Kriolipoliz rrugë të bukurisë, pa viktima


Në botën e sotme është ndikimi i padiskutueshëm në pamjen e suksesit tonë në pothuajse të gjitha fushat e jetës. Kjo veshje mund edhe të përballojë për të pothuajse të gjithë, por të ketë një figurë të mirë për punët më të ulur shumë të vështira.

Duke qenë pronar i një trup të bukur dhe një jetë më të mirë së bashku me gratë duan burrat. Shumë orë trajnim në palestër dhe dietë e zgjedhur tërësisht nuk ka për qëllim gjithmonë për të arritur rezultatin e dëshiruar. Në rregullimin nevojë jo vetëm për njerëzit me trashje, por pamja e jashtme hollë, duke çuar një jetese aktive. Shpesh nuk mund të mbajë madhësinë e një fushe apo pabarazisë.


Përmbajtje

  • Metoda
  • Procedura Teknologji
  • Indikacionet dhe Anëshkrim
  • Kosto dhe komente

Mjekësia moderne dhe cosmetology mbani me kërkesat moderne dhe trendet, ofruar klientëve më shumë teknika që përmirësojnë pamjen e tyre pa kirurgji, dhimbje dhe frikë. Pronat e qelizave yndyrë janë studiuar vazhdimisht, janë faktorë që dëmtojnë ato dhe të ndikojnë në lëkurë dhe indet përreth. Prandaj, metodat dhe aparatet për zbatimin e tyre të reja. Një nga metodat më të reja për marrjen e shpëtoj e njeriut padëshiruar yndyrë pa kirurgji dhe plagët janë kriolipoliz. Kjo teknikë, e cila lejon për të shkatërruar yndyrë të tepërt trupore përmes ndikimit të temperaturës reduktuar.

Metoda

Edhe pse supozohet se dyqane yndyrë të na mbrojë nga të ftohtit, por qelizat yndyrë janë shumë të ndjeshme të ftohjes. Aparat të veçantë trajtimi ftohjes kryhet në adipocytes (qelizave yndyrë) membranat cilat synojnë temperatura uniforme të ulëta të shkatërruara.

Breshëri membranën qelizore, dhe grimcat shkatërruar rrjedhin limfatike ose enëve të gjakut dhe të neutralizohet nga të mëlçisë. Kështu, sasia e yndyrës është reduktuar, përshkrimet e figurave modeluar, përmirësuar, dhe personi humb peshë.

Procedura kryhet pa prerje veprojnë dhe temperaturat e ulëta nuk i dëmtojnë përreth muskujt, tendons, ligaments dhe organet e brendshme dhe nuk ndikojnë negativisht në shëndetin. Në kryerjen e krioliposaktsii ju ndjeni asnjë dhimbje, asnjë siklet, dhe mund të përdorin këtë kohë për të përfunduar pjesën tjetër.


Rezultati rezistenca nuk është në dyshim për shkak se qelizat e yndyrës janë shkatërruar përgjithmonë. Në një seancë që ju mund të humbni një të katërtën e shumës së indit dhjamor.

Por rezultati përfundimtar i procedurës vlerësohet vetëm pas një muaji, e cila është e lidhur me resorption zgjatur e qelizave të dëmtuara. Periudha për shërim nuk është e nevojshme, pasi kriolipoliza ju do të, si më parë, të aftë për punë.

Procedura Teknologji

Krioliposaktsii Para kryhet domosdoshmërisht konsultime cosmetologist, e cila zbulon praninë e treguesve dhe contraindications për procedurën dhe shënimet seksionin e ekspozimit të ftohtë. Pacienti merr ulur përshtatshëm ose pozitën shtrirë. Në zonën e trajtuar aplikohen një bllok xhel që është në gjendje për të mbrojtur lëkurën nga hipotermi.

