Si për të bërë mirë në të shkurtër manikyr thonjtë


Thonjtë të gjata manicured me manikyr patëmetë - ëndrra e çdo vajzë. Megjithatë, jo të gjithë është me fat që të ketë natyrën unbeatable thonjtë e gjatë dhe të bukur dhe të rriten përpjekjet e tyre shpesh përfundojnë në dështim, thonjtë rritur të bëhet i hollë dhe i brishtë, dhe pas disa përpjekjeve të dështuara një manikyr - prerë "rrënjët". Këtu ne jemi, babe, vijnë në ndihmë të teknologjisë moderne: extensions akrilik apo xhel.

Përmbajtje

 • Rregullat themelore për krijimin e një manikyr të përsosur
 • Ide për të shkurtër manikyr thonjtë
 • Sa shpejt bëjnë manikyr në thonjtë të shkurtra 

Këto metoda të sigurojë një më të qëndrueshme dhe duket rezultat të mirë, por jo aq kohë sa kemi dashur, një javë pas zgjatje të bëhet një manikyr të përsosur tolerueshme. Nëse korrigjimi nuk është bërë brenda tre javësh, thonjtë do të duken vetëm patetike. Nga të këqijat e tjera: rritje ndikim negativ në pjatë gozhdë dhe jo të lirë të mjaftueshme për të paguar për kapacitet, ka thënë shumë.


Çfarë duhet të bëni nëse thonjtë tuaj nuk do të rritet normalisht, dhe shpenzojnë para dhe shëndetin për të mos ndërtuar një opsion i zbatueshëm? Nuk është një zgjidhje: manikyr në thonjtë të shkurtra.
Shumë vajza ndiqte për eksternaliteteve të ndritshme, të harrojmë bukuri e thjeshtësisë dhe naturalness. Në fund të fundit, e mirë për të shkurtër manikyr thonjtë mund të duket si tërheqëse dhe të rëndësishme, si dhe në kohë. Gjëja kryesore këtu - një të shëndetshme thonjtë në kërkim, duart manicured, cuticle hequr rregullt, uniformë - nuk ka defekte dhe chipping Veshje llak thonjsh pjatë - transparente apo me ngjyrë.

Rregullat themelore për krijimin e një manikyr të përsosur

 • Ju duhet të zgjidhni formën e duhur e thonjve. Tani në modë drejtkëndëshe formë thonjtë, por ai është i përshtatshëm vetëm vajzat me gishta të gjatë, të tjerë më të mirë për të preferojnë formën klasik ovale të gozhdë. Forma gozhdë përputhet saktë kur shikimi zgjat thonjtë të shkurtra.
 • Të jetë i sigurt për të hequr cuticle regrown mjete të posaçme. Heqja cuticle shikimi zgjat thonjtë të shkurtër, duke e bërë pamjen e tyre në përgjithësi - i zoti dhe të mirëmbahen mirë.
 • Të gjitha thonjtë duhet të bëhet të njëjtën gjatësi. Në thonjtë të shkurtra devijim shumë të dukshme nga gjatësia mesatare e një anë më të madhe ose më të vogël edhe 1 milimetër. Pra, në thonjtë të shkurtra të monitoruar saktësinë e me kujdes.
 • Ju mund të visually zgjasin pjatë gozhdë fotot vertikale, dhe në qoftë se pjatë gozhdë - tepër i gjerë, është më mirë për të vënë një gozhdë në qendër, jo buzë të pikturës.
 • Projektimi rrethojnë - jo për thonjtë të shkurtra. Nëse doni një manikyr me llaç akrilik apo diçka të ngjashme, do të rritet thonjtë e gjatë. Në vëllimin e shkurtër thonjtë modelimit do të shikojmë në vendin e vet.
 • Kujdes shkurtojë madhësinë e foto dhe dekorime mbi thonjtë, ata nuk duhet të jetë shumë e madhe ose shumë e vogël, ose manikyr do të jetë e pakthyeshme prishur.
 • Kur ngjyra zgjedhur për manikyr në thonjtë të shkurtra duhet të kufizojnë në dy ose tre ngjyra.
 • Zgjedhja imazhe për thonjtë të shkurtra, duhet theksuar se thonjtë ovale duken motive të mira romantike me lule dhe ngjyra të ndritshme ngjyra të ndritshme, dhe thonjtë drejtkëndëshe - imazhe grafike dhe bojra errëta. Shkëlqyer në thonjtë të shkurtra çdo formë është xhaketë klasik.

Ide për të shkurtër manikyr thonjtë

Konsideroni idetë themelore për të shkurtër manikyr thonjtë:

 • french - manikyr në thonjtë të shkurtra;
 • thonjtë pikturë në një ngjyrë - minimalism;
 • vizatim në thonjtë.

