Manikyr me petë fotografive ndritshme e ideve dhe këshilla gozhdë në zbatimin e zotit


Ka shumë teknika origjinale të artit gozhdë që ju mund të mësoni në, potrenuvavshys e tyre të vegjël. Për shembull, manicures me petë nuk kërkon njohuri dhe aftësi të veçanta, sidomos në dorë janë udhëzime të hollësishme dhe materialet e nevojshme, si dhe rezultati - shumë të ndritshme me një numër të pafund të variacioneve.

Përmbajtje

 • Si për të nxjerr në pah manikyr
 • Ide dhe këshilla Jolly mjeshtër


Çfarë ju duhet

Për të kryer kërkuar vendosur standarde:

 • Shkopinj portokalli;
 • mjet ose instrument për heqjen cuticle;
 • një llak transparent apo bazë për manikyr;
 • petë;
 • fotografi gozhdë;
 • Rëndë BFA;
 • ndreqim.

Petë Nail mund të jenë të llojeve të ndryshme. Prandaj, më e vështirë - për të zgjedhur atë që dëshironi.

Llojet dhe Aplikime

Në total janë disa lloje të fletë për artin gozhdë:

 • përkthim nga bazës ngjitëse;
 • përkthyer pa bazë ngjitëse;
 • termofolha;
 • lot.

Lloji i parë është dizajni më i zakonshëm për shkak se ajo nuk ka nevojë për ndonjë zam të veçantë, as ndonjë aftësi. Vlen të përmendet se ky lloj gjithmonë ka një sipërfaqe të qetë, ndryshe nga përkthehet pa bazë ngjitës. Si të përdorni:

 1. Thonjtë Obpylyuyut me kujdes, duke i dhënë një nga format e duhura.
 2. Cuticle është hequr dhe larguar në asnjë mënyrë.
 3. Bafom lëmuar sipërfaqe, për të shmangur parregullsitë.
 4. Thonjtë e mbuluar bazën për manikyr. Ajo duhet të thahet plotësisht ndryshe zmastytsya pastaj fletë metalike.
 5. Copë dekor ose një letër është e ndarë nga baza ngjitës dhe i konvertuar në thonjsh. Mund të jetë e shtyrë pads pambuku apo leckë të butë.
 6. Dizajni i mbuluar gjithashtu me llak transparente ose fiksuesit.

Kjo është një nga më e lehtë opsionet manikyr në shtëpi.


Për ata që nuk janë në kërkim të mënyrave të lehtë dhe me të vërtetë dëshiron të marrë një manikyr profesional, dhe është përkthyer pa bazë ngjitës petë. Ajo është në dispozicion në disa forma:

 • në kavanoza;
 • letra;
 • embossed dhe pa;
 • ngjyra të ndryshme.

Përdorin atë disi e vështirë, por vështirësitë serioze procesi është. Turn-bazuar teknologji është:

 1. Thonjtë obpylyuyutsya, bluarje, cuticle hequr.
 2. Sipërfaqe Obezzhyryvaetsya.
 3. Baza për manikyr të aplikuar në një dries hollë shtresë.
 4. Nxjerr në pah përkthyer thonjtë para-prerë në madhësinë e dëshiruar apo formë (p.sh., vija kaotike apo forma), përcakton bazën për piskatore.
 5. Pastaj pidchiplyuye për një qoshe off ashpër. Vetë holografik mbetet në thonjtë, por film mbrojtëse është hequr.
 6. Të gjitha të projektimit të gatshëm të rregulluar një mjet të veçantë.

Vini re se arti gozhdë nuk është i përshtatshëm ushqim petë e lehtë për shkak se ajo është shumë e trashë. Në thonjve, ajo duket shumë i ngathët dhe joprofesionale. Për më tepër, termi veshur Ky dizajn është disa herë më pak (jo 5-7 ditë, dhe vetëm 2-3).

Heq petë kërkon një zam të veçantë, sepse pa atë praktikisht nuk është mbajtur. Për shitje një dekoratë në role të vogla, e cila vjen off lehtë me piskatore. Për këtë arsye ky emër. Teknologji e projektimit është si vijon:

 1. Përgatitja gozhdë është një skemë standarde, duke përfshirë zbatimin e llak transparent ose bazë.
 2. Pastaj aplikoni një zam të veçantë për të gjithë sipërfaqen ose stacione të veçanta. Ai duhet të hidhen disa sekonda.
 3. Pastaj piskatore mësohen janë të divorcuar petë ngritur pambuku ose shkop portokalli.
 4. Gjithë Dizajni është e mbrojtur zakrepytelem.

Për të kryer apo jo të përshtatshme zam PVA, apo ndonjë tjetër, nuk është për artin gozhdë. Së pari, nuk ka asnjë garanci se ajo është marrë mirë. Së dyti, mund të prishin dhe të projektimit, dhe struktura e gozhdë.


