Bukuria Sekreti pa viktima - ose të gjitha Mezoroller


Çdo grua vetë-respektuar dëshiron që të duken të përsosur në çdo moshë. Për fat të keq, koha fluturon dhe lëkura jonë me moshën është evidente. Nuk janë shenjat e para të plakjes, lëkura bëhet më e hollë dhe të zbehet. Çfarë duhet të bëhet që do të ruajë përherë të bukur në kërkim të lëkurës për të vazhduar të rinjtë e saj?

Përmbajtje

 • Përse të paguani vëmendje të Mezoroller
 • Si te zgjidhni Mezoroller
 • Cilat janë kozmetike të përdorura
 • Cila është procedura Mezoterapia dhe se si të shpenzojnë atë vetë
 • Kundërindikimet për përdorim
 • Përgjigjet për Pyetjet më të shpeshta


Në ndjekje të të rinjve, grave përdorur shumë teknika, duke përfshirë pjesë sallonet e shtrenjta të bukurisë, duke përdorur dhuratat e natyrës, maska ​​të ndryshme dhe peels. E gjithë kjo është e mirë, por çdo vit ajo fillon të kuptojë se kjo është më e shtrenjtë dhe i paefektshëm. Nuk ka dyshim ynektsyy Botox dhe acid Hyaluronic të bëjnë punën e tyre - lëkura kthehet, por për disa kohë! Dhe mos harroni në lidhje me efektet anësore dhe pasojat e injeksioneve të tilla.

Megjithatë, mjekësia moderne ka bukuri në një vend dhe ofron një më të besueshme, më pak të shtrenjtë dhe të lartë pajisje të cilësisë në kozmetikë, të cilat janë Mezoroller (dermaroller).

Mezoroller ndikojnë në tonin e lëkurës dhe rinovimin e saj. Ajo promovon rrudhat, indeve mbresë zbutje, heqjen e shënon shtrirje në lëkurë, depigmentation, humbje e flokëve dhe trajtimin dhe efektin e këtij të lartë dhe të gjatë, dhe kërkon korrigjim kirurgjik.

Kjo pajisje duket si një rul me një të vogël, hala mezi të dukshme të bëra nga metali (me splashes e ari, argjend, platin ose titan). Nën ndikimin e acupressure në stimulim ndodh epidermë microneedle lëkurës dhe dermis të veprimit prodhuar kolagjenit e vet, gjë që përmirëson elasticitetin e lëkurës, si dhe rigjenerimin e saj më të mirë.

Një tjetër mezorollera- rëndësishëm efekt me mikro lëkurë të mprehtë dhe përdorimit kozmetike serum shtesë është e depërtimit më të shpejtë në thellësitë e lëkurës, duke përmirësuar efektet kozmetike nga procedura. Ky konkurs është procedura aq të shtrenjta si peels, po rishfaqet lazer dhe Mezoterapia.

Përse të paguani vëmendje të Mezoroller

Pse mezoroler, le të mësojnë më shumë dinjitet! Vetëm dua të them një nga avantazhet kryesore - është e mundur që një bukuri efektive pa vizituar sallon!

 1. Përdorimi i mezarollera sigurt. Mikroranky shërohet brenda disa orëve pas procedurës, dhe pas përdorimit pyllynhov, Mezoterapia në drejtim të brendshme - për një javë.
 2. Rezultati i "fytyrë"! Pas pari lëkura mezorolla aplikimi të bëhet më i zhdërvjellët dhe të freskët. Dhe me epidermë e lëkurës nuk është dëmtuar.
 3. Byudzhetnist. Kostoja e një njësie, më pak se çmimi i një procedure të zë vendin e performancës në një sallon bukurie.
 4. Lehtësinë e përdorimit dhe lehtësinë e magazinimit.
 5. Painlessness në përdorim, sepse thellësia e depërtimit të gjilpërës është i vogël, ajo mund të përdoret në zonat e ndjeshme.

