Kastravec preferuar maskë të fytyrës


Kur ne shikojmë në kastravec të freskëta, një lëng, të ndritshme, pozitiv, nuk është një dëshirë për të ngrënë atë menjëherë. Dhe unë dua të prerë qarqet trupmadh dhe atyre të bashkëngjitni fytyrë, të ndjehen ujë jetëdhënës, thith bukurinë e lëkurës dhe të energjisë. Ky zë i brendshëm e bën: "Mos nxitojnë për të ngrënë perimet jeshile, kastravec maskë të fytyrës do të jenë të dobishme për bukurinë tuaj!".

Përmbajtje

 • Sekreti përbën dashuri pafund për maskë kastravec
 • Përmirëson ndërtimin cilësor të lëkurës

Le të shkojnë në këshillën e tij. Le lëkura jonë bëhet elastike, të freskëta dhe i përkulshëm si fuçi kastravec.


Sekreti përbën dashuri të pafund për maskë kastravec?

Megjithë bollëkun e madhe të dyqaneve të kozmetikës të ndryshme, farmaci, Salons maskë me një të thjeshtë dhe të njohura për të gjithë perimeve gëzuar popullaritet të mahnitshme. Pse?

Ndoshta për shkak se ky lëng perimesh përkryer pastron lëkurën, ajo soothes, zbut rrudhat? Ndoshta kjo kastravec ndihmon prodhimin e kolagjenit natyrore, e cila është një qëndrueshmëri të lëkurës dhe elasticitet? A është kjo për shkak se ajo ushqen me vitamina dhe minerale? Ndoshta - të gjitha në të njëjtën kohë.

Një pikë shumë e rëndësishme: kastravec pH dhe lëkurës njerëzore janë praktikisht identike. Përputhshmëria e tillë siguron lëkurës lehtë pranimit të gjitha sendet e dobishme se ajo është në gjendje për të ofruar këtë produkt të dobishëm.

Le të shqyrtojmë se si saktësisht përmbajtjen elemente kastravec ndikojnë në lëkurën tonë dhe pse maskë të fytyrës e kastravec në mënyrë të dobishme. Komponentët e perimeve:

A) revitalizes lëkurë:

 • Vitamina B2 (riboflavin) - ndihmon qelizat të marrë frymë;
 • Vitamina B9 (acidi folik) - është duke luftuar me puçrra fytyre, parandalon shfaqjen e saj të ri;
 • Vitamina B6 (pyridoxine) - aktivizon proceset metabolike në qelizat, siguron një çehre të shëndetshme dhe të qetë;
 • Vitamina E (tocopherol) - për qelizat e tij mbështetje të përditësuar në vend;
 • Vitamina H (Biotin) - e drejta e tij - rigjenerimin e zonave të dëmtuara;
 • Vitamina K (filohinon) - heq ënjtje, skuqje, whitens.

B) Protect:

 • Vitamina A (Retinol) - mbron lëkurën nga thatësi e tepërt dhe flaking;
 • Vitamina B1 (thiamine) - mbron nga mjedisi dëmshme dhe rejuvenates.

B) bukuria Store:

 • Vitamina C (acidi Askorbik) - mban të rinjtë dhe elasticitetin e lëkurës;
 • Vitamina B5 (acid Pantothenic) - eliminon linjat e bukura, e bën fytyrën të qetë;
 • Vitamina PP (niacin) - freskon ngjyrë, shton një vështrim të shëndetshme.

Dhe kjo është vetëm elementet më të rëndësishme. Nuk është një lëng kastravec dhe acide organike, dhe minerale.

Jo ajo substanca vetëm irrituese dhe gërryese si maskë kastravec shëndetësor mund të aplikohet edhe në zonën delikate sy.

Mund të përdoret lëng perimesh, pulpë, lëvozhgë. E gjitha - përfitim të ngurta! Aplikoni kastravec për të mirën e bukurinë e tyre me lehtësi. Prandaj Kastravec maskë të fytyrës në shtëpi është e vërtetë e lehtë dhe e realizueshme.

Përmirëson shtëpi cilësi të lëkurës, ose - nëse ju keni një kastravec ...

Kredibiliteti i tij i patëmetë si një "beautician" kastravec fituar ende të thjeshta për t'u përdorur. Fytyra Photo femër e mbuluar me feta kastravec raundin, ishte fjalë për fjalë "klasike e zhanër." Imazhe të tilla janë jo vetëm argëtim dhe tërheqëse, dhe kjo është me të vërtetë dhe bindshëm.