Manikyr francez

Fillimisht një manikyr francez u shpik vetëm për thonjtë të shkurtra. Manikyr francez në thonjtë të shkurtra - ideale për manikyr të përditshme (shtresë të qartë pjatë gozhdë, tip të bardhë e gozhdë), dhe për festive - është vetëm pak më ndryshe, ndryshe nga zakonisht, mundi buzë e gozhdë. Për shembull, xhaketë qoshe duket e madhe.

Manikyr një-ngjyra

Manikyr One-ngjyra - kjo nuk është e parëndësishme dhe jo i mërzitshëm. Kjo është një klasik që kurrë nuk shkon jashtë modës. Me një larmi të ngjyrave gozhdë treg polonisht dhe hije e tyre dhe një gamë të gjerë të çmimeve, zgjedhja e bojës nuk do të jetë kalim kohe i mërzitshëm dhe do të përballojë çdo vajzë.

Nëse keni kujdes të shikojnë pamjen e tyre, në arsenalin tuaj duhet të jetë të paktën një duzinë shishe manikyrin e thonjve (disa prej tyre - një të preferuar). Përveç kësaj, një ngjyrë manikyr - manikyr lehtë në thonjtë të shkurtra. Ajo nuk kërkon aftësi të veçanta, pajisje të posaçme dhe përshtatje, kjo mund të bëhet lehtësisht në shtëpi pothuajse çdo ditë.

Thonjtë me foto

Shifrat në thonjtë: Opsionet këtu - shumë. Çdo manikyr në qoftë se ajo është bërë sipas rregullave, është një punë e tillë unike e artit. Nëse ju doni të bëni një vizatim në thonjtë të shkurtra, ju duhet të konsideroni pikat e mëposhtme:

 • duke u bazuar në thonjtë të shkurtra do të duket e dobishme, në qoftë se ajo është vertikale (foto horizontale, por ata janë të mirë, vetëm të theksoj se thonjtë - shkurtër);
 • nuk e mbulojnë plotësisht modelin pjatë gozhdë (model që mbulon gozhdë shkurtër plotësisht - pjatë vizualisht ngushtë gozhdë);
 • edhe vizualisht ngushtë dhe të tërheqë në shenjë do të të ndjekur me elemente dekorative apo rrip të ngushtë në mes të gozhdë;
 • në thonjtë të shkurtra ende duken vizatime çuditërisht naiv të tilla si manaferrat, zemrat, yjet apo bizele, janë gjithashtu interesante të shohim modelet animalistic dantella apo kopje.

Çfarëdo gjatësia nuk u thonjtë tuaj rregullisht kujdesur për ta dhe të bëjë manikyr. Gjithashtu, nëse dëshironi, mund të marrin vitamina të veçanta për të forcuar thonjtë, forcimin e naftës dhe të aplikojnë shtresë në pjatë gozhdë. Në asnjë rast nuk duhet të përdorni llak pas përfundimit të jetës së tyre. Përdorimi i shpeshtë i aceton si nuk përfitojnë thonjtë tuaj.

Sa shpejt bëjnë manikyr për thonjtë të shkurtra

Sigurisht, në qoftë se vajza është thonjtë i çmendur gjatë, ajo do të shpenzojë një shumë të holla dhe kohë për thonjtë e saj ishin të nevojshme gjatësi. Në qoftë se ajo nuk mund të punojnë, jeta ose mungesa e kohës për të veshin thonjtë mrekullueshëm gjatë - nuk është një justifikim për mungesën manikyr në të gjitha, për shkak se një manikyr thjeshtë thonjtë të shkurtër mund të bëhet në 20-30 minuta. Për ta bërë këtë, të kryer hapat e mëposhtëm:

 1. butësisht pidpylyaty fotografi thonjtë gozhdë, duke u dhënë atyre formën e dëshiruar;
 2. Bëni dush të zbutur cuticles;
 3. hiqni cuticles me mjete të posaçme, gërshërë për të hequr cuticles ose shkop portokalli për të nxitur atë;
 4.  vënë në gozhdë llak bazë (në mënyrë që të vë banesë dhe nuk obluplyuyetsya);
 5. butësisht mbuluar gozhdë llak preferuar tre strokes (dy - në skajet dhe një - në qendër të gozhdë);
 6. mbuluar thonjtë fiksues.

Vajzat dashur, mos bindur veten se ju po bëni manicures për burrin e saj të dashur. Sepse, në fund të fundit, njerëzit janë të rregulluar në mënyrë që të mund të shpesh vetëm njoftimi ose aspak manikyr apo p'yatysantymetrovu, thonjtë helmuese kuqe.

Manikyr ajo zakonisht e bën për të përmirësuar humor, vetëbesim dhe mbështetjen e imazhit. Për kënaqësinë tuaj, përfundimisht. Dhe një manikyr - në gjendje të pirë e të ngrënë deri - ju mund të bëni thonjtë e çdo gjatësi.