Provoni alga deti për mbështjellës nuk zhgenjeheni


Perëndeshë e shkëlqyer greke Afërditë, i cili për shekuj me radhë një simbol i bukurisë, pranverë jeta e përjetshme dhe pjellshmërisë shfaq nga shkuma e detit. Bukurinë e saj hyjnore ka lindur në ujë jetëdhënës. Ndoshta sepse të gjitha produktet që ne të merrni nga elementi ujit të dobishme për shëndetin dhe bukurinë? Dhe shërimin e alga deti për mbështjellës nuk është përjashtim.

Përmbajtje

 • Pse algat si popullore dhe të dobishme për mbështjellës
 • Si është procedura
 • Ne duhet të kujtojmë contraindications
 • Zhytur në elementin holluar me ujë e bukurisë në shtëpi

Nga rruga, të pabesueshëm tonë Little Mermaid, gjithashtu i njohur për bukurinë fantastike mbinatyrshëm dhe atraktivitetin. Ata jetojnë, siç e dimë, në ujë. Dhe ndoshta e dini shumë sekretet e bukurisë femërore. Me një prej tyre ne jemi njohur. Le të mësojnë të përdorin bimëve ujore për të mirën tonë.


Pse algat si popullore dhe të dobishme për mbështjellës?

Në çdo procedurë spa sallon bukurie duhet të ofrojë alga deti përfundon. Kohët e fundit, ajo është bërë veçanërisht popullore. Njerëzimi ka gjatë viteve bëhen më të mençur dhe duke u përpjekur për të shpëtuar botën nëpërmjet bukurisë. Një përfundojë alga deti ndihmon atë veçanërisht aktive.

Që nga algat rritet në ujë të detit, ata thithin të gjitha ushqyesve që ajo përmban. Dhe në qoftë se ju kujtohet se ky ujë nga përbërja e tij kimike është shumë e ngjashme me limfomat e njeriut, është e mundur për të përfunduar një lehtësi të veçantë të asimilimit.

Është shumë e rëndësishme dhe e dobishme për komponentët e trupit tonë zhytur shpejt në lëkurë me algat dhe të bëjë një ndikim pozitiv në të gjithë trupin tonë si një e tërë. Nga bimët ujore marrim jod pakta, magnez, kalcium, kalium, silic, squfur dhe shumë elemente të tjera.

Me lëkurës hequr lëngjeve të tepërta me toksina, edemë. Alga lëngje ton dhe rinovimin e lëkurës, janë aktive në inde, prishen yndyrë.

Më të popullarizuara të leshterik algave janë përdorur. Emri i saj familjare "alga deti." Lista zonën specifike të ndikimit të "perimeve nënujore":

 • Duke rritur qarkullimin e gjakut, metabolizmin algave dhe kështu provokon normalizimin e peshës;
 • Shkon lipolysis biologjike mekanizëm;
 • Si pjesë e "algave" është një kripë, ajo është përmes qelizave hequra fluide tepërt;
 • Për shkak të pronave të saj zhyrorozscheplyuvalnyh algave celulitit pastruar në mënyrë efektive. Me 1 ose 2 gradë e fenomen alga deti nënlëkurës përfundon në gjendje për të eliminuar efektin e "lëvozhgë portokalli". Nëse celuliti është më i rëndë, përmirëson ndjeshëm cilësinë e lëkurës, pakësuar madhësinë e zonave të prekura;
 • Kantier përkryer rejuvenates lëkurës, përshpejtimin rigjenerimin e qelizave;
 • Butë, i butë, lëkurë të lodhur do të bëhet si jod dhe kalium sjellë vitalitetin e saj.

Si është procedura

Getting procedurat e algave? Së pari të përgatisë për. Lëkurë të mirë të qartë, për lëngje shëruese "alga deti" depërtuar shtresat e thella të lëkurës. Është e këshillueshme që të përdorni pastrim. Jo keq para se të procedurës në banjë me avull ose sauna.

Ekzistojnë tri opsione:

 • Përfundon nxehtë;
 • Ftohtë;
 • Kombinuar.

Përfundojë alga deti në një të nxehtë të përkryer stimulon metabolizmin, fillon procesi i ndarjes indeve yndyrë, aktivizon qarkullimin e gjakut. Jep rezultate të shkëlqyera në luftën kundër peshë të tepërt.


Në versionin e ftohtë ruajtur absolutisht të gjitha komponentët e dobishme nuk ka rrezik shkatërrimi i temperaturës së tyre të lartë. Në mënyrë tipike, këto përfundon janë ekzekutuar në nivel lokal në zona të vogla të trupit. Dukshëm rrit kullimit limfatike, janë ënjtje, heq lodhjen.

