Laenneka - komente dhe rezultatet e terapisë placentar në cosmetology


Kur një person arrin moshën madhore, vetëm atëherë ai fillon të mendojë për shëndetin e tyre dhe të ruajnë rininë. Të gjitha vitet e tij më të rinj ne kalojmë nga suksesi në punë, në jetën private, të kujdeset për të dashurit e tyre. Në atë kohë në vetvete është zakonisht kurrë e mjaftueshme. Vetëm kur vitet e tij dhe kanë filluar të ndryshojnë në një reflektim pasqyrë, ne fillojmë të mendojmë për shëndetin e tyre.

Përmbajtje

 • Çfarë është kjo
 • Historia e
 • Si punon kjo
 • Laenneka në cosmetology

Por ajo që për mjekësinë moderne? Çfarë mund të kundërshtojë kohën e pamëshirshme? Disa dekada më parë, ekspertët japoneze tha se përparim - ata arritën të marrin terapi të mjaftueshme drogës pastër për placentës - Laenneka (Laennec).


Çfarë është ajo?

Laenneka - një hidrolizate e placentë e njeriut. Trajtimi me drogë e quajtur terapi placental. Nga pronat e saj farmakologjike ajo i takon një grupi të imunomodulatoreve dhe gepatoprotektoram. Efekti i drogës për shkak të enzimave, substancave biologjikisht aktive dhe të shumta komponentet tjera placentar hydrolysate.

Bërë Laenneka nga një teknologji të veçantë patentuar. Lëndë e parë për të drogës është placenta e njeriut, dhe zgjedhja e placenta, të udhëhequr nga kritere të veçanta:

 • zgjidhni ind placentar vetëm pas lindjes sigurt dhe natyrore;
 • shtatzënisë duhet të dëshironte;
 • fëmija të lindë shëndoshë dhe të plotë-gjatë;
 • Pëlqimi me shkrim i donatorëve për përdorimin e placentës;
 • shqyrtimi i donatorëve për sëmundje të ndryshme infektive, duke përfshirë hepatitin C, HIV, AIDS, sifilizi dhe të tjerët;
 • pas dorëzimit të placentës, donatorët disa vite vëzhguar me kujdes nga një mjek dhe të marrë teste për sëmundje të ndryshme infektive.

Kështu, është e qartë se Laenneka - nuk është vetëm një drogë biologjike, dhe krijimi i tij - një filozofi të tërë. Laenneka është i pashembullt. Kjo ilaçe unik patentuar. Ajo përbëhet nga:

 • Faktorët e rritjes, qelizat (hepatocytes, fibroblasts, qelizat epiteliale), të cilat kanë aftësinë për riparimin e indeve të dëmtuara të mëlçisë, aktivizon sintezën e kolagjenit, stimuluar rinovimin e qelizave të lëkurës;
 • citokineve substancë që sigurojnë ndërveprimin midis qelizave individuale që rregullon proceset metabolike në trup;
 • organike, acidet nukleike, nucleosides - këto substanca të kontribuojnë në sintezën e proteinave, rritjen e qelizave, rregullimi ushqimin e tyre;
 • vitamina C, D, E, PP, B1, B2;
 • 100 enzime të ndryshme, duke përfshirë mbrojtjen nga efektet e dëmshme të radikaleve të lira të oksigjenit;
 • 18 lloje të aminoacideve të nevojshme për të ndërtuar muret qelizore;
 • Më shumë se 40 elementët gjurmë dhe minerale.

Prandaj, substanca që formojnë bazën e drogës, nuk kontribuojnë vetëm anti-plakje kozmetike efekt dhe ndikim brenda. Nëse ju lexoni kritikat Laenneka, ju mund të bëni të sigurtë që pacientët nuk e shohin vetëm rezultatin në pasqyrë, por mendojnë se - nuk është një shumë e vitalitetit dhe energjisë.

Historia e

Historia e drogës filloi në 50 të shekullit të kaluar. Shkencëtari japonez, Kentaro Hieda, bazuar në punën dhe idetë e fiziolog njohur Filatov VP, ilaçe ofruar nga placenta e njeriut për të rivendosur mëlçisë.

Në vitin 1956 ai krijoi drogës e parë për terapi placentar. Por në ato ditë dhe metodat filter pastrimi lënë shumë për të dëshiruar lëndën e parë me të cilën është e lidhur me shumë efekte anësore të trajtimit.

Tashmë në 21 shekullit japoneze kompanisë farmaceutike Japonia Bioproducts Industry Co Ltd pas viteve të përmirësimit dhe të hulumtimeve klinike filluar përgatitjen prodhimit Laenneka. Për shkak të teknologjisë së veçantë të përpunimit dhe pastrimit placenta modern, produkt i lirë nga efektet anësore të padëshirueshme dhe janë shumë të sigurt dhe shumë efektive në trajtimin e një numri të madh të sëmundjeve dhe për rinovimin e trupit, përmirësimin e imunitetit.

Sot në Japoni terapi placental Laenneka përdoret në një program qeveritar për të përmirësuar kombin. Dhe rezultati mund të shihet nëse ne krahasojmë faktet:

 1. Jetëgjatësia mesatare e Japonisë jeta është ndër më të lartat në botë;
 2. gjatë disa dekadave të fundit ajo është rritur nga 63 vjet në 82.

