Si për të bërë masazh gjirit - Video dhe Rekomandimet


Zemrat e bukur ka qenë gjithmonë shkaku shikime entuziast të burrave dhe grave ziliqar. Për fat të keq, ajo është më e përgjegjshme për çdo ndryshim në shtatzëni e një gruaje, humbje peshe, shtim në peshë, çekuilibër hormonal - të gjithë lënë shenjën e tyre, duke ndryshuar formë dhe gjirit të lëkurës. Për të ruajtur gjoksin e mirë, sidomos pas 30, një grua duhet të bëjë përpjekje, maska, krem, qyl, dushe kontrast - çdo gjë është e mirë, por kompleksi duhet domosdoshmërisht të përfshijë gjoks masazh.


Përmbajtje

 • Të kujdeset për shëndetin nga një moshë të re
 • Rregullat themelore dekoltin masazh
 • Vakum masazh
 • Zemrat hidro masazh
 • Masazh zemrat Classic
 • Zemrat kineze masazh

Nëpërmjet masazh rrit qarkullimin dhe qelizat limfoottok janë të ngopur me oksigjen, e cila nga ana e bën lëkurën më elastike dhe të zhdërvjellët. Ky burim është zemrat e zgjuar dhe e bukur, për shkak se nuk ka praktikisht asnjë muskujt nga e cila për të rregulluar formën apo madhësinë.

Të kujdeset për shëndetin nga një moshë të re

Parandalimi i sëmundjes - ajo është gjithmonë shumë më efektive, të kënaqshme dhe trajtimi ekonomike. Kjo vlen edhe për gjoks. Koha më e mirë për të filluar për të kujdeset për atë se sa të përpiqen për të rivendosur humbur.

Në 16-18 vjet ka formacioni final i trupit femëror. Me vajzat shëndoshet adoleshente rritet bukurinë hollë. Ndryshimet në nivelet e hormoneve dhe humbje peshe shpejtë në një moshë të tillë të hershme provokon pamjen e shënon shtrirje dhe zemrat e vogla sagging.

Këshillë: mos përdorni krem ​​të rënda dhe gels, dhe të aplikojnë mjete për parandalimin e shënon shtrirje për gratë shtatzëna. Ato përfshijnë asnjë komponentë të forta apo hormonal.

Për të shmangur këtë, ju tani duhet të parandalohet. Në këtë moshë, natyrisht, nuk mund të flasim për zemrat masazh për të zgjeruar, por një mënyrë jetese të shëndetshme, forcim dhe sportive të japë rezultate.

Rregullat themelore dekoltin masazh

Para se të filloni një kurs masazh, ju duhet të mësoni disa rregulla të thjeshta, zbatimi i të cilave do të merrni një rezultat të madh.

 1. A masazh gjirit femra mund të përdoret vetëm nëse është absolutisht e shëndetshme. Kujdesuni për shëndetin tuaj në paraprakisht - shkoni në një gjinekolog për këshillim ose mammologist ose të kryejë një shqyrtim të pavarur. Kur shihet nuk ka ndonjë efektet e këqia, nuk duhet promatsuvatysya dhëmbëza të brendshme apo forcim (më shumë - shih videon më poshtë). Kjo vlen edhe për shëndetin e përgjithshëm: ethe, rraskapitje, dhimbje koke është një contraindication për procedurën.
 2. Shtatzëna ose pleqsh gratë nuk duhet të bëjë masazh në bazë të rekomandimeve të përgjithshme të mjekëve, si stimulim aktiv mund të shkaktoj tkurrje të parakohshme apo prodhimin e parregullt e qumështit.
 3. Është e rëndësishme të mbani mend se në zonën e lëkurës qafës është shumë delikate, kështu që një masazh është e nevojshme për të përdorur mjete të posaçme (krem, gels të shtrihen dhe elasticitetin e lëkurës) dhe procesi këtë seksion me kujdes dhe me saktësi.


Vakum masazh

Vakum masazh për të rritur gjoksin është një pajisje të veçantë e përbërë nga një pompë-gota dhe shiritat. Parimi i funksionimit të tij është fare e thjeshtë: të vishen rreshtim gjoks, dhe një pompë krijon një vakum. Kështu, indet e gjirit derdhur gjak, pasuruar me oksigjen dhe stimulim dalë çon në prodhimin e estrogjenit - një hormon i cili është i lidhur direkt me rritjen e gjirit.

Vakum masazh mund të bëhet në kasolle me ndihmën e pajisjeve të specializuara në shtëpi ose massagers vogla vakum. Gjëja kryesore - sistematike: është e nevojshme për të bërë të paktën 10 seanca 3 herë dhe rezultati do të ju dhe të tjerët të papritur.

Një pjesë integrale e këtij masazh është që të përdorin kozmetikë për të rritur elasticitetin e lëkurës.

Për fat të keq, komente të bërë masazh vakum gjirit, efekti i "madhësisë plus 1.5-2" mbahet jo shumë kohë. Herët ose vonë zemrat kthyer në nivelet e mëparshme, duke shtuar se problemi me lëkurën, e cila në këtë kohë shtrirë.

Zemrat hidro masazh

Një nxitës i shkëlqyer për largimin e qarkullimit të gjakut dhe limfatike është ujë, kështu që vorbull ishte gjithmonë metoda më efikase dhe efektive për parandalimin e shënon shtrirje dhe kujdesit të lëkurës.

