Manikyr të Vitit të Ri 2015 - Fotografitë e ideve më të mira dhe këshilla stilist


Në ditët e Vitit të Ri, jo vetëm për të dekoroj shtëpi dhe tabela, por edhe veten e tyre. Çfarë mund të jetë më mirë se manikyr të përsosur themed Vitin e Ri? Bëni veten në shtëpi, ju mund të, bashkëngjitur një përpjekje të vogël dhe imagjinatës, apo në kabinën e një profesionist.

Përmbajtje

 • Hand-pikturuar Vitin e Ri me një pjerrësi
 • Sende dekorative


Hand-pikturuar Vitin e Ri me një pjerrësi

Tema të tilla në Neil dell'arte nuk ka kufizime në fantazi. Të paktën kjo mund të përshkruaj çdo gjë që dëshiron zemra jote në lidhje me këtë festë. Hand-pikturuar duken veçanërisht mbresëlënëse dhe me stil. Jo domosdoshmërisht e vështirë për të zgjedhur fotot, shume elemente të thjeshta, por interesante. Çfarë ju duhet për pikturë:

 • bojë ngjyra ose bojë akrilik;
 • brushat për artin gozhdë;
 • fantazi.

Në varësi të cilën një foto është zgjedhur, është e nevojshme për të zgjedhur dhe furçë. E pra, nëse ju jeni një grup i dobishëm. Nëse jo, ajo është e mjaftueshme për dy artit gozhdë kryesore: DOTS dhe strayper. E para - një gjilpërë me një top në fund për të tërhequr elemente të vogla dhe modelet pikë, i dyti - një furçë të gjatë hollë.

Numra, letra, fishekzjarre

Lehtë New dizajn gozhdë Viti përbëhet pikërisht nga numrat, fraza «Gëzuar Vitin e Ri» dhe përshëndet. Tërheq të gjitha vetë është e lehtë. Si funksionon Dizajni:

 1. Thonjtë Pidpylyayete, duke u dhënë atyre formë.
 2. Aplikoni themeli për manikyr në një shtresë e hollë, le të thatë.
 3. Aplikoni ngjyrën e thonjve që do të shërbejë si bazë. Ajo mund të jetë çdo të zgjedhjes suaj.
 4. Përcaktoni se cili prej thonjve qe foto do të jenë të vendosura.
 5. Furçë të hollë (strayperom) prorysuyte shifrat e para të vitit të ardhshëm.
 6. E njëjta furçë shkruani akull Krishtlindjeve në thonjtë e tjera.
 7. Strayperom tërheqë ngjyra ose me gaz fishekzjarre.
 8. Kur i gjithë dizajni ka tharë, të mbuluar me një fiksuesit.

Vlen të përmendet se përdorimi i pikturës gozhdë, për të kaluar më shumë kohë. Së pari, ai shpejt trashet. Kjo është veçanërisht e vërtetë për dizajn të veçantë gozhdë me një furçë të hollë të përfshirë.

Së dyti, lyhet nga lëvizja pakujdesshëm, duke e bërë të nevojshme për të ri-filluar manikyr zgjedhur gozhdë. Ne rekomandojmë përdorimin e ngjyra akrilik që janë larë lehtësisht me ujë. Ngjyra llak bazë kështu mbetet e paprekur.

Splashes e shampanjë

Kjo pikturë edhe shkon për shtat të gjithëve, edhe në qoftë se nuk ka aftësi Vizatim në thonjtë. Quite tërheq një gotë shampanjë në një nga gishtat (zakonisht pa emër), zbukuruar me pika duke përdorur të tjera DOTS pikturuar dhe bojë shkëlqim ose lustër. Si bazë është e rekomanduar për të përdorur llak të errët, e cila vezullim dhe ngjyra të ndritshme duken veçanërisht mbresëlënëse.

Santa Claus, pemët e Krishtlindjeve, çorape e Krishtlindjeve

Draw Santa nuk është aq e vështirë nëse në dorë janë ngjyra akrilik dhe furçat. Hap pas hapi, ajo duket si ky:

