Manikyr elegant 2015 - planet më të mira foto


Manikyr bukur lëkure dhe elegant - një tregues i statusit të çdo grua vetë-respektuar, si industria vjetor gozhdë modës globale krijon mënyra të reja dhe të dalë me mënyra origjinale e dekoruar duart femra.

Përmbajtje

  • Tendencat kryesore
  • Historia gozhdë art
  • Fazat kujdeset për duart

Tendencat kryesore të projektimit gozhdë 2015


Në vitin e ri prirje kryesore është manikyr kryesore natyrore. Dëshiruar gozhdë gjatësi të, forma ovale është zgjedhur, gjysmë-rrumbullakët ose bajame 5 mm, dhe bojë të mirë të marr ngjyrë bezhë, rozë, tonet pastel tejdukshëm. Këto gra kujtoj designers modës që është ujdisur kryesisht dhe dorën zoti.

//

Fashion Marsala

Sezoni i ri ky trend ngjyra e njohur sipas kompani me reputacion Pantone. Kjo hije të thellë bordeaux kujton verë të kuqe. Manikyr në këtë ngjyrë do të duken të mira në thonjtë e çdo gjatësi dhe formë dhe do të shikoni elegant në kombinim me dy kostum zyre dhe një dritë të vishen verës apo një sundress.

Manikyr mujore

Metoda origjinale e aplikuar llak, vrimë gozhdë kur pjatë tjetër pikturuar në ngjyra të ndryshme. Sezoni i ri ky manikyr plotësohet nga kompozime të ndryshme të artit. Labutenah projektuesi i famshëm i krishterë ishte ofruar një variant të ri të manikyr mujore në të zezë dhe të kuqe, ku kuqe shkarkohen theksin mbi rolin e vrima, dhe në plan të parë duke luajtur zezë, stolisur me kristale, studs, duke e bërë vëllimit të pista dhe lëng.

Hije metalike

Ndër tendencat e modës në 2015 mund të shihet si hije të ngjyrave metalike të cilat janë veçanërisht të rëndësishme në sezonin e ftohtë. Në modë elegant opsion manikyr sezonin pranverë në një performancë të ngjashme u paraqit në shfaqjen Kenzo Pranverë-Verë 2015. Si bazë është përdorur llak zbehtë rozë - smalt mbi të pa hequr ngjyrën fletë metalike rrip çeliku. Ky manikyr do të duken të përsosur në thonjtë zgjatur formë të rrumbullakosura.

Harton volumetrike

Në shfaqje në Nju Jork designers njohur kompozime manikyr arti gozhdë janë propozuar duke përdorur perla, gurë dhe thumba të mprehta. Ky opsion është vetëm dekoratë gozhdë, elegant, të pazakontë dhe origjinale do të plotësojë imazhin apo mbrëmje romantike vishen.

Strips dhe gjeometri

Një tjetër prirje në vitin 2015 janë vizatime gjeometrike në thonjtë. Vija të ndryshme, zigzage, linja dhe forma do të duken bukur në një manikyr veror të ndritshme dhe të plotësojë mësuese e tyre veshjet. Këto harton duken bukur në thonjtë e çdo gjatësi dhe formë, ato mund të jenë me sy të fshehur të metat e thonjve formë natyrore.

Historia gozhdë art

Informacioni i parë për kozmetikë gozhdë na erdhi nga Egjipti i lashtë dhe përmendet në directory e kozmetikës, krijuar nga Kleopatra. Për t'u kujdesur për duart Egjiptasit përdorur barëra dhe vajra natyrore dhe thonjtë natyrore pikturuar ngjyrë të gjelbër.

Për shekuj me radhë, thonjtë atribuohet pronat magjike, disa njerëz besonin se përmes tyre njeriu komunikon me Perëndinë. Në Greqinë e lashtë, beauticians ishin analoge me qëllim moderne-bishtalec për të ndihmuar ata të drejtuar zonjat që dëshirojnë për të maskuar difekte pamjen. Qëllimi i tij për klientët bishtalec pikturuar thonjtë nuk janë plotësisht pa lënë vrima gozhdë bojë, pasi ajo u identifikua me hënë. Në mesjetë në Francë ishin të ndaluar për lirimin thonjtë e gjatë, pasi ajo është konsideruar si një tregues i magjisë, sepse gratë e tyre shkurtohet shkurtimisht dhe blades lëmuar të veçanta të mbuluara me kamoshi për të shkëlqejë.