Pajisja ka kriolipoliza vakum hundë, i cili sucks dele e lëkurës dhe nënlëkurës yndyrë. Ndikimi Uniform e temperaturave të ulëta arritur membranat thyerje të adipocytes. Kohëzgjatja e trajtimit nuk ka marrë më shumë se një orë, pas së cilës rekomandohet zbatimin e trajtimeve masazh dhe përfundon trupit. Masazh rrit përshpejtimin dhe lymfoottoka, duke çuar në reduktimin e kushteve të arritjeve. Procedura është administruar një herë në dy muaj. Krioliposaktsiya për të zvogëluar trashësinë e nënlëkurës yndyrë në 5 cm në një seancë. Norma mesatare e rreth 4 përfshin procedurat.


Avantazhi i pamohueshëm është se kjo metodë mund të përdoret në rastet kur metodat kirurgjike janë kundërindikuar ose korrigjimi i contouring tejzanor trupit. Shumë e njëjta kriolipoliza procedurë me sjelljen e duhur të efekteve anësore dhe komplikimet ka.

Indikacionet dhe Anëshkrim procedurës së krioliposaktsii

Procedura më e zakonshme është obligim për pacientët që vuajnë nga obeziteti ushqimore është mbipeshë për shkak të dietë të varfër dhe aktiviteti i ulët fizik.

Përshtatjet janë të ekspozuar jo vetëm zonën e dukshme, por çdo zonë të largët. Gjithashtu shpesh drejtuar në metodat e këtyre pacientëve me ushtrimin apo dietë nuk mund të përmirësojë fushat e tyre me probleme.

Contraindications kryesore për kriolipoliza është prania e pacientit ftohtë alergji, në të cilin i lëkurës skuqje e kuqe e formuar në temperaturë të ulët. Gjithashtu, procedura e ra në shtrat me lezione të lëkurës, sëmundjet e lëkurës, hernie në zonën e propozuar të ndikimit mbi shtatzënisë. Refuzojnë të pacientëve që përdorin stimulues kardiak artificiale (stimulues kardiak), i cili është i lidhur me mundësinë e shkeljeve të punës së tij.

Kosto dhe komente

Kostoja e procedurës varet nga numri i zonave dhe attachments përdorura. Përdorni aplikues mëdha dhe të vogla, varësisht nga sfera e kërkuar pafundësinë e ndikimit. Në mënyrë tipike, shumë Salons bukuri të ofrojë zbritje të konsiderueshme, kur përpunimi zona të ndryshme të trupit. Çmimi i përgjithshëm për të njëjtin kurs të trajtimit shpesh është çmimi i trajtimit kirurgjik, ndonjëherë edhe duke tejkaluar atë.

Kur lexuar komente rreth procedurës kriolipoliza mund të zbulojë dy mbështetësit dhe kundërshtarët e teknikave radikale moderne. Disa pacientë ankohen për kujdesin pas procedurës. Në respektim të rreptë të teknikave dukuri e djegieve të përjashtuar plotësisht, dhe prania e këtyre ankesave është e mundshme lidhur me shfaqjen e alergjisë më parë të panjohur të ftohtë.

Me kriolipoliza duhur teknikë në makinë Zeltig (pajisja më e përdorur zakonisht) dhe funksionimin e saj të duhur, ngrirja mund të ndodhë për shkak se procedura u përsërit testimin dhe sigurinë konfirmuar klinikisht. Disa pacientë përjetojnë siklet kur skinfold thithje, në varësi të ndjeshmërisë individuale.

Nganjëherë pacientët duke pasur plagë të lehta (hematoma) për shkak të rritjes së brishtësisë së enëve të gjakut dhe problemet e koagulimit të gjakut. Por, natyrisht, nuk presin rezultate të menjëhershme, sepse për të arritur efekt të qëndrueshëm duhet disa trajtime gjatë një periudhe kohore. Ato gra që pajisur durim, një efekt shënim pozitiv i pakthyeshëm me përpjekje minimale dhe shumë i kënaqur me rezultatin.

Kriolipoliz - teknikë moderne, netravmatichnost (kur bëhet si duhet) dhe pa dhimbje, ajo nuk kërkon përpjekje të gjata të trajnimit dhe marrjen e shpëtoj yndyrë të tepërt me efikasitetin e provuar klinikisht. Por, natyrisht, zgjedhja e metodës për të arritur bukurinë pa viktima - vetëm për ju!