Freskuese maskë të fytyrës

Pritini feta kastravec të freskëta jo shumë të hollë (3-5 ml), të vënë në fytyrë para-larë. Për fetë nuk ra, të mbuluar pjesën e sipërme të një leckë të hollë të lagur ose garzë. Qëndrojnë gjysmë ore. Atëherë hiqni maskë, kastravec çik një peshqir të lagur letër.

Kjo procedurë e thjeshtë, por shumë të dobishme e përshtatshme për çdo lloj të lëkurës. Efekti do të jetë "fytyra", pas të parë të seancës. Të cilët kanë ndjerë freski, smoothness, butësi? Faleminderit trangujve!

Maskë kastravec për puçrra fytyre

Ka maskë të mrekullueshme kastravec për puçrra fytyre. Ajo vjen në vezë kastravec shpëtimit të bardhë, shumë autoritative "beautician".

Shtrydh lëng kastravec, të marrë dy lugë të plotë. Në kastravec lëng, shtoni një të bardhë rrahur vezë. Llokoçis përzierje dhe të aplikoni në fytyrë.

Shtypni dhe mbani maskë për 15 minuta dhe të larë me ujë të ftohtë. Kastravec acarim lehtësimin, inflamacion, zbut lëkurën dhe bardhë veze do të sjellë zmadhuar poret, refresh fytyrë.

Maskë për lëkurës me vaj

Nëse keni lëkurë me vaj, të prirur për inflamacion dhe puçrra fytyre, të përgatisë një locion kastravec dhe të fshij fytyrën e tij çdo ditë. Mix lëng kastravec me vodka (kjo duhet të jetë vetëm e cilësisë së mirë). Ndiqni përqindja e 1: 4, 4 pjesë lëng, 1 - vodka.

Në rininë e tij, shpesh frustruese Freckles grevistë. "Shuajnë" shkëlqimin e tyre natyrore për të ndihmuar një lëng kastravec mik. Përziejnë atë me lëng limoni në proporcione të barabarta. Njomet pecetë përzierje, të vënë në fytyrën tuaj dhe të mbajë për 15 minuta të larë me ujë të ftohtë. Freckles zblidnut, të marrë ton të mirë të lëkurës.

Maskë kundër rrudhave

Por, lëkurës me vaj dhe Freckles - zakonisht është fati i vajzave të reja. Për bukuritë e pjekur e ndihmës tonë të gjelbër gjithashtu të jetë një mjek i mirë. Rrudhat maskë kastravec do të punojnë edhe me qëllim të rëndësishëm të ruajtjes së të rinjve.

Në këtë rast, kastravec ndihma Inkurajoni mjaltë pakrahasueshëm. Për të ruajtur elasticitetin e lëkurës - një mjet të besueshëm dhe të provuar. Ai gjithashtu nxit rritjen e qelizave të reja dhe indet. Pra, të marrë të gatshme për një përmirësim!

Pres një gjysmë të mesme kastravec në konsistencën e slurry (në një rende gjobë ose në një blender). Shto një lugë gjelle plot me mjaltë. Përzierje dhe të aplikoni në fytyrë për 15-20 minuta. Lahen off maskë me ujë të ftohtë.

Për këtë mund të shtohet në përbërjen bazë dhe përbërës të tjerë të tilla si qumështi, kos, salcë kosi ose djathë. Ata mund të zëvendësojë pjesën e kastravec. Lugë mjaltë pandryshueshme. Ka caveat: së pari kuzhinier pure kastravec dhe në të shtoni komponentë të tjerë.

Në këtë maskë si një pastrim mund të jetë bërë dhe sheqer kafe. Efekti do të jetë e shkëlqyer. Lëkura do të shkëlqejë, do të jetë i qetë, i freskët, prej kadifeje. Gjëja kryesore nuk është që të jetë dembel, për t'i dhënë vëmendjen dhe kastravec të përgjegjshëm sigurt për të kënaqur rezultatin.


Janë duke u përgatitur për të bërë një sallatë pranverë dhe kastravec pastrohen për të? A nuk nxitojnë për të hedhur larg zhvishem prerë! E vënë atë në frigorifer dhe në mbrëmje, do të ulem në divan duke parë TV, hiqni petals ftohtë me lagështi dhe të aplikoni në fytyrë.