Slimming Body përfundon në shtëpi - të zgjedhur të cilat recetë


Trupi Procedura përfundon i dobishëm jo vetëm për bukurinë, por për shëndetin. Sekreti i saj është që të rrisë intensitetin e metabolizmit indin nënlëkuror, duke reduktuar humbjen e nxehtësisë nga lëkura dhe për të rritur aftësinë thekshëm e maska ​​dhe krem.

Përmbajtje

 • Çfarë është në një përzierje e përfundon?
 • Kur ju nuk mund të bëjë përfundon?
 • Rregullat themelore të procedurave të brendshme
 • Receta popullore përfundon për humbje peshe

Sot, ky lloj i thalassotherapy është shumë e përhapur në cosmetology. Avantazhi kryesor i kësaj procedure është konsideruar arritjen e shpejtë të rezultateve. Duke pasur tre ose më shumë aplikime, ju do të vini re një rënie në bel dhe hips. Përfundon Pesha humbje nuk është vetëm efektiv në luftën kundër celulitit dhe ndihmon luftën peshë të tepërt, por gjithashtu i jep mundësinë për t'u çlodhur, plotësuar disponimin tuaj të mirë dhe përmirëson trupin e përgjithshëm.


Çfarë është në një përzierje e përfundon?

Aplikacione të verifikuara depo për humbje peshe kanë provuar efikasitetin e tyre dhe të mbeten të pandryshuara për shumë vite. Shërimin cocktails mund të përbëhet nga përbërësit e mëposhtëm:

 • bari ose çaj jeshil, i cili eliminuar edemë dhe të ketë një efekt rinovimin;
 • alga deti të veçantë për mbështjellës për të ndihmuar të rivendosur ekuilibrin kripë, të përshpejtojë proceset e fermentimit dhe për të hequr toksinave;
 • balta blu, e cila thith ndarjen e tepërt dhe ushqen lëkurën me minerale;
 • Përfundon acetik për humbje peshe ndihmon për të përshpejtuar shërimin e lëkurës dhe përmirëson tonin e saj;
 • mustardë përmirëson proceset metabolike në qelizat dhe heq lëngjeve të tepërta;
 • baltë ose çokollatë përfundon moisturize, të mbrojnë dhe të ushqyer lëkurën dhe për të përmirësuar gjendjen shpirtërore dhe të ju lejojnë për të arritur relaksim të plotë;
 • Oil përfundon të ketë një efekt të fortë antioxidant dhe ushqen lëkurën me mikroelemente;
 • Honey rrit imunitetin, promovon sekretim i lëngjeve të tepërta, promovon djegur dhjamin dhe stimulon metabolizmin e yndyrës nënlëkurës dhe heq puffiness.

Kur ju nuk mund të bëjë përfundon?

Pavarësisht nga përfitimet e aplikacioneve për humbje peshe, ata ende kanë disa contraindications:

 • Disponueshmëria e sëmundjeve gjinekologjike;
 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • prania e venat me variçe;
 • çrregullim në sistemin kardiovaskular;
 • sëmundje të veshkave;
 • prania e tumoreve;
 • reaksionet alergjike të përbërësve të përzierjes.

Nëse ju papritur merren mendtë apo ndonjë Sëmundjet të tjera gjatë aplikimit, menjëherë të ndërpresë procedurën.

Rregullat themelore të procedurave të brendshme

Hollim Trupi përfundon në shtëpi shpejt fitoi popullaritet pasi procedura është e lehtë për t'u përdorur, kërkon kohë minimale dhe shumë ekonomik. Në mënyrë që të bëjë kërkesën, përdorni disa këshilla për procedurën e përgatitjes dhe zbatimit:

