Mjetet juridike popullore kundër puçrra fytyre - ideja e një cosmetologist profesionale


Në internet ju mund të gjeni shumë informata se si të shpëtoj nga puçrra fytyre. Ne paraqesim receta të ndryshme popullore, shkruar dhe këshilla shumë të dobishme. Që problemi i shëndetit të lëkurës është shumë serioze, sidomos në adoleshencë, dhe shumë janë në kërkim për ndihmë në internet është, ju doni të bëni disa qartësi në këtë lojë fjalësh.

Përmbajtje

  • Pronat e dobishme e kamomil
  • Pse poppulyarnye receta me kamomil nuk ndihmojnë aknet

Pronat e dobishme e kamomil


Për të filluar, një përmbledhje e vogël e informatave të dobishme për pronat e lëkurës të "Diellit në këmbë."

Siç e dini, kamomil ka veti antibacterial. Mos harroni si një fëmijë dhe nëna ime të detyruar supë saj gargarë ose salcë çaj kamomil brewed kur ne kemi një të ftohtë? Kjo me siguri nuk është rastësi. Që nga kohët e lashta njerëzit e përdorur këtë mjet i mrekullueshëm që rritet e drejtë nën këmbët tona.
Gjëja kamomil medicinale. Plagë shëruese, antibacterial, anti-inflamator, pronat hydrating sigurojë, brenda strukturës së saj, dhe Bisabolol azulen. Në ditët e sotme, njerëzit kanë mësuar për të sintetizuar këto substanca në formë të pastër.

Në uzinën përmban proazulen - Forma joaktiv, e cila kur kthehet nxehta në aktive, në fakt azulene.

Në tregun kozmetike përfaqësuar një sasi të madhe të produkteve të kujdesit të përmbajnë këto substanca. A ndihmojë ilaç popullore popullore kundër akneve, duke përdorur concoctions të ndryshme, kremra dhe krem? Çfarë efekti duhet të pres?


Thjesht duan për t'ju tërhequr vërejtjen, nuk kanë iluzione! Me vetëm një kamomil nuk heqin qafe e puçrra fytyre. Njerëzit me lëkurë që është e prirur për lajka dhe inflamacion, lëkura shumë e thatë dhe e ndjeshme mund të përdoret me sukses kozmetike shtëpi në bazë të kamomil. Është shumë mirë moisturizes, soothes, deodorizes lëkurës, pengon rritjen e organizmave patogjene. Por! Kjo vetëm do të parandalimi i akneve. Në qoftë se puçrra është tashmë i pranishëm, pavarësisht nga ashpërsia, efekt terapeutik do të jetë zero!

Le të shqyrtojmë tri këshillat më të popullarizuara

Ne të kthehet në argëtim - të recetave që ofrojnë internet kudo "ekspertë"

Ice infuzion i kamomil është shumë i mirë për probleme të lëkurës

Sigurisht, ton shumë të mirë të lëkurës në mënyrë të një përfitim të dyfishtë, që ju nuk do të vetëm shpëlarje fytyrën zierje e shërimit, por edhe revitalizes ngjyra e saj, duke përmirësuar qarkullimin e gjakut. Njerëzit me dëshirë të zgjeruar të rrjetit kapilar për t'i shtyer fytyrës dhe sufferers rosacea (rosacea puçrra fytyre), një procedurë e tillë është kundërindikuar, sepse ajo të çon për të zgjeruar më tej kapilarët tashmë të dëmtuara.

Locion me kamomil në alkool

Këtu ajo është një mjet i preferuar i të rinjve sovjetike! Edhe aty ku vetëm ato kremra bëni: kamomil, Calendula, kastravec - ndoshta kampionëve popullaritet. Dhe asgjë, nëse jo alkool! Kremra të tjera me bazë alkooli përfundimisht heq lëkurën e mantelit yndyrore natyrore, dhe me lëkurë problematike puçrra fytyre vetitë e saj mbrojtëse dhe të reduktuar kështu dhe shqetësuar përbërjen lipidet.

Me alkool ne zgjedhim panelin e fundit, disi të aftë për të reflektuar sulm përhershëm bakterial. Lëkura e tharë bëhet jashtëzakonisht e ndjeshme, dhe ta sjellë atë me stres të tillë ndonjëherë shumë e vështirë. Të gjitha pajisjet e përdorura në kujdesin e lëkurës me puçrra fytyre duhet të jetë aq i butë dhe neutrale ose pak acid nëna e pH. Nga sapun, gjithashtu duhet të braktiset.

Krem kamomil për puçrra fytyre

E pra, kjo është vetëm apoteozë, kujdes këshilli më analfabetë është e vështirë për të gjetur. Me këtë recetë këshillon çaj kamomil përzier me gjalpë dhe lëng limoni. Nëse ju nuk jeni armik i shëndetit të tij, asnjëherë nuk aplikojnë gjalpë në fytyrë si një krem. Kjo procedurë vetëm forca për të duruar lëkurë shumë të thatë, dhe pastaj ajo do të jetë alternativë shumë më të mirë për të.

Pse të mos i përdorin gjalpë si një fondet e jashtme? Sepse poret zabyvayuchys yndyrna që ajo përmban oksidohet shumë shpejt (prohorkayut), duke theksuar sasi të madhe të substancave të dëmshme.

Për shkak të kësaj, ka shumë e comedones të reja (i quajtur efekti comedogenic). Gjithashtu gjalpë yndyrë vetëm ushqim i mrekullueshëm për P. acnea, bakteret që shkakton puçrra fytyre.

Në sëmundje akute, presin nga mjete të tilla asgjë tjetër është e nevojshme.

E pra, në drejtësi, duhet të theksohet - me të vërtetë fabrikë bukur kamomil mund të ndihmojë me shumë probleme. Gjëja kryesore që ju nuk do të jenë të pakënaqur, qasja kritike për këshilla, barazim në rrjet. Mos e merrni çdo gjë për të dhënë, nuk e trajtojnë veten si derra gini! Ajo është e mirë për të vizituar një specialist dhe të merrni këshilla profesionale për kujdesin e duhur për ju se të kafshojë bërryla tuaj dhe lotët duke rënë në pasqyrë.