 1. Në paleta përziera e kuqe dhe të bardhë, për të bërë një nuancë rozë tenderit. Ata shkojnë në thonjtë zgjedhura prorysovuyut, pastaj bojë mbi të në mënyrë të barabartë. Është e nevojshme që të prisni deri dries bojë plotësisht.
 2. Bojë e bardhë, shtypur në një furçë të hollë, të tërhequr mjekër, mustaqe, vetullat. Furçë mund të shkurtohet për të. Smears duhet të jetë i saktë për të portretizuar ngjashmëria mund të lesh. Kur të gjitha elementet thahet, ju mund të fillojë hapin e ardhshëm.
 3. DOTS vënë poshtë pikë-sytë ngjyrë blu ose gri. Ajo duhet të përmbahen nga ngjyrë të zezë në dizajn. Një furçë të hollë që ju mund të tërheqë buzëqeshje apo cik mes mjekër dhe mustaqe.
 4. Kuqe ose blu në kokë është tërhequr një trekëndësh të vogël të rrumbullakosura, e cila do të cap Santa Claus. Domalovuye gëzof të bardhë në buzë dhe bumbon në krye kur trekëndësh dries të mos diçka e pakuptueshme bojë.
 5. Nëse është e nevojshme, shtoni sequins ose tërheqë skicë gri ose blu.

Për të shkarkuar vetë elemente komplekse dhe vizatim me dorë, ju mund të përdorni të gatshme etiketat: photodesign ose Rrëshqitës. Tema Krishtlindjeve ata paraqitën mjaft i madh, duke e lejuar ju që të zgjidhni absolutisht ndonjë foto apo imazh.

Manikyr Vitit të Ri mund të jetë i zbukuruar me vizatime të thjeshta dhe pemëve apo çorape e Krishtlindjeve. Tërheqë ata vetë nuk është e vështirë: të gjitha lëvizjet janë të njëjta furçë si në letër, por më pak ritëm. Ju mund të punojnë jashtë paraprakisht në një pjesë të sendeve të vogla në mënyrë të qartë dhe me vetëbesim.

Sende dekorative

Për të bërë një dizajn të mirë e Vitit të Ri nuk do të tërheqë në thonjtë. Për të krijuar një humor festive mund të përdoret dhe elementet dekorative: sequins, rërë të vogël hlyter për artin gozhdë, pupla dhe strayp ushqen. Veçanërisht e rëndësishme për të përdorur figurat holographic në dizajn, e cila Shimmer në dritë.

Veçanërisht e rëndësishme në festën e elementeve të mëposhtme:

 • qeliza të vogla dhe të mesme;
 • Pemët e Krishtlindjeve;
 • trekëndëshat.

I pari i popullarizuar për shkak se ata mund të bëjnë pothuajse çdo model. Për të përdorur shifra holographic, ju duhet të:

 1. Cover gozhdë llak ngjyra bazë. Ndërsa ai nuk është e thatë, e vënë e dekoratave në vendin e duhur (ju mund të përdorni portokalli shkopinj apo toothpicks).
 2. Pas tharje llak shtuar tërhequr nëse fix nevojshme apo artit gozhdë llak transparent ose një mjet të veçantë.

Vlen të përmendet se trekëndëshat mund të bëjë të improvizuara pema e Krishtlindjeve, por bashkim i ngushtë është e dëshirueshme që të përdorin zam gozhdë.

Krishtlindjeve Lace

Veçanërisht e rëndësishme është festa e dantella në manikyr. Nuk është e nevojshme për të nxjerrë tij. Ka shumë mënyra për të përmbushur atë pa vizatim:

• stempynh (pullë të veçantë dhe klishe për artin gozhdë);
• Nail Lace (element të veçantë dekorative);
• Materiali improvizuar (p.sh., mbulesë tavoline i papërshkueshëm nga uji pjesa dantella).

Përballojë kaluar edhe fillestar. Quite model i përshtatshëm prerë nga një madhësi e vjetër mbulesë tavoline e gozhdë, pastaj rrinë me zam të veçantë për artin gozhdë. Dizajni mbuluar llak ose fiksues nuk është e nevojshme. Vlen të përmendet se manikyr është krejtësisht i padukshëm, ku është marrë i njëjti model.

Duke bërë fotografitë e Krishtlindjeve në thonjtë veten, mos harroni se çdo gjë është e mirë në moderim: dizajn shumë i ngushtë nuk shkakton emocione të këndshme dhe jo i bezdisshëm. Të mjaftueshme për të dekoroj një model të madh të një ose dy thonjtë, ndërsa tjetri mbivendosje llak ngjyrë ose vizatim të vogla dhe të mirë. Pretendon gjithçka është e mundur, e cila është e lidhur me pushime: mandarina, snowflakes, harqet e Krishtlindjeve, kurora e Krishtlindjeve apo këmbanat. Nëse aftësitë krijuese nuk mjafton, atëherë vijnë në ndihmë stickers të ndryshme dhe stencils. Të guximshme!