Si të hiqni sytë e zinj të heqin qafe e qarqeve të errëta në shtëpi


Një çehre të shëndetshme dhe të qetë - dëshira e natyrshme e çdo gruaje moderne. Megjithatë, ritmi dhe cilësia e jetës sonë shpesh kontribuojnë në shfaqjen e puffiness dhe të errët qarqet në zonën periorbital është veçanërisht e vërtetë për gratë pas 30. Për të kuptuar se si për të hequr sytë e zi, ne së pari duhet gjetur shkakun e paraqitjes së tyre.

Përmbajtje

 • Nëse autorët e organeve të brendshme
 • Getting shpëtoj bruises nën sytë e tij në shtëpi
 • Metodat e cosmetology moderne


Nëse autorët e organeve të brendshme


Shkaqet më të shpeshta të qarqeve të errëta nën sytë qëndrojnë në patologjinë e traktit urinar dhe kardio - vaskulare sistemeve. Për këto kushte shkelur rrjedhjen e lëngjeve nga trupi, duke shkaktuar tepricë e tij të akumuluar në nënlëkurës - ind dhjamor. Mbledhur lëngun ndenjur, ndërprerë kapilarët, duke shkaktuar blueness dhe shfaqet nën sytë.

Nëse qarqe të errëta të shfaqet vetëm në mëngjes ose në mbrëmje, është e nevojshme për të parë një specialist për të nënshtrohen ekzaminimit të përshtatshme.

Rishikimi dietën tuaj - dietë të zgjedhur si duhet me kufizimin e kripës ndihmuar të heqin qafe e vonesave të panevojshme dhe bllokimet e lëngjeve dhe diuretics emëruar në sëmundje të tilla të lehtë të përballen me të tepërt të saj. Mos harroni, qëllimin dhe dozen e drogës diuretik të bëra nga një mjek.

Shkaqet kryesore të qarqeve të errëta nën sytë

 1. Shkelja e gjumit dhe syçeltësi. Tani, për këtë arsye, shumë gra duket ënjtje nën sytë: kujdesin në shtëpi, kujdesin e fëmijëve, karrierën toscho.- të gjitha në dëm vetë. Në këtë ritëm të kohë të jetës për të fjetur dhe pjesa tjetër, zakonisht nuk është.
 2. Kequshqyerja është gjithashtu një shkak i zakonshëm i qarqeve të errëta. Ushqim popullor të shpejtë sot, dhe abuzimi i tryezë kripë, herbs dhe erëza nuk çojnë në tretje të shëndetshme, duke rezultuar në të ndërprerë funksionimin normal të organeve dhe indeve.
 3. Mënyra e gabuar të jetës. Varësisë të duhanit dhe alkoolit, qëndrimi i gjatë për një monitor kompjuteri ... Një sjellje e tillë e seksit më të drejtë vetëm të çon në plakjen e parakohshme të të gjithë trupit dhe lëkurës si. Lëkura humbet elasticitetin e tij, TURGOR, duke humbur ngjyrën e tij natyrore. Ndikimi simptomatike e përbërjen nuk jep rezultate të dukshme, kështu që ju duhet të largohen sa më shpejt që të jetë e mundur me varëshme.
 4. Sëmundjet kronike të organeve të brendshme. Kjo kategori përfshin kushtet patologjike e urinar (pielonefrit, glomerulonefriti, sëmundje autoimune veshkave) dhe kardio - vaskulare të sistemit (defekte të zemrës si kongjenitale dhe dështim kronike dhe akute të fituara të zemrës, hipertension, vegjetative - dystonia vaskulare). Patologji lëngjeve të tepërta të tilla shpesh excreted dhe ngecë në vend, kryesisht në subkutane - shekulli indit yndyror që prish enët e gjakut në këtë zonë dhe ka qarqe të errëta.
 5. Ftohjet dhe komplikimet e tyre. ARI ARI gjithashtu kontribuojnë në paraqitjen e puffiness nën sytë për shkak të dehjes. Dhe në qoftë se ju papritmas u bë dhimbje koke shqetësuar, ethe, ka pasur bruises nën sytë e tij, arsyeja më e mundshme qëndron në inflamacion të sinuseve (sinusit, sinusit, polisinusit).
 6. Trashëgim. Hollë, i zbehtë e lëkurës zonë periorbital, e vendosur rreth enëve të gjakut në lëkurë e qepallë më të ulët, duke krijuar përshtypjen e bruises nën sytë e tij, ka shumë të ngjarë, u transferuan me trashëgimi nga të afërmit.

