Kafe pastrim celulitin në shtëpi - një mjet natyrore dhe të besueshme


Ka vetëm nuk janë të recetave dhe teknikat e shpikur për gratë të duken të rinj dhe të freskëta! Një nga trajtimet më popullore dhe efektive - Skaba aplikimit. Edhe armiku më i fshehtë i bukurisë femërore - dorëzohej celulitit ndaj saj. Scrubs dyqane gatshëm të ofrojë një sasi të madhe, por veçanërisht popullore kafe natyrore pastrim celulitit.

Përmbajtje

 • Llum kafeje nevojë jo vetëm për hamendje
 • Pse është pastrim kafe gjelbër për të mirë
 • Procedurat e brendshme nuk janë më keq se në banjë

Scrubs mund të quhet ndonjë krem ​​kozmetike përbërë nga pjeseza abrazive janë të ngurta. Ata mund të jenë grimcuar predha arre, deti ose kripë tryezë të zakonshëm apo edhe sheqer. Ata ndjekin disa objektiva:


 • pastruar lëkurën tuaj të qelizave të vdekur;
 • E bëjnë atë të freskët dhe e tenderit;
 • përmirësimin e qarkullimit dhe kullimit e sebum.

Llum kafeje nevojë jo vetëm për hamendje

Çfarë mund të them, të duket si një grua në një filxhan kafe. Kafe filxhan pije me kokë poshtë, dhe divorci i menjëhershëm në mure tregojnë se çfarë ishte se ... Sigurisht ajo do të jetë interesante. Por fatin në gjethe çaji, nuk nxitojnë për të larë një filxhan vakt (furnizim kafe e përdorur). Ai është në gjendje për t'i shërbyer një tjetër shërbim.

Në duart tuaja nuk është vetëm një llum mbeturinave. Kjo aromatik, natyrore, pastrim efektiv kafe. Grimcat e grimcuar e fasule të ngurta kafe mund të bëhet një mjet i shkëlqyer e pastrimit dhe përtëritje.

Përveç ndikimit pastrim mekanik me llum kafeje të ofrojë mbështetje efektive kimike. Fakti se fasule kafeje të përmbajë një përbërje të veçantë kimike që është në gjendje për të thyer yndyrna. Dhe, sigurisht, kafeinë, e cila nxeh, të inkurajojë dhe të bëjë qelizat punojnë nënlëkurës indeve fuqishëm.

Kryerja e një eksperiment duke përdorur pastrim të thjeshtë të trupit me kafe. Merrni vakt me një filxhan kafe dhe fshij atë në duart tuaja. Ndërsa në qoftë se ju tërheq një dorë. Tërësisht fshij brendshme dhe të jashtme e duart, wrists. Ju mund të lënë atë për disa sekonda. Shpëlarje, duart thatë. A mendoni se ishte lëkurën të butë dhe të qetë?

Efekti mbi personin, jo në krahë. Nëse përforcuar pastrim edhe shtimi i disa pika të vajit të ullirit? Kthehu sedimenteve zakonshme kafe do të rrisë shumë herë! Vetëm mbani në mend se bluaj fasule kafeje nuk duhet të jetë shumë e madhe. Ajo është përdorur më mirë për procedurat e vogla apo kafe milled mesme. Dhe mos përdorni një pastrim me fytyrë kafeje, këtë procedurë vetëm të mirë për trupin.

Pse është pastrim kafe gjelbër për të mirë

Scrubs ideale të trupit, veçanërisht për zonat e problemit do të bluar kafe të freskët gjelbër. Ajo ka qenë prej kohësh vendosur që stërvitje intensive dhe dietat strikte nuk janë gjithmonë në gjendje për të përballuar me celulitin.

Yndyrë nënlëkurës që prishin trupit shëmtuar "lëvozhgë portokalli", mund të shkatërrohen vetëm ndikim të drejtpërdrejtë në to, nëse i masazh vakum celulitit, përfundojë trupit ose skrabirovanie. Dhe Green celulitit kafe pastrim është thjesht i pazëvendësueshëm.

Pse është e preferueshme nesmazhena kafe, e gjelbër?

