Fytyra Mezoterapia qasja moderne apo çmenduri trim


Në luftën për bukurinë e të gjithë të mirë. Dhe e vjetër "gjyshja", dhe e fundit, të ofruara nga mjekësia moderne. Mezoterapia fytyra - një nga këto teknika relativisht e re, e cila u shfaq jo shumë kohë më parë në mes të shekullit të njëzetë. Gjatë kësaj kohe, Mezoterapia ka bërë një preferuar i mjekëve dhe cosmetologists, klinika cosmetology dhe pacientët.

Përmbajtje

 • Çfarë është Mezoterapia
 • "Grackë" Mezoterapia
 • Kjo procedurë tregon
 • Moisturize lëkurën nga brenda
 • Shkëmbimi i informacionit: recensione personi Mezoterapia

Çfarë është Mezoterapia


Krem konvencionale dhe maska ​​mund të ndikojë vetëm shtresa e sipërfaqësore të lëkurës - veshje e guaskës. Atëherë ata nuk mund të depërtojnë, natyra ka marrë kujdesin e saj. Lëkura jonë - një membranë gjysmë-depërtueshëm, e cila prodhon djerse jashtë, dhe me të - produktet e lëkurës.

Brenda kësaj membrane nuk kalojnë pothuajse asgjë. Dhe pastaj, mjekët kanë mësuar për të futur drogë në shtresën e mesme të lëkurës, ku rrudhat fillojnë të formojnë. "Meso" - të mesme, "terapi" - trajtim është Mezoterapia - ky trajtim nuk është veshje e guaskës dhe shtresa e mesme e lëkurës.

Rezultatet e kësaj metode i jep e madhe, sepse ai ua mundëson (kryesisht nëpërmjet shiringë) për të ofruar substancë është e nevojshme në atë thellësi, ku ata do të punojnë në mënyrë më efektive. Mezoterapia trupi celuliti bën një fytyrë - nga rrudhat, aknet dhe probleme të tjera.

Përveç kësaj, kohët e fundit u shfaq në aparatin cosmetologists Arsenal me të cilin ka bërë dorëzimin e mundshëm të drogës në shtresat e mesme e dermis (lëkurë), pa punctures. Jo-gjilpërë Mezoterapia njeri - një drejtim të ri në cosmetology.


Substancat Mjeku fut në lëkurë gjatë seancës quajtur "kokteje", për shkak se ajo zakonisht nuk është një ilaç specifik, dhe përzierje olihoelementy lëkurës (zink, kobalt, magnez, fosfor, squfur, selen, kalium dhe kështu me radhë. d.), vitaminat, kolagjenit dhe elastin, dhe acid Hyaluronic. Secila prej këtyre substancave të dizajnuara për të zgjidhur një problem të veçantë, dhe së bashku ata japin një rezultat të shkëlqyer.

"Grackë" Mezoterapia

Kjo procedurë është e vështirë zgjidhja, sepse ajo nuk është e përsosur, përveç personi Mezoterapia ka contraindications dhe shumë serioze, domethënë:

 • sëmundjet e lëkurës;
 • temperaturë të lartë;
 • patologjia vaskulare (perfshire hipertensionit);
 • koagulimit të dobët të gjakut;
 • shtatzënisë në çdo fazë.

Për më tepër, ne duhet shumë kujdes në zgjedhjen e "koktej". Disa mjekë përdorin droga të gatshëm, të tjerët preferojnë "pije të përziera" në mënyrë të pavarur, bazuar në gjendjen e pacientit dhe dëshmi të drejtpërdrejtë. Në të dyja metodat, si çdo monedhë ka dy anë.

Në gatshme format e dozimit të zgjedhur komponentët në proporcion të përsosur, por jo gjithmonë të përparuar të marrin në konsideratë reagimin e mundshëm alergjik për disa element pacientëve.

"Koktej", e cila është mjeku individualisht për çdo pacient, në mënyrë tipike në konsideratë detaje të tilla dhe alergjive shmangur. Megjithatë, mjeku nuk mund gjithmonë të marrë parasysh ndërveprimin e komponentëve të cilat, kur injektuar në trupin e përbashkët mund të bllokojnë punën e njëri-tjetrit, dhe përfitimet e kësaj procedure nuk është shumë.

Këshillë e ditës: guximshme kursin e personit Mezoterapia, të kalojë një provim të plotë mjekësor dhe pastaj diskutoni me beautician e drogës, të cilën ai synon të përdorë.

Kjo procedurë tregon

Edhe lista mbresëlënëse e contraindications mos keni frikë nga gratë kanë vendosur të "ndaluar momentin", që është - plakje. Nga rruga, njerëzit gjithashtu janë gjithnjë e përdorur për këtë procedurë - për arsye të ndryshme. Cilat janë këto arsye? Kjo duhet të mendojnë se është koha për të bërë një takim në beautician?

Indikacionet për personat Mezoterapia:

 • lëkurë të butë dhe të thatë;
 • Lëkura poroze dhe vaj;
 • rosacea;
 • fytyre;
 • plagët;
 • duke u përgatitur për të gjitha llojet e zhvishem;
 • Rehabilitimi pas lëkurë.