Cili është mekanizmi i veprimit Mezoroller lëkurës, kështu:

 • Në dëmin më të vogël të lëkurës fillojnë mekanizmin e rigjenerimit në vendin e veprimit. Kështu, në mikroranky rrit qarkullimin e gjakut dhe procesin e ndarjes qelizore, duke rritur prodhimin e vet e kolagjenit dhe elastin, kështu - për acupressure dhe dëme minimale për lëkurën, jo formimin e indeve mbresë.
 • Reflekoshennoe mikrorazdrazheniem veprim për shkak të mbaresa nervore të vendosura në lëkurë, duke ndikuar në mënyrë të tërthortë trupin si një e tërë. Si edhe stimulues efekt në sistemin nervor periferik çon në lirimin e hormoneve të stresit në gjak - endorphins, të cilat nga ana e zvogëlon ndjeshmërinë dhimbje lokale.
 • Ndihmon thithjen e shpejtë dhe më të mirë të kozmetikës nga lëkurë përmes punctures të vogla.

Kështu, ne shohim vlera të mëdha kozmetike të gjitha në një pajisje që aspekti ekonomik, mjekësore dhe estetike luan një rol të rëndësishëm. Kjo është arsyeja pse - Mezoroller!


Si te zgjidhni Mezoroller

Mezoroller ndarë në disa lloje në varësi të qëllimit të përdorimit të tyre;

Mezoroller kozmetike

Ajo ka gjilpërat gjata bosht të pajisjes 0,5-1,0 mm.
Ajo është përdorur vetëm ekspertët në drejtim të klinikave bukurisë, si ka mundësi të dëmtimit të membranës bodrumin e lëkurës. Ajo është përdorur për të hequr qafe shënon shtrirje dhe plagët, rrudhat në qoshet e syve dhe gojës, pigmentim lëkurës, alopecia (humbja e flokëve) dhe në fazën e parë të celulitit.

Faqja Mezoroller

Gjatësia e gjilpërës mbi bosht 0,2-0,5 mm. Ndihmon luftën linjat e bukura, zmadhuar poret në shtëpi, si dhe përmirëson ngjyra dhe cilësi e lëkurës. Treguar në fazat e hershme të humbjes së flokëve.

Mjekësi Mezoroller

Gjilpërë përdoret në bosht - 1-2,5 mm. Parapëlqehet përdorimi i anestezi lokale, si dhe parehati mund të dorëzojë kërkesën. Por qëllimi i tij i madh, duke e përdorur atë mund të shpëtoj i shënon shtrirje theksuar, celulitit dhe plagët. Aplikueshme të aftë në kushtet e kabinës.

Lifetime Mezoroller varet nga ana e tij hala metalike, kështu që takëm titan të shërbejë për gjashtë muaj. Ajo gjithashtu duhet të i kushtoj vëmendje të numrit të gjilpërave në daulle, e më shumë, procedura pa dhimbje më pak.

Cilat janë kozmetike të përdorura në Mezoroller aplikimit

Në aplikimin përqendrohet Mezoroller të përdorura në kozmetikë dhe kokteje.
Për shembull, koncentratet e përdorur në situatat e mëposhtme:

 • Koncentrat acid Askorbik ndihmon në pigmentim, zbardhjen e lëkurës.
 • Koncentrat zbatohen acid Hyaluronic për të luftuar rrudhat dhe lëkurën e thatë, ajo moisturizes dhe zbut rrudhat e saj. Kështu, acid Hyaluronic stimulon proceset metabolike në qelizë dhe në mes të qelizave. Si rezultat, rrit rrjedhjen e gjakut në qelizat nga enët e sapoformuara të gjakut, kur të ekspozuar ndaj Mezoroller. Ilaç Mezoroller i acidit hialuronik ne trajtimin e inflamacionit, dhëmbëza dhe ndryshime të lidhura me moshën në lëkurë. Kjo procedurë duhet të kryhet rregullisht që nga efekti sistematike në proceset metabolike që ndodhin në lëkurë, përforcojnë efektin e procedurës.
 • Si agjent qetësues dhe anti-inflamator, anti-alergjik do të ndihmojnë përqendrohen me kamomil.
 • Gjithashtu, anti-inflamator dhe moisturizer - një koncentrat i aloe vera.
 • Koncentrat për elasticitetin e lëkurës - e elastin dhe kolagjenit.
 • Koktej, nuk paraqesin një kombinim të disa komponente, duke lejon përdorimin e disa efekteve:
 • Për zbutjen e lëkurës, përmirësimin e tonin e lëkurës, duke i dhënë asaj elasticitet, përmirësimin e çehre dhe kostum suzhyvanyya gjatë kokteje me acid dhe proteinave hailuronike komponentëve.
 • Për të zvogëluar pamjen e celulitit, hyperpigmentation, i aftë shtrirje, të tilla si një koktej të acidit Hyaluronic, carotene, ekstrakt çaji jeshil dhe leshterik.

