A është e dobishme mollë musht uthull për humbje peshe


Çdo gjë lidhur me mollë na jep shoqata këndshme dhe besimin. Ky frut i mrekullueshëm i plotë i diellit, freski, shije të shkëlqyer, aroma. Fuçi delikate qetë dëshmon se shërimi i plotë lëng frutash, vitamina, energji.

Përmbajtje

 • Uthulla e Molles është e ndryshme
 • Pse uthull ndihmojë të humbni peshë
 • Si për të pirë acid pa lëndime
 • Eliminimi i defekteve të lëkurës dhe enët e gjakut të

Shumë përfitime shëndetësore mund të merret duke ngrënë mollë lëngun freskëta. Dhe për t'u bërë të pakta dhe dinjitoz - përdorimi Uthulla e Molles për humbje peshe. Bëni mollë dhe një produkt kosi.


Uthulla e Molles është e ndryshme

Acid acetik rrjedh nga mollë mund të jetë mënyra të ndryshme. Më e thjeshtë - të bleni në dyqan. Por të jenë të kujdesshëm. Në qoftë se çmimi i një shishe të lirë thotë se "Apple uthull" të marrë kohën tuaj për të shijuar dhe për të gjetur për të kryer të holla. Më shumë gjasa, një shishe e holluar thelb uthull, shije spiced bujarisht, jo natyrore dhe identike me to.

Besojnë prodhuesit vendas, më mirë në qoftë se ata janë të afërt me vendet ku jetojnë. Shumë Canneries në vend prodhuar uthull me cilësi të lartë, është më mirë që të përdorin ato.

Në supermarkete dhe e gjeti këtë opsion: ". Uthulla e Molles për humbje peshe" Ajo ndryshon nga konvencionale në atë pjesë të bimëve acidit shtuar dhe vitamina. Kjo është një masë e mirë e marketingut. Por në qoftë se ju të gëzojnë një opsion të tillë, e përdorin atë për shëndetin.

Zgjidhja më e mirë do të jetë përgatitja e acidit malic vetëm. Kjo do të kërkojë shumë kohë, por që ju të merrni produktin e pastër natyrore. Në kapacitetin e tij si nuk do të ketë asnjë dyshim. Uthull Custom, fituar nga fermentimi i mollë të freskëta, ka një aromë të këndshme butë dhe aroma delikate. Ai dendur ngopur vlefshme Aminoacidet, vitamina, minerale. Pasi ju të përgatisë atë me fruta të kualitetit të lartë, pas teknologjisë për veten tuaj.


Receta gatimi shumë. Ju mund të përdorni të thjeshtë dhe humbje peshe e duke përdorur uthull molle do të shkojnë në dobi maksimale të trupit. Përgatisë veten:

 1. Përgatitja mollë: lahen, hiqni kërcellin, bëj shaka dhe rra vrima e. Peel dhe për të hequr thelbi është e nevojshme. Fruta të buta mund të thjesht të shtypur një prerje të vështirë në copa të vogla.
 2. Vënë në një tenxhere smalt me ​​një fund të gjerë dhe ujë curl, ajo duhet të jetë e nxehtë (të paktën 65-70). Niveli i ujit mbi shtresën sipërfaqësore të mollë 3-5 cm.
 3. Shto sheqer. Nëse mollë e ëmbël, ju keni nevojë për 50 gram për 1 kg fruta kur kosi - 100 gr.
 4. Korrje tenxhere në një vend të ngrohtë, por jo në diell. Lër për 2 javë. Mos harroni në lidhje me produktin tuaj të ardhshëm. Llokoçis atë me një shpatull druri në pjesën e sipërme nuk është formuar kore e thatë. Procesi i fermentimit ka nevojë për ajër.
 5. Pas 2 javësh lëngshme Strain në bankat e mëdha. Napë për lodhje është në 3 shtresa. Në krye bankat duhet të mbeten të paktën 5 cm. Enët mbushur lënë për një tjetër 2 javë për fermentim të mëtejshëm.
 6. Një uthull muaj gati. A nuk dridhje, për të mos shqetësojnë sedimenteve, derdh atë në shishe. Deri sa vendi nuk është e nevojshme të pour, sterilizuar afërt (të ziera) tapa. Nëse keni ndërmend për të ruajtur shishe e acidit për një kohë të gjatë, ju mund të derdh tape shkrirë dylli për të nënshkruar.
 7. Dyqan produktin përfunduar në t 4 të 20o në errësirë. Mbani larg nga fëmijët!

Pse uthull ndihmojë të humbni peshë

Parimi bazë i produktit mollë është e ndryshme nga mjete të tjera të humbjes së peshës. Ajo përmirëson tretjen dhe aktivizon metabolizmin e trupit. Yndyrna degraduar me shpejtësi dhe excreted.

Uthulla e Molles është një organ i acideve të dobishme organike: hlykolevuyu, malik, acetik, limoni. Plotësoni atë me elemente të vlefshme gjurmë: magnez, hekur, kalcium, kalium, natrium. Në pije mollë shumë vitamina acid, sidomos C, E, grupi beta-carotene B.

Ka dy shërbime të paçmueshme të parashikuara në rastin e pijeve hollim. Pas aplikimit të uthull reduktuar ndjeshëm oreksin. Dhe, e rëndësishmja, nuk është një mall i papërmbajtshëm për ushqime të ëmbël dhe niseshte. Nuk do të shtrihet në vazo dorë me karamele dhe tortë vitrinë e vështirë të mos e thërrasin. Si punon kjo kosi produkt mollë - ende një mister. Gjëja kryesore që punon!