Një trajtim shumë efektive - puçrra Mezoterapia. Pimples ose puçrra (emri mjekësore - puçrra fytyre) - nuk është vetëm një e metë kozmetike, ajo është një sëmundje serioze inflamatore të lëkurës që kërkon një qasje profesionale. Si pjesë e trajtimit të plotë është edhe Mezoterapia që mund të japë ilaçe direkt në xhepat e inflamacionit.

Kjo metodë është shumë më efektive në krahasim me trajtimet konvencionale sipërfaqësore.

Moisturize lëkurën nga brenda

Shumica dëshirojnë t'i nënshtrohen acid Hyaluronic Mezoterapia. Kjo është e kuptueshme: acid Hyaluronic - Radiance moisturizer më të fuqishme dhe efektive, në gjendje të kthehet thatë dhe plakjes TURGOR lëkurës (elasticitet), duke rezultuar në linjat e bukura janë kthyer dhe ngjyra të shëndetshme të lëkurës, forcon fytyrë ovale.

Kjo substancë është në gjendje për të mbajtur shumë calik ujë, siç ndodh në një moshë të re. Futet në dermis (shtresa e mesme e lëkurës) droge qëndron aty për një kohë dhe "vepra", hidratues të lëkurës nga brenda, duke siguruar një efekt heqjen, aski dmth.

Deri kohët e fundit, acid Hyaluronic haruvaly duke përdorur pajisje speciale ose me dorë. Megjithatë, jo të gjithë është një metodë e përshtatshme. Dikush vetëm frikë nga injeksione dhe seancat Mezoterapia, kur ata duhet të bëjnë shumë. Në disa kjo mund të shkaktojë goditje të dhimbshme. Ndodh që në vende ka bruises punctures të vogla dhe bruises. Ndonjëherë papules kohë për të zgjidhur.

Një tjetër faktor i rëndësishëm: paaftësia për të përputhen me rregullat e pa mikrobe, sepse pas gjilpërë parë prekur lëkurën pushon të jetë steril.

Për këto arsye, mjekët kanë shpikur pajisjet që lejojnë transportit ilaçet e nevojshme në lëkurë pa injeksione. Pa-gjilpërë Mezoterapia personi ishte e mundur për të arritur rezultate të njëjta, por pa u shpuar lëkurën.

Me cryotherapy (ekspozimit të ftohtë), jon, lazer ose pėrshkueshmėrisė magnetike e ekspozimit të lëkurës gjatë procedurës në mënyrë të konsiderueshme rrit, të cilat ndihmojnë molekulat e acidit Hyaluronic, vitamina dhe substanca të tjera të nevojshme të depërtojnë në shtresat e sipërme.


Nuk ka dhimbje, ndërsa pacientët me siguri nuk do të ndjehen të njëjtin rezultat - një shkëlqyer, sepse me ardhjen e pajisjeve të tilla në mënyrë të konsiderueshme rritur numri i atyre që dëshirojnë të kthehen lëkurë të rinj dhe të bukur. Procedurat rezultat zakonisht të zgjasë për kohë të gjatë: në këtë aspekt, nuk ka-gjilpërë injeksione Mezoterapia nuk japin mrekulli "kokteje."

Shkëmbimi i informacionit: recensione personi Mezoterapia

Ndoshta ne duhet të fillojë nga fakti se çdo person - "pragu dhimbja" e tij. Dikush shkrihet nga një injeksion të vetëm, dhe dikush mjaft qetësi mbart dhjetëra injeksione në seancë Mezoterapia. Prandaj një varg i opinioneve në komente. Ndonjëherë shoku dhimbshme shkakton pacientëve të braktisin trajtim shpejt, dhe pastaj ata thonë se nuk ka asnjë efekt, por asgjë nuk është dashur të durojnë dhimbjen e injeksioneve.

Nëse një person mban një numër të duhur të seancave, efekti është zakonisht një frikshëm dhjetë apo pesëmbëdhjetë vjet larg! Kjo shihet me lehtësi nga shikimin e fotografive "para" dhe "pas", që gjenden zakonisht në dyqanet e bukurisë, dhe shumë prej tyre në internet.

Nuk është Photoshop, kjo është rezultat i vërtetë i ndikimit "koktej magjike".

Megjithatë, injeksione tepruar mrekulli është një rrezik "për të marrë tëri në gjilpërë." Disa pacientë përjetojnë siklet nëse seancë kaluar. Ata mendojnë se ata përballen sagging, pa marrë parasysh se çfarë ata duken si. Edhe pse këto frika janë kryesisht sajuar, por nuk duhet të përzihen shumë të shtëna mrekulli.

Shqyrtime për jo-gjilpërë mënyrë Mezoterapia njerëzit zakonisht janë plot kënaqësi të vazhdueshme. Kjo metodë është pa dhimbje, nuk lë gjurmë të rrjedhshëm, si dhe një injektueshem.

Nëse ju keni ardhur në përfundim se është koha për ju për anti-plakje trajtimet, Mezoterapia fillojë me hardware, dhe nuk lënduar, dhe në mënyrë të sigurtë, dhe me efikasitet. Dashuria veten, të kujdeset për veten, të jetë e bukur!

Galina Golitsyn, sidomos për ladymadonna.ru