Si për të forcuar thonjtë tuaj në shtëpi shpejt dhe me efikasitet


Duart e grave janë gjithmonë në sytë - e cila është arsyeja pse ajo është aq e rëndësishme për t'u kujdesur për bukurinë e tyre dhe të rinjve. Sigurisht, para së gjithash, kjo është një manikyr, por në qoftë se holluar aq dhe thonjtë të prirur për ndarje, madje edhe me mjete profesionale dhe kozmetike nuk mund të japin atyre formën e duhur dhe tërheqëse? Si për të rivendosur shëndetin dhe për të forcuar thonjtë tuaj në shtëpi? Kjo do të mbulojë në këtë artikull.

Përmbajtje

  • Receta tradicionale për forcimin e thonjve
  • Kozmetikë për forcimin e thonjve
  • Thonjtë e shëndetshëm janë: Këshilla për të përditshme


Receta tradicionale për forcimin e thonjve

  • Një nga mjetet më të mira për të forcuar thonjtë - ushqyes dush. Procedurat e këtij lloji mund të kryhet si Përgatitor për thonjtë, dhe si një terapi të pavarur. Më të mirë të ushqyer banjot e lëkurës me kripë deti. Ajo është në dispozicion mbi counter, përshtaten të njëjtën kripë kozmetike dush. Kripa është shtuar në normën e 1 tbsp. lugë për 250 ml. Për të rritur efektin, ju mund të shtoni lëng limoni, disa pika të jodit ose vitamina të lëngshme. Uji duhet të jetë i këndshëm dush të ngrohtë mund të marrë për të përfunduar ftohje e saj. Me përfundimin e duarve gargarë me ujë të pastër të ngrohtë.

  • Mjet i shkëlqyer për të forcuar thonjtë - decoctions dhe infusions e bimëve. Ju mund të krijoj ndonjë tarifë, por më të mirë të zgjidhë problemin e kamomil brishtësisë dhe rodhe. Për tabaka përgatitur 200ml brewed fortë përzierje bimor. Këmbëngulur tij për disa orë, pastaj holluar me ujë të nxehtë për temperaturën e dëshiruar dhe të bëjë procedurën. Ju gjithashtu mund të shtoni herbs në ujë dhe vlim të vluar për disa minuta, pastaj të lënë të mbush.

  • Për overdried ngadalshëm thonjtë rritje tabaka aftë me vajra bimore. Është konsideruar më efektive e vajit të ullirit, në të cilën opsionale mund të shtoni disa pika lëng limoni ose thelbësore (vlerësohet 1 tbsp. Lugë lëng për 5 shekuj. Vaj lugë). Ndikim shumë të mira për shëndetin e thonjve të sigurojë Sandalwood dhe Tea Tree naftës. Në banjë të naftës mund të shtoni pak mjaltë. Kërkesa kryesore për procedurën - thonjtë duhet të jenë të zhytur në vaj të ngrohtë dhe gjalpë pas seanca është larguar me peshqir letre, të cilat nuk do të del me të larë. Procedura do të efekt më të mirë nëse bëhet atë brenda natës.

  • Forcuar thonjtë në shtëpi duke përdorur lëngje natyrale. Ajo është e mirë për të përdorur një përzierje e manave pasoja. Dhe të përshtatshme si perimet e mëposhtme - panxhar, rrepkë, rrepkë. Në lëng presion duhet të kridhem këshilla e thonjve dhe për të mbajtur 15 minuta. Të jenë të kujdesshëm, ngjyrë natyrore mund të absorbohet në lëkurë, sipas tabaka e lëng të freskët nuk rekomandohet në prag të ngjarjeve të rëndësishme.


Kozmetikë për forcimin e thonjve

Nëse thonjtë tuaj të rriten ngadalë dhe shumë sharuyutsya - ju gjithmonë mund të bëni një ndërtesë. Kjo është një mënyrë tërheqëse të bëhet një fitues i menjëhershëm i elegancë që kërkon kujdes manikyr, por le të kujtojmë dhe të këqijat. Dhe xhel dhe akrilik hyrja e vështirë në ushqyesve pjatë gozhdë dhe oksigjen. Përveç kësaj, nuk ka rëndësi se sa i zoti mjeshtri juaj, ndërsa në rritje dhe korrigjimi i fortë është dëmtimi mekanik i gozhdë.

Një alternativë e denjë - detoxifies biogel. Mjaftueshme për të blerë një llambë UV dhe rezervat tregtare, dhe ju lehtë mund të bëni një manikyr në shtëpi. Me byohelem thonjtë frymë, aplikuar lehtë mjet, dhe shërben si një mbrojtje - pjatë gozhdë thyer gjatë dhe delaminate. Vizualisht, shumë si një llak konvencionale xhel dhe lehtësisht të hiqet me një zgjidhje të veçantë në minuta. Biogel plotësisht të përshtatshme për përdorim të rregullt.

Mjetet Kohët e fundit të përhapura si strengthener gozhdë nga një seri e smalt zgjuar me vitamina A dhe E. Këtij kozmetike mjekësore aplikuar në disa shtresa si një shtresë të pavarur ose si një bazë për llak ngjyrë.

Thonjtë e shëndetshëm janë: Këshilla për të përditshme

Mundohuni për të punuar në të gjithë shtëpinë duke përdorur detergjentë agresive vetëm doreza mbrojtëse. Nëse kjo nuk është e mundur - të nevojshme më parë mbrojtëse krem ​​të veçantë të dorës yndyrat. Është e këshillueshme për të vënë grim të veçantë dhe para se të nisej në shtëpi - në sezonin e ftohtë është një krem ​​që mbron nga të ftohtë në muajt e ngrohtë - sunscreen.

Në jashtë sezonit dhe dimër duhet të veshin dorashka për të motit, era dhe thonjtë e ftohtë bëhet e shurdhër dhe thahet lëkurën tuaj dhe të çara.

Më e rëndësishme e asaj që duhet për të filluar dhe të ndihmon të forcuar thonjtë në shtëpi në të mirë - kjo është dietën tuaj. Dietë duhet të jetë i balancuar, përparësi duhet t'i jepet fruta të freskëta dhe perime, arra, produktet e qumështit dhe mish ligët. Nëse keni probleme serioze me thonjtë, të përpiqen për të fillojë të marrë vitaminë komplekse. A nuk e kuptojnë në objektet mjaft më të shtrenjtë dhe në modë në Complivit ngjashmërinë apo më e vështirë për ne.

Thonjtë bukur dhe të shëndetshme është e thjeshtë - mos harroni të ushqyerit të rregullt dhe kujdes, si dhe mbrojtje në kohë. Ne shpresojmë që ju do të ndihmojë këshilla e mësipërme dhe së shpejti ju do të bëhet pronar i një kumak të bukur dhe të shëndetshme.