Përfundojë balta blu në shtëpi për humbje peshe - ekonomike dhe efikase


Kush do të kishte menduar se një melkozernystaya zakonshëm në gjendjen pulverized rok do të jetë një nga mjetet më të shquar të marrjes bukurinë dhe shëndetin? Ajo rezulton se shumë prona medicinale nga balta dhe kjo mund të jetë me ngjyrë.

Përmbajtje

 • Balta është e ndryshme ...
 • Mineral kozmetike aftësia
 • Përfundojë, humbjen e peshës, e mirë
 • Kohëzgjatja e përtëritje dhe rezervave

Pronat e plasticitet, e cila shfaqet në balta kur përfundon lagësht bazuar balta rekreative blu. Kjo procedurë shquar ka ndihmuar tashmë shumë gra për të bërë më të rinj dhe më tërheqëse.


Balta është e ndryshme ...

Balta me të vërtetë është e ndryshme: jeshile, e bardhë, e kuqe ... dhe blu! Kjo është një balta lashtë Uellsit, e cila është përdorur në mjekësi për shumë shekuj më parë. Historia e saj e Tokës llogaritur 500.000.000 vjet!

Çdo paleta ngjyra e argjila ka veçantitë e veta. Për shembull, disa lloje të balte janë të domosdoshme në prodhimin e çimentos, gips, qeramika. Balta e bardhë kaolinë përdorur në prodhimin e porcelani të shkëlqyer. I famshëm për të dhe se është antidot si një absorbues të mirë.

Por pa dyshim më të vlefshme janë argjila blu. Këtu janë disa nga avantazhet që mbështesin këtë deklaratë:

 • Ashtu si argjila e bardhë, blu janë absorbues. Ajo thith toksina dhe mbeturinave që grumbullohen në trupin e njeriut.
 • Balta Uellsit eliminon mikrobet dhe heq radionuclides.
 • Ajo përmban një sasi të madhe të micronutrients shëndetshëm dhe minerale që janë shumë të nevojshme për funksionimin e duhur të sistemeve kardiovaskulare, endokrine dhe enzimë të trupit të njeriut.
 • Normalizes proceset brendaqelizor, rejuvenates qelizat e të gjitha organeve.
 • Blue balta është në gjendje për të neutralizuar helmet dhe odors.

Kushtoj vëmendje të veçantë për pronat e saj kozmetike.

Mineral kozmetike aftësia

Në moderne balta shëruese cosmetology është përdorur shumë gjerësisht. Ne duhet të fillojmë me faktin se ajo është e natyrshme, miqësore me mjedisin dhe krejtësisht të drogës të padëmshme. Contraindications për përdorimin e pothuajse nr.

Me të zgjidhur shumë probleme me lëkurën:

 • Spastrim të thellë dhe të shkëlqejë eliminimi;
 • Zbardhjen e lëkurës;
 • Shkatërrimi i "njolla të zeza" dhe ngushtimi shumë larg të avancuar;
 • Luftuar puçrra fytyre, puçrra fytyre;
 • Rrudhat, elasticitet lëkurës dhe transferimi ton;
 • Forcimi i thonjtë dhe flokët.

Nuk është një balta blu është një tjetër cilësi e çmuar, e cila do t'i kushtojë vëmendje të veçantë në prag të sezonit të plazhit. Kjo është një luftëtar i provuar dhe i besueshëm me peshë të tepërt dhe celulitin.

Përfundon kryera balta blu për humbje peshe jep një efekt të dukshëm madje edhe në raste shumë të avancuara. Për efekt të gjatë të qëndrueshme dhe për të mbajtur arritjet e tyre kanë nevojë për një mendje dhe të punojnë për veten e tyre dhe trupat e tyre. Rezultati do të jetë një shpërblim të denjë.

Gjatë procedurës qelizat e trupit do të shkojnë lëngun ekstra. Mirë, "pa gjemba" argjila merr yndyrë të panevojshme. Dhe në kthim ju të merrni një gamë të substancave të dobishme për trupin: hekur, magnez, kalium, nitrogjen, fosfor, radiumit dhe të tjerët. Të gjithë ishin balta bujare përmban lehtësisht të tretshëm për gjendjen e lëkurës njerëzore dhe në përmasa të drejtë. Substancat pa probleme thekshëm trupin.

Sidomos celulitit aktive shredder është silicë. Komponimet silikonit natyrore janë ideale për eliminimin tsellyulitnyh depozitave. Lëkurës është zbutur, forcuar, i ngopur me lagështi të dobishme.