Le të shikojmë në disa lloje Mezoroller në drejtime të ndryshme duke e përdorur atë.

Pra Mezoroller të shtrihen:

Rul i përshtatshëm në numrin e hala në lëkurë 1080.Pri kryerjen qelizat e tilla rul aktivizohet - fibroblasts, dhe ata të stimulojë prodhimin e kolagjenit, i cili mbush hapësirën ndërqelizore, duke zbutur lëkurën.

Në fushën e mbresë të lëkurës që shtrihen është i njëjti parim, një shtresë e lëkurës me lë mbresë të hiqet dhe të përafruar së bashku me lëkurë të tjera të paprekur. Dhe në sajë të stimulimit të prodhimit të melaninës Mezoroller - dhe përmirëson tonin e lëkurës, duke marrë një sy natyral të shëndetshme.

Mezoroller e celulitit:

Në kryerjen rul në zonën e trazuar të lëkurës, hala ajo është aplikuar për të vogël mikro punctures epidermë, duke hapur poret bllokuar lëkurës, të cilat janë të rrjedhin nga produktet kalbet dhe toksina në këto vende përforcuar derdhur gjak dhe limfatike, dhe kjo është substancë aktive - fibroblasts që prodhojnë kolagjenit dhe ellastin.

Dhe ndërsa prodhimi ushqimor, duke përfshirë lëngun e panevojshme nga ind dhjamor që rrjedhin nga vende jonormale limfokapillyary nëpër enët limfatike. Pra, ka një restaurimi i metabolizmit, qelizat e vjetra janë hequr dhe të lëngshme dhe gjetën qeliza të reja, duke reduktuar shenjat e celulitit.

Cila është procedura Mezoterapia dhe se si të shpenzojnë atë vetë

Pra, të gjitha fillon:

 1. Para procedurës Mezoterapia Mezoroller përpunuar zgjidhje alkoolike.
 2. Procedura pastrohen vend aplikuar për këtë larë kozmetike, shpëlarë me ujë të ngrohtë ose të lëkurës tonik dhe i fshiu të thatë.
 3. Aplikuar për të pastruar lëkurën zgjedhur apo koktej të përqendrohen në përbërje të caktuar të zgjedhur (p.sh., serum me acid Hyaluronic).
 4. Efekti dritë massaging në lëkurë fillojnë Mezoroller në tre drejtime. Në drejtimet horizontale, vertikale dhe oblike Roller është kryer në lëkurë për 5 - 10 herë.
 5. Pas lëkurës Mezoterapia trajtohen me kompozime të veçanta qetësues, krem ​​apo maska ​​ose substancave aktive me vitamina (p.sh. maskë me kolagjenit që të zbutur lëkurën dhe konsoliduar efektin e procedurës). Mikroukoly pas aplikimit Mezoroller shërohen brenda një dite.
 6. Sam Mezoroller pas trajtimit, shpëlarë tërësisht me ujë, pastrohen dhe të trajtohen me një zgjidhje dezinfektues (alkool fërkim ose peroksid hidrogjeni) dhe vendosen në një rast të veçantë për procedurat e ardhshme Mezoterapia.
 7. Duke ndjekur procedurën e rekomanduar nuk është në rrezet e diellit direkte dhe nuk vizitojnë një dhomë me diell 2-3 ditë për të shmangur hyperpigmentation. Dhe, ashtu siç duhet të vihet në Mezoroller sunscreen lëkurës përpunuara brenda dy ditëve. Mos ashtu si gjatë kësaj kohe sauna, pishina, të angazhohen në sport aktiv dhe përdorni kozmetike.

