Coral lëkurë metodat moderne të bukurisë


Në të ngrohtë, ujërat kristal e qartë e shtëpisë të Detit të Kuq në disa nga krijesat më të mahnitshme dhe misterioze në planet - koral. Trupi i tij i çuditshëm janë ndërtuar nga karbonat kalciumit që gjendet në ujë të detit. Dhe gjatë gjithë jetës së tij të vërtetë të absorbuar ngrohjes dhe shërimin kripa e detit. Mbi këtë bazë, përgatitjen lëkurë koral, po fiton popullaritet në mesin e gjysmës së bukur të njerëzimit.

Përmbajtje

 • Çfarë është një lëkurë koral?
 • Kjo procedurë është e nevojshme
 • Si është e lëkurë
 • Shqyrtime: fjalë për gratë që kanë qenë të lëkurë koral


Çfarë është një lëkurë koral?

Pavarësisht risi e saj, kjo procedurë mrekullueshme ka gjetur tashmë shumë tifozë. Ashtu si çdo peels tjera, opsioni koral është kryesisht funksion otshelushyvayuschuyu. Kjo do të thotë se me heqjen e shtresës sipërfaqësore, lëkura do të jetë në gjendje të aktivizojë rigjenerimin e qelizave, të marrë frymë lirisht, të merrni ushqim të zgjeruara.

Por koral lëkurë të fytyrës ka disa avantazhe që e vënë atë disa hapa më lart lulëzim zakonshme mekanike. Arsyeja qëndron në këtë moment. Këtu janë mrekullitë përbërësit koral dhe shënim karakteristikat e tyre të lëkurës. Kështu, Përbërja:

Patate të skuqura koral, i përbërë nga grimcat gjobë e Coral Detit të Kuq.

Ky është themeli që ka funksion terapeutik. Koralet përmbajnë një sasi të madhe të micronutrients, minerale dhe proteina, acide bimore, vitamina C dhe E.

Copa mikroskopike e koraleve të përkryer të përballen me detyrën e pastrimit dhe lulëzim e qelizave tani.

Kripërat e Detit të Vdekur.

Këto elemente të dobishme të gjatë kanë reputacionin më të lartë, është një produkt ekologjikisht miqësore, dhe përbërja kimike në afërsi të gjakut të njeriut dhe Limfoma.

Kripërat zbutur shtresa e lartë e epidermë, të përshpejtojë procesin e heqjes së qelizave të vdekura, ushqyesve ushqyer lëkurën.

Shërimi Herbs Brazil.

Ekstraktet e bimëve kanë një efekt të fortë rigjeneruese në lëkurë. Ata aminoacidet perime, proteina, klorofil aktive, vitamina, elementët gjurmë.

Vaj esencial.

Ata të zbutur lëkurën me funksion antiseptik dhe biostimulating.

Malotravmatychen Coral lëkurë, ajo vepron shumë të butë, të qetë por me besim dhe në mënyrë efektive. Çfarë tjetër avantazhe përveç pastrimit pushtetin dhe ka procedura?

 • Përmirëson rrjedhjen e gjakut në kapilarë;
 • Ajo forcon muret e enëve të gjakut të lëkurës;
 • Eliminon ngecje në inde;
 • Zvogëlon gunga në lëkurë;
 • Ajo normalizes gjëndra dhjamor;
 • Përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe zvogëlon rrudhat;
 • Efekti kozmetike pas trajtimit vazhdon për një kohë të gjatë.

Vendosni për një çmim koral rënuar është mjaft i rëndësishëm, nuk mund të përballojë të gjitha gratë. Në varësi të zonës trajtohet sipërfaqe (ju mund të bëni vetëm lëkurë fytyrë, por ju mund të mbulojë qafën, gjoks, armëve) dhe metoda e (se sa thellë është trajtimi lëkurës) kostoja e një kosto koral rëndë 2500-6500 mijë. Çmimi mesatar është rreth 3-4 mijë veta.


Kryer procedurën jo më shumë se 1 herë në javë, në varësi të llojit të lëkurës. Për të arritur rezultatet më të mira që ju duhet 3-4 seanca.

Kjo procedurë është e nevojshme

Megjithatë, ka femra pa frikën e humbjes financiare, të shkoni në një sallon bukurie për të gjetur një fytyrë të mirë dhe humor të mirë. Kjo, mbi të gjitha, tregon procedurën koralesh lulëzim?

 • Ata që kanë lëkurë shumë të ndjeshme dhe traumatike variant mekanike apo kimike e rëndë nuk është e përshtatshme;
 • Kush dëshiron të shohë fytyrën e tij të qetë dhe të butë, me asnjë gjurmë të plagët puçrra fytyre, plagët;
 • Ata të cilët dëshirojnë të heqin qafe e puçrra fytyre;
 • Kush dëshiron të heqë nga fytyra e pigmentim padëshiruar (hormonal, postpilinhovyy apo traumatik);
 • Lodhur nga problemet që lidhen me dëmtimin e enëve të gjakut dhe rosacea;
 • Kërkojnë të jenë të rinj, të freskëta dhe tërheqëse.

