Personi Plazmoliftinh - komente dhe mjeku opinioni


Eliksir i rinisë, si një makinë kohe apo një makinë të vazhdueshme lëvizje - ëndërrimtarë udhëzuese yllin e shkencës. Le ideal i paarritshëm, por përparim gjithsesi, duke e bërë atë më afër. Bazuar në pronat tashmë të mirë-studiuar e qelizave të gjakut plazmoliftinh person i rangut në procedurat mjekësore dhe kozmetike të aftë të kërkojë së paku titullin e "fjalë të rëndë në shkencë", në mesin e metodave jo-kirurgjikale e përtëritje.

Përmbajtje

 • Çfarë persona plazmoliftinh si një metodë
 • Cila është procedura
 • Në situata të përshtatshme plazmoliftinh
 • Rezultatet e pritshme dhe efekte të papritura
 • A ka ndonjë contraindications për plazmoliftinha
 • Përgjigje

Nëse ju vendosni çështjet që lidhen me zgjedhjen e llojit të rehabilitimit kozmetike të lëkurës, janë të interesuar në aspektet mjekësore të metodave mund të ofrojnë mendimin e tyre profesionale në plazmoliftinha procedurës tashmë të përdorur gjerësisht.


Dua të theksoj se shkencëtarët plazmoliftinh u propozuara brendshme (profesor Akhmerov Zaruddya RF dhe RR), jo vetëm si një metodë e përtëritje të lëkurës, ajo është përdorur gjerësisht në traumatologji, kirurgji Maksilofaciale, dermatologji, stomatologji, trichology në ato shumë raste kur ju filloni mekanizmin e zgjeruar defekt përhapjes qelizë për të rivendosur lëkurës, indeve të buta, ligaments.

Çfarë plazmoliftinh personi si një metodë?

Kjo ndarja e plazmës pasurohet me trombocitet nga gjaku vet pacientit me administratën mëvonshëm intradermal. Në trombocitet, plazma përmban fibrinoze dhe kolagjenit - materialeve të ndërtimit për ind të ri.

Kjo është "eliksir" që shkakton qelizat "lodhur" të japë rrugën për "të freskët", duke stimuluar trupin tuaj për të rivendosur funksionet e humbur, nëse janë apo elasticitetin e rritjes së flokëve të lëkurës.

Përfshira në trombocitet ashtuquajturat faktorët e rritjes në përqendrim të lartë, dhe proteinat specializuara stimulojnë qelizat embrionale, duke i detyruar ata për të rritur prodhimin e fibroblasts - qelizave të nevojshme për rigjenerimin e indeve.

Cila është procedura?

Pra, ju merrni gjak nga një mënyrë, dhe ajo menjëherë nënshtruar centrifugimit, eritrocitet do të vendosen dhe të hiqen nga plazma. Pas 15-20 minuta produkt i vetë gjakun tuaj do të jetë gati për përdorim. Injektuese plazma do të futet në ato zona të lëkurës ku është e nevojshme. Para-përpunuara lëkurë me xhel ose krem ​​për të reduktuar ndjeshmëri.


Numri i procedurave të nevojshme për ju që do të varet nga burimi i lëkurës dhe kompleksitetin e detyrës. Mesatarja e rekomanduar 3-4 trajtime në intervale prej 2 javësh për 2 muaj. Mbështetje e mëtejshme për efekt të procedurës duhet të përsëritet një herë në çdo 1-2 vjet.

Në situata plazmoliftinh përshtatshme?

Duke folur në lidhje me aspektet kozmetike të plazmës, këto ndryshime të lëkurës mund të jetë tregues për personat Plazmoliftinh:

 • Humbja e elasticitetit të lëkurës dhe smoothness.
 • Të ndryshojë ngjyra e lëkurës për shkak të moshës apo diellit të tepërt.
 • Rrudhat rreth syve.
 • Rrudhave të thella.
 • Shuma humbje faqet.
 • Ndryshimi fytyrën ovale.
 • Scars pas akneve.

Por a është ajo përballet vetëm metodë të kufizuar mundësitë? Jo. Zona Luba të trupit ku lëkura ka defekte, moshën ose për shkak të dëmtimit ndikimet e jashtme apo faktorë të brendshëm mund t'i nënshtrohet efektin stimulues të plazmës pasuruar me trombocitet.

Rezultatet e pritshme dhe efekte të papritura

Natyrisht, cosmetology - jo një zonë ku është e lehtë për të matur ose mishëroj rezultatet. Efekti fillestar është i dukshëm pas 7 deri në 10 ditë pas procedurës. 40% e pacientëve vërejtur një efekt pozitiv pas procedurës së parë. Ndryshimet maksimale lëkurës dukshme të ndodhë brenda dy javësh pas procedurës.


