Facials Anti-plakje janë në kërkim për një eliksir të rinisë


Jeta është e mbushur me emocionet, ndjenjat dhe përvojat - ne jemi të lumtur, i trishtuar, qan .. E gjithë kjo lë të përballet grackë tonë gjobë e rrudhave. Dhe koha nuk qëndrojnë ende, me paepur ditë shpejtësi fluturuese, gërshetimi në vite. Ajo që unë dua të qëndrojnë të rinj, tërheqës dhe rrezatues, të merrni komplimente bukur dhe të arrestojnë sy ... Por kjo nuk është aq e vështirë! Sot ne ju tregojnë se çfarë Facials rinovimin më efektive dhe se si për të përgatitur nga përbërësit në dispozicion.

Përmbajtje


 • Maskë Qumësht me efektin e një forcim
 • Maskë patate për sagging lëkurës të thatë
 • Rinovimin Maskë Express
 • Honey-limon maskë fytyrën
 • Hercules maskë
 • Maja maskë efektin e përtëritje
 • Banane maska ​​ushqyese
 • Maskë me salcë kosi dhe djathi
 • Disa sekretet e përtëritje të lëkurës

Nga kohët e lashta femrat përpjekur për të qëndruar të rinj me anë të maska ​​rinovimin, të pezullojë des lëkurës ruajtur elasticitetin e saj dhe freski. Recipes dhe sekretet bukuri kaluar poshtë në familje nga brezi në brez. Le të shohim se si ju mund të përmirësojë plakjen e lëkurës në shtëpi duke përdorur maska.

Maskë Qumësht me efektin e një forcim

Përhapur një lugë miell me qumësht për konsistencën e salcë kosi dhe të shtoni vezë e verdhë veze. Aplikoni pastrues në të gjithë fytyrën, protrymayete njëzet minuta dhe pije me ujë me pika disa lëng limoni.

Kjo maskë për përtëritje të fytyrës jo vetëm njom lëkurën tuaj, por edhe rrudhat rozhladyt dhe poret ngarkuar.

Maskë patate për sagging lëkurës të thatë

Maskë tjetër për rinovimin lëkurën e fytyrës është tepër e thjeshtë në ekzekutim - duhet të vihet në lëkurë të ngrohtë patate pure (ju mund të shtoni pak qumësht dhe vaj ulliri) dhe të lënë për njëzet minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë. Maskë patate nuk do të vetëm të shpëtoj prej rrudhave, por edhe për të zbutur lëkurën e thatë.


Rinovimin Maskë Express

Kjo maskë është unike - ajo do të përballet me rrezatues, të butë, të freskëta. Mirë e saj për të bërë para një ngjarje të rëndësishme ose feste - rezultati do të jetë e mrekullueshme.

Për të përgatitur një maskë fytyrën me bollgur dhe zhvishem limon limon fshij në një rende gjobë, shtoni një lugë çaji lëng limoni, vezë dhe një teaspoons disa grimcuar krunde tërshërë. Llokoçis përzierje, konsistenca e tij duhet të ngjajnë një krem ​​të trashë.

Aplikoni pastrues në fytyrë tërë për dhjetë minuta, jo më të gjatë, për të mos bërë një të ngurta të bardhë. Del me të larë maskë me ujë të ftohtë është e nevojshme, këtë poret ngushta pastruan. Kaloni një procedurë e ngjashme jo më shumë se tre herë në muaj, në mënyrë që të mos mbingarkoj lëkurën.

Honey-limon maskë fytyrën

Maskë rinovimin përballet me mjaltë dhe limon, jo vetëm të forcojë lëkurën dhe t'i jepte elasticitet, por edhe të ndihmojë ndriçohet Freckles dhe pika të moshës. Për përgatitjen e saj ju duhet të përzierje deri qetë lëng limoni dhe katër lugë mjaltë.

Përzierje njom fshin veçanta kozmetike që ju do të duhet për të vënë në fytyrë tre herë brenda njëzet minuta. Ai shkon mënyrë mund të ruhet në frigorifer për rreth një javë.

Por do të thotë se pronarët e lëkurë të thatë, kjo recetë nuk do të funksionojë, sepse maskë ka tharë në fuqi. Por për zonjat me lëkurë me vaj dhe kombinim ajo është - një gjeni i vërtetë.

Hercules maskë

Për të përgatitur ilaç tjetër shtëpi për rinovimin lëkurën e fytyrës që ju do të duhet:

 • njëqind gram kënaqur mbështjellë, grimcuar më parë në një mulli kafeje;
 • një gotë qumësht të nxehtë;
 • lugë gjelle vaj ulliri (kostum dhe perime).

Përbërësit llokoçis maskë pak të ftohtë, për të mos djegur lëkurën dhe të aplikojnë atë në qafë dhe fytyrë për njëzet minuta.