Si për të pirë acid pa lëndime

Uthulla e Molles - është acid, dhe asnjë prej tyre duhet të trajtohet me kujdes. Për të marrë në vend të humbje peshe dhe përtëritje trajtimit rënduar sëmundjen e dëshiruar, konsultohuni me mjekun tuaj para fillimit "uksusopotrebleniya."

Ka kategori të njerëzve të cilët dietë me uthull molle kundërindikuar plotësisht. Këto janë:

 • Ata që kanë ulcerat stomak dhe 12 ulçerë duodenale;
 • Sufferers gastrit me aciditet të lartë;
 • Ato kanë veshkave ose sëmundje të mëlçisë në fazën akute;
 • Kur kolit dhe hepatitit.

Edhe në qoftë se ju jeni plotësisht të arsimit të ushqyerit të shëndetshëm nuk do të jetë e tepërt. Mjeku juaj mund të përcaktojë optimale dozë dhe trajtim regjim pritjes.

Zakonisht uthull musht për humbje peshe pije në këtë recetë: në një gotë me ujë të pijshëm të pastër shpërndajë 1-2 lugë uthull dhe pije për 30 minuta përpara se të hahet. Ajo rezulton rreth 3 seanca në ditë. Ju mund të shtoni në shije një lugë mjaltë zgjidhje.

Ndonjëherë këshilluar për të llogaritur dozën e uthull në një gotë me ujë mbi bazën 1 lugë çaji e acidit në 30 kg. Shumë varet nga cilësia e këshillës së acidit dr.
Përdorimi i uthull molle nuk është i kufizuar në sferën e humbje peshe. A është më e rëndësishme dhe sferat e influences.

Eliminimi i defekteve të lëkurës dhe enët e gjakut të

Një rezultat i shkëlqyer jep përfundon duke përdorur acid malic. Bëjnë ato edhe vetëm në shtëpi. Kjo do të kërkojë uthull molle, pëlhurë natyrore hollë, film ushqim, një batanije të ngrohtë, dhe rreth një orë e kohës së lirë.

Së pari ju duhet të përgatisin një zgjidhje të procedurës. Në një pjatë të thellë ose tas, holluar uthull musht me ujë në një raport prej 1: 1. Thith rroba në zgjidhjen, butësisht shtrydh dhe të mbyllë atë tërësisht, ose të vënë në zonat problematike të trupit. Pastaj të përfundojë veten ngushtë me kapem roll film dhe ngjiten në krye të rrobave nën një batanije të ngrohtë.

30 minuta - 40 ju keni për të marrë një sy gjumë, ëndërr apo të dëgjoni muzikë, ndërsa ju do të largohet mbipeshë. Pas një procedure të këndshme të marrë një dush dhe të trupit Përhapjen krem ​​hidratues apo produkte të celulitit.

Uthulla e Molles ndihmon celulitin shkëlqyer. Në luftime ajo mund të përdoret jo vetëm përfundon, por ujin e zakonshme rëndë nga acid malic. Ju mund të bëni kompresa ose banja në zonat problematike të trupit. Mjetet aktiv në mënyrë të konsiderueshme të përshpejtojë metabolizmin dhe qarkullimin e gjakut në shtresat sipërfaqësore të lëkurës dhe të depozitave në luftën kundër celulitit është më e rëndësishme.

Produkt i shkëlqyer provuar veten të dobishme në luftimin e blemishes të tjera të lëkurës. Mirë musht molle uthull ndihmon për shënon shtrirje. Ju mund ta përdorni atë në të njëjtën mënyrë si për humbje peshe. Metat sipërfaqen e lëkurës do të shpërndajë gradualisht. Aligns lëkure të bëhet i freskët dhe i përkulshëm.

Ndihmon produkt Apple dhe më shumë me një sëmundje të keqe. Shumë probleme jep grave varices. Dhimbje dhe ndjenja e shurdhim në këmbë, i shëmtuar dalë mbi anijet e ndihmave sipërfaqe të lëkurës, vështirësi në zgjedhjen e këpucë. Ju mund të përdorni uthull molle me venat me variçe, kjo procedura të thjeshta që nuk kërkojnë shumë kohë. Është e rëndësishme për rregullsinë e sjelljes së tyre dhe durim në pritje të rezultateve. Cila është procedura?

Këmbë

Hidh banjo apo enë volumetrike e ujit të tjera të ftohtë, shtoni uthull molle në një raport prej 4: 1. Mbajeni këmbët në banjë për 5 minuta. Sigurohuni që zona problemi u zhytur tërësisht në ujë me uthull. Lejohen të përdorin ujë të ngrohtë, atëherë gjatësia e procedurës është rritur për gjysmë ore. Pas seanca nuk duhet të fshihen thatë me një peshqir, le të lëkurës thatë të natyrshme.

Avdes

Përdorni ujë me uthull (raport aspekt 4: 1). Nëse ju jeni në shtëpi, shpenzojnë procedurë 5 herë në ditë. Këmbët nuk fshij, t'i japë vetes thahet.

Rub-poshtë

2 herë në ditë, fshij zonën me një shtupë pambuku apo varices disk zhytur në uthull.

Paketa

Njomet me leckë pëlhurë uthull, të përfundojë zonën me venash veins lehtësim saj. Kati film përfundojë kapem (2-3 shtresa). Jetë i sigurt për të compress uteplyte shall të ngrohtë ose peshqir. Mbajeni 40 minuta, pas heqjes shtrihem në "këmbët lart".

Efekti Molodylni e uthull molle domosdoshmërisht të punojnë, por nuk presin rezultate shumë të shpejta. Të jetë i durueshëm, dhe rend do të shpërblehet me një shifër hollë, lëkurë të butë, një ndjenjë të butësi dhe valës energji. Dhe me forcat e reja do të parakohshme të shkruajnë përshtypjet e tyre të komunikimit me produktin molle. Të gjitha rezultatet interesante!