Procedurat e ujit janë tre lloje: një kontrast dush, masazh jet e ujit apo fasha. Secili prej tyre jep rezultate të ndryshme: për shembull, një masazh jet rezulton në tonin e muskujve dhe dushe kontrast dhe fasha më shumë ndikim në lëkurë. Prandaj, ne rekomandojmë të alternuara këto metoda.

Për jet masazh për dial banjo me ujë të mjaftueshëm për gjoks u zhytur, por përsëri mbetet banesë. Të mos jetë mjaft i përshtatshëm, si për masazh gjoksin kanë një kohë të gjatë. Temperatura e ujit duhet të jetë i ngrohtë se temperaturën e dhomës, në mënyrë që ajo të mund të pushojnë, por jo shumë më të larta. Presioni i jet duhet të jetë mjaft e fortë për të ndjehen atë nën ujë.

Shumë Teknika e masazh është fare e thjeshtë. Ajo duhet të përdoret si shpërndara dhe të drejtuar jet e ujit, por për efekt më të mirë se ata duhet të alternativ gjatë një seancë.

Linjat masazh:

 1. Ju duhet të kalojnë avion gjatë të gjirit të majtë-djathtë vetëm 20 herë. Dora duhet të ngrihet deri në gjoks shumë gjithashtu u rrit.
 2. Ju duhet të kalojnë jet mbi gji, një total prej 20 herë. Kjo dorë është ulur.
 3. Ju duhet të bëni një lëvizje rrethore, duke filluar nga dalë dhe gradualisht duke rritur diametër, 20 herë në çdo gjirit.
 4. Dhe faza e fundit - një lëvizje rrethore rreth gjirit në drejtime të ndryshme 20 herë.

Hidro masazh nuk duhet të shoqërohet me dhimbje ose siklet, dhe të sjellë vetëm ndjenja të këndshme.

Hidromasazh plotë duhet një peshqir të butë, fërkim me kujdes lëkurën e tyre. Për të rritur efektin ajo është e rekomanduar për të fshij gjoks krem ​​të lëkurës. Mos harroni se ajo është aplikuar nga fund deri klavikul, dhe në çdo rast jo anasjelltas.

Masazh e gjinjve femra duke përdorur dallim dush është në një lëvizje rrethore, alternuar duke ndryshuar temperaturën. Për fillim jet gjirit temperaturë dhome masazh, në një lëvizje rrethore, pastaj lart e poshtë në sqetull dhe mbrapa.

Zona Peripapillary më të mirë të trajtuar jet shumta, si lëkura është tepër delikate. Zonat përreth trajtojnë gjoks jet me një presion të fortë, dhe të gjirit shumë - më të dobët. Kontrasti Fundi masazh të mirë me ujë të ftohtë, pastaj fshij zemrat me një peshqir dhe të aplikojnë një krem ​​ose xhel për korrigjim.

Masazh zemrat Classic

Ky masazh është shumë efektive në qoftë se ajo është bërë pas procedurave të ujit: duke marrë një dush, dush ose pas një sauna apo dush. Vetëm në këtë moment poret e lëkurës janë të hapura dhe të aftë për të absorbuar krem ​​dhe gels, formë korrigjuese gjirit. Si të masazh gjoksin që do të sjellë përfitime trupit? Është e mjaftueshme për të zotëruar teknikën e vetë-masazh që nuk është një punë e madhe. Mbi të gjitha, lëvizjet ishin të butë dhe nuk e bëri presion mekanik në gjëndër mammary.

Së pari ju duhet për të vënë në gji krem ​​të lëkurës ose gjalpë, ngrohur më parë në duart e tyre. Kur masazh është aplikuar fërkim, stroking, flip flops - gjëja kryesore që të gjitha lëvizjet janë simetrike dhe kryer gishtat ose këshilla. Duke bërë lëvizje të tilla për 20 minuta. çdo ditë, sjell, tonin e muskujve dhe të bëjnë lëkurën zhdërvjellët dhe i tendosur.

Zemrat kineze masazh

Kohët e fundit, shumë popullor në mesin e grave kineze bërë masazh gjirit. Veprimi i saj ka për qëllim të dy në rritje, dhe korrigjimi i formës gjirit, dhe parimi është i bazuar në pikat e aktivizimit të vendosura në pjesë të ndryshme të trupit. Kjo shumicë procedurë duke ofruar dhoma masazh apo sallonet e bukurisë. Por në të njëjtën kohë ajo është mjaft e mundur për të bërë në shtëpi me dy topa, p.sh. tenis.

Ka tre pikat kryesore për të qenë stimulim. E para është pak mbi pleksus diellore, e dyta - në pëllëmbë, në mes të gishtit të madh dhe gishtit tregues, dhe e treta - në këmbë. Stimuluar pikën e nevojës në 30 sekonda intervale. Për masazh nuk ishte "humbur", hera e parë që ajo është e rekomanduar që të kthehet në një specialist i cili do të saktë të pikave dhe të flasim për intricacies e teknikës.

Pra, siç e shohim, asgjë e komplikuar në masazh në shtëpi atje. Gjëja kryesore është që të fillojë të kujdeset për gjirit dhe në kohë qasje kjo përgjegjësi dhe në mënyrë sistematike. Përmirësimi i lëkurës dhe gjoksin për të ndihmuar më të ndryshme maska, krem ​​dhe gels, dhe lloj drejtën e brendshme do të ndihmojë për të mbajtur rezultatet e punës tuaj. Të kujdeset për veten dhe ju gjithmonë do të jetë i shëndetshëm dhe të bukur. Fat të mirë!