Një dietë e ekuilibruar, kufizojnë kripë dhe erëza pritje, përdorni një sasi të mjaftueshme të lëngjeve gjatë ditës, organizimin e NPT regjimi 8- ore ne gjumë, dhe refuzimi i shprehive të këqija dhe qëndrime të gjata në kompjuterin t'ju tërhequr vërejtjen nga bruising nën sytë, dhe mund të do të jetë hapi i parë në luftën kundër tyre. Në mungesë të patologjisë serioze që ndikon në pamjen e qarqeve të errëta, zonë peryorbytalnoy kujdesit të lëkurës mund të bëni vetë.

Getting shpëtoj bruises nën sytë e tij në shtëpi

 • Ju mund të përdorni krem ​​për lëkurën rreth syve me sasi të mëdha të peptides dhe flavonoids që përmirësojnë qarkullimin dhe eliminimin e lëngjeve të tepërta në këtë fushë.
 • Pas larjes në mëngjes për të bërë masazh rajonin periorbital, ajo merr 3 minuta përgjimit lëvizjet e gishtave për masazh qepallë më të ulët në drejtim të tempullit deri në hundë. Pastaj aplikoni një krem ​​të veçantë dhe një masazh të vogël, kjo do të përmirësojë tonin e lëkurës dhe për të përmirësuar rrjedhjen e lëngjeve të tepërta.
 • Ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut për sytë Maskë me kastravec, koriandrit dhe salcë kosi (2ch.l. melkonarezannoy përzierje e kastravec dhe koriandër, përzierje 1st.l. kosi krem). Përzierje rezultuar është vënë butësisht në lëkurë qepallë për 15 minuta, pastaj pije me ujë të butë dhe të aplikojnë moisturizer.
 • Efektive në trajtimin me bruises në sytë e tij është i ngjesh me sherebelës para shtrat.


Në rast të dështimit të trajtimit në shtëpi ju duhet të kontaktoni mjekun tuaj. Ndoshta qarqe të errëta dhe puffiness - kjo është vetëm një pasojë. Një mjek kompetent do të përcaktojë shkakun dhe këshilla të shpejtë se si të hiqni sytë e zi - nëse kjo është një trajtim apo rritjes së beautician përshkruar.

Cilat procedura mund të shkoni në sallon cosmetology

Lëkura rreth syve është shumë e ndjeshme dhe për këtë arsye procedurat në këtë zonë është përshkruar me kujdes, sepse disa prej tyre mund të jetë mjaft agresive për të.

 • Mezoterapia. Disa seanca e Mezoterapia ndihmojë të harrojmë sy të zinj për një kohë të gjatë, në sajë të barnave të përdorura që rrisin tonin e venat dhe enët limfatike. Gjithashtu efektive janë kurset byorevytalyzatsyy dhe ELOS - përtëritje.
 • Lëkurë dhe fraksel, për shkak të veprimit të saj përmirëson pėrshkueshmėrisė e lëkurës për produktet kozmetike, e cila rrit absorbency e tyre, dhe ky efekt është arritur në krem ​​përmbajnë ushqyesve, ekstrakte bimore dhe vitamina.
 • Procedurat limfatike kullimit përmirësuar microcirculation rajonin periorbital dhe të kontribuojë në rrjedhjen e lëngjeve. Këto procedura përfshijnë masazh profesional, me ultratinguj dhe terapi microcurrent ndërrojë pamjen.

Qarqe të errëta nën sytë - problem individual dhe zgjidhjen e tij nuk duhet të hezitoni për të parë një specialist. Për gratë të prirur për manifestimin e këtij problemi duhet të jetë tërësisht të kujdeset për shëndetin e tyre dhe menjëherë të kalojnë një ekzaminim mjekësor.

Refuzimi i shprehive të këqija, qëndrimit të gjatë pranë kompjuterin tuaj, një dietë të ekuilibruar, fle racional dhe syçeltësi të kontribuojë në funksionimin e duhur të organeve të brendshme. Pajtueshmëria me këto rregulla, dhe kujdesit të lëkurës duke përdorur kozmetikë të mirë-zgjedhur do të ndihmojë për të hequr qarqe. Të qëndrojnë të shëndetshme!