Si të përdorni byohel polonisht


Në industrinë moderne gozhdë, ka shumë materiale për të ndihmuar të bërë manikyr të pazakontë dhe të bukur. Por ata që i kombinuar pronat dekorative dhe të reduktuar mjaft. Thonjtë Biogel nuk mund vetëm të dekoroj thonjtë, por edhe për të forcuar ato të shëruar. Ajo është një mjet që i kombinon të gjitha pjatë e nevojshme gozhdë natyrore.

Përmbajtje

 • Çfarë materiali
 • Artificiale ose forcuar?
 • Si të aplikoni
 • Gummalak ose biogel?

Çfarë është materiali


Struktura biogel përfshin materiale natyrore në ndërveprim me pjatë gozhdë, e bëjnë të kaluar të fortë, elastike dhe të shëndetshme. Struktura standarde e pothuajse të gjithë prodhuesit përfshijnë:

 • proteinat organike;
 • tiksovoho rrëshirë pemë;
 • vitaminë A;
 • vitaminë E;
 • minerale.

Të gjitha këto komponente të dobishme për strukturën epiteliale, duke e bërë atë të fortë dhe elastike. Prandaj procedurë biogel aplikimi konsiderohet jo vetëm kozmetike, por dobishëm. Është e rekomanduar shpesh për ata që për nga natyra e keqe dhe pjatë gozhdë dobët ose tepër të prekur nga extension.

Artificiale ose forcuar?

Nuk është një nocion i rremë si "biogel gozhdë." Formulimi nuk është plotësisht e saktë, sepse thonjtë nuk rritet në gjatësi, si në procedurën e zgjatjes (edhe pse në disa raste byohel mund të përdoret për të rivendosur një pjatë të thyer).

Procesi është aplikimi i biogel natyrore në pjatë, pa këshilla, asnjë formë nuk është përdorur. Kjo është, thonjtë nuk janë në rritje, por vetëm forcimin dhe dekoroj dizajnit.

Procedura Avantazhet

Në këtë procedurë, ka disa avantazhe të rëndësishme që e bën atë kaq popullore dhe në kërkesë:

 1. Ka contraindications. Biogel, duke qenë një material natyror, nuk shkakton alergji apo annexations trupin. Kjo është e sigurt dhe i përshtatshëm për të gjithë.
 2. Aligns sipërfaqe. Materiali lejon për të lidhur pjatë gozhdë, duke ruajtur qasjen e oksigjenit për atë, i cili mundëson rritjen dhe zhvillimin.
 3. Sock gjatë. Në material mesatare mban në thonjtë për tri javë, e cila lejon për procedurën manikyr shumë më pak se zakonisht.
 4. Një gamë e madhe e ngjyrave. Me biogel nuk mund vetëm të forcuar thonjtë, por edhe për të bërë manikyr me ngjyrë si llaqe konvencionale. Vetëm procedura do të jetë e dobishme dhe dolhovremennee.
 5. Rimëkëmbjes. Me materiale të saj unik dhe natyrore përbërja bën thonjtë të shëndetshme, më të fortë, më të fortë. Nëse është e nevojshme, procedura mund të përsëritet herë pas here, dmth të hequr tërësisht biogel për një kohë, dhe pastaj të zbatohet pa rënë ndesh me shëndetin.
 6. Aplikimi i thjeshtë. Procesi është mjaft e thjeshtë, nuk kërkon aftësi, si në kapacitet.

Procedura e Disavantazhet

Jo pa gabime në një material të tillë të veçantë. Për fat të keq, detoxifies biogel nuk mbron nga ekspozimi ndaj kimikateve dhe ujë. Kjo është, duke shkaktuar material, kjo nuk do t'ju shpëtojë nga efektet e dëmshme dhe negative të kimikateve të familjes, edhe pse në mënyrë të konsiderueshme të zbutur "goditjen".

Për fat të keq, përbërësit natyrore të prekshme dhe alkool metil. Pra, detyrat e shtëpisë është bërë e mirë me doreza për të mbajtur duart dhe lëkurën dhe thonjtë.


Si të aplikoni

Ka disa rregulla që mund të kryejnë procedurën shpejt dhe me efikasitet. Para së gjithash, ju duhet të përgatisë të gjitha materialet dhe mjetet e nevojshme. Ata nuk janë shumë:

 • Baza për biogel (bazë);
 • byohel vetë (mund të jetë transparent ose me ngjyra);
 • të lartë;
 • obezzhirivatelem;
 • pa për thonjtë natyrore;
 • Rëndë BFA;
 • për heqjen cuticles;
 • Llamba UV apo LED-llambë;
 • karierist apo shkop portokalli.

Në nevojën e përshkruar më sipër për të njohur dhe të teknologjisë. Për procedura herë të parë mund të marrë kohë të konsiderueshme, por rritet me shpejtësi përvojë.

Hapi 1: Përgatitja Nail

Ju duhet të pidpylyaty buzë të lirë, duke i dhënë formën e dëshiruar, përafrimin gjatësi në të gjitha gishtat. Cuticle Pusher hiqen ose shkop portokalli, hiqet pastaj me një mjet të veçantë.