Del me të larë maskë supë kamomil dhe të aplikojnë moisturizer tuaj të preferuar. Rezultati - shtrënguar dhe lëkurë matte, por në të njëjtën kohë ushqyer dhe kadifeje.

Maja maskë efektin e përtëritje

Përgatitja fytyrë maja maskë është shumë e lehtë dhe të shpejtë. Merrni një çift i lugë maja, holluar me ujë të ngrohtë dhe shtoni një lugë vaj ulliri.

Produkti tipar është aplikuar - duhet të aplikojnë shtresë pas shtrese me një interval prej pesë minuta. Lini maskë në fytyrën tuaj për njëzet minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Mjet punon duke që rrit qarkullimin e gjakut. Si rezultat - rrudhat më pak të dukshme.

Banane maska ​​ushqyese

Merrni banane gjysma e pjekur, pure dhe shtoni pak qumësht. Aplikoni përzierje në para-pastruar fytyrën dhe qafën për njëzet minuta. Shoot maskë duhet të ngjyhet në qumësht me një disk pambuku. Maskë banane është e përkryer zbut rrudhat, hydrates dhe ushqen atë dhe parandalon butësi. Më shumë maska ​​receta banane lexoni artikullin tonë të ri.


Maskë me salcë kosi dhe djathi

Për të përgatitur maskë, përzierje një lugë çaji djathë me dy teaspoons e salcë kosi dhe shtoni një majë e kripë. Vendos maskë e përgatitur në fytyrë dhe qafë, të lënë në për njëzet minuta. Shpëlaj agjent ujë mineral dhe të aplikoni krem. Maskë rrit elasticitetin e lëkurës, evens tonin e saj dhe moisturize mirë.

Disa sekretet e përtëritje të lëkurës

 1.  Për të përgatitur Facials anti-plakje në shtëpi, nuk do të ndjekë një formulë të rreptë. Është e dobishme për të përdorur një pjepër, shalqi, kastravec (kastravec maskë në, ne kemi një artikull të tërë), butë, buckthorn, domate, kungull, currants, banane, mollë, Kastrati, luleshtrydhe. Acidet Fruta refresh çehre, moisturize dhe do të forcojë e lëkurës, të reduktuar poret, linjat e qetë e bukura.

 2. Larë, nuk e fshij peshqir intensive fytyrë. Ajo lënduar dhe shtrihet e lëkurës.

 3. Para se të vendosni tuaj maskë rinovimin në shtëpi, ju duhet të bëni banjë me avull me herbs me avull lëkurën për të zbuluar poret dhe për të hequr qelizat e vdekura. Në këtë rast, maskë më të mirë depërtojnë në lëkurë dhe, rrjedhimisht, forcuar rezultate. Por mos harroni, trajtime me avull janë kundërindikuar në gratë me një numër të kushteve të lëkurës të tilla si puçrra fytyre, për shembull.

 4. Pas dush me avull mund të bëhet lehtë pastrim-plinh. Baza marrë kripë gjobë ose kafe terren, shtoni një çift i lugë salcë kosi ose mjaltë - dhe pastrim gati!

 5. Në mënyrë që të sigurojë komponentët dobishme maskë efekt maksimal, ju duhet të relaksoheni plotësisht muskujt e fytyrës. Për këtë usyadtes rehatshme, të përpiqen për të harruar për disa çaste për të gjitha problemet dhe vështirësitë e tyre Punëve, frymë ritmikisht.

 6. Mos harroni qafën dhe dekoltin, sepse shpesh ata japin moshën tonë të vërtetë. Provoni zonave sipas kushtoj vëmendje sa më shumë dhe të bëjë të njëjtën procedurë dhe në fytyrë.

 7. Për të hequr konturet e personit dhe ndikimin mbi rrudhat e thella të rekomanduara ushtrime për fytyrë. Kjo do t'ju ndihmojë për të bërë lëkurën të zhdërvjellët dhe pa boteksa bisturi.

Zonja bukuroshe, nuk është e detyruar të shpenzojë përpjekje për të kapur sasi të tepruar të të rinjve në kozmetikë lyuksovuyu. Pas leximit artikullin tonë dhe duke u përpjekur receta kombëtare të propozuara, ju do të shihni këtë! Përgatitja shtëpi anti-plakje Facials janë shumë të lehtë, dhe të gjitha komponentët atje ndoshta frigorifer. Zgjidhni për veten tuaj më të përshtatshme për të recetave të tipit të lëkurës.

Dhe ndoshta më e rëndësishmja - kujdes duhet të jenë të rregullta. Jo, edhe mjeti më efektiv nuk do të sjellë efektin e dëshiruar në qoftë se ju përdorni atë nga koha në kohë, herë pas here. Shfrytëzimi optimal i maskave rinovimin - një herë në javë. Mos harroni kjo nuk është "plehra"! Për arsye të mirë Coco Chanel madh tha se nuk ka femra të shëmtuara, vetëm dembel ndodhë!