Si të hiqni këshilla mjekër dhe këshilla të dyfishtë


E dyta, dhe nganjëherë të tretë, mjekër në shijet e tyre nuk janë shumë të zgjedhur - ai zgjedh për paraqitjen e tij dhe burrat dhe gratë e çdo moshe, çdo lloj trupi. Vetëm një mysafir nuk është shumë e dëshirueshme. Fuqimisht pajisur ata të fillojmë të shikojmë për përgjigjen për një vend të dhimbshme: si për të hequr mjekër të dyfishtë?

Përmbajtje

 • Shkaqet e mjekër të dyfishtë
 • Si të shpëtoj e mjekër të dyfishtë
 • Armët kozmetike "lufte" me një mjekër të vogël
 • Mjete radikale - kirurgji ovale fytyrë

Para se të merremi me efektet të dukshme, le të shohim se çfarë arsye.


Shkaqet e mjekër të dyfishtë

Rrethanat me të cilat nuk mund të ndryshojë mënyrën më të dekoruar fytyrë ovale, të gjerë, dhe mund të veprojë në komplekse, shpesh të ndërlidhura:

 • Sëmundja e sistemit endokrin - nuk faktori më i zakonshëm, por ndoshta më e rëndësishme. Fshij ose anasjelltas duhet të njohë sëmundjen në vendin e parë. Ndonjëherë ndryshimet në strukturën e qafës dhe mjekër vjen përmes mosfunksionimi i gjëndrës tiroide, zhvillimin e diabetit. Pra, gjëja e parë për të vizituar një endokrinolog, ose duke filluar për të zgjidhur problemin dhe kurrë nuk mund të arrijnë rezultate.
 • Predispozicion gjenetik është përgjegjës për karakteristikat individuale të lëkurës, formën e eshtrave të fytyrës dhe metabolizmin. Sigurisht, lider në këtë Listat trishtuar.
 • Moshës lidhur me ndryshimet që sjellin me vete një rënie të përgjithshme të tonin dhe elasticitetin e lëkurës, muskujt, procesin e ngadalshëm të rigjenerimit. Pa dyshim, më mirë të përgatitet për probleme të tilla më parë. Disiplina, ushtrime të thjeshta dhe Facials shtyrë plakjen për disa vjet. Por edhe në qoftë se koha e humbur, për të përmirësuar kontur të fytyrës është gjithmonë e mundur, por kjo përpjekje do të marrë më të gjatë.
 • Trashje, humbje peshe papritur ose një grup i sjellje të keqe, e cila nuk është një mënyrë jetese të shëndetshme. Që nga mjekër është depozitimi i yndyrë të tepërt dhe të indeve të lëkurës, më të mirë "miqtë" zakonet tona e saj të këqija dhe lidhje të çrregullt për shëndetin e tyre.

Vendoset se si për të hequr mjekër të dyfishtë, ju nuk mund të zgjidhni vetëm një masë (edhe pse, natyrisht, të kryejë të paktën diçka është më mirë se asgjë). Ne duhet të ndryshojë rrugën e jetës;

 • përshtatur dietën, hani ushqime shumë të natyrshme: perime, fruta, peshk, fruta të thata, arra. Pini ujë më të pastër dhe më pak alkool;
 • fle paktën në pillows buta dhe dyshekë;
 • bëni ushtrime të lehta jo vetëm qafën, por edhe për shpinë.

Si të shpëtoj e mjekër të dyfishtë

Masat parandaluese dhe mjet efektiv për luftimin ushtrimet janë të thjeshta. Është kombinimi i tyre në shijen tuaj dhe mundësitë.

Ushtrimi në mjekër të dyfishtë:

 • pat. Intensiteti, kohëzgjatja dhe koha e zgjedhjes së tyre për ju. Ata mund të kombinohet lehtë me aplikoni krem;
 • shtrihen. Ndryshme të kujdesshëm shtrihen mund të kryhet në çdo kushtet, edhe ulur në punë apo shikuar TV;
 • tensioni i muskujve. Rritja e fleksibilitetit dhe tonin e muskujve, lodhje e tyre kur është e përshtatshme;
 • libër ushtrim. Më popullore dhe efektive. Të ndryshojë jo vetëm mjekër, por edhe sjellje, ecje. Vënë poshtë librin dhe të shkojnë të vështirë në fillim sa më shumë si ju mund, gradualisht rritjen e kohës. Vendose në stërvitje, të tilla si shikuar një shfaqje të preferuar TV apo seri TV për të mos shtrihem, akumulojnë yndyrë;
 • vizatim. Të bëhet një artist mori në laps e saj gojë dhe duke tërhequr ato në shkronjat ajrore, numra, ngjyra - çdo gjë që ju dëshironi. Ju mund të dëshironi të shkruani mjekrën e tij, duke çuar në atë dhe sulm psikologjik. Shtrihen dhe tensioni i muskujve në këtë proces emocionuese është ndikim mjaft e dobishme për gjendjen e qafës dhe fytyrës.