Përfundojë baltën përkryer aktivizon qarkullimin e gjakut, rrjedhjen limfatike, metabolizmin. Shtresa edhe më të thella të lëkurës ngopur me oksigjen. Ajo pastruar, dezinfektuar, si lëkura filloi proceset reheneryruyuschye.

Përfundojë, humbjen e peshës, e mirë

Dhe tani procedojë drejtpërsëdrejti në procesin e aplikimit balta blu. Le të kuptoj korrigjim në plazh për të shijuar banjot e ajrit dhe e diellit dhe nuk kërkojnë të sigurtë fshehur zonat e problemit të trupit nën Pare.

Çfarë duhet të procedurës përfundon me balte blu? Asgjë e komplikuar. Ju duhet një qese me minerale pluhur cila mund të jetë mjaft i vogël e parave të blerë në çdo farmaci. Thatë "balte pluhur" duhet të jetë i holluar me ujë të ngrohtë (mbi 50 °) në një raport prej 1: 1 duhet të merrni paste homogjene si krem ​​i trashë.

Kjo përbërje obmazhte veten nga qafa deri te këmbët. Pastaj të përfundojë me listë kapem film. Mundohuni të mbani filmi vë sheshtë dhe të ngushtë 2-3 shtresa. Ajo do të jetë mirë që të ketë një asistent për këtë veprim, por ajo mund të tejkalohen dhe të vetë.

Tani ukladaytesya në para-përgatitur shtrat ukryvaytesya batanije të ngrohtë dhe të argëtohen, duke menduar për diçka të këndshme. Pas 30-50 minutash dries balta dhe pastaj ju mund të shkoni në dush. Shpëlaj off maskë me ujë të ngrohtë. Ju mund të fshij locion hidratues të lëkurës.

Kjo përfundojë balte me petë jep rezultate të shkëlqyera. Por një efekt edhe më të madh mund të pohudatelnoy pas obmazuvannya dhe përfundon të veshin rroba të ngrohta dhe të bëjë ushtrime fizike.


Ju mund të vënë kërkesë baltë mbi fushat me probleme (të barkut, kofshë) dhe jo të gjithë trupin. Ata janë edhe të kontribuojnë në formimin e siluetë dëshiruar. Rub blu "rrëmujë" massaging fuqishme dhe pastaj rradhës film.

Përpara se të mbyllë dëshirueshme për të marrë një dush duke përdorur scrubs trupit. Më të mirë të lëkurës poret e hapur, dhe balta do të punojnë në bukurinë tuaj me efekt maksimal.

Nuk janë disa këshilla dhe këshillon duhet të dini.

Kohëzgjatja e përtëritje dhe rezervave

Nëse pas ju të përfundojë procedura është skuqje, mos u shqetësoni, ajo është 20-30 minuta larg. Ky është një reagim normal.

Kohëzgjatja e kursit dhe numri i përgjithshëm i seancave varet nga sasia e peshë të tepërt, shkallë e neglizhencës tsellyulitnyh formacioneve dhe dëshirat tuaja. Mbahet tradicionalisht 3 përfundon në një javë, vetëm 10-20 procedurat.

Përfundojë baltën në shtëpi për të humbur peshë mund të bëhet me metoda të shprehur ajrit. Në këtë rast procedurat kryhen dy here ne dite me një pushim të paktën 3 orësh. Nëse ju mbështetur këtë normë për 20 ditë, duke kombinuar seanca përfundon me aktivitete fizike, që ju të merrni një rezultat fantastik.

Bonus për një figurë të pakta pa celulitit bëhet lëkurë tepër të butë dhe kadifeje.
Konsideroni moshën, palestër tuaj fizik dhe të mos harroni se, pavarësisht nga balta unike dhe natyrore përfundon janë Kundërindikacionet:

 • Trajtimet Heat nuk marrin njerëzit me sëmundjet kardiovaskulare, onkologjik dhe gjinekologjike;
 • Nëse dëmtimi i lëkurës;
 • Gjatë shtatzënisë;
 • Njerëzit me venat me variçe rekomanduar përfundon ftohtë.

Para procedurës së filluar jo më herët se 2 orë pas një vakt.
Me urtë dhe plastike mund të myk figurë balta e ëndrrës suaj.


Burimet financiare duhet të vogël, gjëja kryesore - ajo është vullneti juaj për të fituar dhe të fokusuar angazhimin për të arritur atë. Por ne gratë, dedikuar njerëzve. Sidomos kur është fjala për bukurinë. Nesër ne do të shkojmë në farmaci për të blerë balta blu?