Përdorimi Termofolhoy është fare e thjeshtë. Dallimi kryesor nga llojet e tjera është se në duart (kur të ekspozuar ndaj nxehtësisë) bëhet zhdërvjellët, duke e lejuar atë për të siguruar çdo formë. Kjo është, ju nuk mund të prerë dhe një gishtat nenexhik dhe pastaj rrinë zam.

Idetë Jolly

Dizajn gozhdë me letër varaku mund të jetë çdo. Megjithatë, ka disa ide të këndshëm gjithashtu do të vlerësojmë shumë gra në modë.

Xhaketë zhdrejtë poshtë

Për këtë dekoratë që ju duhet:

 • llak ngjyrë;
 • ari, argjendi ose fletë metalike prej bronzi;
 • zam;
 • Baza Manikyr;
 • fiksimin;
 • xhel stilolaps ose laps për artin gozhdë.

Kryerja dizajn vetëm disa hapa:

 1. Thonjtë janë të përgatitur, pastaj të mbuluara me ngjyrë llak ngjyrë e dëshiruar.
 2. Petë prerë trekëndëshat të vogla në mënyrë që pjesët mund të jenë bashkëngjitur në buzë të lirë, nga mesi i saj në rul anësor.
 3. Kur bojë është e thatë, lubrifikuar zonën e përzgjedhur e zam gozhdë. Në të përfunduar pjesë përgatitur më parë të dekor. Ata mund të jetë e shtyrë shtupë pambuku, butësisht duke e kthyer në sipërfaqe.
 4. Xhel stilolaps ose laps për artin gozhdë otcherchyvayut kufirin midis llak dhe fletë metalike. Vija duhet të jetë aq i hollë dhe i qartë.
 5. Mbaroi Dizajn zakrepytelem mbrojtur.

Në thonjtë të shkurtër apo të rrumbullakëta, sipas natyrës mund ta bëjë pa shënon vijën të mos mbingarkoj manikyr. Kjo vetëm do të përfitojnë.

Displays dekor

Ky lloj i njohur më mirë si pasqyrë manikyr. Dallimi kryesor i saj nga çdo tjetër është se e gjithë sipërfaqja e gozhdë është e mbuluar me fletë metalike në mënyrë që rezultati është një lloj pasqyre. Vlen të përmendet se në këtë dekoratë është vetëm e qetë, pa vulosje modele dhe materiale. Teknologji e thjeshtë:

 1. Pas përgatitjes themelet dhe gozhdë, ata janë të mbuluara me zam.
 2. Petë është aplikuar në sipërfaqe matte (një që gërvishtem) anësor, presion nga cuticle në buzë të lirë, për të shmangur flluska e ajrit.
 3. Materiale disa sekonda off ashpër në një fund.
 4. Petë vetvete qëndron në thonjtë dhe kasetë mbrojtëse në dorë. Nëse përkthimi nuk është jashtë diku, të gjitha fshij lëngshme dhe të përsëritur procedurën.
 5. Të gatshme dizajn mbuluar ultra-gloss për t'i dhënë më shumë shndrit.

Dekor mujore shkëlqyer

Një nga hitet e sezonit është një hologram mujore manikyr. Run ajo nuk është shumë e vështirë:

 1. Sipërfaqja e thonjve të përgatitur me kujdes. Pastaj lunulu (pjesë e gozhdë krevatin afer cuticle) Aplikoni një shtresë e hollë e zam.
 2. Kur ai ishte i vogël marrë të mbajë, ajo është ngjitur holographic fletë metalike madhësi të vogël. Përdoret zakonisht kupona.
 3. Laps për artin e thonjve apo sytë e mbajtur vijën rrethore në cuticle, që imitojnë hënë.
 4. Edge pa pagesë dhe krevat prokrashyvayutsya llak me ngjyrë, pa shkuar për këtë linjë.
 5. Pencil larë kur të gjitha segmentet thahet, dizajn mbron zakrepytelem.

Më të suksesshme janë konsideruar si një kombinim i ngjyrave të kundërta, sepse kjo e bën të ndritshme të artit gozhdë dhe elegant.

Manikyr të drejtuar duke përdorur petë nuk është shumë e vështirë. Ndonjëherë shumë më të vështirë për të dalë me një dizajn të përshtatshëm. Për shembull, ju mund të vënë rastësisht modelet e zam në sipërfaqen e gozhdë, pastaj shtrydh petë të përkthyer dhe të ashpër lot. Në këtë dekoratë rast do të me të vërtetë unik, sepse edhe më e vështirë përsëri ajo do të luajë saktësisht.

Vlen të përmendet se nuk është vetëm materiale të përdorura në thonjtë natyrore, por edhe për zgjerimin, ku rezultati është mbajtur disa herë më të gjatë. Njëjtë performanca parim nuk është shumë e ndryshme, përveç se llak është zëvendësuar me xhel ose akrilik.