Restylane komente mbi përgatitjet për byorevytalyzatsyya Restylane


Kjo cosmetology shpikje dhe kirurgjia plastike si kontur fytyrë, në vitet e fundit mjaft e meritave fituar popullaritet. Më i njohur kompanitë kozmetike dhe farmaceutike krijoni fyllerov linjë unike e tyre (mbushëse apo volyumayzer) për contouring. Në këtë artikull, vëmendja juaj është ftuar për të shqyrtuar fyllerov Restylane (Restylane).

Përmbajtje

 • Çfarë është një kontur?
 • Varg Restylane fyllerov
 • Kundërindikimet injeksione Restylane


Çfarë është një kontur?

Një metodë jo-kirurgjikale për përtëritje që është injektuar në lëkurë (në pjesë të dëmtuar) përgatitjet speciale - - volyumayzer Contour. Këto mbushëse janë struktura xhel (ka densiteti të ndryshme, në varësi të qëllimit të përdorimit të saj). Në tregun e sotëm ka detectives në bazë të acidit Hyaluronic, kolagjenit, substancave të ndryshme sintetike identike me natyrore.

Në varësi të përbërjes së filler, dendësia e saj, karakteristikat individuale të organizmit, efekti i procedurës ka një kohëzgjatje të ndryshme. Në fakt mesatarisht zgjat 6 deri 9 muaj.

Features contouring:

 • marrjen e shpëtoj thellësi të vogla dhe mesatare të rrudhave;
 • zbutjen e rrudhave të thella dhe folds;
 • Korrigjimi fytyrë ovale;
 • sigurimin e cheekbones dëshiruar formë, buzët dhe pjesë të tjera të trupit;
 • marrjen e shpëtoj plagët dhe plagët;
 • hequr mundësinë e folds nasolabial, brazdat mizhbrovni;
 • mundësi për të ngritur vetullat, qoshet e gojës;
 • duke krijuar një skicë të qartë të mandibulat në meshkuj;
 • plotësoni në vëllimin e humbur e pjesëve të ndryshme të trupit (të tilla si duart);
 • Korrigjimi mjekër, hundë, earlobes dhe të tjerët.

Varg Restylane fyllerov

Për shkak të faktit se kontur është një procedurë shumë e famshme, detectives dhe tregu duket shumë. Por në qoftë se ju vendosni për të Filler injeksione, të drogës duhet të zgjidhni vetëm me cilësi të lartë dhe të provuar. Një nga vendet kryesore për prodhimin e cilësisë së lartë dhe fyllerov efikas merr Restylane.

Duke gjykuar nga kritikat e Restylane, bëhet e qartë se pse njerëzit dhe profesionistë të besuar nga ky filler. Linja injeksione fyllerov të efektshme, të rezultojë sohranyayetsya 1 vit, vështirë se shkaktojnë reaksione alergjike dhe efektet anësore. Të gjitha detectives Restylane janë të përbërë nga acidit Hyaluronic. Ndryshme përqendrimet e bazës aktive substancë dhe dendësia xhel, duke e bërë fyllerov linjë të ndryshme (ju mund të zgjidhni të drogës për ndonjë qëllim dhe zonat e trupit).

Prodhimi i volyumayzer kompanisë suedeze farmaceutike të angazhuar në Q-Med, prodhimi i të cilit ndryshon me efikasitetin e saj, sigurinë dhe cilësinë.

Acid Hyaluronic është përdorur në prodhimin fyllerov Restylane nuk ka origjinë shtazore, të cilat në masë të madhe eliminon reagimet negative ndaj drogës në formën e alergji. Gjithashtu acid Hyaluronic formula është e qëndrueshme (jo të shkatëruar menjëherë nëse ajo hyn në trupin e njeriut).

Restylane

Kjo është baza e drogës e parë linjë. Detectives projektuar posaçërisht për të mbushur boshllëqet nuk thella rrudhat e fytyrës dhe folds. Përdorur me sukses për të kontrolluar folds mizhbrovni nasolabial dhe kthesa.