Shumë seancë alternativë e mirë e kombinuar, kur kanë të bëjnë me celulitin rënda. Fillimisht, zona e prekur është aplikuar leshterik të nxehtë, dhe pastaj në të njëjtën ngastër, të ftohtë. Punon dhe efekti i kundërt temperaturës.

Material të përgatitur për procedurën është e thjeshtë. Nëse ju vendosni të shpenzojnë përfundojë të nxehtë, pastaj të thata alga deti duhet të mbajë në ujë të nxehtë për rreth gjysmë ore, dhe pastaj të vendosë në trup.

Uji nuk duhet të jetë shumë e nxehtë, t 60-700. Për alga deti ftohtë përfundon duhet të zhytem në ujë të ftohtë për 2-3 orë.

Ju mund të gëzojnë dhe pluhur i leshterik thata. 100 g të thata alga mbushur me 1 litër ujë të nxehtë. Pas 10-15 minuta për të filluar procedurën. Për sesionet e ftohtë pluhur mbahet në ujë në temperaturën e dhomës për 2-3 orë.

Alga përfundon për të mirë mbi banak. Shitore në temperaturë dhome në një vend të thatë dhe të errët. Pas data e skadimit nuk zbatohet.

Sloyevischa algat më të përshtatshme për trupin, një proces ka nevojë për rreth 500 gram leshterik. Pluhur i thatë është e mirë për zonat e vogla, të tilla si për individët. 100 gr barnatore thallus janë rreth 50-60 rubla, pluhurat e thatë pak e shtrenjtë, por ekonomike.

Ne duhet të kujtojmë contraindications

Banor aktive e det të thellë kërkon trajtim të kujdesshëm. Ka disa faktorë që janë Kundërindikimet për aplikimin alga deti përfundojë.

Këto janë:

 • Alergji të jodit;
 • Shtatzënia;
 • Hipertension i rëndë apo diabeti, onkologjisë;
 • Thrombophlebitis, venat me variçe;
 • Shkelja e integritetin e lëkurës (qepje pashëruara pas operacionit, plagë, plagë, abrasions);
 • Shtetet me temperaturë.

Nëse jeni duke konsideruar contraindications, gati për të marrë vetë-përmirësimit, atëherë ju jeni gati!

I zhytur në bukurinë e holluar me ujë element pa lënë në shtëpi

Procedura për hyrje në botën nënujore nuk është aq e komplikuar që ta kryer atë me siguri do të duhet për të vizituar një sallon bukurie. Ajo në fakt të kryer alga deti të përfundojë në shtëpi.

Zgjidhni një kohë që ju mund të me qetësi, ngadalë të gëzojnë seancën e këndshme thalassotherapy. Nëse ju keni një ndihmës - mirë, ju mund të flisni me një mik për ndihmën e ndërsjellë.

Gatuar, siç është përshkruar tashmë, algave të zbatohet në fushat me probleme. Përfundojë kapem film trupi, banojnë batanije. Ju keni një të tërë miratimin orë e pjesës tjetër. Kjo është e mundur në këtë kohë për të pirë ujë apo çaj jeshil, të dëgjoni muzikë. Pastaj del me të larë në dush ushqim deti. Ndjenja për të përshkruar, ata duhet të ndjehen trupat e tyre!


Por disa këshilla nga me përvojë "Mermaids" mund të sjellë në përkujtimin dhe komente algat përfundon.

KëshillMundohuni të aplikojnë gjethe algave procedura, të cilat janë të përfundoi sushi. Këto fletë të mëdha të thatë shumë e rehatshme, ata mbulojnë fusha të mëdha të trupit në të njëjtën kohë.

Këshill: Për të arritur rezultate të mira dhe të qëndrueshme rrëshqitje 6, dhe mundësisht 10 Procedurat në ditë. Nëse është e mundur - çdo ditë. Përsëriteni kurs në 2-3 muaj.

KëshillA nuk kënaqem me veten efekt të shpejtë. Vëllimi i trupit mund të zvogëlohet pas trajtimit të parë në 2.5 cm. Ajo mori ujin nga indet. Për të shkrirë yndyrë, përzierje terapi algal dietë, celulitit masazh, stërvitje.

Lëkurë të butë butë, figura të pakta, vështrim të lumtur. Çfarë mund të them? Ju pëlqen Afërditë ...

PërgjigjeI really like procedurën, dhe më shumë rezultate. Skin mrekullueshme, lehtësinë e jashtëzakonshme, humor e bukur! Kohët e fundit, në vend të zakonshme leshterik alga deti Fucus aplikuar. Ajo është e shtrenjtë, por efektive. Try it!

Përgjigje: Shko në sallon të shtrenjtë. Mori përfundojë preferuar. Rezultati nuk ishte më keq se në një mjedis spa. Gjëja kryesore - nuk do të jetë dembel!