Në këtë rast, komente janë testuar plazmoliftinh gratë mund të jetë vendimtar në mënyrë që të kuptojnë qëndrimin e tyre ndaj metodës. Një mendim, si gjithmonë ndodh në jetën e vërtetë, raznye.Mnoho pozitive. Femrat vërejtur një efekt të shënuar rinovimin, ndjenja lagështi, elasticitetin e lëkurës, zbutjen e rrudhave, humbje të vogël. Ndryshimet për çehre më të mirë, zbehet spote moshës dhe plagët fytyre pas.


Por, çfarë efekti është e dukshme menjëherë, por në vend të goditur ënjtje dhe bruising nganjëherë, shqetëson ata që ndanë mendimin e tij. Ajo do të duket se ky efekt është evidente, pasi procedurat injeksion ... Ne duhet të pranojmë faktin se për të arritur efektin maksimal është e nevojshme më shumë se një procedurë. Dhe çmimet nuk plazmoliftinh në dispozicion për të gjithë. Mirë për të parë me sytë e tyre "para" dhe "pas" trajtimit. Unë nuk kanë rënë ende këtë mundësi.

A ka ndonjë contraindications për plazmoliftinha?

E. Në lista e sëmundjes - çrregullimeve të sistemit të rënda, diabeti, çrregullime koagulimit dhe sëmundje të tjera të gjakut, sëmundje pustular lëkurës, imunosupresive (të shoqëruara me mbrojtëse reduktuara) gjendjen.
Çfarë byorevytalyzatsyya mirë apo plazmoliftinh?
Plazmoliftinh, ndryshe nga byorevytalyzatsyy që nuk ka të bëjë me injektimin e çdo gjë të huaj. Këto janë të gjitha numër i vogël i efekteve anësore dhe pa komplikime.


Sa për efektivitetin, atëherë, siç thashë, vlerësimet e jashtme janë subjektive. Dhe, sigurisht, rezultati është individuale dhe varet, në mënyrë të veçantë, nga gjendja fillestare e lëkurës.
Është tërhequr vëmendja për faktin se mjekët njohur dhe thjeshtësi, dhe mungesa e komplikimeve ndikimi sipërfaqësore ishte traumatike.

E gjithë kjo i takon "plus". POR! Angazhuar në procedurat e mirësjelljes të ngjashme klinikat jashtë shtetit specializuar në kirurgji plastike, jo vetëm bukuri. Kjo është më e rëndësishme, më e vështirë për të zgjidhur problemin. BAGATOPROFIL'NA klinikë arritshme e terapive të kombinuara. Sidomos nuk plazmoliftinh përjashton zbatimin në lidhje me metodat e tjera të cosmetology.

I pyetur? Ne përgjigje!

Mund plazmoliftinh ndihmë puçrra fytyre?

Ashtuquajtura fytyre - fytyre - një dëshmi për këtë procedurë. Kështu, në një përqindje të terapisë këmbimit rastet plazma mund të përmirësojë ndjeshëm gjendjen e lëkurës apo edhe të përballen me manifestimet e sëmundjes. Duke pasur parasysh se shkaqet e këtij lëkurës gënjeshtër sëmundjeve në shëndetin e përgjithshëm, mjeku juaj do të përcaktojë prognozë individual në konsultim syrit.

A plazmoliftinh me humbjen e flokëve?

Kështu, procesi i ngadalëson humbjen e flokëve pas aplikimit të parë. Përdorura dhe humbjen e flokëve, çrregullime të kokës, me alopecia. Jo aq shumë mënyra mund të arrijë në trajtimin e kësaj gjendje të paktën disa efekt. Flokët Plazmoliftinh, ose më mirë, kokës, duke lejuar në disa raste për të rivendosur flokët, dhe në një kohë mjaft të shkurtër. Autorët raportojnë një metodë 60-80% efikasitetin e zhvillimit të saj.

Si për t'u përgatitur për plazmoliftinh?

Ekspertët rekomandojnë 1-3 ditë para se të procedurës për të kufizuar apo të ndaluar marrjen e drogës që reduktojnë koagulimit të gjakut. Këshilluar që të i kushtoj vëmendje për cilësinë e ushqimit, të eliminuar yndyrë, të skuqura, mbi-kalori ushqime, alkool. Për 3-5 orë mundësisht të mos hani, tymi, kufizojnë sasinë e pijshëm.

Cilat janë efektet anësore të plazmoliftinh?

Plazmoliftinha Kozmetike lloj duket procedurë e thjeshtë dhe të sigurt. Efektet më të shpeshta anësore janë ënjtje dhe bruising, e cila gradualisht zhduken brenda 3 ditë - 7 ditë.

Si pasojë, shkenca mjekësore nuk qëndrojnë ende. Një mënyrë e thjeshtë, të sigurt, dhe të efektshme për të përmirësuar indet, dhe ndoshta potenciali i saj nuk është zbuluar deri në fund. Megjithatë, do të përpiqen të besojnë profesionistët e shëndetit vetëm. Se kjo do të përcaktojë jo vetëm pamjen tuaj me shkëlqim, por edhe kënaqësinë e brendshme të një jetë të lumtur.

Kandidat i Shkencave Mjekësore Andreeva Svetlana G.