Rritja e Ketamine e qerpikët parit sekret magjike


Shkatërroj njeriu sytë e çmendur - i trembur, e guximshme, emocionuese, rrufeshëm ... Easy! Për këtë kotë ka sekretet e saj, dhe qerpikët luksoze tifoz - një prej tyre. Por ka një tjetër grua mister. Ata duan çdo gjë tani. Prandaj preferojnë mënyra të shpejtë dhe radikale për të shtuar një bukuri - ndërtesë, props teatrale, përbërjen e ndritshme.

Përmbajtje

 • Si te zgjidhni një bojë për vetulla
 • E drejta përbëjnë mbartës - çfarë dhe si
 • Mbrojtja e pushtetit dhe qerpikët
 • Maskë vaj për qerpikët

Dhe asgjë, nëse rruga kërkimi nuk është plagë e lehtë deri në një fund të vdekur: qerpikët nga zelli i tillë bëhet më e bukur shumë pak kohë, dhe pastaj vetëm të humbasin të gjithë fuqinë tuaj. Ata bien, zbardhur, restauruar ngadalë - jo çfarë prisni ju, e drejtë? Por ju ndoshta keni dëgjuar në mënyrë efektive pluhur naftës për rritjen qerpik, kështu që nuk është koha për ta kthyer në mjete provuar dhe te sigurta?


Ky vaj ka emra të tjerë - pluhur, pluhur, por kjo nuk ka emër, ajo është një dhuratë e vërtetë për bukurinë tuaj. Struktura e butë, të pasura me vitamina dhe përbërjen e acidit yndyror bërë atë veçanërisht e efektshme. Edhe prodhuesit e shquar të shtoni atë në mjete të shtrenjta për rritjen e qerpikët. Mesatare farmaci naftës nuk pak inferiore ndaj tyre, për më tepër - ajo mund të ndalojë plakjen e lëkurës, forcimin e flokëve dhe të bëjë vetullat trashë. Vaj ricini për qerpikët mund të aplikohet jo vetëm në mënyrë tradicionale, por edhe për të bërë kozmetike dhe pastrimi kompozime.

Por, para se të vazhdojë me trajtimet e shërimit të naftës të rriten qerpikët në shtëpi, do të ishte mirë për të kuptuar se pse ata ende mund të vuajnë, dhe t'i mbrojë ata nga ndikimet gërryese.

Mos harroni se si qerpikët tuaj të duken në fëmijëri. Nuk mund të - shikoni në fëmijët e tyre. Natyra, shqetësuese në lidhje me shëndetin e syve tuaj ka të ngjarë të japë atyre mbrojtje të mjaftueshme si një filtër të dendur në rritje dhe qime të gjata. Nëse ju nuk mund t'i mbani ato të paprekura, mendoj, se ishte për të fajësuar.

Si te zgjidhni një bojë për vetulla?

Bojë për vetulla të lartë çmimi - jo gjithmonë një garanci e sigurisë së saj, por shumë të ulët - çelësi i problemeve të ardhshme. Para së gjithash ka të bëjë me fondet me origjinë të panjohur shitur në metro dhe në tregje.

Përbërja e tyre mund të jetë çdo gjë, dhe ju kurrë nuk e di nëse të ndryshme të tilla "bojë për vetulla" në polonisht tuaj këpucëve. Në rastin më të keq, jo vetëm ju të arritur efektin e dëshiruar, por edhe dëmtojnë shëndetin e tyre.

Shembull - i njohur gjerësisht në të kaluarën, por sot obretshaya të re të jetës, "Leningrad" bojë për vetulla. Përmbajtja e tij - nuk është një mister, por një rast për të reflektuar: është e nevojshme për të vënë rregullisht në rëna përzierje sapun të zakonshëm dhe hiri?

Për aksidentalisht blerë të rreme, të blerë bojë në dyqane të mëdha zinxhir apo directory e korporatave. Preferojnë një përbërës që përmbajnë Care - vitamina A dhe E, Panthenol, vajra bimore, kolagjenit dhe keratin.

Edhe kozmetike mira bëhet e rrezikshme kur afati ka kaluar. Dëshironi të bëni qerpikët tuaja janë kohë goxha të gjatë - nuk e pajis keq mbi ta. Dhe sigurisht, nuk do të përpiqet për të ringjallur pështymë vdekur bojës - që përmban miliona baktereve dhe enzimat ndihmon tretjen e ushqimit.

Nëse ju jeni një nga ata që vetëm mund të besoj se është bërë me dorë, të përgatisë Ink ELEMENTARY dekorative veten. Ajo nuk përmban përbërësit sintetike, por, natyrisht, është vaj pluhur!

Gatim bojë për vetulla me duart e tyre

Përbërësit:

 • Aktivizimit të karbonit - 2 tableta
 • Beeswax integruar - 0,5 lugë çaji
 • Pluhur të naftës - 0,5 lugë çaji
 • Gjalpë kakao - 0,5 lugë çaji

Qymyri është grimcuar në pluhur, pa gunga. Wax dhe gjalpë shkrihen në një banjë me ujë. Menjëherë pour pluhur karboni dhe përzierje tërësisht për homogjenitet. Hidh përzierje ende të nxehtë në një formë të sheshtë - për shembull, një rast nga hijet. Aplikoni për të pastruar furçë qerpik nga kufomat e vjetra.

