Krem me acid Hyaluronic ose ndoshta të kthehet prapa orën


Për fat të keq, me moshën, lëkura jonë nuk ndryshon për të mirë - zhduket smoothness dhe freski, elasticiteti është e humbur, nuk është një rrjetë e rrudhave ... Shumë gra i perceptojnë këto fenomene si humbjen e të rinjve dhe të fillojnë të mendojnë seriozisht për të "injeksione bukurisë", ose për të vizituar kirurg plastike.

Përmbajtje

 • Acid Hyaluronic: çfarë është ajo?
 • Efekti i acidit Hyaluronic
 • Avantazhet dhe disavantazhet e kozmetikës
 • Kundërindikimet për përdorim
 • Si te zgjidhni kozmetike me cilësi

Sigurisht, volant deri në kohën e trilluar, por asnjë mënyrë më pak efektive - krem ​​me acid Hyaluronic, dhe të flasim për këtë.


Acid Hyaluronic: çfarë është ajo?

Vlera e pamohueshme e substancës realizuar kohët e fundit, kur u bë i vetëdijshëm për aftësinë e një molekule të acidit Hyaluronic mbajtur as më shumë e as më pak se një mijë molekulave të ujit! Acid Hyaluronic është gjetur në shumë indet e trupit të njeriut, duke përfshirë në epidermë, duke marrë pjesë në mënyrë aktive në procesin e rigjenerimit.

Gjatë viteve, trupi ynë prodhon acid Hyaluronic shumë më pak, duke rezultuar në lëkura bëhet e thatë, i thatë, të hollë dhe të butë. Ndonjëherë këto ndryshime drastike të ndodhë për shkak të mjedisit të keq, ekspozimi në rrezet e diellit të dëmshme, pirja e duhanit, dhomë me diell.

Korrigjuar situatën nuk mund kirurg thikë - me produkte të veçanta skincare dhe shtojcave dietik që rrisin riprodhimin natyral të acidit Hyaluronic në trup.

Fillimisht acid Hyaluronic është ndarë nga indet e kafshëve, por ajo nuk i plotëson kërkesat e produkteve kozmetike luksoze dhe mundësia e alergjive ishte mjaft i madh. Kjo spodviglo shkencëtarët në kërkim të një mënyrë tjetër, dhe këtu sot tani qëndron në rrugën komponent bioteknologjike, nuk përmban proteina të kafshëve dhe është hypoallergenic.

Efekti i acidit Hyaluronic

Acid Hyaluronic si një sfungjer, "thithjen" lagështi dhe lidhet qelizat e lëkurës dhe indit nënlëkuror, duke i dhënë asaj elasticitet, ton dhe smoothness. Gjithashtu, në lagështia e lartë, acid Hyaluronic mund të "marrë" lagështi nga ajri, duke lehtësuar kështu hydration shtesë të lëkurës.

Të përfshira në kozmetikë, format acid mbi sipërfaqen e individit shtresë paprekshme thinnest ruan lagështi natyrore dhe nuk zakuporyut në këtë kohë.


Filmi me acid Hyaluronic promovon shërimin e shpejtë pa dhëmbëza mëngjes, e cila është e rëndësishme në puçrra fytyre dhe shkurtime pas rroje për burrat. Një tjetër karakteristikë interesante - në sajë të shtresë të padukshme mbrojtëse, substanca biologjikisht aktive që janë pjesë e përbërjen janë shumë më të gjatë, e cila në masë të madhe rrit efektivitetin e tyre.

Avantazhet dhe disavantazhet e kozmetikës me acidit Hyaluronic

Acid Hyaluronic është i përbërë nga shumë produkte kozmetike - Moisturizers dhe krem ​​anti-celulitit, balms cik, xhel hije, kremra dielli, mjetet anti-inflamator dhe ranozazhyvlyayuschyh. Ky komponent unik kaq popullore në industrinë e bukurisë, për shkak se:

 • lidhet dhe mban ujin në shtresat e thella të lëkurës;
 • neutralizon radikalet e lira, të lëkurës para kohe të vjetër;
 • aktivizon dhe përshpejton rigjenerimin e qelizave dhe shërimin;
 • zvogëlon avullim të lagështisë nga epidermë.

Pas përdorimit kozmetike me lëkurë Hyaluronate duket smoother dhe të butë, moisturized dhe duket të shkëlqejë nga brenda.

Pengesë kryesore, të cilat do të doja të theksoj - duke u përdorur për të acidit Hyaluronic. Fakti që lëkura jonë është shumë e ndjeshme për futje të mjaftueshme të acidit Hyaluronic jashtë dhe fillon të "dembel". Pas një kohe ai ndalon prodhimin Hyaluronate e vet dhe kur ju të ndaluar përdorimin e krem ​​dhe produkte të tjera kozmetike bëhet e butë dhe të thatë.

