sakrificë!


Disa praktikuar me sukses për maska ​​të lehta flokët në dorë, bazuar në peroksid hidrogjeni. Lidh 1 st.l dhe lugë shtrydhur nga një tub i pastë dhëmbësh (vetëm të bardhë, nuk ka ngjyrë), dhe peroksid hidrogjeni 3%, edhe 1 lugë st.l. Mix deri qëndrueshmëri të butë, krem ​​yndyrë kosi, dhe të aplikojnë llapa në flokë. Reziston 15-20 minuta në varësi të trashësisë dhe ngjyra e flokëve.

Ndihmon hydroperyt

Ajo është ende opsion relevante dhe flokët e ndriçimit në duart e hidrogjenit peroksid-ure. Në porcelani kontejnerët fshij një atom hidrogjen peroksid pluhur-ure 10 tableta, derdh dy kupat e amoniakut të lëngët, 1st.l. ujë të ngrohtë dhe 1ch.l. ndonjë shampo. Të përziera. Aplikoni me një disk pambuku të flokëve dhe të lënë për një orë.

Ointments dhe krem ​​Lighting

Si një nga zgjedhjet ju mund të bëni për të urdhërojë një vaj të veçantë. Ajo duhet të përfshijë komponentët e mëposhtëm: anhydrous lanolinë - 10 g antyfebryn - 0.5 g vazelinë - 20 g perhidrol - 6 m

Gjatë zgjatur dhe trajtim i vazhdueshëm ju do të arritur rezultatin e pritshëm - znebarvytsya flokët, struktura e tyre bëhet më e hollë dhe të brishtë mund të përfunduar pastrimin e lëkurës nga flokët

Njollë e flokëve në duar mund të arrihet duke përdorur markë të veçantë të krem ​​përdoret për të ndriçuar flokët, por në mungesë ottenochnoho efektit (lexoni udhëzimet me kujdes)!

Si rezultat i zbardhues përsëritur flokët në krahët e të bëhen më të butë, i butë dhe delikate.

Nëse alergji ...

Pyetja është se si të zbardhet flokët në duart e tij në prani të reaksioneve alergjike apo hypersensitivity. Në kësaj natyre shpëtimit rast, në vend - lule kamomil. Përdorimi i tyre nuk do të çojë në acarim të lëkurës dhe nuk e thatë atë, siç ndodh pas peroksid ose hydroperyta.

Merrni gjysmë blerë në një farmaci kamomil të thatë, i hedh valë 1stakan ujë. Largohen ne nje banjo me uje ose në mikrovalë për 4 minuta. Insistojnë 30-40mynut. Ngrohtë rezulton përhapjen slurry në duart e flokëve. Më të mbuluar me peshqir celofan ose polietileni përfundojë. Pas 2 orëve të hequr vë llapë dhe të larë.

Hot zeshkane sugjerojnë një shtëpiake lëkurë të ndjeshme të ndriçohet flokët e zezë në duart: ju vetëm të forcuar efektin e kamomil, duke shtuar në të një përzierje e uthull ose tul molle me limon në pjesë të barabarta. Flokët gradualisht të lehta dhe në fund ju merrni rezultatin e pritur, duke e mbajtur butësi dhe bukurinë e lëkurës.

Rekomandime dhe këshilla

  1. Kapaciteti për zgjidhje duhet të porcelani ose xhami, por në asnjë rast metali.
  2. Pas procedurave të ekspozimit kimike përshkruar duhet të lajë duart fushat e kultivuara me ujë dhe të mbuluar me një krem ​​yndyrë, krem ​​fëmija përshtatet mirë ose përdorni mbartës të lëngshme kozmetikë, krem ​​qetësues.
  3. Është e këshillueshme që të angazhohen mbulim në dimër apo në diell, kështu që lëkura juaj gjatë përpunimit është pak paler.
  4. Të jetë i durueshëm, sepse secili prej këtyre procedurave kërkon përsëritjen përsëritet, frekuencën, kohëzgjatjen në kohë dhe pastaj në fund rezultati do të ju bëjë të lumtur bukur.

Dhe ata që nuk kanë durim dhe zell në njollë të zgjatur dhe të vazhdueshme të flokëve mbi armët nevojë për këshilla të thjeshtë - le veten të natyrës, dielli më zahorayte tan dhe pastaj të bëjë të gjitha punët për ju. Vyhoryatymut flokët dhe posvetleyut, dhe lëkura do të ngarkuar me forcën dhe bukurinë.

Ne parasysh disa mënyra se si ju mund të ndriçohet flokët e padëshiruar në krahë, dhe mposhti problemin, vazhdojnë të perceptojnë pozitivisht veten, të tjerët dhe jetën vetë.
Flokët në duart e gruas nuk duhet të errësojnë pengojnë saj humor komunikimit dhe të japë siklet psikologjik. Fat të mirë, optimizmi, harmoni dhe bukuri!