Si për të rritur gjoksin në shtëpi - nga të ushqyerit për të ushtruar


Preferuar kalim kohe gra - shpikë një kompleks, shpesh - të pabazuara. Një prej këtyre sistemeve është quajtur "Unë kam zemrat e shumë të vogla." Kjo pikëpamje përfshin teknika e kërkimit, si për të rritur gjoksin në shtëpi. E pra, ka mënyra të ndryshme: stërvitje, dietë të veçantë, mitik "droga mrekulli". E pra, kjo është në qoftë se ne nuk duan të shkojnë nën thikë e kirurg plastik ...

Përmbajtje

 • A nuk e besojnë reklama!
 • Pse gjirit është i vogël
 • Lakra për shtim të gjirit
 • Zhvillimi i muskujve gjoksit
 • Rregullat për të kujtuar


A nuk e besojnë reklama!

Në këtë situatë, gjëja kryesore - nuk e shtyrë reklamave "pilula mrekulli" që premtojnë se madhësia e gjinjve tuaj 'rritet me 2 për 27 ditë ". Ku janë këto shifra të veçanta, për të shpjeguar shumë thjesht. Vajzat nga 5 madhësisë së gjirit në përgatitjet e tilla nuk kërkojnë një kurë në kërkim për ata me gji Madhësia varion midis 0 dhe 1 madhësi. Pra, në qoftë se pas "zero" që ju të merrni gjoks Madhësia 2 është - wow! Nëse ju keni një 1-madhësi, dhe si rezultat të marrë e 3 lakmuar, ajo në përgjithësi do të jetë ëndrrat elegant kurorë!

Pse "për 27 ditë"? E pra, kjo është e lehtë! Të gjitha metodë PR njohur, të quajtur "numrat magjike noncircular." Nëse reklamat kishte shkruar se efekti do të vijë në 30 ditë, 50 ose 100, shumë prej tyre kanë reaguar për këtë skepticizëm. Por kjo shifër është 27 ngre pyetje: ku saktësi të tillë? Ndoshta, ka kryer një hulumtim, dhe ajo është - rezultat të vërtetë ...

Nuk është e vërtetë! Nëse efekti i këtyre barnave të vërtetë ishte, por ende një mahnitëse, ky problem do të duhet kohë që janë zhdukur, të gjitha gratë do të merrni bust i mrekullueshëm, pa transplantimeve, dhe kjo do të kishte qetësuar. Por në realitet kjo nuk ka. Nuk ka pilula nuk ndihmojnë për të bërë zemrat të mëdha. Në më të mirë, ata nuk do të bëjë ndonjë dëm as e mirë. Në më të keq - një ndikim negativ në shëndetin. Pse keni nevojë për të?

Pse gjirit është i vogël?

Para trajtimit, një ide e mirë për të vendosur diagnozën. Në fakt jo shumë arsye:

 • trashëgim;
 • çrregullime endokrine;
 • Dietë shfrenuar kënaqësi;
 • ju jeni vetëm shumë të rinj.

Tani - në rregull.

Trashëgim. Nuk ka asgjë që mund të bëni. Me sa duket, kjo anatomike gratë funksion të llojit tuaj, dhe kundër natyrës siç e dimë, nuk shkojnë atje ... përveç plastike, mund të ketë udhëzime.

Çrregullime endokrine që pengojnë zhvillimin e karakteristikave seksuale dytësore. Ajo do mjekësi vetëm. Ne do të duhet të kalojë një numër të testeve për hormoneve, në të cilën endocrinologist vënë diagnoza dhe përshkruajnë një trajtim që do të ndihmojë të rrisë gjoksin në shtëpi. Kur hormonet u kthyen në normale, atëherë gjoks rritet.

Diets. Oh, këto dieta ... Pa marrë parasysh se sa shumë gra të rinj pohoi nënat, gjyshet dhe mjekët dietë - zonjat liga preferojnë njerëz të zgjuar nuk besojnë. Unë vazhdoj të shikoni në shkëlqim dietë revista humbje peshe. Lose peshë, natyrisht. Në thelb - në gjoks. Pas gjirit nuk është vetëm i gjëndrave, por edhe nga yndyra. E pra, natyra e ka rregulluar. Si rezultat, të rënda në peshë humbje peshe vjen nga kjo pjesë e trupit të femrës.

Mosha. Ndonjëherë vajzat kanë filluar të alarmin shumë herët. Shumë njerëz duan të kenë zemrat e mëdha në fillim të 15-16 vjet pa e kuptuar se është e panatyrshme. Vjet gjirit ngadalë rritet në 30, veçanërisht "lulëzojnë" pas lindjes dhe ushqyerjes me gji më të gjatë. Pra, në një moshë të re është shumë herët për të pyetur se si për të rritur gjoksin në shtëpi.

