Lëkurës zbardhjen maskë të fytyrës sekret tuaj me ngjyra të ndezura


Këtu erdhi shumëpritur verës - të ndritshme, të nxehtë, i gjallë dhe i lumtur. Është koha për të parë përmbajtjen e kozmetike dhe përveç pluhur mënjanë rëndë, korrektues dhe fondacionet - lëkurës verës duhet të marrë frymë dhe të pushojnë në kozmetikë!

Përmbajtje

 • Përfitimet zbardhjen maska ​​e fytyrës
 • Indikacionet dhe Anëshkrim
 • Recipes maska ​​natyrore
 • Agjentët shtesë zbardhues 
 • Disa rekomandime të rëndësishme

Por si për të thënë "jo" themeli i dashur trasha, nëse fytyra të lë pas dore postacne urrejtëshme, Freckles, venat merimangë dhe pika të moshës? Për të na ndihmuar të ardhur Whitening maskë të fytyrës, e cila është e lehtë për të përgatitur në shtëpi.


Përfitimet zbardhjen maska ​​e fytyrës

Cilado recetë Brightening maskë ju zgjidhni për veten e tij, ai menjëherë ndihmuar të heqin qafe e një numri të defekteve të lëkurës me prejardhje të ndryshme. Nëse përdoret siç duhet zbardhjen maskë, atëherë:

 1. ndriçuar edhe disa Freckles tone më të errëta (të hequr tërësisht maskat e tyre, por sigurisht jo e pamundur);
 2. spote graduale të rritet të cilat shfaqen me moshën;
 3. Gjurmët e qetë lënë pas nga aknet;
 4. skuqje janë të ndryshëm;
 5. çehre linjë.

Siç mund ta shikoni, varg e mundësive është e gjerë receta mjaftueshme. Me të gjitha pronat e mësipërme, Qartësimi maskë do t'ju lejojë të jetë simpatik në çdo sezon dhe në çdo moshë!

Indikacionet dhe Kundërindikimet për përdorimin e mjeteve të brendshme të qartësuar

Maska zbardhues janë të sigurt për të lëkurës, kur përdoret siç duhet, dhe shumë efektive. Nga indikacione për përdorimin e tyre përfshijnë:

 • Freckles;
 • spote moshës (lentiho);
 • pigmentim në shtatzëni (chloasma);
 • gjurmët e skuqje dhe lezioneve.

Ju lutem mos bëni një maskë të tillë ata me lëkurë të bardhë apo të zbehtë nga natyra. Duke contraindication gjithashtu lidhet maska ​​intolerancën e komponentë të veçantë, kështu që të shkurtojë për veten e tyre opsionet më të përshtatshme për të mirën e shumë.

Maska Recipes

Dhe tani le të shkojnë në pjesën e fun - recetave të mirë zbardhjen maska ​​e fytyrës!

Whitening maskë me lëng limoni

Shumë popullor Whitening maskë të fytyrës me limon dhe mjaltë. Për përgatitjen e tij ju do të duhet një lugë gjelle mjaltë dhe pesë pika lëng limoni (ju mund të shtoni salcë kosi ose kos). Përdorimi Tool në mbrëmje pas larjes. Thjesht aplikoni përbërjen në lëkurë, prisni pesëmbëdhjetë minuta dhe pije.

Hapi i ardhshëm - poret e ngushta, fshirje kubike akull në fytyrë të njëjtë ose lëng limoni të holluar në ujë. Kjo Tonic shtëpi parandaluar skuqjen, rifreskoni lëkurën dhe për të ndihmuar të harrojmë për këtë dukuri të pakëndshme si shndrit.

Dhe mjalti, nga rruga, ka efekt të shkëlqyer antibacterial, kështu maskë bazuar në atë të përshtatshme për vajzat e të gjitha llojet e lëkurës, pa përjashtim.

Whitening maskë me djathë dhe peroksid hidrogjeni

Kombinimi i djathit dhe peroksid hidrogjeni në një maskë fytyrën jep efekt të shkëlqyer zbardhjen, dhe komente të shumta pozitive të seksit të drejtë është dëshmi për këtë.

Përgatitur Whitening maskë të fytyrës me peroksid hidrogjeni është shumë e thjeshtë - ju duhet të zgjas një të katërtën e paketat djathë të verdhë veze veze, pastaj shtoni pesë pika të peroksid.

Pasi masë është konsistenca e qetë, ajo duhet të aplikoni në fytyrë dhe qafë për pesëmbëdhjetë minuta. Nëse dëshironi të shtoni një lugë mjaltë të freskët - atëherë zbardhues pronat për t'u bashkuar edhe kalori.

E rëndësishme! Zoti i lëkurë shumë të thatë, të jetë i sigurt për të hyrë në recetave të mësipërme me lëng limoni dhe peroksid hidrogjeni lugë gjelle krem ​​të rënda.

Qumësht Whitening maskë

Tjetër maskë të fytyrës Whitening në shtëpi përgatitur qumësht. Qumësht jep një ndikim të butë dhe të butë se sa peroksid dhe lëng limoni sepse Brightening Mask bazuar në zonjat ideale me lëkurë të ndjeshme prirur për acarim.

Për të përgatitur një mjet bluar ju do të duhet një grusht bollgur dhe dy lugë kos. Ju mund të shtoni një balte pak blu - të pastruar poret dhe ton align individ.

Pra, të gatshëm për të arritur një përbërje prej rreth njëzet minuta, pastaj del me të larë me lëvizjet masazh të lehta dhe të admirojnë e lëkurës të pastër, të freskët dhe rrezatues!