 1. Vetëm fasule jo i pjekur kafe përmban acid chlorogenic. Ky është një element unik i efektit kolosale zhyrorozscheplyuvalnyh. Depërtojnë në shtresat e sipërme të lëkurës, ajo fillon që në mënyrë aktive të luftuar yndyrë. Besoni mua, ai nuk mund të rezistojë.
 2. Në kafe gjelbër atje shumë vajra esenciale. Ata mund të përshpejtojë metabolizmin në qelizat e lëkurës, aktivizoni ato të hequr dhjamin tretur.
 3. Në bishtaja në mënyrë të konsiderueshme më shumë vitamina dhe antioksidantë. Prandaj, së bashku me heqjen e celulitit, lëkura juaj do të jetë i ri.

Sigurisht, ju mund të aplikoni për scrubs përgatitjes dhe gruri të pjekur, ata janë të përkryer të pastruar lëkurën, bluaj atë, hiqni lagështi të tepërt, për të përmirësuar tonin. Por ende pastrim me celulitin kafe do të jetë më efektive nëse aplikohet kokrra jo të skuqura e kafe gjelbër.

Procedurat e brendshme nuk janë më keq se në banjë

Si dhe kënaq të gëzojnë trajtime të këndshme dhe relaksuese në një banjë të shtrenjtë. Unë nuk do të mohojnë veten këtë kënaqësi. Për fat të keq, në një ritëm intensiv të jetës sonë nuk mund të gjejnë gjithmonë kohë për të shpërblyer veten në mënyrë adekuate për punën e madhe e të qënit një grua.

Pastrim kafe në shtëpi do të ndihmojë të mbajë harmoninë e trupit dhe bukurinë e lëkurës. Vetëm mos harroni të thatë llum kafeje përpunuar. Janë në një kavanoz, ju do të duhet atë.

Recipes kafe pastrim

Procedura më e rëndë në familje - duke marrë një dush. Shto tortë kafe xhel, që ju të merrni një pastrim të shkëlqyer të trupit. Xhel 50 ml mjaftueshme 1 lugë çaji. Nën drejtimin fshij ujit kjo përzierje, në mënyrë aktive fërkoni zonat problematike.

Efekti mekanik përmirëson qarkullimin e gjakut, dhe prania e kafe në shtresat e nënlëkurës xhel bëjë shpëtoj aktive e depozitave padëshiruar për ne.


Shkëlqyer kafe pastrim jashtë, nëse ju përzierje llum kafeje me kos në proporcione të barabarta ose me mjaltë. Mjaltë duhet të jetë 2 herë më shumë. Ju mund të aplikoni dhe të recetë më efektive - përzierje pluhur kafe me vaj ulliri dhe shtoni përsëri në konsistencën e slurry gjobë kripë.


Një tjetër pak i njohur pastrim recetë kafe në shtëpi. Për ta bërë këtë, ju keni nevojë për:

 • 1 tbsp. lugë kornfleiks;
 • 1 tbsp. një lugë bollgur;
 • 1 tbsp. lugë kripë;
 • 3. lugë vaj ulliri pa filtër;
 • 2 tbsp. lugë terren kafe gjelbër;

Duke rezultuar në pastrim fshij zonat e problemit për 2-3 minuta. Pastaj pije me ujë të ngrohtë.

Aplikoni këto trajtime në shtëpi është e mjaftueshme 2-3 herë në javë. Dhe mos harroni se rezultati do të jetë më i shpejtë në qoftë se ju përdorni kafe gjelbër. Është e rekomanduar për të alternativ përdorimin e anti-celulitin krem ​​shtëpi.

Ne nuk do të injorojë ndikimin ekonomik të përdorimit të brendshëm si kafe kozmetike organike, por ajo përdoret sedimenteve. Sa keni shpenzuar të holla nga buxheti familjar për blerjen e mjeteve të ndryshme për t'u kujdesur për trupin?

Në përfundim, një shembull i vogël por shumë elokuente e efekteve të dëmshme mbi baza yndyrë kafe. Merrni pjatë me yndyrë, vënë sfungjer në një shtresë të trashë të sedimenteve kafe dhe të larë enët. Ju do të shihni se si vidmyye kafe të hequr dhjamin dhe jo më keq se pastrues të mirë për enët.

Këndshme, natyrore, efektive dhe procedura të besueshme, dhe me efekt ekonomik! Është e mundur për t'u dhënë nga kjo?