Laser persona rishfaqet roje nanoteknologji Bukuri


E butë, të butë, rrezatues lëkurës - ëndrra e çdo gruaje. Disa mori me fat vetëm një dhuratë të tillë nga natyra. Por, dikush me më pak fat në vetvete dhe pastaj shtrohet pyetja: si për të arritur idealin? Cosmetologists ofrojmë të gjitha llojet e reja të peels, dhe një prej tyre - të përballet me lazer po rishfaqet. Është ky lloj i rëndë, si më moderne, shkakton më pyetje.

Përmbajtje

 • Llojet e personave të rëndë
 • Thelbi procedurat rëndë
 • Laser - "shkop magjik" beauticians
 • Pjesshëm rishfaqet
 • Pajisje për lazer po rishfaqet
 • Rishikimet e lustrim një person nga "fabrika" për lazer


Llojet e personave të rëndë

"Në luftën për bukurinë e gjithë të mirë" - vendosi nxituan herë të gruas dhe bukuri sallonet në kërkim të produktit mrekulli. Ai dëshironte që ata të ashpër, lëkurës me gunga me gjurmët e plagët, djegiet, postacne (plagët dhe spote që mbeten pas trajtimin e puçrra fytyre - fytyre) ishte i shëndetshëm dhe i qetë.

Dermabrasion, dmth rishfaqet personi - një procedurë mjaft e dhimbshme, por ajo kishte një ndalesë. Ëndërruar për lëkurë të bukur, zonjat bien dakord për çdo lloj dermabrasion, shpesh shumë e dhimbshme:

 • lëkurë mekanike (duke përdorur hapëse apo brushat e vështirë);
 • mykrokrystallycheskuyu Dermabrasion (Kristal oksid alumini, "prish" metodë);
 • (nozzles llak diamant) diamant;
 • lazer (lloje të ndryshme të lazer);
 • pjesshëm (gjithashtu lazer, por një veprim pikë).


Thelbi procedurat rëndë

Nëse jeni të diagnostikuar të rinjtë "të lëkurës problem" Problemi mosha mund të përkeqësohen: lëkura do të humbasë gradualisht lagështi, prodhimin e ngadalshëm të elastin dhe kolagjenit do rrjetë e rrudhave, çehre do të bëhet më dim nga akumulimin e qelizave të vdekur epidermik që nuk do të përditësuar aq shpejt sa në rininë e tij.

Të gjitha procedurat e rëndë kanë të njëjtin qëllim: të hequr të vjetër, qelizat e lëkurës vdekur dhe kelloyidnyye plagët, duke krijuar topografine undulating e lëkurës, hiqni lëkurën vdekur indet fijor, të nxitur rritjen e qelizave të reja në lëkurë dhe duke e bërë vetë kolagjenit tuaj. Çdo lloj i rëndë ka për qëllim për të rritur rigjenerimin e qelizave që e bëjnë lëkurën më të rinore, të zhdërvjellët dhe të qetë.

Laser - "shkop magjik" beauticians

Ndryshe ndikimit mekanike duke përdorur schitochok vështirë, këshilla apo microcrystals diamanti, e cila dëmtojë lëkurën dhe të shkaktojnë efekte anësore të pakëndshme, lazer po rishfaqet fytyrën sot është metoda më e butë. Nëse ndikimit mekanike - gërryes, vysokotravmatichnoe që kërkon të gjatë, periudhës së rimëkëmbjes 2:59 muaj, lazer nuk është rasti.


Metoda është si vijon. Në zonën e problemit drejtuar rreze lazer që nga lëkura fjalë për fjalë vaporizes shtresa të qelizave. Ajo është mjaft e shpejtë, por më e rëndësishmja, në fuqinë lazer shumë e lehtë për ndikim, depërtimin e rreze në indet dhe normën e qelizave të avullimit të programit. Dhe vrau vetëm ato qeliza të cilat duhet të hiqen. Indet fqinje që nuk kanë nevojë një efekt lazer, ndërsa në asnjë mënyrë të prekur. Kështu, peels lazer fytyrës mund të bëhet shumë selektive, me një shkallë të lartë të saktësisë.

Që qelizat e avullimit - një procedurë mjaft e dhimbshme, ajo duhet të jetë nën anestezi të përgjithshme - ose lokal. Megjithatë, kjo është një plus: pacientët nuk "fryrje" në manipulim dhe për këtë arsye nuk mund të dëmtojë këqyrjes saktësi lazer trare.

Procedurat përgatitore të fillojë për një muaj, beautician emërojë krem ​​të veçanta që do të përgatisin lëkurën për peels lazer dhe antibiotikët të cilat do të shmangur infeksionin e lëkurës që ka përjetuar ndërhyrje serioze.

Pas procedurës, mjeku vë në një të veçantë trajtohet vaj shërimin e lëkurës përshpejton shërimin dhe i jep këshilla mbi kujdesin e lëkurës në ditët dhe javët e ardhshme. Këto rekomandime janë standarde: nuk shkoni diellin të ftohtë ose të ndritshme, nuk e përdorin do të thotë agresive soaps tilla alkaline apo scrubs mundshme që të përmbahen nga aplikoni grim.