Universale Whitening maskë

Do të jetë një mjet i përshtatshëm për çdo lëkurë, bazuar në maja, kos dhe lëng limoni. Qumështi i ngroh paraprakisht kosi (kos mund të) për temperaturën e trupit, të holluar atë një lugë gjelle maja të freskët për të marrë masë të butë fytyrë, pastaj shtoni një lugë çaji lëng limoni.

Aplikoni në fytyrë për rreth gjysmë ore, pastaj pije me ujë të ngrohtë dhe të përdorni moisturizer tuaj të preferuar.


Këto procedura të lëkurës-zbardhjen për të bërë kursin, dy herë në javë, vetëm rreth dhjetë herë. Efekti do të jetë i dukshëm pas aplikimit të parë dhe, më besoni, ajo do të papritur ju!

Brightening maskë nga kastravec

Bukuria rus ka kohë që janë përdorur tul kastravec për të bërë Freckles dhe imperfections të vogla të lëkurës më pak të dukshme. Për ta bërë këtë, ata vetëm prerë kastravec në gjysmë dhe rubbed fytyrën e tij lëng të lëkurës dhe qafën.

Ju mund të ndiqni shembullin e tyre - integruar hekura kastravec dhe përdoret në formë të pastër. Ju mund të shtoni në maskë copëtuar majdanoz ose lëng. Kjo do të thotë moisturize lëkurës, pastruar atë, e bëjnë të zhdërvjellët, kadifeje dhe më e rëndësishmja, ton të drejtpërdrejtë.

Për të lëkurës me vaj, do të përpiqen për të shtuar në tul shalqi disa pika të vodka dhe përbërjen e bëjnë këtë një pesë-minutësh të përballet masazh të lehtë.


Agjentët zbardhues shtesë për personin

Shoqëruar me maska ​​që ju mund të përdorni agjentëve zbardhues të tjera, të tilla si oriz supë ngrirë. Për ta bërë atë, derdh një lugë gjelle oriz pak ujë, vihet në zjarr dhe llokoçis pa dhënë rozvarytysya oriz. Supë Strain, të ftohtë dhe për të dërguar në frigorifer.

Përdorni akull në vend të tonik para se të aplikoni krem. Keep it rekomandohet jo më shumë se tri ditë.

Personi zbardh në shtëpi mund të ndihmojë një fryt të bukur me diell - grejpfrut. Ju mund të fshij lëkurës peeled feta grejpfrut të freskët ose shtrydh lëng dhe ngrirja. Përdorni akullin grejpfrut në mëngjes dhe në mbrëmje. Kjo procedurë jo vetëm që ju ndihmon të lidhur çehre, por edhe për të hequr shenjat e lodhjes dhe stresit, skuqje.

Great përballen me majdanoz pigmentim supë, lule bli dhe luleradhiqe. Recetë e thjeshtë - vetëm mbushur grumbullimin ujë të vluar, të mbuluar enë, le të qëndrojë për rreth një orë.

Ju gjithashtu mund të përgatisë tonik shtëpi me lëng limoni dhe majdanoz, e cila është një përzierje e një pjesë majdanoz supë dhe një pjesë lëng limoni. Fshij fytyrën si mëngjes dhe në mbrëmje, dhe pas një të preferuar domosdoshmërisht aplikoni krem ​​ushqyes.

Një rëndësi disa Personi rregullat zbardhues

Faqja maska ​​çngjyrosje ndihmojë për të përballuar me disa probleme: ndriçohet spote moshës, Freckles, hiqni qarqet nën sytë dhe bruises, dhe i japin lëkurës një pamje të shëndetshme dhe madje edhe ngjyra.

Procedurat mundësisht kryer gjatë natës ose kur keni ndërmend të shkoni jashtë për disa orë - rrezet e diellit mund të mohoj të gjitha përpjekjet tuaja.

Çelësi është një borë të bardhë të lëkurës rregullt qartësuar zbatimin e fondeve. Vajzat me llojin normal ose të përzier maskë duhet të përdoret dy herë në javë, me lloj të guximshme - deri në tre herë.

Por gratë mbi dyzet, pavarësisht llojit të lëkurës, dhe zonjat që vuajnë nga thatësi dhe flaking, rekomandohet jo më shumë se një maskë në javë.

Maska zbardhues rekomanduar bashku me scrubs butë ose peels. Fondet Balancing lehtësimin shtresa e sipërme me brirë të epidermë dhe të sigurojë një element aktiv maskë qasje më të mirë.

Mos përdorni shtëpi në përgatitjet e tyre zbardhues kimike të veçanta - Procedurat e tilla janë bërë vetëm në sallonet e bukurisë nën mbikëqyrjen e profesionistëve. Gjithashtu, nuk përdorin krem ​​zbardhues të shumta, shumë prej tyre të ndaluara për përdorim në SHBA dhe Evropë, por shitet në heshtje për ne (njëjtë Ahromin). Personi zbardh në shtëpi pa cënuar e mësipërme do të ndihmojë maskë me e rëndësishmja, përbërësit e butë dhe natyrore.

Tani ju e dini se si për të bërë lëkurën të lehta veten dhe çfarë rezultatesh mund të arrihet duke përdorur recetave të thjeshta.


Nëse keni njolla ose ju dëshironi të zvogëluar Freckles kontrast ose zbardh fytyrën nga dielli në shtëpi, ndriçim natyral maskë pikërisht ajo që ju duhet. Pasi ata rrafshoi lëkurë, marrjen hije fisnike dhe vështrim të shëndetshme. Try it dhe të shohim rezultatin!