Përtëritje fytyrës pa kirurgji në shtëpi


Ne të gjithë e dimë që ju duhet të kujdeset për lëkurën tuaj është nga një moshë të re, dhe jo të presim efekte negative të kohës.

Përmbajtje

  • Ku për të filluar
  • Receta të thjeshta për përtëritje të fytyrës në shtëpi
  • Metodat moderne të Salons përtëritje fytyrës bukurisë

Por, koha e re të lumtur dhe shumë prej tyre nuk mendojnë për stilin e jetës tuaj dhe nuk e vërejnë gjurmët e plakjes, duke lënë vitet ndërhyrë dhe trazirat, derisa të vijë një moment kritik.

Dhe ne papritmas fillojnë të krahasojnë veten me të tjerët dhe për të kuptuar se rinia ka kaluar, por dëshira për të shkëlqejë dhe përshtypje me bukurinë e tyre. Dhe këtu shumë kujtojnë këshillën e gjyshes së tij dhe të flasim për nënat tona përtëritje të fytyrës pa kirurgji. Pas kirurgjisë plastike për rinovimin nuk ekzistonte më parë, dhe gra të bukura gjithmonë të kërkuar për jetë.


Natyrisht, shekulli ynë progresiv në këtë faqe interneti është gjithashtu nuk ia vlen shpikur shumë mënyra për të dukem më i ri pa kirurgji. Përveç kësaj, gratë moderne të kenë mundësinë për të marrë ndonjë përbërës nga çdo cep të botës, gjyshërit tanë kishin për të zgjidhur për të njëjtat receta popullore dhe atë që rritet në kopsht.

Ku për të filluar

Nëse ju vendosni të angazhohen në përtëritje fytyrës, ne duhet menjëherë të kuptojnë se lufta do të ketë në të gjitha frontet, si lëkura e fytyrës tregon të gjitha mangësitë, varëshme dhe sëmundjet e trupit. Gjithmonë të hequr grim gjatë natës, hani krem ​​ushqyes dhe maska ​​të mbulojë fytyrën nga rrezet e diellit direkte dhe të mos abuzojnë kozmetike.

Flip zakone të këqija të tilla si alkooli dhe duhani, nuk përpiqet për të nopem dhe pini shumë lëngje, dhe kur të shkoni në shtrat dhe nuk overtire. Tidy metabolizmin tuaj në qoftë se pesha juaj rritur vazhdimisht dietë yndyrë nuk është i balancuar, dhe ju jeni në depresion të vazhdueshëm, atëherë është koha për të ndryshuar çdo gjë, nuk do të jetë më keq, por më duhet të fitohen.

Jetë i sigurt për të shkuar te mjeku dhe të kalojnë nëpër një ekzaminim të plotë të dini procedurat dhe përbërësit që ju mund dhe janë kundërindikuar. Bukuria nuk është arritur në të gjitha shpenzimet, duhet të jetë rreth masës.

Recetave të thjeshta fytyrës përtëritje

Shumë gra e di se në kuzhinën tuaj ju mund të gatuaj një shumë të mjeteve të shpejta për përtëritje të fytyrës në shtëpi, forcimin apo pastrimin e lëkurës. Pikat pozitive në atë kozmetikës shumë, së pari me kosto relativisht të përballueshme dhe disponueshmërinë e komponentëve, së dyti naturalness e produkteve dhe mungesa e aditivëve kimike për të - kozmetike tretë të tilla mund të jetë i gatuar shpejt, duke lejuar për procedurat në kohën tuaj dhe në rehati.

Aspektet negative të kozmetikës të tilla mund të konsiderohen jo magazinimit qëndrueshmëri, pasi ajo nuk përmban preservatives dhe shtesa të tjera të produkteve komerciale. Le të kujtojmë vetitë shëruese, të cilat kanë ushqimet më të përballueshme dhe bimeve, të tilla si patate apo molle, vaj ulliri ose majdanoz.

Këtu janë disa recetave që ju duhet.

Maskë rinovimin me mjaltë

Merrni një tronditje e proteinave në shkumë të pjerrta, shtoni 2 lugë miell dhe 1 lugë çaji mjaltë, të shkojë në një cilësi të vetme dhe të aplikoni për 20 minuta, pastaj hiqni me ujë të ngrohtë.

Maskë rinovimin e gjethe delli

Merrni disa gjethe të gjethe delli, luleshtrydhe, rrush pa fara, gëlqere, aloe, të gjitha kërcëlloj dhe i hedh ujë të valë kur masa ka ftohur, aplikoni në fytyrë dhe pije pas 20 minutash.

Face me patate

Merrni patate më të zakonshme, vlim, pure disa pure patate dhe të aplikoni në fytyrë, dhe pas 15 minutash shpëlaj me ujë të ftohtë.

Këto maska ​​mund të përdoret dy herë në javë, dhe pas disa muajsh efekti qe shumë i lumtur. Por në qoftë se ju doni të arritur efekt të shpejtë fytyrës përtëritje, përdorni kube akulli nga zierje e bimëve të tilla si kamomil apo tufë.

