Heqja maskë të fytyrës në shtëpi


Lëkurën të butë dhe të freskët të fytyrës - një shenjë e rinisë dhe bukurisë. Si mund që të jetë, në qoftë se ju dëshironi të shikoni humbje e ngjyrës bukurinë, por pa përdorur Botox, peels dhe mjetet e rënda të kirurgjisë plastike? Faqja Lifting Mask mund të saktë shenjat e hershme të plakjes së lëkurës dhe të zgjasin rinjtë dhe atraktivitetin.

Përmbajtje

  • Çfarë është forcon maskë
  • Sa shpejt dhe në mënyrë efektive të forcojë e lëkurës në shtëpi


Çfarë është forcon maskë

Sa më shpejt që lëkura humbet elasticitetin e vet dhe humb ujë, ai bëhet shumë i hollë dhe humbet elasticitetin e tij, sagging dhe rrudhur. Në fillim të këtij procesi është e mundur për të ndikuar në mjetet juridike në shtëpi. Ata mund të ushqyer dhe për të forcuar plakjen e lëkurës, dhe t'i jepte elasticitet.

Qëndrimi pozitiv dhe i gëzuar në jetën dhe moshës së tij, buzëqeshje të hapur dhe dritë e dobët në sytë e tij do të jetë një shtesë e madhe për kursin e trajtimit.

Konfirmohen dhe forcon maskë lëkurës mund të bëhet vetë në shtëpi me përbërësit në dispozicion, por ju mund të përdorni dhe mjete të gatshme. Ajo që ne ofrojmë treg modern kozmetike?

Maskë alginate

Alginate - një maskë modelimit në fytyrë paralizuar formën e tij myk, me të cilin lëkura është ngopur me ushqyesve aktive, forcuar dhe forcuar, duke përfshirë ndikimin mekanik.

Është një pluhur i kompozimeve të ndryshme të dizajnuara për lloje të ndryshme të lëkurës. Holluar me ujë deri krem ​​trashë kosi dhe të aplikoni në fytyrë shpatull ose furçë, duke përfshirë edhe zonën e syve. Pas forcim dhe influenca të paktën gjysmë ore hequr tërësisht. Lëkura pas një maskë të tillë duket e freskët, hydrated dhe të rinj. Kjo është me shpejtësi të lartë heqjen maskë të fytyrës në shtëpi.

Normat veçanërisht efektive maskë alginate për 10-15 aplikime, si dhe aplikimi i serumit të veçantë të koncentruar. Kjo procedurë është sallon mjaft e mundshme në shtëpi dhe jep rezultate të shkëlqyera.

Maskat nga balta

Maskë bazuar në argjilë - tharje balta formon një shtresë të vështirë suzhayuschyy poret dhe i jep fuqi të cilat nxorrën Facials. Nga efekti balta shtesë varet nga produkti - maskë mund të jenë të dizajnuara për çdo lloj të lëkurës, dhe përveç kësaj të zgjidhur probleme të tilla si puçrra fytyre, inflamacion, rritja e lajka, zmadhuar poret dhe pigmentim.

Krem

Maskë hidratues që përmban kolagjenit, acid Hyaluronic, ekstrakte bimore dhe ekstrakte dhe mukusit ravlykovu dhe xhensen. Kurse të Zbatuara, ata mund të kthehet në lëkurë dhe e bëjnë atë më të rinj, shumë ushtar i ri dhe më elastike.

Indit Maskë

Maska të tilla heqjen për fytyrë popullore në vendet aziatike dhe të destinuara për përdorim në shtëpi. Përfaqësojnë maska ​​paketuara individualisht për formën fytyrë me Cutouts për sytë dhe gojën janë bërë nga një pëlhurë të veçantë nonwoven dhe të ngopura e substancave aktive. Ata janë shumë të përshtatshëm për t'u përdorur në shtëpi, të shtrirë në frontin e TV. Këto mjete të zgjidhur shumë probleme të fytyrës, në mesin e tyre janë të dizajnuara në mënyrë specifike për të hequr qafe të qafës apo mjekër të dyfishtë.

Sa shpejt dhe në mënyrë efektive të forcojë e lëkurës në shtëpi

Pasuritë e blera Gjithashtu, ka shumë receta efektive në shtëpi për maska ​​ndërrojë pamjen. Këto komponente mund të gjenden në çdo kuzhinë dhe frigorifer.

Të forcojë e lëkurës në shtëpi, maska ​​të tilla të përgatitura menjëherë para aplikimit, ju nuk mund të shpëtojë ata, të paktën - një ditë në frigorifer në një enë të mbuluar.