Kjo procedurë mund të kryhet jo vetëm në sallon bukurie, por edhe në shtëpi. Mezoterapia në shtëpi nuk kërkon trajnim të veçantë dhe aftësi të veçanta. Në Mezoroller shtëpi e sigurt për të përdorur në aplikimin e tij individuale dhe zbatimin e të gjitha kërkesat e mësipërme për t'u kujdesur për të.


Procedura Ndërtesat Mezoterapia merr rreth 10-15 minuta dhe është bërë çdo dy ditë, dhe intervalet 10 ditë mund të rritet në disa herë në javë. Procesi i duke u përdorur për të dermorolleru zgjasë një mesatare prej 2-3 javë.

Mezoroller kërkon qëndrim të kujdesshëm, është e rekomandueshme të mos heq dorë dhe për të shmangur përplasjen me sipërfaqet e vështirë, dhe në rast të lëndimit është e këshillueshme për të zëvendësuar. Në dermoroller saktë të adresave mund të zgjasë për 6 muaj.

Të përhershme të mbajtur lëkurë të shëndetshme, të qëndrojnë të rinj dhe për të mbrojtur atë nga efektet e dëmshme për të ndihmuar gruan për gjysmë shekullit të kaluar, shpëtimi vjen në mezarollerom formë mezaterapii. Me dermorollera lëkura u bë prezantimi i mundshëm i substancave aktive që mbrojnë dhe ndihmojnë luftën probleme të lëkurës, duke parandaluar plakjen e parakohshme.

Rezultati dermaroller e plagët në postacne

Mezoterapia është një alternativë hardware Mezoroller Pilling dhe procedurat e tjera të përdorura në cosmetology. Ajo mund të përdoret në fytyrë, qafë dhe trup dhe është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Cilat janë indikacionet për Mezoterapia:

 • Stumulyatsiya e kolagjenit dhe elastin
 • Lufta kundër plakjes dhe venitje lëkurës
 • Trajtimi i plagët fytyre pas
 • Trajtimi i hyperpigmentation lëkurës
 • Përmirësimi dhe rivendosjen e tonin e lëkurës
 • Stimulimi i proceseve rigjeneruese dermis
 • Ndikojnë Ndihmë substanca aktive të futura përmes micropores

Efekti në lëkurë e personave të cilët janë duke përdorur Mezoroller, me një gjilpërë të gjatë 0,2-0,5 mm. Këto hala kontribuojnë në loosening e mëtejshëm të lëkurës tidying deri ushqyesve që janë të aplikohen pas trajtimeve Mezoterapia. Mezoroler fytyrës ndihmon linjat luftarake bukura rreth syve, menjëherë forcimin e lëkurës.

Nëse jeni alergjik ndaj metaleve të ndryshme që përdoren për prodhimin e rul gjilpërë për të aplikuar lidhjeve ari, të cilat janë hippoallerhennymy. Në kryerjen Mezoterapia fytyrës duke përdorur të njëjtën algorithm si në terapi të përgjithshme Mezoroller.

Pika e vetme e madhe është që të përdorin një krem ​​të veçantë - anestezion për të reduktuar ndjeshmëri dhimbje lëkurën delikate. Ajo është aplikuar 2 orë para procedurës. Para procedurë Mezoterapia është aplikuar në fytyrë përbërësit aktiv të veçanta, në varësi të efektit të dëshiruar. Pas procedurës në lëkurë duhet të aplikoni një maskë qetësues, dhe pas shpëlarje është e rekomanduar për të lyej krem ​​të lëkurës me faktor mbrojtje UV SPF (15-30).

Pra, nëse ju vendosni të blini personi Mezoroller, është e rëndësishme të mbani mend se gjatësia e hala mbi rollers nuk duhet të kalojë 1.5 mm, pasi trashësia e lëkurës në fytyrë të atyre mm përgjegjshëm, dhe në qoftë se zgjedhja e gabuar mund të aplikohet epidermë lëndimeve gjilpërë.

Kundërindikimet Për të përdorur Mezoroller

Kundërindikimet ndarë në lokale dhe të përgjithshme.

