Shqyrton dhe buzët rezultati Photo lypofylynha


Lips - një nga pjesët më delikate dhe të hollë të trupit të femrës. Në çdo kohë gratë kanë kërkuar ndihmën e ndonjë truket për të theksuar bukurinë e tyre dhe freski, ata u kujdes që sa më shumë të jetë e mundur për ta mbajtur atë.

Përmbajtje

 • Çfarë lypofylynh dhe cilat janë avantazhet e tij
 • Çfarë duhet të presin kur lypofylynha
 • Disavantazhet dhe Anëshkrim

Natyra u kujdes për individualitetin e çdo personi, aq e bukur, buzët e harlisur ajo dha jo të gjithë, dhe të vijë përfundimisht edhe të përsosur cik pësojë ndryshime të lidhura me moshën dhe humbasin formën e saj të mëparshëm dhe vëllim. Por në sajë të teknikave moderne të kirurgjisë plastike dhe cosmetology, seksi i bukur gjetur një mënyrë për të ruajtur bukurinë dhe ndjeshmërinë e buzët e saj të gjatë. Në vend të epokës silic, një procedurë të re të quajtur lypofylynh buzët.


Çfarë lypofylynh dhe cilat janë avantazhet e tij?

Lipofilinh trajtuar Contouring fytyrës. Contour - një metodë bezoperatsyonnoho përtëritje të fytyrës dhe pjesëve të tjera të trupit kur një hyrje të dëmtuar zonë e mbushëse të veçanta që ofrojnë volum dhe rregullimin e konturet e zonave të kërkuara.

Si mbushëse (detectives) janë përdorur zakonisht drogë në bazë të kolagjenit sintetike dhe acidit Hyaluronic. Mungesa e mbushëse të tilla është se efekti i procedurave të përkohshëm (6-9 muaj) dhe është e shtrenjtë harxhuese.

Gjatë korrigjimit të fytyrës, veçanërisht buzët duke përdorur lypofylynha si nuk fillera përdorin mbushëse të shtrenjta sintetike, dhe indet vet dhjamor. Kështu, rritja e buzëve me manipulim të tillë nuk shkakton efektin buzët silikoni pajetë, ata duken mjaft të natyrshme dhe të bukur.

Përfitimet lypofylynha buzët:

 • nuk ka reaksione alergjike apo transplantin e indeve refuzimit, sepse materiali është vendas në trup, reaksione alergjike janë të rralla gjatë manipulimit mund të shkaktohen nga anesthetics për injeksione dhimbje;
 • natyrore dhe pamja natyrore;
 • mundësi jo vetëm për të rritur, por edhe për të rregulluar formën dhe konturet e linjave labiale;
 • efekti i procedurës ruajtur për vite, si ind yndyrë transplantuar mbijeton në një vend të ri dhe zgjidh me kalimin e kohës;
 • Procedura "Weekend" merr kohë për një orë, është kryer mbi një bazë pacient i jashtëm, nuk kërkon pranim në spital si dhe periudhë të gjatë shërimit;
 • efekt të dukshëm menjëherë pas lypofylynha;
 • mundësia e kombinuar me metodat e tjera të përtëritje dhe korrigjimin e formës dhe madhësisë së zonës;
 • kursimet në konsumit.

Çfarë duhet të presin kur lypofylynha?

Në fakt lypofylynh gjetur një operacioni të vogël, në mënyrë që qasja në një procedurave serioze dhe rigoroze. Para se të manipulimit është shqyrtimi i detyrueshëm mjekësor të pacientit. Në këtë fazë përgatitore të vlerësuar shëndetin e përgjithshëm të pacientit, proporcione të trupit, sasia e indit dhjamor, zgjidhni zonën më të përshtatshme për të marrë qelizat yndyrë.


Zakonisht operacioni kryhet nën anestezi lokale, por nëse procedura është e nevojshme për një sasi të madhe të yndyrës dhe një zonë të gjerë për korrigjim, ajo mund të aplikojnë anestezi të përgjithshme.