Maskë nga balta

Bazuar balte pluhur. Për lloje të ndryshme të lëkurës nga balta duke e shtuar substanca të ndryshme - për vaj dhe poroz lëng aloe, uji mineral, TEAS bimor bimeve astringent për të thatë - ulliri dhe vaj bajame, vitaminë E, e verdhë veze veze, mbuluar për spote - kos ose krem ​​kosi.

Maska balte janë shumë të efektshme, ata mund të aplikohet dhe në mjekër dhe qafë zonë, në mënyrë që ata të krijojnë presion shtesë mbi zonën forcuar. Për ndikimin cilësor kërkohet pushim të plotë gjatë maskë.

Maskë bazuar në vezë e bardhë

Për të lëkurës me vaj të shtuar në të lëng limoni ose peroksid hidrogjeni, maskë e tillë shtesë whitens lëkurën dhe poret. Layer whipped pësoi krijon një film bardhë e thatë që ndikon në mënyrë efektive lëkurën i dobët, forcimin atë.

Maskë ushqyese nga një përzierje e yolks vezë dhe gjalpë në mënyrë aktive të ushqyer lëkurën, duke e bërë atë më të dendur dhe i përkulshëm. Në këtë përzierje ju mund të shtoni një shumëllojshmëri e përbërësve aktivë, por edhe një vaj dhe vezë maskë të thjeshtë duke përdorur kurset e jep efektin e mrekullueshme e përtëritje.

Procedurat e tjera

Për ndërrojë pamjen e cilësisë në shtëpi vetëm nuk është e mjaftueshme maska. Ju duhet të përdorni një varg masash dhe pastaj reflektim tuaj në pasqyrë do të ju jap lëkurë të freskët, natyrë të qetë, shkëlqim dhe ovale bukur.

  • Masazh - kryhet ekskluzivisht nga linjat e lëkurës, ndihmon për të përmirësuar në mënyrë të konsiderueshme gjendjen e lëkurës.
  • Kundërta poultices - alternuar imponuar në të nxehtë dhe të ftohtë peshqir fytyrë ju në mënyrë aktive tonet e lëkurës, e cila nga ana shkakton një nxitojnë të gjakut në indet dhe forcon ato. Procedura fund duhet të-ftohtë peshqir për të ngushtuar kapilarët.
  • Akull për masazh fytyrës ndihmon stimulimin e metabolizmit aktive në lëkurë, heq puffiness, ofron një çehre të bukur, forcon ovale. Akull shkëlqyer duke vepruar me një zierje ose infuzion të bimëve.

Për të ruajtur lëkurën rinore kërkohet një qasje serioze dhe gjithëpërfshirëse. Ju duhet të kombinuar një shumëllojshmëri të maska ​​- alternuar me ushqyesve hidratues, forcimin dhe rregullimin fytyrë ovale, përdorni krem ​​të veçanta dhe serums anti-rrudhë përmbajnë kolagjenit dhe acid Hyaluronic. Këto mjete të forcuar e brendshme "skeletin" e lëkurës, rrudhat raspryamlyayut dhe për të ndihmuar lëkurën të mbajë ujin më të gjatë.


Por mos prisni mrekulli 1-2 procedurat. Kthehu njëzet vajzë lady duken më tani 50 efektet vizuale mund vetëm kinema, por në jetë, çdo gjë është shumë më e lehtë dhe banale. Plakjen e lëkurës është e pashmangshme, por është qëllimi ynë - për të mbajtur për aq kohë sa pamja rinore dhe të freskët. Ajo kërkon punë të vazhdueshme në veten e tyre dhe të kujdesen për lëkurën e tyre. Pastërtia dhe kujdesi sistematik përditshme ndërhyjnë venitje të shpejtë, dhe mundëson një sërë masash për të zgjeruar të rinjtë e lëkurës.


Përveç ndikimit të jashtëm, një rol të rëndësishëm në plakjen e lëkurës dhe indeve TURGOR luan dietën dhe mënyrën e jetesës. Ajo mund të vërteta dhe lexuesit tanë kanë njohur gjatë këtë, por vetëm dietë të drejtë të ekuilibruar dhe gjumë të shëndetshëm të mjaftueshme, mungesa e stresit dhe ushtrimi i rregullt mund të forcojnë shëndetin, pra të mbajë një pamje tërheqëse.

Si një zëvendësues për maska ​​dhe masazhet mund të këshillojnë marrjen e vitaminave të veçanta. Ata forcimin e lëkurës, e flokëve dhe thonjtë, ndihmë për të ruajtur dhëmbë të shëndoshë, dhe e gjithë kjo e bën bukurinë e grave. Ju mund të ndryshojë menu dhe vitamina natyrore në formën e lëngjeve të brendshme dhe salads shijshme.

Ndoshta dikush gjeti një skemë optimale të nisjes, e cila solli rezultate të dukshme. Ndani me ne njohuritë tuaja.