Vaj, grurë embrion jeta në çdo pikë


Në duart tuaja një shishe e vogël e vajit të pazakontë. Emri atë fjalë për fjalë të jetës-afirmimin në vend zhizneprodolzhayuschee. Ajo që quhet "vaj embrion gruri." Natyra e ka pajisur këtë produkt biologjikisht substanca aktive, të cilat janë të dizajnuara për të rivendosur jetën.

Përmbajtje

 • Vendin vajra bazë familjare
 • Jeta në drithëra burbuqe
 • Çfarë një gruri pasur vaj embrion
 • Kozmetike dhe ilaç
 • Rinia, bukurinë dhe shëndetin

Çdo embrion - është fillimi i një cikli të ri dhe të mesme biologjike të rritjes duhet të kontribuojnë në zhvillimin e saj të suksesshëm. Prandaj, nuk është e vështirë një substancë në tokë që ka të njëjtin efekt stimulues në rimëkëmbjen dhe indet e trupit të njeriut.


Vendin vajra bazë familjare

Në një numër të vajra bazë të njohura (bajame, kokosit, bukuroshe, avokado, Jojoba, etj). Vaj embrion gruri zë një pozicion të veçantë. Ndoshta duke luajtur rolin e faktorit që e bëri atë nga gruri germinated. Nga kjo fabrikë ne kemi një respekt të veçantë: bukë rreth kokës.

Gjithashtu produkt unik gruri ka një përbërje kimike rekord të vitaminës E (rreth 70%). Dhe një herë e famshme "vitamina e rinisë" është i pranishëm në numër të tillë, ju mund të bëni përfundimet e para në lidhje me efektivitetin.

Me kusht vaj embrion gruri dhe shkathtësi e saj. Ai është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, që përdoren në çdo moshë mund të shërbejnë si një terapeutik dhe një kozmetike.

Përkundër faktit se maslechko ka një cilësi shumë të rëndë, ajo shkon mirë me vajra të tjera natyrore dhe ky ndërveprim prodhon rezultate të shkëlqyera.

Përdorimi i naftës embrion gruri me kajsi, pjeshke apo vaj ulliri mund të ndihmojë me lëkurë të thatë. Lëkurës me vaj është edhe kombinimi i përshtatshëm me vaj farë rrushi. Proporcionet e vajit 1: 3 ose 1: 4, ku 1 - vaj gruri. Ju mund të sigurtë përdorni për përzierjen dhe vajra të tjera në të njëjtat përmasa.

Jeta në drithëra burbuqe

I gjithë furnizimi i ushqyesve, e cila vuri kokrra e grurit e të destinuara për formimin e një jete të re. Në kohën e mbirjes së drithërave mikrobet kanë përqendrimin më të lartë të përbërësve aktivë. Kjo është embrion embrional i kokrrave të marra vaj të shkëlqyer.

Ajo ka një ngjyrë intensive të verdhë, qëndrueshmëri të trasha. Ngjitës Fluid pak. Produkt i cilësisë së lartë - si rezultat i një procesi të ftohtë mekanik presion (shtypur). Nga 1 kg grurë mbinë nga rreth 250 gram vaj.

Nuk është një metodë e nxjerrjes duke përdorur vajra natyrore organike. Në këtë rast, tretës bëhet 14% të naftës embrion gruri. Kjo është përqindja e produktit yndyrë është në dispozicion në thekon të kokrrave të grurit.

Lagështi të dobishme të naftës është në gjendje për të fjalë për fjalë rigjallërimin e lëkurës tuaj. Inflamacion zhduken, skicë do të bëhet një formë të bukur të qartë fytyra, çehre të përmirësojë ndjeshëm rrudhat rozhladyatsya.

Akaki mirë për të parë në pasqyrë dhe duke kërkuar të rinj fytyrën posvizhilo! Ajo nuk kërkon investime të mëdha financiare. Çmimi i naftës embrion gruri prej 250 rubla. 100 ml. Nuk është një tags çmim të lartë. E gjitha varet nga prodhuesit dhe shitësit. Zgjidhni opsionin tuaj më të mirë, por nuk pajis keq në cilësi.

Çfarë një gruri pasur vaj embrion

Është e vështirë në listën gamë të tërë të ushqyesve që janë pjesë e këtij vaji të mrekullueshëm. Forca e tij vetëm për të ndikuar në kompleksitetin, spektrin gjerësi shërimit. Në

komponent azhdyy bën një shënim në një Wellness përgjithshëm "Simfonia e naftës." Por ende, a konkrete pak. Le të shqyrtojmë në përbërjen kimike të detaje të produktit. Vaj, embrion gruri përmban:

 • Aminoacidet. Formuar përmes tyre në kolagjenit dhe elastin qelizat e shpejt "vyhladyat" lëkurë, t'i jepte elasticitet, hequr rrudhat;
 • Allantoin. Eliminimi inflamacion;
 • Ngopur dhe acide yndyrore të pangopura. Forcimi i membranave qelizore dhe rivendosjen e indeve të dëmtuara, të forcojë funksionin mbrojtës të lëkurës;
 • Antioksidantë. Mos lejoni moshë, dhe do të tregojë antifungal dhe efekt antibacterial;
 • Vitamina. Ky "violinë e parë" luhet vitaminë E. shkëlqyer e saj të pamposhtur anti-plakje pronave, por ai në mënyrë aktive promovon shërimin. Vitamina A përmirëson çehre dhe ngushta poret. Vitamina E siguron efekt anti-moshë. Përveç kësaj për të mbështetur dhe mbrojtur bukurinë tuaj do vitamina B1, B2, B3 (acid nikotine). B5 (acid Pantothenic) shpëton një person nga rrudha të thella, B6 të kujdeset për shëndetin e indeve, dhe acid folik (vitamina B9) Ju lutem edhe probleme më të lëkurës.