Pajtohem, këto gra takohen shumë. Sidomos në mesin kategorinë e fundit!

Por nuk është kjo e butë Kundërindikimet trajtimit koral, ajo është gjithashtu e nevojshme për të dini.

Seancat zhvishem Contra:

 • Gratë apo nënat pleqsh shtatzënë;
 • Vuajtja sëmundjeve dermatologjike;
 • Ata që kanë plagë të ftohtë në fytyrë apo lëkurë prekur në vendet e trajtimit.

Si është e lëkurë

Gjithnjë në listat e çmimeve të Salons dhe klinikat e bukurisë nuk është një emër i ri i shërbimit me një koral bukur lëkurë Rose de Mer (linjë profesionale lëkurë kompani izraelite Christin). Pavarësisht risinë e tij, ai e meritonte autoritet në mesin e grave në mbarë botën. Gjallërisht ai vendosur veten si lehtësim vrachevatel për probleme të lëkurës. Rezultatet e shkëlqyera tregon lëkurë me koralet në luftimin e efekteve të puçrra fytyre, ajo është e përkryer polishes lëkurën, eliminon të meta serioze.

Një procedurë në 3 faza.

Përgatitor

Cosmetologist lëkurën tuaj dhe zgjedh rrugën e procedurës: Përqendrimi drogës, ekspozimit thellësi, kohëzgjatjen e seancës. Shuma caktuar procedurat e nevojshme. Konsumatori merr këshilla dhe mësim sjelljen e nevojshme pas lëkurë.

Pastrimin e lëkurës para se të rëndë

Zonat e lëkurës që do të mbulohen nga ndikimi i (fytyrë, qafë, zonën dekoltin, duart) është aplikuar "predpilinhovoy" xhel. Ajo pastron lëkurën dhe e përgatit atë për procedurën.

Cosmetologist aplikuar për zgjidhjen pilinhovyy lëkurës

Pas një kohe ai hiqet pelena. Në ngastrat trajtohen aplikuar sunscreen.

E dhuroni vetën pas lëkurë procedurave të kujdesin e nevojshëm. Mos shkoni në diell ose të ngrohur, të shkojnë në sauna, pishinë apo sportive trajnimit. Më të mirë për të qëndruar në shtëpi disa ditë deri sa lëkura nuk do të kthehet në normale, që nuk do të shkojnë skuqje, flaking vazhdon.

Kjo periudhë nuk do të zgjasë gjatë. Por si shumë përshtypje të këndshme do të më vonë! Le të shikojmë përpara, të njihen me raportet e atyre që nuk e kanë përjetuar për një lëkurë koral.

Shqyrtime: fjalë për gratë që kanë qenë të lëkurë koral

Ky shqyrtim Salons pacientëve aktuale që kanë përjetuar rëndë koral për veten e tij:

Ana, 24 vjet

Fillimisht u përpoq atë vetë, dhe pastaj u bëri thirrje të dashurën. Kështu që unë shkruaj për të dy prej nesh. Unë kam një të rinjtë që vuajnë nga efektet e puçrra fytyre, lëkura ishte me gunga, i shëmtuar, një mbresë. Mësuar për procedurën nga revista. Dare! Mendova se një seancë do të jetë e mjaftueshme. Por nuk ishte, kishte për të shkuar nëpër të gjitha pranverë 4. angazhuar veten Intervali në mes seanca ishte 2 javë. Por në verë unë kam qenë i panjohur! Rinj, brohorisnin, filluan të arrijnë një Makeover të guximshme. Një mik i mbajtur dy seanca për përtëritje të fytyrës dhe qafës. Tani vetëm e bukur.

Victoria '29

Ne kishim, natyrisht, vuajnë shtëpi ulen. Por asgjë rezultat të mirë. Vetëm mos harroni të shpifjeve lëkurën tuaj pas exfoliating moisturizer, ajo ndihmon për të shërohen shpejt.

Polina 32 vjet

Unë nuk mund ta quaj këtë një procedurë e këndshme. E pra, kjo nuk ka zgjatur shumë kohë, 5 minuta. Pastaj, me një fytyrë të kuqe ulur në shtëpi në rrugë ishte të dorëzohej. Pastaj lëkura ishte zhvishem, zhvishem off. Unë si një gjarpër ndryshuar lëkurën e saj. Por tani ajo është e re. Seasons ngushtuar, çehre ka ndryshuar për të mirë. Në pasqyrë shoh me kënaqësi!

Sot tregu na ofron shërbime bukuri më shumë dhe më shumë procedura. Bukuri, Kozmetikë duke punuar, në kërkim të mënyrave të trajtimit, rehabilitimit, përtëritje. Për të zgjedhur opsionin më të përshtatshëm, ju na nevojë për njerëz të vërtetë. Le të na ndajnë përvojat me njëri-tjetrin. Dhe ne do të të gjithë të bukur!