Manikyr në formën e tanishme u bë popullor në Francë në fillim të shekullit 20, dhe gozhdë e parë të lëshuar në vitin 1925 në Shtetet e Bashkuara të njohur për këtë ditë nga Revlon, ai ishte i kuq, përbëhej nga pigmente të rënda dhe mbahen në dorë për një ditë. Megjithë stabilitetin e dobët, llak shpejt gjeti popullaritet në mesin e grave dhe modës ajo është përhapur në mbarë botën.

Gjatë gjithë gozhdë shekullit të 20 - risitë industrisë lumtur tifozët e tij, kështu që në vitin 1995 ka pasur një llak zezë dhe të kuqe nga Chanel, e cila u quajt improvizim, nja dy vjet një seri e burrave bojra në hije të ndryshme. Që nga viti 2010 u shfaq në raftet, llaqet magnetike, bojra, holograms, ngjyrat termike projektuar për të krijuar individuale, unik dhe modës manikyr, e cila nuk është vetëm pikturë pjatë gozhdë në ngjyra ekskluzive, dhe përfshin një numër të procedurave, pasi që duart të marrë pamjen i pastër.

Fazat kujdeset për duart

Qendrat bukuri moderne ofrojnë një shumëllojshmëri të shërbimeve për kujdesin për duart dhe thonjtë. Besohet se një manikyr cilësisë mund të bëhet vetëm profesionale, por kjo pikëpamje është e gabuar. Kozmetike Arsenal, ngjyra dhe mjetet e ofruara nga dyqane të specializuara, e bën në dispozicion një manikyr të cilësisë në shtëpi.

Faza e parë, e cila fillon trajtime për duart, është heqja e cuticle. Ky proces zakonisht i paraprin duart e trajnimit me banjot e nxehta dhe të objekteve të veçanta të përpunimit. Teknikat e mëposhtme heqjen cuticle:

  • Klasik - metoda më e zakonshme në mesin e fashionistas në të cilën cuticle është hequr duke përdorur gërshërë të veçanta ose pincë. Kundërindikimet vajzat me lëkurë shumë të thatë të duarve dhe ata të cilët janë të vendosura rreth anijes në pjatë gozhdë.
  • Evropian - kur një cuticle është larguar nga shpatull të veçantë dhe të përpunuara për shpërbërjen do të thotë më pak traumatike se sa klasike dhe shumë e lehtë për manikyr në shtëpi.
  • Hardware - kur cuticle është hequr stërvitje të veçantë. Kryerja zakonisht profesionistë në sallonet e bukurisë.

Pas heqjes cuticles dhe duke aplikuar mjete të posaçme për duart e kujdesit të lëkurës duhet të përpunojnë shtrirjes gjatësi thonjtë dhe u japin atyre formën, i cili do të jetë i përshtatshëm për zonjë. Nëse ju nuk jeni një tifoz i thonjve të gjatë, është e rëndësishme të marrin në konsideratë se manikyr thonjtë të shkurtër është rregulli: më i vogël buzë gjatësia vidrostyla i pjatë duhet të mblidhet të paktën 1 mm, ndërsa lloji i përgjithshëm i manikyr është i zoti dhe elegant.

Pas të gjitha procedurat përgatitore, ju do të gjeni se thonjtë tuaj manicured dhe bleu një pamje të bukur, dhe ju mund të filloni pikturë. Metodat më të famshme pikturë janë:

  • Manikyr french - favorite gjitha fashionistas. Përparësitë kryesore të kësaj metode është se ajo fsheh të gjitha metat thonjtë e dhe përshtatet në ndonjë stil të veshjeve, krijon thonjtë lloj manicured dhe të shëndetshme. Kjo metodë e pikturë tërë pjatë gozhdë është aplikuar në një sipërfaqe prej ton gjysmë-natyrore dhe gozhdë vetëm për t'i dhënë fund smalt të bardhë, e cila i jep përbërjen një vështrim të mbaruar.
  • Manicures amerikanë - manikyrin e thonjve me ngjyra kur të zgjedhur ngjyrën e kuq buzësh dhe mund të ndryshojnë nga ajo me vetëm disa tone. Kjo metodë e pikturës është zakonisht një thonjtë gjatë ovale.
  • Spanjisht manikyr - shenjë dalluese e kësaj metode të pikturës është ngjyra të pasura dhe të rënda. Disa herë përdoret nga disa hije në formën e shirita.