Kaq të çuditshme të pajisura bujarisht mrekulli vaj embrion gruri dhe minerale. Komponentët vlefshme të selen, zink, squfur, bakri transformojnë lëkurën dhe për të përmirësuar qarkullimin e gjakut. Hekuri njom qelizat me oksigjen dhe kalium pastruar poret dhe moisturize indeve. Shlyerja Kalciumi i qelizave të vdekur. Fosfori shëruar inflamacion dhe mangan zbutur lëkurës inatosur, mbrojtur atë nga bakteret e dëmshme. Me të pasur naftë tillë shërimit të mundshëm, grurë të aftë për të shumë.

Kozmetike dhe ilaç

Gruri embrion naftës për fytyrën - mjet ideal të kujdesit. Ai është i përshtatshëm për normale dhe për të lëkurës me vaj. Më efektive në situata vijim bukuri:

 • Daily Kujdesi ushqyes dhe hidratues për çdo lloj të lëkurës;
 • Çanta, bruising, ënjtje nën sytë;
 • Lënë pas dore, lëkurë të lodhur që kërkon më shumë vëmendje;
 • Lëkurës pigmentim;
 • Venitur, venitje, lëkurë të moshës në fillim me shenja të dukshme të moshës lidhur me ndryshimet.

Avantazhi i dukshëm është aftësia e vajra terapeutike. Indikacionet mjekësore në të cilën eliksir grurit mund të japin ndihmë të konsiderueshme:

 • Dermatoses ndryshme;
 • Psoriasis;
 • Ekzemë;
 • Inflamacion dhe fytyre;
 • Bërns.

Duke gjykuar nga kritikat, vaj embrion gruri ka një efekt i dobishëm jo vetëm në lëkurë. Ajo ka autoritet në fushën e përmirësimit të flokëve. Dëshironi të ketë humbjen e flokëve ndalur, intensifikuar zhvillimin e tyre? Për flokët e mori ushqim të mirë, ishin të fortë dhe të bindur? Përdorni vaj gruri embrion.


Aplikoni atë më të mirë jo në formë të pastër, dhe si një komponent i maska ​​naftës. Për shembull, përzierje në proporcione të barabarta jojoba, rodhe dhe bar gruri. Përhapur përzierje mbi të gjithë gjatësinë ose njom skajet flokëve. Mbulojë kokën me mbyllur plastike dhe të mbajë maskë 30-40 minuta. Pastaj pije me ujë të ngrohtë me shampon tuaj të preferuar.

Për performancën përmirësim në përzierje të naftës mund të shtohet një palë pika të vajrave thelbësore; pishe dhe eukalipt, portokalli dhe grejpfrut. Gruri embrion naftës për flokët mund të përdoren si aditive të shampoos apo xhel. Para se të aplikoni për pastrues flokëve, shtoni atë 1-2 pika vaj embrion gruri. Mix dhe të zbatohet. Përmirësimi i flokët e kokës do të ndiheni mjaft të shpejtë.

Rinia, bukurinë dhe shëndetin

Si të dekoroj gruan elegant quivering rëna! Pronarët e një pune të tillë pa vonesë në një kapur duket meshkuj. Por në qoftë se natyra nuk i ka të gjitha luksoze të, shkëmbimi i dha ilaç çudibërës të kokrra e grurit. Me të rëna do të jetë më tërheqës. Gruri embrion naftës për qerpikët të aplikuara në formë të pastër.


Së pari, hiqni mbetjet e rendit të ditës përbërjen shtupë zhytur vaj gruri, dhe pastaj aplikoni një rënie të lëngshme në majë të gishtave dhe butësisht vrarë të nesërmen në bazën e qerpikët. Për t'u kujdesur për qerpikët mund të shtoni një drithëra pak gjalpë në pluhur, rodhe, liri apo vaj bajame. Procesi për produktin ndonjëherë të pastër ose një përzierje e tyre dhe disa javë inkuadrim sytë tuaj është përmirësuar dukshëm.

Shumë gra e di ndjenjën e bezdi, të cilat janë shkaktuar shënon shtrirje Postpartum në trup. Dhe pastaj vijnë në ndihmë maslichko tonë të njohur. Përdorni ajo duhet të ketë gjatë shtatzënisë, kur procesi i fituar drastike në peshë dhe ndryshimet hormonale. Saturating elastin lëkurës, mbrojtjen dhe hidratues atë, vaj embrion gruri i shtrirë nuk do të lërë një gjurmë.

Që nga ajo përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurë, rrit rigjenerimin e qelizave. Shifra dhe lëkura juaj smoothness ruhen nëse kujdeset për veten e tyre gjatë shtatzënisë.

Pikoj mbi palme gruri trashë vaj të verdhë. Fshij shuplakat tuaja së bashku dhe pastaj të heqë fytyrën dhe thith erë. Feel aromën e grurit bukë të ngrohtë, fusha e verës dielli? Është era e jetës, vazhdimin e tij dhe duke pritur për një mrekulli. Kjo mrekulli është në duart tuaja. Kënaquni!

Ku mund të blej një vaj të mirë? Për fat të keq, të naftës e cila është shitur në farmaci tona të cilësisë të dobët. Ne rekomandojmë tradicionalisht dyqan iherb.com Shqip naftës të quajtur vaj embrion gruri. Në dyqan një gamë të gjerë të prodhuesve të ndryshëm dhe shumë komente. Jetë i sigurt për të lexuar para se të blejnë dhe të mos përzihen me aditivëve të ushqimit në bazë të naftës!