Në qoftë se ju ndiqni të gjitha recetat dhe të përdorin vetëm mjete të rekomanduara për t'u kujdesur për të në disa ditë do të kthehet në normale.

Pjesshëm rishfaqet

Ka raste kur ju nuk keni nevojë që të bluaj zona të mëdha të lëkurës. Për shembull, faqe përgjithësisht të qetë, vetëm për të hequr një çift të plagët mbetur nga rinia e tij pas një fytyre embossed ... këtu vjen në ndihmë pjesshëm lazer po rishfaqet, trajtimi i zonave të vogla nga acupressure. Kështu që ju mund të hiqni shenjat individuale dhe plagët, njollat ​​e vogla apo edhe Freckles (nëse jo shumë).

Pas një "vend" trajtim shërimi i tillë është periudha më e shpejtë shërim ulur ndjeshëm rrezikun e efekteve anësore minimizohet. Ky është një plus caktuar, por ne duhet të kujtojmë se një ndikim i butë nuk mund të përballen me probleme serioze - të tilla si p.sh. rrudhave. Ju duhet të keni ndërhyrje "në shkallë të plotë".

Pajisje për lazer po rishfaqet

Tani në klinikat përdorur dy lloje të lazer. Laser CO2 është akoma më e zakonshme, por u pasua nga lazer erbium - një instrument i ri, brezi i pestë i lazer.

Rreze erbium është më mirë të absorbohet nga uji që gjendet në qelizat sepse avullimi i qelizave ndodh pothuajse menjëherë pa shkaktuar ndonjë dëm të indeve përreth, e cila në këtë shpejtësi të lazer thjesht nuk kanë kohë për të merrni djegur.

Puna është laser CO2 çon në overheating padëshiruar e indeve përreth. Megjithatë, kjo nuk është gjithmonë e keqe: ajo stimulon prodhimin e indeve mbinxehjes ata kolagjenit, i cili është i rëndësishëm për plakjen e lëkurës. Rreze erbium shpejt dhe me saktësi të kryejë procedurat sipërfaqësore, por nuk ndikojnë në prodhimin e kolagjenit në shtresat e thella. Kur përdorni mjekun lazer erbium në mënyrë të pavarur mund të rregullojë thellësinë e penetrimit të rreze në inde nga 25 mikronë (në disa modele - nga 10 mikronë) për 1500 mikronë. Kështu, ne mund të vendosë se si trajtimin sipërfaqe të lëkurës dhe për të hequr plagët e thella.

Prandaj konkluzioni: vetëm një mjek mund të përcaktojë se çfarë ndikimi do të marrë lëkurën tuaj, dhe në bazë të detyrave të përcaktuar se cila ndikim lazer.

Rishikimet e lustrim një person nga "fabrika" për lazer

Nëse ju shikoni nga afër në kritikat për lustrim persona në interval kohe mjaft të madhe, ju mund të vëreni një model: gradualisht simpatinë ligët në anën e lazer. Më pak të gatshëm për të ndjejnë dhimbjen e lustrim mekanike. Në përgjithësi, pacientët vetëm konfirmojnë saktësinë e këtyre ideve që zhvilluesit e pajisjeve të reja të parashikuara fillimisht në pajisje lazer.

Avantazhet e lazer po rishfaqet përballen qartë:

 • absolute jo-toksik;
 • ishte traumatike;
 • periudhë të shkurtër shërim;
 • një efekt të theksuar.

Ne nuk mund të injorojë faktin se reagime pozitive në lidhje me lazer lustrim personave bazuar në faktin se ajo është metodë jo-kontakt që eliminon infeksion sepse mjetet që mund të ndodhë me llojet e tjera të rëndë. Përveç kësaj, lazer lejon për të hequr lythat dhe papilomat, e cila më parë kishte mënyra të tjera të rëndë hequr më parë nga electrocoagulation ose cryotherapy.

Sigurisht, kjo procedurë nuk është i lirë. Kostoja e personit lazer po rishfaqet varet nga shumë faktorë:

 • madhësia e tokës së punueshme;
 • ashpërsia e problemeve të zgjidhen;
 • klinikat e nivelit;
 • e pajisjeve të përdorura.

Megjithatë, në qoftë se ju ende të vendosë për procedurat e tilla, ajo ka gjasa nuk do të zhgenjeheni. Këto probleme mund të hiqet me një lazer, kurrë nuk do t'ju shqetësojë. Plagët Kelloyidnyye dhe spote lënë në të kaluarën, lëkura e përsosur lehtësim, lëkura fillon si një njeri i ri, fuqishëm të prodhuar kolagjenit e vet, dhe ju do të ndjeni se ora juaj biologjike ndalur apo edhe shkuar në mënyrë tjetër.

Në këtë situatë, një pyetje e parave të zbehet në sfond. Humor të mirë një grua që tani duket si "një milion bucks", ajo është me vlerë, të themi, pesëqind ose një mijë dollarë për të paguar rritur menjëherë vetë-respekt, rritjen e karrierës dhe madje, ndoshta, një dashuri të re. Në të vërtetë, pse jo? ..))))

Galina Golitsyn, sidomos për ladymadonna.ru