 1. Kaloni përfundon në një atmosferë të qetë të relaksuar. Është më mirë në qoftë se ju jeni një shtëpi që ju nuk do të jetë i shqetësuar.
 2. Nuk është e rekomanduar për të pirë apo hani asgjë një orë para dhe pas aplikimit. Lejohet vetëm një sasi të vogël të ujit.
 3. Përgatitja gjithçka që ju nevojitet: kasetë apo zakonshëm, fletët dhe shërimi përzierje receta bazë.
 4. Bosh dhe lëkurë të pastër, trajtimin dhe pastrim ose shtupë saj.
 5. Vendos përzierje në një lëvizje rrethore, butësisht fërkim përbërjen dhe të sigurt në lëkurën tuaj. Jo domosdoshmërisht të imponuar do të thotë të gjithë trupin. Kjo mund të jetë një përfundojë për hollim bark, këmbët apo mollaqe.
 6. Zonat të cilat aplikuar një përzierje, ju duhet të rrotullohen kapem film. Leviz poshtë lart, në një trup spirale dredha-dredha. Filmi duhet të qëndrojë e fortë, por jo për të vonuar lëkurë për të shmangur siklet.
 7. Shtrihuni në shtrat dhe relaksohuni. Ora Trajtimi mund të shkojnë nga 20 minuta deri 1.5 orë. A nuk mbajnë zi, të qetë dhe të shohin një film apo lexuar një libër.
 8. Pritini përfundojë dhe pije me mbetje të ngrohtë produkt ujë.
 9. Aplikoni një moisturizer ushqyes trupit.
 10. Për të parë rezultatet, ne kemi nevojë për një 10-17 procedurat. Megjithatë, duke bërë aplikacione të përditshme mundshme, frekuenca optimale - 1 herë në 2 ditë.

Mos harroni se përfundon asnjë efekt në numrin e kalorive të konsumuara. Nga vetë, procedura do të jetë më efektive në qoftë se ju do të ndiqni një dietë të veçantë dhe stërvitje.

Receta popullore përfundon për humbje peshe

Recipes mixes për aplikimet në shtëpi mund të gatuaj veten. Përbërësit shitur në ndonjë dyqan apo farmaci. Këtu është një shembull i rrokjeve më të zakonshme.

Përfundojë Honey

Honey përfundon për humbje peshe është procedura më efektive. Mjalti ka antibacterial, kullimit limfatik, celulitit dhe forcon. Aplikoni mjaltin në lëkurën tuaj një shtresë e hollë në krye dhe të kthehet kapem film.

Pas 20-30 minuta dhe agjent pije duhet të pushojnë nën mbulon rreth gjysmë ore. Në përzierje mjaltë mund të shtohet në kafe, mustardë, kanellë, piper ose vaj.

Përfundojë Kafe

Kafe hollim përfundojë me kripë deti është përgatitur nga kafe natyrore me cilësi të mirë. Ju duhet dy lugë kripë dhe tre lugë kafe terren. Shkrihet përbërësit ujë të ngrohtë deri të trasha, të rehatshme për të tërhequr.


Përzierje duhet të mbajë trupin për 60 minuta, film kthyer. Përbërja duhet të lahen tërësisht jashtë duke përdorur furçë masazh. Pas procedurës do të pini një gotë çaj bimor dhe aplikoni krem ​​trupi.

Përfundojë me balte

Shumë njerëz janë të interesuar në atë përfundon receta për humbje peshe bark në shtëpi. Në këtë rast, rezervat janë të mira me balte. Për të përgatitur pluhur përzierje balte blu të përzier me ujë të ngrohtë dhe të sjellë në konsistencën e salcë kosi. Metoda e aplikimit është e njëjtë me atë të mëparshme. Kohëzgjatja e procedurës - 30 minuta. (Më shumë receta me balte blu përfundon lexoni artikullin tonë të re)

Acetik përfundon

Aplikacionet rrjedhën e uthull përbëhet nga 15 seanca. Ajo duhet të jetë i holluar një pjesë molle uthull të tre pjesë ujë dhe FA SHAT lagësht të gjerë në zgjidhjen. Pëlhurë duhet të mbahen të thatë, pastaj të marrë një dush të ngrohtë ose opolosnutsya zierje e bimëve.

Përfundon me mustardë

Mustardë përfundon për humbje peshe me kripë dhe uthull nuk duhet të shpenzojnë më shumë se 1 herë në javë. Për të përgatitur përzierje duhet të përzierje 2 lugë pluhur mustardë, një majë e kripë deti, 2 lugë sheqer dhe gjysmë lugë çaji tabelë apo verë uthull dhe i holluar me ujë të ngrohtë zier për konsistencën e llapa.

Përzierje është aplikuar një shtresë e hollë. Metoda e aplikimit është e njëjtë me atë të mëparshme. Ora trajtim është 20-30 minuta.

Zgjidhni aplikacionet me ato përbërësit që do të arritur rezultatin e dëshiruar, ose të provoni disa opsione. Dhe që përfundon tuaj të preferuar? Share recetë tuaj unik!