Ushtrime për këtë zonë problemit zakonisht japin një ndikim të rëndësishëm në muskujt e tjerë të fytyrës, duke përfshirë edhe formën e përmirësuar të buzëve.


Nëse është e mundur - të marrë massager të veçantë, e cila është paraqitur në një gamë të madhe.

Armët kozmetike "lufte" me një mjekër të vogël

Hartimi i një sërë masash që adresojnë çështjen si për të hequr qafe e mjekër të dyfishtë, vëmendje e konsiderueshme duhet t'i kushtohet dhe mirëmbajtjen kozmetike. Sigurisht, nëse është e mundur, më mirë për të shkuar në sallon, e cila ofron procedurën e duhur, por kujdesi në shtëpi nuk është më pak efektive. Përveç kësaj duke përdorur konvencionale dhe heqjen krem ​​përdoren rregullisht, ju mund të bëni:

Fytyra e mjekër të dyfishtë

Maskë me argjilë të bardhë apo të zezë

Clay holluar me ujë ose qumësht, të vënë në fytyrë dhe qafë, pastaj del me të larë - shtrëngimi efekt është e sigurt. Pick komponentët në dispozicion për ju dhe ato që nuk irritojë lëkurën.

Maskë e majdanoz

Copëtuar majdanoz dhe të trajtohen me fytyrë holluar me qumësht dhe qafës. Hold pesëmbëdhjetë minuta. Ajo rrit energji, për më tepër, i jep lëkurës një vështrim të freskët.

Pako në shtëpi

Ne nuk mund të rekomandojë imponuar një kompresë në zonën e problemit, dhe vetëm lidhin mjekër si për dhimbje dhëmbi. Një efekt i shkëlqyer heqjen keni kos, lakër turshi, lëng limoni, kripë deti.

Përveç marrjes fasha bimor, freskuese e lëkurës. Kundërta peshqir domosdoshme efekt ndryshim nxehtë dhe të ftohtë, fërkim kube akulli.

Sallonet e bukurisë mund të ndihmojë në luftën tuaj të gjerë Spector thotë: Myostimulation, heqjen, Mezoterapia, terapi ozoni, masazh vakum.
Megjithatë, procedurat e tilla janë shumë contraindications, ata duhet të zgjedhin me shumë kujdes, përveç kësaj, kursi i shërbimeve cosmetology janë gjithmonë të shtrenjta në krahasim me produkte vendore.

Mjete radikale - kirurgji ovale fytyrë

Si për të hequr mjekër të dyfishtë shpejt dhe përgjithmonë? Sepse për të parë rezultatet e kozmetike, trajtimet masazh dhe gjimnastikë merr disa javë me përgjegjësi të zbatuar të gjitha rekomandimet, dhe për të arritur rezultatin e dëshiruar nuk e lënë pas dore ata, durimi mungon në shumë. Për të ndihmuar në këtë rast mund vetëm se kirurg plastik.

Gama e teknikave të përdorura këtu shumë të gjerë: nga miniliposaktsii (heqja e yndyrë të tepërt) të mentoplastiki (duke përfshirë kirurgji fytyrës kockave). Ju shpesh mund të gjeni idenë se një veprim efektiv është përforcuar fije fytyrë ari, por ajo duhet të kuptohet se fill në dispozicion vetëm përjetësojnë rezultat, që është rruga për ata që zgjedhin për të mbrojtur veten nga pamja e parë evazive jawline.

Procedurat kirurgjikale të përfshijë përfundimin e shpejtë dhe afatgjatë, edhe pse domosdoshmërisht një periudhë shërim, contraindications, dhe individi mund të përjetojnë komplikime. Përveç kësaj, ajo është e shtrenjtë "kënaqësi" të gjitha më sipër.

Një pjesë e rëndësishme e luftarake mjekër tuaj padëshiruar është ana psikologjike e çështjes. Marnie qëllimi i vetëm kur lexoni një histori apo shikuar shfaqje televizive në kërkim të mikut të rinj, keni bërë gjimnastikë disa ditë, pasi la një maskë, dhe jo duke parë rezultate të menjëhershme, të gjitha hedhur.

Çdo kirurg plastike e mirë do të rekomandojë muajt e parë të një marrëveshje, duke përdorur Gjimnastikës dhe trajtime bukurie. Vetëm në rast të ushtrimit ka efektin e dëshiruar, ne mund të flasim për operacionin. Të gjitha konsideratat që duhet hequr urgjentisht këtu dhe tani, duket pak e çuditshme - keni jetuar vjet dhe madje edhe dekada me dy chins dhe tani nuk mund ta durojë këtë lagje gjatë rrjedhës së trajtimeve?


Kthejeni këtë "luftë" në një proces të kënaqshme për të shijuar rezultatet e arritura. Merrni rekord ndryshon çdo foto muaj - ju do të shihni një rezultat i mrekullueshëm, ndërsa gjimnastikë dhe kujdesi për ta do të jetë një zakon integrale.