Si funksionon kjo gjë?

Terapeutik, tonik, tonik, efekti i tij rinovimin drogës ka për shkak të përbërjes së saj.

Substanca biologjikisht aktive të përfshira në hydrolysate placenta të stimuluar rigjenerimin e qelizave të mëlçisë, aftësitë detoxification shfaqin reduktojnë ndjeshëm depozitimin e yndyrë dhe kolesterol në hepatocytes, rrit aktivitetin e reagimeve frymëmarrje indeve, trillojnë metabolizmin në mëlçi, të zvogëlojë sasinë e indit lidhor dhe fibrozë.

Medicines ekspozitave funksion immunomodulatory - stimulimin e imunitetit humoral dhe funksionin e fagociteve (imunitetit qelizor).

Nxit përtëritje të lëkurës të gjithë trupin nga brenda. Substancat që janë në përgatitje, aktivizon sintezën e kolagjenit, kontribuojnë në rinovimin e qelizave epiteliale, të përmirësuar ngjyrën e lëkurës, t'i jepte freski dhe elasticitet, duke siguruar një efekt natyror heqjen.


Shpesh e përdorur Laenneka kirurg plastike injeksion në një program rehabilitimi pas kirurgji plastike, duke përfshirë ashensor rrethore fytyrë. Kjo terapi promovon shërimin e shpejtë dhe pa dhimbje.

Indikacionet e terapisë placentar

Në Japoni dhe në vende të tjera ku të drogës është e regjistruar, ajo është përdorur në trajtimin e më shumë se 80 sëmundje:

 • sëmundjet alergjike, përfshirë astma;
 • ose alopecia totale alopecia (humbja e flokëve);
 • hyperplasia mirë prostatic;
 • menopauza patologjike në gratë, menopauza në disa burrave;
 • endokrine të ndryshme dhe sëmundjeve të tjera të cilat janë të shoqëruara me çrregullime metabolike;
 • urinim i pavullnetshëm (bedwetting);
 • luhatjet në presionin e gjakut;
 • sëmundje të mëlçisë (kesh, hepatiti, etj).
 • Migrenë kronike;
 • stresi, sindromi i lodhjes kronike dhe "qytet i madh", neuroses tjera;
 • osteokondroza dhe sëmundje të tjera të shtyllës kurrizore;
 • anemi;
 • mosfunksionim e zorrë (kapsllëk ose diarre);
 • dysbiosis;
 • varfëri, dështimi i funksionit menstrual tek gratë;
 • plagë shëruese, ulcerat kronike, pustular përsëritura, sëmundjet fungale;
 • trajtimi dhe parandalimi i plagët keloid;
 • patologji të traktit gastrointestinal;
 • sëmundjet e lëkurës (fytyre, psoriasis, dermatitis atopik, herpes periodike etj);
 • ndryshimet e lëkurës të lidhura me moshën.

Kundërindikimet dhe efektet anësore

Drogës ka contraindications Laenneka:

 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • mosha 18;
 • hypersensitivity ose reaksion alergjik tek të paktën një nga komponentët e medikamentit.

Reagime negative janë duke u zhvilluar shumë të rralla (3.7% e pacientëve). Në mesin e ngjarjeve të rënda dhe të rënda negative të prodhojë vetëm një reaksion alergjik të përbërësve, duke përfshirë anaphylaxis. Prandaj, para se procedurat e tilla si përtëritje placentar, është e domosdoshme për të bërë një test alergjik. Nëse nuk ka sensibilizimi (hypersensitivity), atëherë injeksione Laenneka mund të bëhet në mënyrë të sigurtë.

Efekte të tjera të padëshiruara mund të gjendet:

 • ndjeshmëri në vendin e injektimit hydrolysate;
 • skuqje dhe kruarje në vendin e injektimit;
 • mpirë vendin e injektimit;
 • gynecomastia (rritje e gjirit në meshkuj).

Mundësitë Laenneka kozmetike terapi placental përtëritje

Drogës Laenneka në cosmetology përdorur gjerësisht për shkak të aftësisë së saj unike për rinovimin e lëkurës, për të përmirësuar çehre, të sigurojë efekt të mirë heqjen.

Hidrolizate placentar Laenneka në përdorim estetike kozmetike 3 lloje:

 1. Intravenoz ("placental IV").
 2. Injeksion intramuskular.
 3. Injeksione Mezoterapia Laenneka.

Për efekt maksimal rinovimin, hidrolizate Input placental kombinuar mirë. Sigurisht më të mirë të gjeni 5 droppers 2 herë në vit, të cilat plotësojnë të Mezoterapia (injeksione të drogës në lëkurë në fushat me probleme).

Tashmë, pas vitit të parë ju do të vëreni rezultatet:

 • Forca e gravitetit dhe rrudhat bëhen më pak të dukshme;
 • të gjitha defektet pigmenteve zhduket, lëkura do të marrë një ngjyrë të freskët dhe ton uniforme;
 • rritjen e qëndrueshmëri dhe elasticitetin e lëkurës;
 • lëkura bëhet më hydrated;
 • do të puçrra fytyre dhe probleme të tjera të lëkurës.

Nëse ju doni për të rifituar të rinjtë jo vetëm jashtë, por brenda, terapi placental drogës Laenneka siguri ju ndihmojë në këtë luftë.