Duhet thënë se ky acid është në thelb e ndarë në dy kategori të lartë dhe derivative të saj - peshë të ulët molekulare (më pak se 50,000 daltonë). E para është e mirë se ndërsa në krem ​​formon një film mbrojtëse në fytyrë, duke parandaluar humbjen lagështi, vitamina, ushqyesve dhe tërheqjen e molekulave të ujit, por jo në gjendje të depërtojnë në lëkurë me një peshë të lartë molekulare. E dyta mund të mbahet në shtresat e sipërme epidermik duke stimuluar prodhimin e kolagjenit elastin dhe. Krem i mirë është ai që përbëhet nga dy llojet janë hyaluronata pranishëm.

Si të merrni efektin e lakmuar përtëritje pa dëm të lëkurës? Vetëm të përdorni mjet për përdorim të përditshëm me një përmbajtje të ulët të acidit Hyaluronic, ose të kryejë një kurs masazh me maska ​​dhe ampula të veçanta, të cilat duhet të përsëritet në të rregullta, periudha mjaft të gjata kohore.

Kundërindikimet për përdorimin e produkteve kozmetike me Hyaluronate

Ashtu si pothuajse të gjitha paratë, "rinovimin" kozmetike ka contraindications saj. Mos përdorni krem ​​për fytyrë me acid Hyaluronic dhe produkte të tjera të ngjashme:

 • gjatë shtatzanisë dhe ushqyerjes me gji;
 • Në predispozicion kongjenitale të edemë;
 • më shumë se tre muaj për të shmangur ngadalësuar kullimit limfatike natyrore;
 • së bashku me produktet kozmetike përmban AHA-acide (fruta) si përbërës aktiv të tyre të neutralizuar njëri tjetrin.

Si te zgjidhni kozmetike me cilësi

Ajo duhet të mbahet mend se jo të gjitha produktet kozmetike me acidit Hyaluronic si pjesë e një cilësi të lartë. Kur zgjedh një automjet duhet të i kushtoj vëmendje për përqindjen e saj. Prodhuesit më "dinake", duke përdorur grimcat mikroskopike (një për qind ose më pak) e acidit Hyaluronic, vetëm për të vënë një etiketë në etiketë dhe pretendojnë kategorinë e lartë të çmimeve.

Beauticians janë këshilluar për të zgjedhur mjetet, ku hyaluronata përditshme pjesa jetë jo më pak se 150 mg. Në këtë përqendrimi nuk do të ndodhë shpejt Addictive, dhe efekti është mbresëlënëse, fjala justifikojë çmimin e saj mjaft të madhe.

Rritur efektin e keni blerë kozmetike që përmbajnë shtojcave dietike ndihmën e acidit Hyaluronic, të tilla si "Solhar Hyaluronic acid», «pamje Përjetshme Hyaluronic Acid» kompanisë amerikane «Burimi Naturals», «Hyaluronic acid proline me."

Për të mos bërë zgjedhjen e gabuar dhe nuk shpenzojnë para larg, besim lëkurën tuaj vetëm kozmetike me cilësi të lartë, me certifikatat përkatëse.

Mjetet më të popullarizuara të Hyaluronate

Në ditët e sotme kozmetike me acidit Hyaluronic prodhuar nga shumë prodhues, por është më mirë që të zgjedhin për markave të tilla të njohura kozmetike si La Roche Posay, Olay, Estee Lauder, Lancome, Vichy.

Kompanitë ruse nuk janë shumë prapa - në mesin e tyre janë të markave në vijim:

 1. Kosmoteros - prodhon jo vetëm kozmetike për fytyrën, por shtesa të zhvilluara posaçërisht diete;
 2. Heltek - linjë të veçantë kozmetike do të harrojmë për linjat e bukura të thatë dhe të qetë;
 3. Natyrore element - më të popullarizuara në mesin e zonjat maskuar produkt është i bazuar në ujë nga akullnajore Hyaluronic acid, allantoin dhe chitosan;
 4. Pleya - prodhuesi zgjedh vetëm përbërësit natyral, braktisjen Parabens dhe SLS;
 5. Mirra - nga acidi Hyaluronic Biotech në skuadër.

Gjithashtu lëshuar këtë acid në formë të pastër (zgjidhje në shishe). Ai siguron efektin më të dukshëm në rastin më të parë, sepse nuk është një intensive hidratues shtresat e sipërme të epidermë. Ky opsion Express mund të përdoret kur ju doni të menjëherë freskohem.

Dhe së fundi, më cilësi të lartë dhe efikas konsiderohet kozmetike Japanese markë HadaLabo, Haruhada, Sakura, Eji, i cili kushtoi shumë furi komente seksit të drejtë.


Në tregun kozmetik sotëm janë një shumë e mjeteve në bazë të Hyaluronate - për të marr ushqim për çdo shije dhe buxheti nuk është e vështirë.

Ato ndihmojnë për të përballuar pa kirurgji probleme të tilla të pakëndshme si lëkurës butë dhe të shurdhër. Ju nuk duhet të shqetësohen për të rrudhave të reja - të ndaluar çdo kohë pushtetin!