Duke përdorur prestar jopraktike sepse ekziston rreziku i shkaktuar lëndime, infeksion apo paraprakisht të shkaktojnë parehati kur biogel aplikuar. Përveç kësaj, ju mund të polish sipërfaqe bafom butë, por kjo nuk është e nevojshme.

Hapi 2: degreasing

Është e këshillueshme për të vënë në yndyrë thonjtë byohel. Së pari, për shkak se materiali do të zgjasë më gjatë. Së dyti, pllaka do të jetë më e lehtë për të "frymë". Së treti, si byohel bien duhur, dhe më në mënyrë të barabartë.

Hapi 3: Baza e të dhënave e aplikimit

Shtresë bazë transparent është aplikuar ekskluzivisht në një shtresë. Ajo duhet të jetë aq i hollë. Nga 1 mm cuticle tërhequr për materiale të mbahen më gjatë, nuk ka patate të skuqura dhe shkarkimin. Baza është tharë në një llamba rreth 30 sekonda. Koha e saktë mund të gjenden në udhëzimet në automjet.

Hapi 4: Shtresa me ngjyra

Byohel ngjyra (ose transparente Fakultativ) aplikohet edhe në një shtresë të vetme, atëherë ajo tharë në tub aq sa udhëzim kërkohet. Mesatarisht, ajo merr 60-90 sekonda. Pasi kjo procedurë përsëritet nëse është e nevojshme për të rritur ngjyra, e bëjnë atë të ndritshme.

Vlen të përmendet se cuticle gjithashtu hap prapa nga një milimetër në patate të skuqura sende dhe i dha otsloek janë 100% e garantuar. Toka e lirë është e mbyllur. Kjo është kur mbahen thonjtë e thatë nën llambë, jo vetëm fytyrën, por e kundërt për 30 sekonda.

Hapi 5: të krijuar dizajn

Në qoftë se ne do të thotë një dizajn, atëherë ai është i gatshëm që të shtresës së ngjyrës. Ajo mund të jetë: pikturë, rhinestones, stickers, sliders, Decals, mëndafshi dhe elemente të tjera.

Hapi 6: Më

Më të vënë në një dizajn ose me ngjyra të gatshëm shtresë, rreptësisht një shtresë e nënshkrimit tip.

Gummalak ose biogel?

Këto dy koncepte janë të hutuar shumë shpesh. Çfarë është gummalak? Kjo shtresë të qëndrueshme ngjyrë se edhe pse forcon thonjtë, por kjo nuk do të ndikojë shërim si byohel. Kjo Procedura e aplikimit është vetëm kozmetike jo, mjekësore.

Çfarë byohel më të mirë apo gummalak, se si ato ndryshojnë nga njëri-tjetri? Dhe ai dhe materiale të tjera janë ngjyra të ndryshme, të japë thonjtë tuaj një fortesë. Por byohel, për shkak të përbërjes së saj të jashtëzakonshme, gjithashtu shërojnë. Kjo e bën pjatë elastike, plastychnee, përshpejtimin e rritjes së tyre. Gummalak ky efekt nuk ka. Ajo thjesht është një manikyr varieteteve, edhe pse e gjatë.

Çfarë dhe si për të xhiruar

Përveç kësaj, ju keni nevojë për të vënë materialin e duhur, dhe duhet të jetë në gjendje për të hequr atë. Procedura nuk është shumë e vështirë për të zotëruar e saj të strehuar veten. Për nevojën e saj:

 • pads pambuku;
 • suva ose kasetë;
 • Petë ushqim;
 • Shkopinj portokalli;
 • Rëndë BFA;
 • alkoolit, vodka ose Remuver veçantë profesionale.

Që nga zgjedhësit natyrore biogel shkatërruar nën ndikimin e alkoolit, mund të hiqni materiale me të. Procedura është bërë në disa hapa:

 1. Disqe pambuku janë të prerë në disa copa, laget në alkool ose vodka. Nëse ka Remuver, në të.
 2. Ata me kujdes vënë në thonjtë presion suva apo kasetë.
 3. Gishtat e mbuluar me fletë metalike për disa minuta. Nën këtë "strehim" alkoolit ndikon në materialin aktive, duke e bërë atë të butë.
 4. Pas kohës petë dhe pads pambuku të pastër, biogel hiqet duke përdorur portokalli shkopinj. Pick dhe shkryabaty nuk kanë nevojë për ndonjë gjë, vetëm hall.
 5. Thonjtë lëmuar nëse bafom nevojshme për t'i bërë ato të qetë dhe madje.

Para se të hiqni thonjtë në alkool biogel shtëpi, mundësisht holluar me ujë në mënyrë që të mos mbajë pjatë.

Profesional Remuver përmban minerale dhe vitamina që ushqejnë thonjtë shtesë.


Pas pllaka biogel janë mbyllur në përgjithësi, të fortë, të qëndrueshme, fleksibël. Ata janë më pak gjasa për të thyer, pak sharuyutsya jo të vendosur me veprime pakujdesshëm mekanik. Rritjes, që ra fjala, edhe përshpejtuar. Për të kryer korrigjim, nëse largimi është e nevojshme, ju keni nevojë për çdo 3-5 javë, në varësi të se sa shpejt rritet buzë të lirë.