Si të përdorni fotodizayn polonisht


Foto veten në thonjtë është e vështirë. Jo për të përmendur faktin se ka modele dhe vizatimet që nuk ka kurse të veçanta për të zotëruar problematike. Photodesign për thonjtë qenë shpëtimi jo vetëm për artistët, por edhe klientët e tyre. Sa më shumë që e përdorin atë nuk është aq e vështirë.

Përmbajtje

 • Çfarë është kjo
 • Duke përdorur imazhet ngjitur
 • Cilat janë avantazhet
 • Si te zgjidhni dizajnin e duhur

Çfarë është kjo


Në një gozhdë-arte fotodizayn u shfaq kohët e fundit. Se ai është një? Kjo zam fotografitë në bazë të të cilave transferohen në thonjtë. Vlen të përmendet se kjo nuk është vetëm modele apo elemente, si dhe shumica e fotografi reale dhe fotografi, por në një format të reduktuar.

Megjithatë, ka disa kategori të dekor:

 • aplikimet (vizatime ose elementet individuale me një bazë transparente, të cilat janë të gatshme për pikturë ndonjë manikyr baza);
 • fotografi të pushtuara (përsosur për këmbët në madhësi);
 • fotodizayn holistike (të gjithë sipërfaqen e shtrat gozhdë).

Pamja e fundit është ndarë nga hartimin e kushtëzuar në një udhë të vetme, kur gishtat për çdo foto, bashkuar me një temë të përbashkët, si dhe kompozime klasike ku të gjitha imazhet janë të njëjta.

Individualitet rreth

Materiale moderne thonjtë mund të kryejnë pothuajse çdo teka. Për shembull, fotodizayn mund të bëhet me urdhër të veçantë atë nga fotografi që është e nevojshme. Sigurisht, kjo do të kushtojë pak më e shtrenjtë se standardi.

Vlen të përmendet se fotografitë më të njohura doganore me fëmijë, të dashurit, momente të paharrueshme.

Duke përdorur imazhet ngjitur

Përdorni një foto të jetë e mundur në manikyr dhe thonjtë në shkallëzuar në fazën përfundimtare. Në rastin e parë teknologjia është si vijon:

 1. Pa pagesë obpylyuyut edge pa, bafom lëmuar sipërfaqe për thonjtë natyrore.
 2. Baza për manikyr të aplikuar në një shtresë të hollë. Ju duhet të presë deri në tharje të saj të plotë. Nëse cuticle nuk është pastruar, ajo ose të shtyjë ose shpërbërjen mjet të veçantë.
 3. Photodesign parë të përpiqet në gozhdë. Nëse zona e imazhit më të madhe se sa sipërfaqe, ajo prerë gërshërë gozhdë. Vetëm pasi ajo është e ndarë nga baza ngjitës.
 4. Imazh presion kundrejt sipërfaqen e cuticle në skajin e lirë që nuk ka flluska e ajrit formuar.
 5. Hartimi lartë llak mbuluar transparente ose agjent mbrojtëse për manikyr.

Si të përdorni photodesign për thonjtë në shkallëzuara:

 1.  Para thonjtë modeli të gjitha rregullat zgjeruar, duke u përqendruar në faktin se ajo ishte zgjedhur të teknologjisë (akrilik, xhel), përveç në fazën e fundit: përfunduar shtresë.
 2. Kur thonjtë artificiale kujdes zashlifovani, aplikuar fotodizayn në sipërfaqe të lidhen madhësinë. Stickers janë prerë në mënyrë që ata ishin pak më të vogël se shumica e thonjtë. Kjo është për ta bërë atë material grip dhe pllaka vërtetë.
 3. Imazh është e ndarë nga baza dhe të transferuara në sipërfaqen e cuticle në skajin e lirë. Të emërtim nuk shtrembëruar, ajo mund të vidchiplyuvaty gradualisht, por jo plotësisht.
 4. Pasi dizajni është gati, ju mund të mbulojë pardesy gozhdë (Mbaro) për të ndërtuar. Në rastin e teknologjisë xhel - një xhel transparent të përfundojë, akrilik - akrilik transparent.