Kundërindikimet lokale përfshijnë:

 • Infeksioni i lëkurës në vendin e Mezoterapia, në zbatimin e saj në këtë fushë mund të përjetojnë përkeqësimin dhe përhapjen e lëkurës përreth.
 • Çdo proceset jo infektive patologjike në lëkurë (psoriasis, ekzemë, puçrra fytyre, etj)
 • Moles (nevi) në lëkurë, ata dëmtojnë rrezikun e kancerit të lëkurës (melanoma)
 • Keloids, kur ajo është e dëmtuar rrezikun e përhapjes
 • Eruptions herpetike, gjatë procedurës përhapja e mundshme e procesit.
 • Rosacea (telangiektazisë, venat merimangë).
 • Humbjen lëkurën procedurë Mezoterapia (inflamacion, lëndime të freskëta, djegiet)
 • Ndalohet sjellja Mezoterapia në lëkurë të shekullit, kufiri i buzëve, zonat intime, areolas gjirit dhe mukozës.


Të Kundërindikimet përgjithshme përfshijnë:

 • E kancerit
 • Barrë
 • Çrregullimet mendore (epilepsi)
 • Ethet dhe përkeqësim të infeksioneve kronike
 • Koagulimit të gjakut (hemofilia)
 • Diabeti rënda
 • Përgatitjet Pranimi i antikoagulante, steroid
 • Sëmundje të zemrës dhe hipertensionit
 • Sëmundja autoimune dhe collagenoses

Sigurisht, komente mrekullueshme në Mezoroller dëgjuar shumë, por gjithmonë duhet të jenë të vetëdijshëm për efektet anësore që ju mund të hasni pas procedurës Mezoterapia:

 • Pain. Ndodh kur duke përdorur gjilpërat e gjata në vend, sidomos duke pasur parasysh stresi dhe gjatë menstruacioneve. Zona më e dhimbshme është në duar, qafë dhe kofshët e brendshme.
 • Skuqje lokale dhe ënjtje.
 • Lëkurë të thatë dhe itchy.
 • Dhimbje koke Mezoroller aplikimi në lëkurë e kokës njerëzit neurocirculatory me dystonia.
 • Bruises dhe hematoma në lëkurë.
 • Hyperpigmentation, kur goditet nga rrezet e diellit në lëkurë pas Mezoterapia.
 • Fibrozë dhe dhëmbëza. Rritja e indeve fijor në aplikimin e rul gjilpërë të gjatë.
 • Reaksionet alergjike ndaj metali, i përbërë nga rul gjilpërë.
 • Infeksion
 • Infeksioni me virusin B HIV, hepatiti, përdorimi masiv dhe trajtim adekuat.

Është e rëndësishme të kujtoni Mezoroller cosmetologist është një mjet profesional, por ajo mund të aplikohet në shtëpi, pasi specialist individuale përzgjedhjes dhe ndjekur rekomandimet e mësipërme. Dhe mos harroni në lidhje me të ushqyerit e mirë dhe të aktivitetit të moderuar fizik. Kjo do të konsolidojë efektet e procedurës Mezoterapia dhe ju do të jenë të shëndetshme dhe të bukur!

Përgjigjet për Pyetjet më të shpeshta

Sa shpesh mund ta përdor Mezoroller në fytyrën tuaj?

Siç u përmend më lart, është e rekomandueshme të përdorni 2 herë në javë duke përdorur një pushim në të marsit 5 ditë.

Çfarë Mezoroller mirë përdoret për ballë?

Hala për rollers nuk duhet të kalojë 0.5 mm.

A mund të përdor Mezoroller gjatë shtatzënisë?

Jo, ju nuk mund të, si veprim refleks mbi nervore mund të çojë në një reduktim në myometrium e mitrës dhe shkakton një kërcënim për abort.

A mund të përdor Mezoroller me rosacea?

Kujdes është e mundur, por në një sallon bukurie, dhe gjatësia rul gjilpërë nuk duhet të kalojë 0.3 mm. Megjithatë, në qoftë se capillaries do të përjetojnë trauma, procedura duhet të ndalet.

Kur do të shihni rezultatin?

Rezultati do të shihet të nesërmen, dhe efektet e para pas nja dy orësh.