Në sajë të formulës së saj, drogës jo vetëm rikthen personin vëllime, por edhe stimulon fibrat veta kolagjenit tuaj. Kjo filler të përshtatshme për korrigjimin e vëllimit dhe kontur buzët. Që injeksione për disa pacientë është e dhimbshme, nuk është një formë e lirimit të drogës me anestezisë Restylane lidocaine.

Restylane Perlane

Detectives projektuar posaçërisht për të korrigjuar rrudhat e thella, të tilla si folds nazolabialnyy.

Ajo ka një qëndrueshmëri të trashë. Ajo është përdorur për të korrigjuar fytyrë ovale (kryesisht meshkuj) për t'i dhënë formën e dëshiruar të mollëzat, qoshet e nofullën e poshtme dhe mjekër.

Në këtë drejtim, si kontur intime - një medikament i përzgjedhur. Efekti zgjat deri në 18 muaj, nuk është një formë e lirimit të anestezisë - Restylane Perlane lidocaine.

Restylane SubQ

Detectives kanë një qëndrueshmëri të dendura. Përdorur kryesisht në meshkuj të rritur cheekbones dhe mjekër të përmirësuar kontur të fytyrës, duke i dhënë kurajo.

Restylane Lip Vëllimi

Ky medikament është projektuar posaçërisht për të bërë të qartë qëllimin dhe konturet e buzëve.

Detectives nuk ka efekt të padëshirueshëm si "buzë silikoni." Buzët e tua do të duken rinore të vjetra, të butë dhe të rinj.

Perberja është futur Mukoza thellë, dhe efekti pas trajtimit vazhdon për gjashte muajsh. Lëkurës filler Restylane Lip Vëllimi është i përshtatshëm për të dy gratë dhe burrat të cilët dëshirojnë të marrin një buzët harmonike bukur.

Restylane Skinboosters

Drejtë Restylane Skinboosters qëndrojnë dy barna: Restylane Skinboosters lehta Vital dhe Restylane Skinboosters Vital. Ajo produkte Restylane për byorevytalyzatsyy.

Biorevitalization - një përtëritje fytyrës duke përdorur injektuar në lëkurë të substancave të ndryshme aktive (Mezoterapia). Në këtë rast, acid hialuronik administruar në lëkurë, nga e cila këto barna janë të përbërë Restylane.

Kjo procedurë jep një efekt të theksuar rinovimin, e bën lëkurën elastike dhe të zhdërvjellët, rikthen ekuilibrin normale lagështi të lëkurës.

Restylane Vital jep efektin e 6 deri 9 muaj. Rezultati mund të vlerësohet pas 3 procedurat seancë të kryera në intervale prej 4 javësh. Aplikoni Restylane byorevytalyzatsyy vitale për lëkurë të pjekur që ka shenjat e para të plakjes.

Restylane Drita vitale është projektuar për lëkurë më rinore. Me unik drogës e saj të lehta cilësi të përshtatshme për lëkurë të byorevytalyzatsyy hollë në zonat e ndjeshme (zonën e syve, zonën e qafës, qafën dhe dorsum e duarve).

Kundërindikimet injeksione Restylane

Që acid Hyaluronic është një komponent normal i trupit të njeriut, disa contraindications të procedurës, por ato ekzistojnë:

 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • diabet të pashpërblyer;
 • Sëmundjet aktive të lëkurës në vendin e injektimit;
 • infeksion aktiv herpes;
 • sëmundjet ngjitëse akute;
 • ethe;
 • sëmundje kur koagulimit të gjakut të dëmtuar;
 • epilepsi.

Contour - një metodë e re, por efektive dhe të sigurt bezoperatsyonnoho përtëritje të fytyrës dhe trupit. Me kompanisë fillerami teknikë Q-Med bëhet një sukses i madh. Përveç kësaj, çmimi i injeksioneve Restylane është shumë më pak se me përdorimin e kirurgjisë plastike. Pra, pse të mohojë veten kënaqësi të duken të rinj dhe të bukur?