E drejta përbëjnë mbartës: çfarë dhe si?

Çfarë do që keni dhënë bukuri ose make-up, mos harroni të xhiruar-up kohë. Në kohë - kështu që kur pa që tashmë mund të bëjë, dhe edhe më shumë - për një natë.

Qerpikët, të mbuluara me një shtresë e pigmente, vajrave minerale, NDRYSHME dhe silikone, fjalë për fjalë mbysë. Struktura e tyre është e prishur (ju do të vini re është mungesa e madhështi), këshilla të thyer off dhe rrënjët zbardhur dobësohet.

Nëse keni lënë pas dore larë para se të shkojnë në shtrat, me përjashtim të eyelashes "kaçurrel" në mëngjes ju mund të presin probleme të tjera. Flaking bojë për vetulla, duke marrë në sy mukozës, mund të shkaktojë inflamacion dhe reaksione alergjike, dhe lëkurë të hollë dhe të ndjeshme në këtë fushë mund të përgjigjet edemë dhe thellimin e rrudhave. Tani, madje duke hequr mbetjet e kozmetikë të djeshëm, ju e gjatë për të të jetë në gjendje të kthehen freskët tuaj fytyrë dhe sy të shëndetshëm.

Çfarë është më e mirë për të hequr bojë nga qerpikët? Financon një shumë - gjëja kryesore off e tyre sapun - madje edhe fëmijët, gels dhe shkume e lauryl sodium sulfate kremra spyrtsoderzhaschye dhe ujë të nxehtë. Shënim dy faza fluide ujë micellar, vaj dhe krem ​​hidrofilike kozmetike. Zgjedhja e tyre është mjaft e gjerë, përveç disa do të thotë që ju mund të gatuaj vetë.

Liquid dy faza Makeup Remover

 • Pluhur të naftës - 40 ml
 • Hidrolat lule misri - 30 ml
 • Green Tea - 30 ml

Të gjitha komponentët përzierje në një shishe. Shake mirë para përdorimit. Shitore në frigorifer për jo më shumë se një javë. Ky mjet i heq edhe bojë për vetulla i papërshkueshëm nga uji, pa irriton lëkurën delikate rreth syve.

Vaj hidrofilik

 • Pluhur të naftës - 80 ml
 • Polisorbate 80-20 ml

Lidhu përbërësit tronditur tërësisht. Hiq grim me një sfungjer pambuku, pastaj të lajë me ujë të ngrohtë. Ju mund të ruajë në banjo.

Mbrojtja e pushtetit dhe qerpikët

Për qerpik nuk janë dobësuar dhe nuk humbasin pigment natyral i rëndësishëm për t'i mbrojtur ata nga rrezatimi ultravjollcë. Me këtë detyrë në mënyrë të përkryer të përballen bojë për vetulla e zakonshme dhe syze dielli - nuk e harrojmë për ta në ditët e qarta të verës.

Treat rëna tuaj, si për zgjerimin - nuk e fshij sytë tuaj ose duar dhe një peshqir, të përpiqen për të fjetur në shpinë. Por mos harroni se statusi i tyre varet nga dietën tuaj. Merrni sasi të mjaftueshme të proteinave, perime të freskëta dhe fruta, vaj vegjetal, ujë. Për qerpikët si flokët, pelte shumë e dobishme - trajtoni veten për të shijshme me përfitime!

Dhe tani se kushtet themelore për shëndetin dhe bukurinë e qerpikët janë të shënuara, ju mund të filloni maskë naftës.

Maskë vaj për qerpikët

Vaj ricini për qerpikët dhe vetullat mund të përdoret në mënyrë të pavarur, dhe mund të kombinohet me rodhe në përmasa të barabarta.


Para procedurës, të jetë i sigurt për të hequr lentet e kontaktit - yndyrë mund të dëmtojë ato. Kalojnë një provë për praninë e reaksioneve alergjike, duke shkaktuar vaj në lëkurë pas veshit ose në keq te bërryl.

Një orë ose dy para gjumit, aplikoni vaj në këshilla e qerpikët apo vetullat duke përdorur shkopinj higjienike apo, shumë më e lehtë, të larë furçë nga kufomat. Mjet është shpërndarë gjatë gjithë gjatësisë, kështu që nuk e teproj atë, përndryshe ju mund të përjetojnë ënjtje dhe acarim të syve.

Hapat e ardhshëm varet nga ndjeshmëria tuaj personale.

Duke gjykuar nga kritikat e përdorimit të naftës pluhur për qerpikët, disa gra mbetet peshqir mjaft e lagur letër para gjumit. Të tjerë preferojnë të larë atë me ujë të ngrohtë, ndërsa të tjerët të lënë maskë në të gjithë natën. Në çdo rast, përdorimi i përditshëm i këtij mjeti të thjeshtë do të çojë në rezultate të mëdha. Efekti do të jetë e dukshme brenda një muaji - më pak se rëna do të bien, do të ketë të reja "mikrobet."

A nuk ndalet atje: Keep up rëna tuaj dhe pastaj ju do të magjeps një shikim shumë dekada!