A lakër?

Shumë vajza nga fëmijëria dëgjuar nga nëna ime apo gjyshja hani lakër që u rrit gjinjtë! Dikush beson perime dhe të ligët mbi, dikush nuk beson vetëm tkurje. Dhe me të vërtetë, në këtë mënyrë mund të rrisë gjoksin në shtëpi? A lakër në këtë çështje të ndjeshme?

Ajo i ndihmon! Lakër (sidomos lakër) përmban një substancë që përshpejton rritjen e gjëndrrat e qumështit. Kjo shpejtësi, jo rritje.

Pra, në qoftë se ju mori një trashëgimi madhësi 2, dhe kjo do të jetë 2, por për të arritur këtë rezultat, ju nuk jeni 30 vjeç, dhe tashmë të 18. Sigurisht, është e madhe! Kjo është kur vajzat fillojnë të parë "gjuetie" serioz për ta kjo është kryesore "armë"! Nga rruga, pas 18-20 viteve të lakër nuk do të ndihmojë për shkak se trupi përfundon fazën e rritjes (çfarë tjetër).

Zhvillimi i muskujve gjoksit

Megjithatë, mënyra më efektive për të rritur gjoksin në shtëpi janë ushtruar. Fakti që sisët e nënes Natyra e ka vendosur në muskujt e gjoksit. Pra, në qoftë se këto muskuj janë të trajnuar, ata do të bëhen më të fortë dhe më të mëdha. Një heqë muskujt të fortë pompohet e gjirit do të bëjë bust tuaj më të shquar. Përveç kësaj, ajo do të bëhet një formë të bukur dhe forma është shpesh më e rëndësishme se madhësia.

Ushtrimet fuqi të tillë, ata duhet të fillojnë me një numër të vogël të repetitions, duke rritur ngarkesën gradualisht, nga dita në ditë. Kjo është përgjigja kryesore në pyetjen se si për të zmadhuar gjinjtë pa kirurgji.

1. Bëni duart para gjoksit (si në namaz) dhe compress ato sa më shumë të jetë e mundur, duke i shtyre dorën në pëllëmbë. Ky ushtrim është shumë e thjeshtë, por shumë të efektshme. Për zbatimin e tij nuk ka nevojë për ndonjë pajisje, palestër, palestër. Ju mund të kryejnë në shtëpi dhe në vendin e punës. Sapo u dallua kohë të lirë - Bëni styskan 10-20.

2. Upertysya duart kundër murit dhe të përpiqet të shtyjë mur sikur me veten e tyre. Nuk e shtyn veten jashtë murit, dhe "shtytje" mur! Në mënyrë të qartë, ky ushtrim mund të kryhet në çdo dhomë, sepse çdo dhomë ka mur!

3. muskujve gjoksit praktika më e mirë nëpërmjet ushtrimeve të tilla si shtypi stol. Merrni pesha të vogla (1-1,5 kg), shtrihen në dysheme dhe bëni stërvitje "trap shtypi stol nga gjoks", plotësisht të tërhequr deri në duart tuaja. Një ushtrim i tillë, natyrisht, të bëjë vetëm në shtëpi. Nëse nuk shtangë dore, ata mund të zëvendësojë shishe plastike me ujë ose libra të rënda. Ju mund të përdorni ndonjë objekt përkatëse të madh në peshë.

Rregulli kryesor - bëni ushtrimet çdo ditë për disa muaj, atëherë efekti është i detyruar të jetë! Dhe nga të rastit seancat dy javë - vështirë se ...

Rregullat për të kujtuar

Pra, pyetja - se sa për të rritur gjoksin? - Ju mund t'i përgjigjeni një kirurg - është shumë e shtrenjtë, dhe rezultati është i paparashikueshëm; në shtëpi - të lirë, por do të duhet të bëjnë përpjekje.

Këtu janë rregullat bazë që duhet të ndiqen:

 • shqyrtohet nga një endokrinolog;
 • ndaluar pamatur dhe i pakontrolluar humbni peshë;
 • ligët në një moshë të re për lakër;
 • bëni ushtrime fizike vazhdimisht, zhvillimin muskujt e gjoksit.

Dhe më e rëndësishmja, të qetësuar. Ju jeni të mirë në atë formë në të cilën ju natyra qëllim. Dhe përsëri, shikoni për të afërmit e tyre. Nëse një bust të vogël - keni trashëguar, atëherë në rregull. Në fund të fundit, nëna juaj ju dha nënën e lindjes dhe gjyshen, që do të thotë se ka pasur njerëz që konsiderohen ato të bukur, edhe të përsosur. Dhe ju me siguri do të takoni një njeri të tillë! Prano veten si atë që ju jeni dhe fat të mirë për ju!