Cilat janë avantazhet

Stickers për dizajn gozhdë janë të mira që nuk ka nevojë për të nxjerrë me kujdes modelet dhe elementet me dorë. Gjithashtu një mënyrë e madhe për të kursyer kohë në manikyr, sepse fotografia e tërë në majë të thonjve të shkojnë në minuta. Avantazhe të tjera mund të konsiderohen:

 • Përzgjedhja e madhe e vizatimeve (ka kaq shumë opsione për fotot që ju mund të vini deri për çdo rast);
 • lehtësinë e përdorimit (madje edhe të ri të gozhdë-dell'arte në gjendje që të rrinë veten fotodizayn);
 • Rezultati afatgjatë (shifra mesatare janë mbajtur 2-3 javë);
 • mundësinë e krijimit të një manikyr të veçantë (nëse urdhërohet stickers në skicën e vet ose foto).

Si te zgjidhni dizajnin e duhur

Sigurisht, është e nevojshme për të zgjedhur një emërtim, në përputhje me dëshirat e tyre. Megjithatë, ajo duhet të ndjekin dhe çfarë lloj formë buzë pa gozhdë. Për shembull, ekzistojnë etiketat për photodesign krijuar posaçërisht për zgjatjen e thonjve në stilettos formë dhe EDGE. Për të dalluar ata nga tjetri lehtë - ata janë, forma të ndryshme të parregullt.


Për thonjtë natyrore është e dëshirueshme për të zgjedhur fotot që kur tëharrje nuk do të humbasë kuptimin e tij dhe të mos e prekur shumë keq. Për shembull, surrat kafshët (luanëve, tigrat, leopards) nuk janë gjithmonë në zvogëlimin e madhësisë së gozhdë janë të pranueshme. Por printime kafshëve ose lules janë universale. Edhe në qoftë se ata të ulur në mënyrë të konsiderueshme, ata mbeten të mira dhe të përshtatshme. E njëjta gjë vlen për të gjitha vizatimet dhe modelet abstrakte.


Ajo duhet të merret duke marrë parasysh faktin se ajo është e bazuar në mbajtjen e photodesign. Për shembull, një letër e thjeshtë nuk është shumë e mirë: ajo në mënyrë të barabartë vidkleyuyetsya mund të thyer në këtë proces. Por baza e vinyl, si dhe vetë fotot, dhe mban formën e stickers. Nëse pjesët e nevojshme të fotografive janë të prerë në mënyrë që ata të shtrihen banesë. Ajo ka të bëjë thonjtë e sheshtë që janë të parregullt nga formë natyra (buzë jo të lirë dhe shtrati gozhdë).

Vlen të përmendet se disa dyqane ofrojnë foto shtypjen shërbim mbi thonjtë, e cila konsiderohet edhe një photodesign shumëllojshmëri. Vetëm në këtë rast fotografia nuk është aplikuar në sipërfaqe me stickers, dhe një printer të veçantë. Fotografitë sinkron shtypura në pesë thonjve në më pak se një minutë. Një asgjë shtesë imazhin për të rregulluar atë dhe ajo do të qëndrojë për dy javë. Megjithatë, kjo procedurë është bërë. Në shtëpi, të njëjtat kushte është etiketat mjaftueshme që përdorin thjeshtë, por rezultati nuk është versioni inferiore kabina.

Zgjedhja fotodizayn, duhet të përparojnë sy se sa mirë ju përshtatet. Për shembull, ekzistojnë modele që rreshtuar duken mirë, ndërsa ngjitje humbasin individualitetin e tyre.


Dizajn të zam të veçantë shkop nuk është e nevojshme, edhe pse ndonjëherë ka kuptim. Për shembull, kur ju doni të zgjasë jetën e manikyr afat të gjatë. Zam është aplikuar në anën e pasme të imazhit, dhe pastaj shtypni foto në mënyrë që ajo mund të lëvizë nëse është e nevojshme. Zam tepërta pambuk të pastër shtupë zhytur në mbartës manikyrin e thonjve. Dizajni i mbuluar pastaj me një llak transparent apo pajisjeve mbrojtëse. Në këtë mënyrë, kapaciteti nuk është përdorur.