Krem Ahromin - komente, udhëzimet dhe rekomandimet


Seksi i bukur nuk është e rrallë si pika të tilla problematike. Cosmetology moderne mjekësore ofron një shumëllojshmëri të barnave që mbrojnë lëkurën nga ekspozimi ultravjollcë.
Mjaft i përhapur në mesin e tyre ka marrë kozmetike Bullgarisht - krem ​​Ahromin.

Përmbajtje

 • Qëllimi dhe udhëzimet për përdorim
 • Ahromin Aplikimi: contraindications dhe efektet anësore
 • Masat paraprake për përdorim dhe ruajtje
 • Mjetet e tjera të personit të ndriçimit


Qëllimi dhe udhëzimet për përdorim

Kjo UV- Mbrojtësi kryhet nga Bullgaria Alen Mak-Bullgari. Në pamjen - masë homogjene, krem ​​si, aroma e trëndafila. Ajo është përdorur për të hequr hyperpigmentation, të tilla si spote moshës dhe Freckles, prania e të cilave është e mundur pas shtatzënisë, moshës, ose në përqendrim të lartë të hormoneve - estrogjenit. Kjo do të thotë - mbrojtje nga efektet e dëmshme të diellit dhe rrezatimit diellor.

Udhëzimet për përdorim mjaft të thjeshtë: krem ​​rubbed lëvizjet masazh në lëkurë paraprake pastruar çdo mëngjes dhe mbrëmje. Me përdorim të rregullt të rezultateve të para që ju shihni janë disa javësh. Plotësisht-hyperpigmentation pas muajit të mëngjesit të rregullt e aplikimit dhe në mbrëmje.

Ahromin Aplikimi: contraindications dhe efektet anësore

Duhet të theksohet se në bazë të Ahromin Hydroquinone, komponent që ndaluar në shumë vende duke përfshirë edhe Bashkimin Evropian dhe Shtetet e Bashkuara, si ajo mund të shkaktojë komplikime në lëkurë.

Sepse komente krem ​​janë krejtësisht të ndryshme. Për disa kjo është një gjeni i vërtetë, një kurë që me të vërtetë e ndihmon për të hequr qafe formacioneve padëshiruar pigment në krem ​​tjetër Ahromin shkakton iritim dhe spote një javë pasi aplikimi i saj të bëhen më të dukshme.

Ekspertët rekomandojnë refrenin nga otbelyvayuscheho këtë drogë jo vetëm në intolerancës individuale, si dhe shtatzanisë dhe ushqyerjes me gji.

Përveç kësaj, ajo duhet të zbatohet më shumë se dy orë para se të arrijnë diellin.

Çfarë Ahromin jo për ju, ju do të kuptoni menjëherë. Treguesit e kjo do të jetë:

 • reaksion alergjik;
 • ndjenja mrekulli;
 • skuqje të lëkurës;
 • ënjtje;
 • hyperemia (skuqje).

Nëse ju - ende i doni të provoni këtë ilaç bullgare, pavarësisht problemeve të mundshme, ju mund të kontrolloni reagimin tuaj të lëkurës ndaj drogës në një zonë të vogël. Nëse nuk ka pasur shenja të shënuara më lart, ju mund të vazhdoni të përdorni.

Masat paraprake për përdorim dhe ruajtje

 • Shmangni kontakt me sy, plagë të hapura dhe mukozës;
 • A nuk e vënë mjet në lëkurën e dëmtuar;
 • Nëse keni ndonjë nga efektet anësore që ju duhet të ndalojë përdorimin;
 • Farmacitë Ahromin shiten pa recetë, por nuk do të jetë e gabuar para se të blesh të konsultoheni me një dermatolog;
 • Nuk rekomandohet për fëmijët nën 12 vjet;
 • Raft-jeta e drogës është 18 muaj;
 • Ju duhet të krijojë kushtet e duhura të ruajtjes: një vend të ftohtë, nuk ka rrezet e diellit direkte, temperatura e magazinimit - 5-25 gradë.

Nëse ju nuk jeni një tifoz i mjekësisë tradicionale dhe në vend të kthehet për të barnave nga barnatoret preferojnë të provoni mjete popullore, ju nuk do të jetë një problem për të gjetur një maskë të përshtatshme ose zierje e bimëve.

Mjetet e tjera të personit të ndriçimit

Shumë vajza dhe gra të ndajnë përvojat e tyre në forume. Një recetë e tillë: majdanoz finely copëtuar derdhur ujë dhe infused vluar për rreth 3 orë. Rezultuar Infuzion duhet të thahet dhe pastaj në mëngjes dhe para se të shtrat për të fshirë fytyrën e tij.

Ju gjithashtu mund të bëjë një maskë me luleshtrydhe të freskëta. Manaferrat Pulp duhet të aplikoni në fytyrë për 10-15 minuta. Luleshtrydhe jo vetëm të përkryer whitens, por gjithashtu siguron lëkurën me vitamina esenciale. Në vend të luleshtrydhe, ju mund të përdorni currants zi dhe të kuqe.

Për qendrat e mjaft të dëshpëruar mjekësore aktualisht ofrojnë shërbime të tilla si heqjen lazer. Kjo procedurë është e sigurt, pasi ndikimi i lazer heq vetëm qelizat me përmbajtje të pasur e melaninës, dhe fusha të tjera të dermis nuk është dëmtuar. Është zgjidhje mjaft efektive, rezultati do të ju lutem pas vizitës së parë te mjeku. Jo për një detaj të vogël - lazer punon shumë të butë dhe delicately, pothuajse painlessly.

Problemi i përmbajtjes së tepruar pigmentit melanin nuk nuk është i zgjidhshëm në botën moderne dhe nëse do të mbështetet në kozmetikë të vjetëruara, e cila është Ahromin? Sigurisht, kjo është kryesisht zgjedhja juaj e cila rrugë për të shkuar në trajtimin dhe parandalimin. Si ekspertët rekomandojnë, nuk angazhohen në vetë. Gjëja kryesore - për të marrë rezultate jashtëzakonisht pozitive! Të qëndrojnë të shëndetshme!