Efekti Instant, për shkak të qelizave të lëkurës të ftohtë rrit rrjedhjen e gjakut dhe përmirëson çehre dhe lëkura bëhet më pak elastike dhe më të fryrë. Përdoreni këtë procedurë çdo mëngjes dhe disa javë më befasoi më vonë rezultatin. Pas përtëritje të lëkurës me anë të ftohtë faktit maskë njohur.

Metodat moderne të Salons përtëritje fytyrës bukurisë

Kohët e fundit, gjithnjë e më shumë duke u bërë një metodë e njohur e përtëritje përdorimit Leeches. Këto ndihma të vogla yskusnyky të rrisë metabolizmin, qarkullimin e gjakut në lëkurë dhe në përputhje me rrudhat dhe për të përmirësuar çehre me oksigjenim. U bë shumë popullor dhe përtëritje duke përdorur acid hialouranovoy e cila ushqen lëkurën me lagështi dhe rrit tonin që gjithashtu ndihmon zbutjen e lëkurës.

Laser përtëritje

Por një mënyrë sa më efektive dhe moderne është lazer përtëritje fytyrës. Rreze lazer depërton në shtresat e brendshme të lëkurës dhe përmirëson qarkullimin e gjakut dhe kullimit limfatike, për shkak të cilat lëkura është ngopur me oksigjen dhe ushqyesve, në fakt, kjo procedurë shkakton qelizat në mënyrë intensive të punës, si në një moshë të re që ndihmon për rinovimin dhe rezultatet e të cilit mund të shihen brenda një pakice javë.

Një mënyrë e shpejtë për rinovimin lazer mund të bëhet duke përdorur rëndë shtresa e lartë e lëkurës që ndihmon të hequr qelizat e vjetra dhe prodhimin e ri, duke e bërë lëkurën më të zhdërvjellët dhe të butë.

Përtëritje Laser pse jo procedurë shumë e komplikuar, por megjithatë ndërhyrje në trup që mund të shkaktojnë një numër të pasojave negative për ata që kjo procedurë është e kundërindikuar. Për shembull, ju nuk mund të bëni një procedurë për gratë shtatzëna, ose sëmundjet e lëkurës, duke përfshirë psoriasis ose moment skuqje të lëkurës, përkeqësim alergji. Si dhe herpes, çdo inflamacion në trup, dhe në qoftë se ju jeni një kohë të kohëve të fundit duke bërë peels kimike. Në çdo rast, para se të procedurës ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj!

Personi Photorejuvenation

Një nga mënyrat më të sigurta bezoperatsyonnoho konsiderohet personi përtëritje Photorejuvenation, dhe Avantazhi më i madh i kësaj metode është jo vetëm përmirësime kozmetike, por edhe mundësinë e heqjes së defekteve të lëkurës. Procedura përfaqëson efekt në një lëkurë e pulses dritë.

Spektri Impulsi i sigurt penetron të gjitha shtresat e lëkurës dhe rrit metabolizmin dhe e bën lëkurën intensivisht të prodhuar kolagjenit, për shkak të cilat ka përtëritje të lëkurës. Unique kjo metodë që prek shtresat e thella dhe sipërfaqësore njëkohësisht pa shkaktuar dëme serioze.

Me përtëritje mund të shpëtoj nga njollat ​​e moshës, capillaries Dilated, rrjetë e enëve të gjakut, të eliminuar efektet e puçrra fytyre, dhe kjo është në kundërshtim me përtëritje të përgjithshëm të lëkurës.

Nuk është një metodë e njohur si reagime personi Photorejuvenation pozitive dhe contraindications. Sigurisht, kjo procedurë më të sigurta në krahasim me tjetrin dhe eliminon pothuajse të gjitha të meta entitet dhe nuk ka efekte anësore, por, megjithatë, ka disa rezerva. Ju nuk mund të përdorni këtë procedurë për gratë shtatzëna dhe kanceri, si dhe ata që kanë sëmundje keloid ose koagulimit të dobët të gjakut, gjatë çdo inflamacion në trup apo në të fortë cirk.

Kujdes dhe seriozisht trajtojnë zgjedhjen e procedurës së vendit të punës, një profesionist i vërtetë duhet të paralajmërojë ju në lidhje me të gjitha rreziqet, ndërlikimet dhe contraindications në lidhje me seancën kozmetike përtëritje.

Metodat moderne të përtëritje përshtatet të gjitha, gratë dhe burrat, pavarësisht nga mosha dhe ngjyra e lëkurës. Sigurisht, procedura serioze përtëritje fytyrës si peels kimike, shumë të rëndësishme për të pjekur grave, por edhe vajzat e reja janë probleme të lëkurës që kanë nevojë për korrigjim më të thella. Gjëja kryesore për të dini se kur do të ndalet gjatë, të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj dhe mos harroni se bukuria është arritur jo vetëm nga lëkurë të bukur, por me qëndrim të mirë ndaj njerëzve dhe buzëqeshje tuaj rrezatues.