Procedura Lypofylynha tërësi ka tre faza:

 1. Qelizat e yndyrës donatorëve gardh.
 2. Pastrimi i yndyrës nga papastërtitë e ndryshme të padëshiruara që rrjedhin marrin vetëm objektivat praktike qelizat yndyrë (adipocytes).
 3. Plotësimi buzët e yndyrë marrje ryshfeti.

Në fazën e parë të operacionit mjeku shpenzon futje yndyrë nga zonat e zgjedhura. Më shpesh këtë qëllim zgjedhin stomak, mollaqe dhe kofshët. Qelizat e yndyrës marrë duke përdorur një vëllim konvencionale shiringë e 5 apo 10 ml me një pipëz të veçantë që ka një fund të harmonishëm atraumatic.

Përdorur më parë për të marrë adipocytes vakum aspirator me një gjilpërë (si Liposuction), por efekti i kësaj procedure nuk ishte. Të gjithë janë marrë në këtë mënyrë qelizat janë të dëmtuar dhe nuk mund të vendosen në një vend të ri.

Pas mbledhja e materialit të prodhuar të pastër atë me mjete të posaçme që ndajnë objektivat vetëm qelizat yndyrë për transplantim.

Faza e tretë - vënë yndyrë në buzë është më e rëndësishme. Ind dhjamor është futur në zonën e retsypiyentnuyu gjilpërë shumë të hollë, e cila gjithashtu ka një fund të rrumbullakosura për të parandaluar dëmtimin e adipocytes. Është e rëndësishme që të respektojnë dy pikat kryesore, nga e cila do të varet nga rezultati.

Së pari, ju duhet për të hyrë në mënyrë lineare yndyrë, shtresa e hollë, në vend se një masë të madhe. Nëse ju bëni këtë, qelizat yndyrë brenda këtij peshë dhe vdesin nekrotyzyruyutsya që do të aktivizuar proceset mbrojtëse të sistemit imunitar, të cilat tretin indin e prekur dhe nuk mbetet një gjurmë të vëllimit të hyrë. Nëse keni hyrë shtresa yndyrë hollë, në këtë ind gradualisht të rritet në enët e gjakut dhe qelizat fillojnë të jetojnë në një vend të ri.

Së dyti, procedura lypofylynha gjithmonë e nevojshme për të kryer disa hypercorrection. Fakti që për disa javë pas lypofylynha rreth 30% e indeve transplantit të shpërndarë. Nëse ju nuk dëshironi për të hyrë në një sasi të madhe të yndyrës në buzët e parë, pastaj pas kohe mund të jetë procedurë të mëtejshme shpërndarje që do të vendosë rezultatin përfundimtar.

Cilat janë të metat dhe Anëshkrim?

Ashtu si çdo ndërhyrje në trup, lypofylynh ka meta e saj dhe contraindications, por jo aq shumë kur krahasohet me metodat e tjera të buzëve.

Disavantazhet lypofylynha:

 • zgjidhjen efekt, që kërkon korrigjim shtesë ose hiperkorektsiyi origjinal;
 • Mjeku i paaftësisë në rezultat në fund mund të duket në mënyrë asimetrike, dhe duke pasur parasysh efekti afatgjatë i manipulimit për të korrigjuar këtë mangësi nuk është aq e thjeshtë;
 • zhvillimi i komplikimeve postoperative infektive;
 • reaksion alergjik të anestezi;
 • jo të përshtatshme për klientët që nuk kanë rezerva të indit dhjamor.

Kundërindikacionet:

 • ethe;
 • sëmundjet ngjitëse akute;
 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • sëmundjet dermatologjike në konsum yndyrë dhe në administrimin e saj;
 • patologji onkologjike;
 • sëmundje me koagulimit të gjakut të dobët;
 • sëmundje të rënda shoqëruese;
 • çrregullime mendore dhe epilepsi.

Nëse ju keni ardhur në përfundim që ju duhet për të përmirësuar formën dhe për të rritur buzët e tij, atëherë me siguri zgjidhni buzët lypofylynh reagime, të cilat në shumicën e rasteve vetëm pozitive. Kjo procedurë do të minimizuar ndonjë efekt të padëshirueshëm dhe efektet anësore të ju lejojnë të gëzojnë të bukura, të freskëta dhe voluminoze buzët.